29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Gascan #11182
    Kiváncsiságból most már muszáj tőled megkérdeznem ezt a ramos esetet, ami velem történt..

    A gond ott kezdődött, hogy konkrétan az Arma 2-ben (és sehol máshol) a menüben és igy a játékban is a megszokott 60FPS egyszer csak leesett 18ra. A menüben is, ahol nem igazán lelhető fel mindennek az oka.

    Kezdetben a graf karira, meg a monitor kábelre gyanakodtam... sikertelenül. Gondoltam egyet és kiszedtem a ramokat, és megtisztitottam a csatlakozókat. Visszatétel óta működik rendesen.

    Szentéleknek könyvelnéd ezt el vagy annak, hogy valahogy mégis bekoszolódhatott ott, ahol nem kellett volna?
  • Gascan #11181
    Én ismerek olyanokat is, akikből picit nehezebb előpiszkálni...
  • LeonSilver
    #11180
    Ez sok mindentől függ.Van, hogy magától jön és van amikor elő kell csalogatni.Aztán van olyan is amikor mások piszkálják ki az emberből.

  • Gascan #11179
    bunkóság szerinted évvel jön vagy intelligenciával?
  • LeonSilver
    #11178
    Ez most volt a szerveren :D Lekaptam valami s8 nevű manust meg egy másikat aki már-már leesett de próbált trükközni (eléggé lelassult így tök közel kerültem hozzá és lekapta a gázt) így kicsit belefutottam még a víz fölött :)

  • LeonSilver
    #11177
    lol
    Kivetted?Igen.Visszaraktad?Igen.Miért vagy biztos abban, hogy a por volt a hibás?A továbbiakban kérlek kímélj meg a bölcseleteidtől és a fasságaidtól.
    Kössz.
  • Gascan #11176
    nálam volt hogy azért esett vissza 50ről 5re az FPS mert poros volt a memória foglalata vagy csatlakozója... egy tisztitás és máris ment minden...

    ... gyakran egy élet elég kevés ahhoz h mindent tapasztalj :)
  • LeonSilver
    #11175
    Nem nektek, csak ha esetleg valaki nem tudja mi az az spd:
    Serial Presence Detect - Ez tartalmazhatja a BIOS számára a memória modul méretét, sebességét, az időzítéseke, a szükséges feszültséget.
  • LeonSilver
    #11174
    1.85 a gyári specifikáció tudtommal ;)
    A dd3 memória specifikációja szerint 1.5(1.575) a szükséges feszkó, hogy normálisan működjön de károsodás nélkül bírnia kell 1.975-ig (gondolom a különböző brandok emiatt tudnak trükközni a memóval).

    Nálad két dolog lehet.
    Vagy az alaplap nem jól olvassa ki az spd-ben szerepelő adatot vagy ami kevésbé valószínű az spd-ben van hibásan tárolva.
    Ha minden tökéletes lenne akkor a lap annyi feszültséget adna a memóriádnak amennyi az spd-ben szerepel.

    De itt egy ismert hibáról van szó ( rof.exe) ami mindnyájunknál előfordult már ergo eléggé valószínűtlen (de valóban nem kizárható), hogy hw hiba a ludas.

    Még annyit tennék hozzá, hogy kis tyúkszaros életem alatt megszámlálhatatlan gép fordult meg a kezem alatt.
    Memóriafoglalat-porosodás miatt még egyetlen egy sem fagyott (például processzorhűtő porossága miatt igen, nem lehetett átlátni a lamellák között olyan redvás volt).
    Igaz volt 2 vagy 3 darab de ott inkább az volt a probléma forrása, hogy a nikotin folyt ki a gépből.
  • Solt
    #11173
    Ha jól emlékszem ezt anno mondtam is neked! :)

  • DummyBoy
    #11172
    A memória feszültség-problémáit nem szabad elvetni mint ötletet!

    Nekem pl.: A DDR3 OCZ Platinumjaimnak 1.9V kell ... És az alaplapi BIOS-ok előszeretettel adnak neki deafultból 1.5V-ot ...

