29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • DummyBoy
    #11503
    Jaja, de még csak feltelepítettem, letesztelni szerintem csak hétvégén tudom majd :(

    Ez a hónap igen pörgős lesz ...

    @Papa: Ok, belerakom, de nem bonyolult, megnyitod az editort, kiválasztod a repteret, a megjelenő ablakon van egy olyan fül hogy "Planes" és ott tudsz gépeket hozzáadni, törölni ... Ott be lehet belőni mindent ... De kopizhatod is a másik gépet, utána csak meg kell változtatni a tipust és kész.
  • LeonSilver
    #11502
    Dummy, a WoT-ban is DummyBoy vagy?
  • Papa01 #11501
    Urak! :)
    Rendbe raktam a letöltésekben a multis küldetéseket, mert már nagy volt a kotu.. :)
    Ezek kerültek fel:

    multi_missions_tdm_korai_gepek.zip
    multi_missions_tdm_kesoi_gepek.zip
    multi_missions_tdm_kesoi_NO_DR1_Camel.zip
    multi_missions_ctf_kesoi_gepek.zip


    @ Dummy mester: Ha időd engedi, betennéd a Eindecker-t a multi_missions_tdm_korai_gepek.zip küldibe? :) Köszi szépen! :)
    INNEN le tudod szedni.

    Esetleg, ha van kedved, egyszer elmagyarázod, hogy kell csinálni? És akkor nem Téged zargatnálak folyton vele... :))
  • Papa01 #11500
    Ezt a durva lehúzást! :( De azért, akkor csak rendeződik a net-ed.. :)
    @ Sanyo: Nincs mit! :)
  • Sanyo
    #11499
    Írtam róla pár sort, köszi. :)
  • Gascan #11498
    nem is húz a szivem h szerződést kössek velük.... eszetlen egy banda.. nekem csak sima net kell, akkor mi a tökömnek fizessek még nekik +2e forintot olyan név alatt"vonalfenntartási költség" - örüljenek neki basszus h egyáltalán hozzájuk megyek, erre még a nyakamba akarnak varrni ilyet is..

    ... nekik semmibe nem kerül fenntartani a vonalat, egy száz forintos 5-10méteres kábelélrt fogok nekik fizetni havi 2e forintot? hülyék ezek? nem is beszélve arról, hogy máshol pl Budapesten ilyen költséget nem is kell fizetni.. akkor ez most hogy van?

    miért nem olyan internetszolgáltatást csinálnak, ami a fogyasztókhoz van igazitva... kiváncsi vagyok milyen marketingesek ülnek náluk, valszeg még a kommunizmus alatt tanultak piackutatás néven valami marketinghez hasonlót és azóta se fejlesztették magukat túlzottan

    nem is beszélve arról h a telefonvonalas elavult technológia..



    meg a hűségnyilatkozat is elég felháborito dolg sztem..
  • Papa01 #11497
    Módosítottam a bejegyzést, került bele egy YT videó is.. Ha van kedved, nézd meg! :)
  • whiteskull
    #11496
    Majd arra is rápróbálok talán egyszer. Igazából ki kellene rendesen próbálnom mind a négy gépet mielőtt veszek valami másikat. Bár az antantokból a kilátás az nem valami jó. :)
  • Papa01 #11495
    A keverék sem bonyolult... :) Tényleg csak annyi, hogy h felszálláskor maximum, majd repüléskor visszaveszed, annyira h a motor ne dadogjon és a mutató se remegjen.. :) Az Antant gépeknél talán ami probléma, h könnyen túlpörgethető a motor zuhanás közben.
    @ Gascan: 7 ezer forint?? Nem semmi, egyébként szerintem az Invitel eléggé rablóbanda cég.

