29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Sanyo
    #11342
    Ha belépsz a gépre akkor a "kick" gomb mellett ott van egy szép "ban" is, használd egészséggel. :)
  • Her Laca
    #11341
    Remélem nem köveztek meg érte de közzé teszem az egyik legkedvesebb filmjelenetemet,
    Krúdy ,Latinovits . Szerintem ez a filmtörténelem egyik gyöngyszeme.
  • LeonSilver
    #11340
    Igen, "emlékszem" rá!
    Ma már ilyen filmeket nem is lehetne leadni mert kb. néznénk vagy 100-an.
  • Papa01 #11339
    Bizony, nekem meg is van.. :)
  • Her Laca
    #11338



    Na Leon:) Eszembe jutott,hogy volt ebből egy tv játék is.
  • Papa01 #11337
    Csak a ROF-nál dob ki? Más szimeknél semmi gond?

    Hopp! Most látom..szerintem cseréld le a Catalyst -ot legalább erre:
    10-7_vista64_win7_64_dd_ccc_enu.exe
    Már van augusztusi is, de én azt még nem tettem fel..
  • Papa01 #11336

    Nem is rossz, főleg annak tükrében, hogy milyen kis létszámú az SG-és ROF topik..
  • Papa01 #11335
    Az ilyen engem is mindig kiborított. Ezért van az hogy na már csak néhány embernek adok könyvet kölcsön, akiket a barátomnak nevezek...
    Azért jó látni, hogy ennyi SF rajongó van a ROF-osok között... :)

    Frederik Pohl - Átjáró, és a sorozat későbbi köteteit szeretitek? Én nagyon! :)
  • Papa01 #11334
    @ Sanyo Mester: Egy ban-al kapcsolatos kérdésem lenne.. :) Egyből lehet bannolni valakit? Mert én úgy látom, hiába veszem fel a listára, addig bent marad amíg a 7 kör le nem megy... ezen nem lehet javítani? Köszi a segítséged! :)

    @ Dummy: NE haragudj h megint ilyen kérdéssel zaklatlak, de csinálnál, egy olyan küldit, amiben nincs Teve és dr1? Kipróbálnánk, hogy milyen úgy... :)
    Köszönöm szépen!

    Papa
  • Her Laca
    #11333
    Starship Troopers -s ben jó pár jelenet visszaköszön:) Bár nem erről szól a könyv.:D

    Na jó ez a sci fi ,persze van más is amit az emberfia szeret ,meg olvas.
    Valóban kedvencet irodalomban nem szerencsés kinevezni,mindig találkozunk olyannal ami megkedvelteti magát:)
    Pl én szeretem Wodehouse-t is. De Tolsztojt is. De az abszolút az Örkény.
  • LeonSilver
    #11332
    Na jó.Én mentem aludni mert benákoztam a néket :D
    Jó8, majd hóónap.
  • Papa01 #11331
    Bizony!! :)

    Nálam az rlső 5-ben Brian W. Akdiss: Amíg világ a világ c. könyve is ott van!
    Aki szereti az SF-et, olvassa el! :)
  • LeonSilver
    #11330
    Én annyi minden könyvet szeretek, hogy nem is tudnák választani.
    Nagy kedvenceim a lentebb említettek de nagyon szeretem például Kolozsvári Grandpierre Emi - A szeplős Veronika című könyvét vagy például Heinrich von Kleist - Kohlhaas Mihályát.Vagy mondhatnám a Tolkien művét esetleg a Rémkoppantókat.Szóval én igazából nem is tudok kedvencet választani :D
  • whiteskull
    #11329
    Még nem olvastam, de gondolom majd előbb utóbb meg lesz. :)
  • Her Laca
    #11328
    Van egy könyv. Hirtelen az írója nem ugrik be a címe Kiálts farkast. Magyar az írója. Na megvan jó ez az internet. Gáspár András
    Na az is jó kis könyv.
  • whiteskull
    #11327
    Néha jó ilyenekről is beszélgetni. Manapság ehhez a témához elég nehéz társaságot találni. :)))
  • whiteskull
    #11326
    Ha ki kellene választanom a legkedvesebb könyvemet, akkor az a távoli tűz lenne.
  • whiteskull
    #11325
    Nagy kedvenc volt. :)))
  • Papa01 #11324
    Vagy éppen a Viking visszatér és a Távoli tűz szerintem hatalmas alapművek. :)
  • Her Laca
    #11323
    Na gyerekek csináltunk itt igen rövid idő alatt egy kulturális fórumot :)
    Bár szerintem belefér:D
  • LeonSilver
    #11322
    Látjátok ez a legjobb a RoF-ban, hogy ilyen kis közösséget összehozott :)
  • whiteskull
    #11321
    Meg még néhány Lem könyv címét is. Az éden, meg a Legyőzhetetlen. :))
  • LeonSilver
    #11320
    Igen!Egy másik fórumon éppen nem régen linkeltem jútúbos videókat a Solaris-tól!
    Ez a kedvencem ;)

