29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Papa01 #11543
    Az nagyon komoly kis szim! :)
  • whiteskull
    #11542
    A dcs Bs-nek is nekifeküdtem, és egy nap alatt eljutottam odáig, hogy az irányítatlan rakétákkal már tudok tüzelni..)))))))

    Csak egy "Y" maradt ki az ismertetőből. :)))))
  • Papa01 #11541
    Oki. Ha holnap vagy hétvégén nem kell befeküdnöm (márpedig nem hiszem, hogy hétvégén műtenek), akkor nagyon szívesen! :) De én sem vagyok egy nagy ász, de szívesen repülök! :) Mikor jó neked?
  • whiteskull
    #11540
    Feladásról nincs szó. :)))

    Azt is élvezem, amikor csak simán repülök, és mindenfele nézegetek. :)))
  • whiteskull
    #11539
    Egy közös repülés viszont tényleg nem ártana. Az AI-k már nem tudnak lelőni, de ha valaki már gondolkodik a joy mögött, az simán lekap. :)))
  • Papa01 #11538
    Neeem, az Alba, egy nagyon pöpec kis gép! :) Annak Rakita, igazi mestere!
    Egy a lényeg, repülj sokat és ne add fel! :)
  • whiteskull
    #11537
    A videón kívül átnéztem, de ez az angol izé csak egy hirtelen ötlet volt. :))

    Az alba ugye nem esélytelen itt? Igazából nem láttam másikat rajtam kívül. :)))))
  • Papa01 #11536
  • Papa01 #11535
    Jaja. De most tervezünk majd Fokker mesterrel egy startolási eljárást minden típushoz. :)
    Addig is nézd át, ha van kedved a mai bejezést, mert frissítettem rajta.. :)
  • whiteskull
    #11534
    Az alvással sosincs gond. H nem megy éjszaka, akkor alszom nappal :))))))))
  • whiteskull
    #11533
    Holnap lesz egy pesti utam, de remélem emberi időben hazaérek.
  • Papa01 #11532
    Legalább jól alszol majd! :) A repülést, meg remélem holnap bepótoljuk! :)
  • whiteskull
    #11531
    Gondoltam kipróbálom a Neiport 28-ast, de be sem tudtam indítani. Lehet, hogy ezzel a keveék izével kellett volna valamit csinálnom? :)
  • whiteskull
    #11530
    Meg egy kicsi egri, de ezt az asszonynem látta. :)))))))
  • whiteskull
    #11529
    kb. 1 liter soproni. :))
  • Papa01 #11528
    Mennyi volt az annyi? :)
  • whiteskull
    #11527
    Akkor nem nálam van a hiba. :)
    Bár ennyi bor után azt sem csodáltam volna. :)
  • whiteskull
    #11526
    Elment a szerver csatlakozásom. :)
  • Papa01 #11525
    Háááááát jó rövid lett ez a repülés.. :) A master szerver sztrájkol.. :D
  • Papa01 #11524
    Kitettem én is a ROF.hu-ra.. :)
  • Papa01 #11523
    Rendben, akkor vasi! :)
  • Papa01 #11522
    Köszi szépen! :) Én befejezem a cikket és most röppenek majd egy keveset! :)
  • whiteskull
    #11521
    Na repültem megint egyet a szerveren. Hát a fejlődésem nyomon követhető, mivel most már a 4-ből kétszer láttam, hogy ki lő le. :))))
    Ráadásul tüzeltem az ellenfélre is. Amiből minden 20. lövedék talált. :))))))))

    Amire rájöttem. Amikor nagyon magasan voltam akkor nyugodtság volt. Amikor bele akartam folynia harcba, akkor meg simán egyszerre lelőttek. :))))))

  • whiteskull
    #11520
    Egy kalappal! :)
  • Fokker
    #11519
    hétvége OK, de nekem inkább a vasárnap szabad.
  • Papa01 #11518
    Javítva! :)
  • Papa01 #11517
    Köszi szépen Fokker! :) Mindjárt kijavítom!

    Holnap kell menni a sebészhez, hogy megmondja, mikor műt.. (remélem hétfőn már befektet) ha hétvégére még itthon maradhatok, szívesen belevágnék.. Mit szólsz? :)
  • Fokker
    #11516
    megnéztem, és egy kicsit kiegészítettem a keverékes általános részt:

    " Állítsuk maximumra a keveréket, majd miután beröffent a motor, a botot hasra húzva adjunk teljes gázt. Amint felpörög a motor, azt látjuk, hogy a fordulatszámmérő ugrálni kezd. Addig nyomkodjuk vissza(mínusz irányba) a keveréket, amíg a motor járása ki nem simul. Ez kb. 2-3 gombnyomásnyi. Mivel végig hasra volt húzva a bot, így még nem szállt fel a gép, esetleg csak kóválygott egy kicsit a földön. Ezt lábkormánnyal lehet korrigálni. Mindezek után fel lehet szállni. Ez elsőre bonyolultnak tűnik, de kis gyakorlással néhány felszállás után rutinná fejlődik.