    Leonnak.
  • Gascan #11494
    lefutattam ... valami mindig kimarad :)
  • Gascan #11493
    Papa... tegnap este ugye próbáltam játszani és nem nagyon ment a netem miatt - ugye mondtam h az egész irodaház kb. 2,5/512 netet használ ... utólag kiderült, hogy a tulaj nem zárta le a wifi hálózatot és nem csak az irodaház használta netet :D

    tegnap éjjel lezárta a hálózatot, lefutottam ezt követően néhány ping tesztet és meglepően jó eredmények lettek

    az egészben csak az a jó hogy nem kell fizetnem a netért... és ezen túl már csak a tulaj meg én fogunk lógni rajta, természetesen munkaidőben az irodák is

    vicces mert majdnem beköttetem egy invitelt, ami azért se lett volna jó mert 7e forint, meg 2 év hűségidőt nem tudom ki mer vállalni mostanában - ez meg legalább ingyen van
  • whiteskull
    #11492
    Szerintem teljesen jó. Még szerencse, hogy az Albánál egyszerű a dolog. :)))
  • whiteskull
    #11491
    Amint estefelé egyszer már végre gép mellé kerülök. Mostanában ebéd után szoktam egy kicsit odaülni Rof-ozni a szundikálás rovására. :)

    Már sikerült feldolgoznom magamban a múltkori vadkacsa szerepet. :)))
  • Papa01 #11490
    Urak! :)

    Messzerharcos észrevétele teljesen jogos volt, ezért csináltam egy bejegyzést a GYIK-ben a kérdéséről. Ha van kedvetek, nézzétek már át, hogy szerintetek rendben van -e így.. :)

    Keverék és hűtő használata légiharcban.
    Köszönöm szépen!
  • Papa01 #11489

    Mannock halála:


  • Papa01 #11488

    Repülni mikor jössz majd újra?? :)
  • whiteskull
    #11487
    Bocsi, de úgy éreztem ezt most be kell tennem ide. :))))

  • DummyBoy
    #11486
    Üdv a Klubban!

    Első körben: DVII vs Teve: Ez sajnos egyenlőtlen harc, főleg képzett Teve pilóta ellen ... A Teve is az egyik legjobb gép volt a háborúban, a DVII-est a németek taktikája tette naggyá leginkább, de az a géppárokra és csoportos támadásokra épült. (Javítsatok ki ha tévedek ...) A Teve az egyik legjobb TnB gép (A DR1 mellet) a játékban, csak nehéz vezetni :)

    A DVIIF-nek jóval erősebb motorja van, ami nagy magasságokban előny, de a ROF-ban valahogy mindig földközelbe keverednek a harcok, ott kevesebb ez az előny.

    El kell döntened melyik taktika fekszik jobban a Turn and Burn vagy Boom and Zoom. A német gépek az Il2-vel ellentétben itt inkább TnB gépek, míg a szövetségesek BnZ-k. (Persze vannak kivételek ...)

    Alap gépek közül TnB-t az Alba DVa-val érdemes gyakorolni (Ez a gép lassabb mint a DVII, de jobban fordul!), míg BnZ-t a Spad-al. Viszont a lassabb és gyengébb gépek miatt a BnZ itt jóval bonyolultabb, nehezebb ... (Szerintem ...)

    Német gépeken álltalában a keverék automatikus, csak a hűtővel kell foglalkozni, elég kinyitni, főleg kis magasságban dogfight esetén ...
    A szövetséges gépeknél van hűtő és keverékállítás is, a keveréknél az a lényeg, hogy felszállásnál max, utána pedig annyira kell visszavenni, hogy ne akadjon, dadogjon a motor. Pont ahogy a Papa írta ...
    Forgómotoros gépeknél csak keverék van. Ott arra kell figyelni hogy a gyors fordulókhoz sokat kell az oldalkormányt használni ...
    Mondjuk szerintem itt mindig többet kell használni ... (Bár én Il2-ben nagyon kezdő vagyok még ...)

    Zuhanásnál érdemes visszavenni, max 1400-1500-ig pörgesd a motort, afelett túlpörög, és akkor vége ...

    Kezdésképp Alba és Spad ... ezeket tudom ajánlani ...
  • Papa01 #11485
    Szia messerharcos!

