29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • LeonSilver
    #11824


    ;)
  • Sanyo
    #11823
    Engem csak az orromon belül - orrmandulák.
  • LeonSilver
    #11822
    Az nem mama2 volt ? Meg a csodaláma :D Azon mondjuk qrvára felbasztam magam.

    Téged is metélnek Sanyo ? Keresztben vagy hosszában ? ;)
    Papa vajon egyben van vagy kapunk két Petit ?
  • Sanyo
    #11821
    lol
  • DummyBoy
    #11820
    Jaja, kiváncsi vagyok meddig tartana a modiknak átírni:

    Házigazda: Mama01

  • Sanyo
    #11819
    Az enyém jövő szerdán lesz. :( A legjobbakat Papa, szorítunk neked. :)
  • Solt
    #11818
    Ja ja... csak nehogy rossz helyen metsszék! :D
  • LeonSilver
    #11817
    Papa úr már biztos túl van a metszésen.
  • brendon566
    #11816
    Akkor az lesz, hogy majd megnézem szerintem, de köszönöm urak.
  • Fokker
    #11815
    megnéztem a kérdőjeles gépeket. az eddigi forgómotoros leírás csak a Dr1-re, és DVIII-ra igaz; EIII, N11 és DH2 nincs még meg; Camel, N17, N28 mind különböző. muszály lesz a forgómotorosokat típusonként szétszedni, a mostani változat csak a 2 német géphez jó. Eindeckerrel nincs tapasztalatom, de mintha ott még gázkar sem lenne, indítás után egyből max. fordulatra pörög a motor.

    Nieuport 17
    - gázkar: teljesen vissza
    - hűtő: nincs
    - keverék: maximumig növelni
    - motorindítás: E
    - gázkar: marad alapjáraton
    - keverék: addig csökkenteni, amíg feljebb nem ugrik a ford.mérő(3-4 kattintásnyi)
    - melegítés: alapjáraton, amíg a fordulatszám el nem éri a 600-as értéket(kb. 4 perc)
    - hűtő: nincs
    - gázkar: fokozatosan maximumra növelni, gurulás közben lábkormánnyal korrigálni
    - felszállás

    Nieuport 28
    - gázkar: teljesen vissza
    - hűtő: nincs
    - keverék: maximumig növelni
    - motorindítás: E
    - gázkar: marad alapjáraton
    - keverék: felszálláskor visszább venni
    - melegítés: nem szükséges!
    - hűtő: nincs
    - gázkar: fokozatosan maximumra növelni, gurulás közben lábkormánnyal korrigálni; a keveréket addig csökkenteni, amíg a ford.mérő remegése megszűnik
    - felszállás

    Sopwith Camel
    - gázkar: teljesen vissza
    - hűtő: nincs
    - keverék: maximumig növelni
    - motorindítás: E
    - gázkar: kb. 800-as fordulatig növelni
    - keverék: addig csökkenteni, amíg feljebb nem ugrik a ford.mérő(3-4 kattintásnyi)
    - melegítés: kb. 800-as fordulaton 2 percig
    - hűtő: nincs
    - gázkar: fokozatosan maximumra növelni, gurulás közben oldalkormánnyal korrigálni
    - felszállás

    a Delfinnél az a helyzet, hogy nincs vízhőfokmérője, így ott csak az időt tudjuk megadni. azon kívül hamarabb bemelegszik mint a másik kettő. összesen elég csak ennyit módosítani:

    V8-as motorral szerelt gépek (SeVa; SPAD; Dolphin)
    ...
    7. melegítés: kb. 1000-es fordulaton, amíg a hűtővíz fel nem melegszik 60 C-fokig (kb. 7-8 perc; Dolphin esetén nincs vízhőfokmérő, viszont 5 perc alatt bemelegszik)
    ...


    tömören ennyi, még a FAQ-kal kapcsolatban: lehetne sima link is, mert sztem sokan a gomb kivitel miatt nem fognak rákattintani. viszont a betűmérete pont jó. a RoF.hu linkje is lehetne nagyobb betűmérettel, így nagyon apróbetűs, amit ugye sokan nem szeretnek elolvasni.

    egy nagy lavórral ama bizonyos fekáliából, hamar túl leszel rajta, csak a következő repülésre koncentrálj!
  • LeonSilver
    #11814
    32 bites windóz héttel nem tudtam kipróbálni, nem volt a közelemben :)
    64 bit (w7, vista) - 2 mag a szar.
  • Zair #11813
    Nem akarok hülyeséget mondani, de asszem pont ez a rossz kombináció, Leon mintha pont ezzel a problémával küzdött volna. Ahogy emlékszem, a négymagosokkal nincs gáz, de a duált nem szereti.
  • brendon566
    #11812
    Hülye kérdés mert már rég lerágott csont...de talán pont ezért nem vagyok már benne biztos.
    Win7 32 bit és a RoF ugye összepasszol Dual core masinával?
  • sakkay
    #11811
  • Papa01 #11810
    Köszi szépen! :) Lassan inudolk is be...
    @ Fokker: A forgómotoros gépeknél próbáltam a leírás szerint felszállni Tevével, de a hatos lépésnél hiába csökkentem (gázkar alapon az 5 lépés szerint) e keveréket, nem mozdul a mutató (ha tovább csökkentem lefullad a motor.) De ha teljesen ráadom a gázt, akkor nagyon szépen működik a dolog. (Mutató rezgés - Keverék csökkentése - Stabil mutató.)

    Mondjuk én a keveréket az egyik tekerőre tettem rá a gázkaron, azzal nagyon szépen lehet szabályozni, akár felszállás közben guruláskor.