    A keverékkel légiharc közben nem érdemes variálni, mindig az az ökölszabály, hogy maximum állástól éppen annyit vegyünk vissza, hogy ne dadogjon a motor. Csak egészen nagy magasságban van ismét szerepe: 3-4000 méteren már érdemes még visszább venni, különben elgyengül, és kihagy a motor. A keverékállítást érdemes Quick Mission szerkesztővel gyakorolni, itt ugyanis megadhatjuk a kezdő magasságunkat, így pl. meg lehet nézni, hogy 5000 méteren mi történik, ha játszunk a keverékkel. "



    ez csak nagyon általános, mert pl. a SeVa-nál, Spadnál nem elég 2-3 katt, illetve ezeknél egyáltalán nem dadog a motor. de ha majd elkezded a gépspecifikus felszállást csinálni, szólj, mert szívesen besegítek jónéhány típussal. sőt, sztem ki kéne majd egy sablonszöveget találni, ahová csak beillesztjük, hogy keverék ennyi, hűtő annyi. addig is a fenti kis leírás elég lesz.
  • Papa01 #11515
    Köszi kiteszem én is! :)
  • Sanyo
    #11514
    Na igen, most ugrott be hogy folytatnom kellene a SimHQ cikk fordítását. :)
  • DummyBoy
    #11513
    Wow ... várom :)
  • Sanyo
    #11512
    Az új karrier mód képekben.
  • Papa01 #11511
    Fokker mester, kijavítottam, ha van kedved, nézd már meg! :) Arra gondoltam, hogy egy külön bejegyzésben, a típusonkénti felszállás lépéseit írnám majd le. :)
  • DummyBoy
    #11510
    Meló mellett szakadt a nyakamba egy csomó itthoni dolog is, meg intéznem kell ezer ügyet, ablakcsere, lagzik, stb ...

    Unatkozni nem fogok :) De valszeg játszani sem sokat :(
  • Papa01 #11509
    Oké, köszi szépen! :) Megnézegetem én is! :)
    @ Fokker: Köszönöm szépen! :) A GYIK-ben megcsinálom a módosítást! :)
  • LeonSilver
    #11508
    Áááá, sajnos abszolút nem szimulátor ez a WoT.Annyi köze van a valós dolgokhoz, hogy valaha volt tankok szerepelnek benne.
    A Steel Beast megvásárlása már többször is megfordult a fejemben mert igaz, hogy nem olcsó de fasza ;) És én is úgy tudom, hogy használják kiképzésre.
  • Fokker
    #11507
    @Papa : én is drakulálok a screenshothoz! nagyon szép, művészi lett. a Tieden kívül még az utolsó lett jó, a többi valahogy nem fogott meg.

    egy fontos észrevétel keverékkel kapcsolatban: motor indításakor kell maxra húzni, ha beröffent, utána egy kicsit visszavenni, mert ha maxra húzott keverékkel szállsz fel, jóval tovább tart a felszállás! ugyanis a motor már felszállás közben is akadozni fog. érdemes úgy csinálni, hogy motorindítás után botot hasra, max. gáz, közben addig visszább venni a keveréket, amíg meg nem szűnik a motor akadozása. ez a visszavétel kb. 2-3 gombnyomásnyi.

    Leon@ : végre lesz tankszimulátor(kérdés hogy mennyire lesz komoly a szimuláció), bár igaz hogy MMO, de mégiscsak tankkal kell menni. nagyon hiányzik egy normális tankszim, amit eddig ismertem netről, az a Steel Beasts. bár ez meg olyasmi, mint a BS, ha jól rémlik használják hivatalos tréner szoftverként is. itthon sehol sem kapni, az ára elég húzós, viszont kőkemény szimuláció:






    @messerharcos : üdv a klubban! a többiek mindent elmondtak, én is támogatom, hogy albával próbálkozz, lényegesen jobb gép mint a sima DVII. Camel ellen is több az esélyed vele, bár Camelt igazán csak Dr1-el, esetleg Pfalzzal lehet lekapni. annyira jól fordul, hogy albával nem sok az esély ellene. bár ez függ a Camel pilótától is. a hűtő mindig tökig nyitva, a motort 1500 fölé nem engedni. kb. ennyi. és gyakorolni offline úgy, hogy eleinte 1 vs. 1-et beállítani, Random Plane, Ace nehézség. mindezt a Quick Misson Generatorral tudod belőni. ez volt régen az orosz rulett. olyan 12-13 légigyőzelem/menet után már érezni fogod az albát. persze a finomságok multiban jönnek ki.
  • LeonSilver
    #11506
    Oki Dummy, én a szokásos leonsilver néven futtatom magam :)
    Egyelőre tetszik, aztán majd meglássssuk.
  • Gascan #11505
    miért is lesz pörgős?
  • messerharcos
    #11504
    köszönöm a segitséget mindenkinek