    Üdv a klubban!
    Igen ez a szimulátor teljesen más mint az IL-2, de hamar megszokod majd ezt is. :)
    A gépek között nagy különbség van amelyek nem feltétlen követik a történelmi hűséget. A D7 a szimulátorban egy könnyen verhető repülőgép javaslom helyette az Alba D5 típust.
    Hűtő: mivel kis magasságban történnek a légiharcok, csak arra kell figyelned hogy felszállás előtt teljesen kinyisd.
    Keverék: Ha a típuson állítani kell a keveréket akkor felszálláskor dúsítani kell teljesen, majd felszállás után addig kell visszavenni amíg a mutató a fordulatszám mérőn stabilan áll, illetve a motor nem dadog.
    Egyébként a ROF-ban elég érzékenyek a motorok. például zuhanásban könnyen túl lehet pörgetni.
    Ha ragaszkodsz a D7-hez inkább a fizetős D7F verziót javaslom.
    Remélem tudtam segíteni! :)
    Papa
  • messerharcos
    #11484
    Üdv mindenkinek! Megvettem kb 7-8 hónapja a Rise of Flightot, 4 gépet tertelmez a játék, de főleg turmovikozom mivel az jobban meg és többen is játszák, továbbá vannak kisebb gondjaim. Szeretnék pár tanácsot kérni, a Fokker DVII-esről, hogy érdemes harcolni vele, mert pl a camel ellen csak egyettudtam online tenn, huzni az időt mig lelő, hátha érkezik segitség....
    ÉS ugytudom, a háború egyik legjobb gépe volt. Mit csinálok rosszul?
    Az irányitás elég szokatlan, a sturmovikhoz képest, nehéz egyenesbe mozdulatlnul tartani a gépet, de gondolom ez a normális.
    Egy kezdő egszerű szerón repültem eddig csak, de ott is a következő problémám fellépett amiért irok. Nem tudom használni a motort, mindig szétégetem, és nem látom a motorteljesitmény ugy %-ban mint a sturmovikban. Olvastam a FAQ-t, hasznos volt, voltak érdekes és fontos dolgok benne, de aról nem találtam infót, hogy hogy álitgassam a hűtét, teljesitmént, mixturet. És fogalmam sincs, mi az az Altitude thortle.
    Eltudnátok mondani, ti hogy repülitek DVII-est, és hogy hog és mire szoktáto álitani a motort és "tartozékait, Továbbá mire figyeljek hogy ne égessem szét?
    Köszönöm előre is a segitséget.
  • Papa01 #11483
    Repülgettem, N28c-vel egy kicsit, Nem is rossz a motor ereje és a csűrője..
  • Gascan #11482
    nekem pfalzal jött egyszer ilyen össze... igaz hogy én nem repkedtem hanem kapásból letettem a gépet de azért 30 másodpercig a levegőben tudtam tartani ilyen állapotban
  • Gascan #11481
    akkor ez a sörös gépezés nem csak nálam hagyomány... :) nekem is bejövős a Mafia 2... kiváncsi vagyok erre az új dlc-re Vincis vendetta cimmel ha jól emléxem... kb 30 missiont tartalmaz majd
  • DummyBoy
    #11480
    Én is ma kaptam meg a beta kulcsot :)

    Mostanában nem sok időm van, nem is repkedek, Mafia 2-t gyúrom, az is tetszik ... kell egy kis kikapcsolódás, mert melóm is van ezer, szabadnapokon meg festettünk, szóval most 1 sörös gépezések vannak otthon csak :)
  • Papa01 #11479
    Egyszer vendégségben, az egyik ilyen főokos akart nagyon hozzáértőnek tűnni.. Kérdezi, jó hangosan, - Peti, a merevlemezt ugye lehet programozni? És az a büszke vigyor a képén, hogy hú de okosat kérdezett...
    Azt se tudtam, sírjak, vagy röhögjek.. :D
    Leon, mit lehet egy ilyennek mondani??
  • LeonSilver
    #11478
    Ja.AZt nem írtam, hogy mmo csak tankokkal!
  • LeonSilver
    #11477
    Azt meg kell mondania, hogy mi a gáz a géppel.Az orvosnak is meg kell mondani, hogy a hátam fáj.De azt majd a doki megmondja, hogy mitől és hogyan gyógyítsam ;)

    **--**

    Ez qrva nagy gém gyerekek.Még closed megy (ma kaptam meg a kulcsot)!Ha f2p lesz akkor tuti fogok vele játszani.