  • LeonSilver
    #11319
    Na és László Endre - Szíriusz kapitány sorozata?
    Apám amikor rádióban nyomták, olyan izgatottam vártam a folytatást, mint egy gyerek :D
  • Her Laca
    #11318
    Na ha már Zsoldosnál tartunk:)
    Tudtad é ,hogy a A Viking visszatér, Távoli tűz, Ellenpont-ot a Solaris együttes számcímeknek választotta?
  • Her Laca
    #11317
    Na ha már Zsoldosnál tartunk:)
    Tudtad é ,hogy a A Viking visszatér, Távoli tűz, Ellenpont a Solaris együttes számcímeknek választotta?
  • Her Laca
    #11316
    Na ja. Én megmondom őszintén manapság már évi 5-10 könyvet veszek meg. Gyerekfejjel a zsebpénzemből tudtam venni hetente egy könyvet az utcai árusnál. Még jó,hogy szüleimnek nagy könyvtáruk van,no meg nekünk is,és így azért lehet csemegézni még a gyerekeknek is.
  • whiteskull
    #11315
    Persze, hogy remekmű. De be lehet szerezni őket szinte fillérekért az előző kiadásokból, és még mindig rengeteg olyan nagyon jó könyv van amit még nem adtak ki magyarul.

    Azért ma már nem általános, hogy a fiatalok agyon olvasnák magukat.
  • Her Laca
    #11314
    Mire alapozod ezt? Kíváncsivá tettél,hiszen a jó könyv pl a Feladat korfüggetlen. Pontosabban gondolkodtató,és egyben olvasmányos is. A fiatalok nem hiszem,hogy nem értékelnék.
    Vagy ott van az ellenpont. Az is remekmű ,legalábbis szerintem.
  • LeonSilver
    #11313
    A sok qrva piréz helyett a kultúrát támogatnák a nyomorult kormányok bakker.Régebben rengeteg könyvet vettünk, most meg 5* meg kell gondolni mire költi a pénzét az ember.Éppen nem oylan régen beszélgettünk az asszonypajtival, hogy a nyolcvanas években tök fasza volt, hogy járták az országot könyvügynökök.Össze volt állítva egy pakk amiben volt szépirodalom, regény, krimi, esetleg lexikon és szépen meglehetett venni, akár úgy is, hogy havonta fizetted csekken.Így is sok könyvet vettünk.
    Ma meg már az antikváriumban is lerabolnak :) Én utoljára a Kidöntött fáink suttogását (Ágh István) meg a Nagyvadak közelrőlt (Jékely Endre) vettem antikváriumban de ki is kattantam.A valaha 43ft-os könyvet 1400-ért adták.
  • whiteskull
    #11312
    A vaterán be lehet szerezni az összeset. Szerintem a mostani környezet nemigen kedvez a Zsoldos könyvek kiadásának. :)))
  • whiteskull
    #11311
    Miért lenne az? Hiszem megmondták benne, hogy mindennek a 42 a titka. :)))))))
  • Her Laca
    #11310
    Ez lehet istenkáromlás lesz de nekem az egyik nagy kedvencem a Galaxis útikalauz stopposoknak. Csak az a baj ,hogy ismeretségi körömből kevesen értik ,szeretik.:((
    Különben Zsoldosnak nagyon sok jó könyve van,nem tudom manapság kiadnak e tőle.
  • whiteskull
    #11309
    Én tegnap a vonatra egy Metagalaktikát vittem. Pillanatok alatt hazaértem Pestről. :)))
  • whiteskull
    #11308
    Igen, ezen én is túlestem. Aztán 4-5 éve elhatároztam, hogy újra összegyűjtöm őket. Most már meg van a Kozmosz-Galaktika sorozat összes könyve ami megjelent. Meg az új Galaktika sorozatból néhány. De az most már olyan drága, hogy megvárom, míg az antikváriumokban kezdik el majd árulni. :))
  • Her Laca
    #11307
    A FELADAT!! Pár hónapja elővettem ismét:) Szerintem istentelen jó könyv.
    Gyerekkoromban a szüleim előfizettek a Galaktika kiadványra. Tele volt jobbnál jobb írásokkal,a mai napig megvannak a pinyóban apáméknál.
  • LeonSilver
    #11306
    Nekem az a legnagyobb bajom, hogy hülyebarom módjára régen rengeteg könyvet adtam kölcsön és szartak visszahozni.A Dűnétől kezdve Az Androméda köd-ig sok sok jó könyvem elveszett így :(
  • whiteskull
    #11305
    Az éden nem fogott meg amikor elolvastam (lehet újra kéne olvasnom), de az Elveszett rakéta az nagyon ott volt. :))
  • whiteskull
    #11304
    Természetesen olvastam. Én is kiolvastam itt Szombathelyen a megyei könytárat illetve több kisebb könyvtárat is ebből a műfajban. Ráadásul akkor még meg lehetett tenni, hogy minden nap bement a könyvesboltba és megvette az új könyveket diákként is. :)))
  • LeonSilver
    #11303
    A mai napig egy évben legalább! 4-5* elolvasom Lem -Éden című könyvét és legalább ennyiszer Hal Clement Az elveszett rakéta című könyvét.