    Mondanom sem kell, mit anyáztam, mikor kiderült mitől vannak random fagyásaim xD
  • LeonSilver
    #11171
    Az ilyen helyen szerintem egyébként sem becsülik meg a tanerőt.
  • Papa01 #11170
    Igen, ha határozatlan időre van kinevezve jár a fizetés. Amit írtál, létező dolog, és szerintem elég nagy szemétség...
  • LeonSilver
    #11169
    Ha Te mondod, akkor biztos így is van.
  • Gascan #11168
    szünet alatt is kaptok fizut? csak mert ismerek olyat, akit szünidőre elküldenek munkanélkülire :)
  • Papa01 #11167
    Nekem is már meló van a héten, véget ért a jó világ... :)
  • sakkay
    #11166
    Srácok! Holnap azaz szerdán délután van vége Győrben a 3 napos kommandós versenynek. 15.30 körül a Duna kapu téren záróakkordként látványos bemutatót tart a TESZ. Helikopterrel stb. ha valakit érdekel nézzen ki.
  • 2Pete
    #11165
    Akkortól idáig, Máté is volt, de csak kevés időre jött fel mert tanulnia kellett.
  • Gascan #11164
    vagy ami még jobb... lehet hogy csak a ram foglalata porosodobb be valahogy :)
  • Solt
    #11163
    Rendben... akkor majd futunk tovább! ;)

    @Papa: Hááááát! :D
  • Gascan #11162
    az alaplap nem zöld dolog ... a táp csatlakozói is rosszak lehetnek ami nem feltétlen újrainditásokban mutatkozik meg
  • zmok
    #11161
    Igen, kb. két órája raktam rá az új patch-et.
  • Papa01 #11160
    Ha az Everest progit leszeded, majd felteszed, sok hasznos infót könnyen megtudsz. :)
  • Papa01 #11159
    Ha kevés a táp, az inkább véletlenszerű restarokban látszik, vagy el sem indul a gép..
    Ellenben directx, vga driver legújabb (Bár, ez van amikor a szívás tárgya, ugye Solt mester? :D) A ROF fel van patch-elve?

    @ Fokker : Oki! :)
  • zmok
    #11158
    Tényleg nem vagyok az unokája...., holnap összeszedem az adatokat.
  • LeonSilver
    #11157
    Ne beszélj ződeket tezsvír ;)
  • Fokker
    #11156
    ezt a hibát, hasonlóan Leonhoz, a legutóbbi(vagy az előtti) patch óta nem csinálja nekem sem. azelőtt rendszeresen szívtam vele, a MEMTEST nem írt ki hibát(bár én a VGA RAM-ra gyanakodtam). sőt, emlékszem, Papa mesternél is előfordult, amikor még ő hostolt.
  • Gascan #11155
    vagy alaplap, táp.. nem kap elég áramot a ram stb. :)
  • Fokker
    #11154
    nekem egyelőre OK.
  • Solt
    #11153
    Megnyugtatlak, lesz! :D

    Már ne sértődj meg, de a válaszaidból úgy veszem ki nem vagy Bill Gates unokája! :D Szóval... jó lenne egy rendes összegzés a gépedről:

    - alaplap típusa:
    - cpu típusa:
    - ram mennyisége és típusa: ( a 3.25 sehogy nem jó, olyan nincs! ;) )

    Ezek után, új a gép? Most lett összerakva? Tuninglod? Bios-ban lett valami babrálva?

    A jelenség amit leírsz, ram hiba gyanús...
  • zmok
    #11152
    Ott még nem tartok, a fegyvereket próbálgatom, aztán lehet, hogy lesz diavetítés.:)
  • zmok
    #11151
    3,25GB
  • Solt
    #11150
    Full grafikán az ArmA2? Éééédes... nekem kétszer ilyen erős gépen nem megy full grafikán a kampány része! :D

    No, de ettől függetlenül... történt-e valami változás hardver terén? Tuning, új alkatrész, stb?
  • zmok
    #11149
    32bit
  • Papa01 #11148
    Az nem egy 2 kötetes sárga színű könyv? :) Vagy rosszul emlékszem? :)
    Bocsi a multiért... :)
  • Papa01 #11147
    És a RAM? 2GB?
  • Papa01 #11146
    A CPU milyen? A W7 hány bites?
  • Papa01 #11145
    Én párszor voltam fent.. de nem volt senki.. Máté Mesterrel mi helyzet? :) Te sokat repültél, Peti? :)
  • zmok
    #11144
    win7 760GTM-P33, HD4770
    ARMA2+OA full grafikán, hibátlanul fut...
    Eredeti játék.
  • 2Pete
    #11143
    Hahó,senki sem játszik?