  • Gascan #11476
    a barátnőm háziorvosa is kb ilyen akkor mint ti ott :) elmegy megmondja h nézze meg a hátát mert fáj ... erre a dokinéni meg visszapofázik, h ki a szar ő h megmondja neki h mit nézzen meg.. majd ő eldönti... ő se megy el hozzájuk h megmondja mit főzennek otthon ebédre :D
  • LeonSilver
    #11475
    A "vegaszok" megvannak, majd a többit meg meglesem.Holnap meg ha ráérek kiszüttyögök a médiába és megnézem van-e valamelyik arma2.
    Ha van arrowhead akkor azt szerzem meg, ha nincs sak sima akkor azt.Ha meg egyik sincs megrendelem a cdgalakszisból.
  • LeonSilver
    #11474
    Régen én is ilyen voltam de ahogy öreg sam, egyre könnyebben durran el az agyam (Gascan a megmondhatója, pedig őt még alapvetően csípem is) :)

    Egyszerűen a falnak tudtam menni olyanoktól, hogy behozza a "kedves szügyfél" a széjjelbarmolt szarát, majd elkezdi magyarázni, hogy szerinte mi a baja és hogyan kellene megcsinálni. Akkó a fasznak hozza oda? Meg az olyanoktól kaptam idegzsábát akiknek informatikus a szomszédjuk / sógoruk / komájuk / akárkijük és megmondta a frankót.
  • whiteskull
    #11473
    N em ismerek ott senkit. Igazából évente kb. 2-3-szor jártam arra, viszont a jó hangulatot azt mindig érezni lehetett. Azért is jártam oda. :)))
    Én kifejezetten élvezetem a bal***z kuncsaftokat a régi munkahelyemen. :)))

    Most sem nagyon tudnak felkavarni. Alapból nyugodt típus vagyok még akkor is, mikor kiabálok. :DDD
  • LeonSilver
    #11472
    Akkor lehet, hogy találkoztunk, bár én többnyire hátul, a kis kulipintyóban tartózkodtam. Sajnos engem nagyon hamar feltudnak ba**ni az idióták és ezért ritkán foglalkoztam a vevőkkel :D Meg 2006 január óta nem nyomom az ipart betegségből kifolyólag. Pedig fasza volt a munkahely, qrva sokat nyerítettünk minden nap. Ha ismered a Gábort meg a Norbit akkor tudod, hogy mind a kettő faszagyerek ;)
  • whiteskull
    #11471
    Köszi szépen! :))))

    De nekem is van néhány rigolyám. Csak egy ilyen közösségis oldalra jelentkezem fel, és az már megtörtént a facebookos időszak előtt az iwiw-re. :)
  • whiteskull
    #11470
    Igen, szombathelyi vagyok. :)))

    Egész biztos találkoztunk, mert többször is jártam bent nálatok.
  • Papa01 #11469
    :D Nem tagadom, van benne valami... :D
  • LeonSilver
    #11468
    Ha van accod szívesen látunk itt is.

    Papa, már lecsengett az az izé, nyugodtan visszajöhetsz Te is :D Kis paranoiás ;)
  • Papa01 #11467
    Köszi szépen! :) Szeretek foglalkozni vele. :)
  • LeonSilver
    #11466
    Hé!Te szombathelyi vagy?Eddig elkerült a figyelmemet :D

    Régebben ( 2006 előtt) ide nem jártál?
  • whiteskull
    #11465
    :-)

    Egy javaslatom lehet?

    A Rof.hu-n a következő repülés boxot szerintem ki lehetne kapcsolni. Már régen nem frissült, és így egy kissé furcsán néz ki.

    Egyébként gratulálok az oldalért. Reggelente ez az egyik első amit megnézek.:)))

  • Papa01 #11464
    Köszönöm szépen Urak! :)