    A v8-as videót már felvettem Se5a-val, de feliratozni sajnos már nincs időm, csak ha már hazajöttem.
    Papa
  • whiteskull
    #11809
    Egy nagy kalappal!
  • Papa01 #11808
    Javítva! :)
  • Papa01 #11807
    Köszi szépen! :) A másik két kategória videója nem biztos, hogy ma meglesz, meglátjuk... :) Oki, mindjárt kicserélem a feliratot. :)
  • Fokker
    #11806
    jó lett a videó! annyi észrevételem volna, hogy itt a fórum fejlécében a "kattints erre a gombra" c. gomb helyett lehetne egy egyszerű, nagybetűs, piros GYIK vagy FAQ link. hátha feltűnőbb így.
  • Papa01 #11805
    A Paschendale című filmre én is vadásztam, nagyon érdekelne! :)
  • Papa01 #11804
    Kitettem a GYIK-be az írásodat és a soros motoros gépekhez a vidit is megcsináltam! :)
    Szerintetek jó lesz így? LINK
    Papa
  • Zair #11803
    Ezt láttátok már?
    A Dunán adták nem rég, szinkronosan. Szerintem egész jónak tűnik.
    A Paschendale csatajeleneteivel mondjuk nem lehet összehasonlítani, de ahhoz a filmhez meg két éve nincs felirat.
  • brendon566
    #11802
    Leon : :P

    Papa: köszike
  • Papa01 #11801
    Máté!
    A színpad a Tied! :))

    Jó vadászatot!
  • Papa01 #11800
    Ez kb olyan mint ez:

    -Tábornok Úr, megengedi, hogy felakasszam a kabátját?
    - Tőlem agyon is lőheti!
    :D
  • Papa01 #11799

    Megyek Máté mester megnézem! :)
  • LeonSilver
    #11798
    De. Itt kocogott el az előbb az ablak alatt :P
  • brendon566
    #11797
    A szerver jelenleg nem fut?
  • Solt
    #11796
    Persze, hogy megéred! :)

    Nekem is majd akkor lesz jó, amikor a kiadási oldal jelentősen csökken... elvileg ez jövőre lett volna, de a válság tolt rajta 3-4 évet... :S Ez van... :)
  • Papa01 #11795
    Az igen, ez nekem több havi jövedelmem... nekem is nőtt a törlesztőm, most havi 42 körül mozog +8-as az életbiztosítás. Mondjuk a hozama nem lesz rossz. Ha megérem... :)
  • Solt
    #11794
    Átlagban havi bruttó 750ezer kell ahhoz, hogy nullán legyek... és akkor még nem ettem, ittam, laktam, tankoltam, stb... :S Ebből kb 250ezer csak az árfolyam különbség ahhoz képest, mint amikor belevágtam...

    Érdemes vállalkozni! :D Volt úgy, hogy majdnem ráment erre az idegrendszerem, de ma már csak röhögök ezen... sokat hibáztam ( bár akkor jó döntésnek bizonyultak ), sokat tanultam... igaz egy kicsit drágán, de ez van... :D
  • Papa01 #11793
    :D :D ezen hatalmasat röhögtem, persze mi is ugrattuk egymást a haverokkal.. engem pl amiatt mert sántítok, a másik idiótának kib*** nagy orra volt, a harmadik kicsit barnább volt a kelleténél, stb.. stb... de rengeteget röhögtünk.. :D
  • Papa01 #11792
    Komi? :( Nem semmi lehet a havi törlesztője... engem az enyém is kiakaszt mert mellette ugye életbiztosítás, lakáskassza (legyen már valami kis befektetésem is az életbiztosítás mellett)... hát igen, nem könnyű a lét kis hazánkban. :)
  • DummyBoy
    #11791
    Aztán nehogy meglássunk a fókuszban, hogy véletlenül bennedfelejtették a röntgengépet xD

    Sok szerencsét és gyoggyuljá szépen :)

    Off: Mint minden jóbaráti társaság, általában mi is mindig agyonszekáljuk a másikat, ha valami gond van :) Egy nagyon jó barátom, aki nem mellékesen egy hegyomlásnyi méretű (pont dupla a súlya mint az enyém xD) egyszer szemüveg nélkül bohóckodott otthon valamit, nemtom, asszem köszörült ...

    Persze hogy valami belement a szemébe, nem volt vészes, a nagyember amúgy sem félt semmitől, de a szemésztől attól mint a tűztől ...

    NA mi hetekig úgy beszélgettünk vele, hogy minden mondatban legalább 3 olyan szó volt, amiben benne van hogy "szem" ...

    Persze az utolsó mondat mindig az volt, hogy "Ne haragudj, tényleg nem akarunk szemtelenkedni veled xD"

    Aztán amikor már azt hitte befejeztük, akkor kapott egy qrvanagy "Samsonite" logót a szerelődobozára xD Mai napig rajta van ... A szemét meg kimosták és kész ... semmi komoly nem volt :)
  • Solt
    #11790
    Nekem kb 30 milliós tartozásom van, tehát ez már nem oszt nem szoroz! :D
  • Papa01 #11789
    Köszike! :)) Van egy 5,4 misis hitelem... ha már így szóba hoztad, akkor ezt Rád hagyom oki?? :
  • Solt
    #11788
    No, hát egy kalappal! Azért végrendelkezz! :D :D :D ( elnézést )
  • Papa01 #11787
    :D Köszi szépen, esküszöm várom, hogy menjek melóba, mert akkor már túl leszek rajta! :)
  • LeonSilver
    #11786
    Akkor egy jó nagy zsák indiánszart Papa, ezt kívánok Neked ;)
    Amúgy meg ne parázz.
  • Papa01 #11785
    Igen, holnap délre kell bemenni és hétfőn műtenek. Rendes volt tegnap a doki, mondta , hogy ne izguljak minden oké lesz. :)