29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Sanyo
    #12024
    Storm of War
  • Papa01 #12023
    A SOW az melyik szim? :)
  • DummyBoy
    #12022
    Én most félek nagyon ... Ha kijön a SOW, akkor kiderül, hogy kicsi a gépem, és akkor biza upgrade kell :(
  • whiteskull
    #12021
    Hát mostanában nem lehet panasz a szimulátoros iparra. :))

    Rendesen elkényeztetnek bennünk. :)))

  • Papa01 #12020
    Nagyon durva az A-10-es hivatalos videó... :)
  • Papa01 #12019
    Sok szimus hír... :)
  • Papa01 #12018
    Én úgy szoktam, hogy mindig igyekszem emelkedni (de ne nagyon sokkal), és ha alattam van akkor rázuhanok, és mivel elkezd fordulni, és neked óriási sebesség többleted van utána húzod, nagyon kemény lehet ilyenkor húzni a gépet, keményebben mint bármi mást.. még a gyerek is beszürkül... :)
    Aki sebességű fordulózás az más téma, az elég nehéz sztem... :)
  • whiteskull
    #12017
    Az AI ellen csak a fordulást tudom kipróbálni, ha magasan kezdünk, akkor meg simán lezuhan a földig, aztán ott is marad, és lehet megint fordulgatni. :))
  • whiteskull
    #12016
    Hogyan? Bele kell repülni a vízbe? :D
    Eddig csak ez jött össze a zuhanásból. :)
  • Papa01 #12015
    A Pfalz tényleg más mint az Alba.. Használd ki azt hogy nagyon jól zuhan. :)
  • whiteskull
    #12014
    Na, két hét gyakorlás után felmentem a szeróra, hogy majd a Pd3-mal sokkal jobb lesz. :)

    Hát izé. Szóval vissza kellett ülnöm a DVa-ba mert abban legalább volt esélyem egy kicsi. Pedig az AI ellen már király voltam. :)
  • DummyBoy
    #12013
    Kezdőként bőven elég a sima ... (Sőőt ...) ráadásul ha nem jön be akkor eladni is könnyebb ... Ráadásul egyre olcsóbb.

    A pro-ban van pár plusz, de pl: a programozható kijelzőhöz az csak FSX és Falcon alá van működő proggi ... (Bár asszem IL2-jez is ...)

    Ami a kezelést könnyíti az a dupla rugó, meg a pontosságot a dupla hall sensor, de ezek kezdőként nem játszanak :)

    Én anno azért vettem Pro-t, mert sikerült jó áron hozzájutni.
  • Papa01 #12012
    Hááát az elég necces lehet.. eddig csak egy akció volt a ROF történetében.. :(
    Egy gép kb 1600 HUF jelenlegi árfolyamon.
  • Maci23
    #12011
    Akkor Dummy!Most veszem a joy-t ,de kezdő vagyok!A kérdésem x52 vagy x52 pro?Tud e annyival többet a rofba és wopba?

    13k van köztük!kell e vagy nem kell e!
  • sakkay
    #12010
    Köszi..akkor már csak egy akciót kell megvárni.
  • Relax99
    #12009
    Igen de, ha ki kell cserélni egy kábelt azt a semmihez nem tudja kötni az ember és mivel az alaplapja a házban tartózkodik így szükséges szétbontani sajnos, de az biztos, hogy nem egyszerű, de vannak rosszabb készülékek is pl az lcd tv-k, sok kis kínai jól össze tudja őket sűríteni
  • Lacusch69
    #12008
    Az X52 botjában egyetlen poti van, a twist. Amiatt meg kár szétszedni az egészet, elég csak a kart. (Mondjuk az sem egyszerű...)
  • DummyBoy
    #12007
    Nos, nekem volt Cyborgom, X52, X52 Pro, és most G940 ...

    Nem vagyok krőzus, nem keresek sokmilliót, de hidd el nekem megéri ... Ha már mechanika: Az X52 Pro is jobb volt mint a sima, az elkektronikát nem is említve (Hall sensorok ...)

    Vitathatatlanul többet tudnak ezek a joyok minden téren mint az olcsóbbak, a kérdés hogy NEKED szükséged van-e rá ...

    Én építettem FT-t is pedált is, vettem is pedált és megérte bőven.

    Hidd el nekem, hogy óriási különbség. Az X65F az egyik legprecízebb szériajoy ami csak van jelenleg ... de van akinek nem jön be, mert nem mozgatható ...

    Azt a kényelmet, meg hogy a BS és FC lényeges billentyűit rá tudod programozni a joyra és a bill csak csetelni kell, azt meg kell fizetni mint mindenhol.

    Látványosan jobb pilóta nem leszel tőlük, ez tény. De előnyöre válhatnak ...

    FFB-n pedig én magam is meglepődtem milyen jó ... főleg BS és ROF esetén.
  • Papa01 #12006
    Peti bácsi, nincs kedved valamikor gyakorolni? :) Tegnap nagyon elkented a csöpp kis számat.. :)
  • Relax99
    #12005
    és mielőtt még megkérdőjeleztek hogy mint, kb annyi a történet hogy szomszédoméba volt kábel szakadás az egyik potinál és mivel én elektrót...
  • Papa01 #12004
    Ez jó volt!
    Szerintem mindkettőt megveheted, sokan használják az F-et is a szerón... Mondjuk szerintem a Pfalz zuhanásban verhetetlen. Ha megteheted a kis Alba d2-őt is megveheted, meglepően jó gépek, az újabb Albákat, és a sima Fokkert is veri... Arról nem is beszélve, hogy egy gép áráért mindkét Alba d2-est megkapod.

    NA igen, a sima hetes szerintem is alul van modellezve...
  • Relax99
    #12003
    a logitech cuccosról nem tudok mit mondani, de x52-t volt már szerencsém szétszedni és minimális módosítással de ugyanaz a mechanikája mint a cyborg evo-jé, hotasnál csak a dobozolást nehéz kicsit megoldani
  • sakkay
    #12002
    Mármint elég sok jót írnak róla a volt pilóták, de a ROF-ban azért nem tűnik annak.És nem az f-ről írják, hogy jó(az egyértelmű) hanem az alapról.
  • sakkay
    #12001
    az a Papa gép..
    Camel , és dr1..ezért voltam kicsit meglőve a tónál, de aztán elkezdtem használni a f7 és ez a bz dolog nem is ment olyan szarul. De azért szerintem még mindig kicsit gyenge az alap fokker.
  • Papa01 #12000
    Én a Pfalz-ot mindenféleképpen javaslom! :)
  • Papa01 #11999
    Mármint, milyen gépet vegyél, úgy érted? Eddig milyen gépek vannak meg neked? :)
  • sakkay
    #11998
    Gondolkodom, hogy papa gépet vegyek, vagy d7f következőre. Szerintetek?
  • Papa01 #11997
    Gyerekek, micsoda élményem volt! :)
    Felmentem a szeróra, ,és harcoltam a J99 Hunne-val.. (csak ketten voltunk és mindetten Pd3-al) Függőlegesben egész ügyes volt, na mondom tegnap gyakoroltam a lassú körözést, nézzük ellene hogy megy...
    Ejjj, olyan élmény volt látni, ahogy szép lassan beúszik elém, majd ratatatatatata ratatatatata, és leesik, és ezt egymás után, vagy négyszer!
    Utána próbálta erőltetni újra a függőlegest, de én csak körözgettem, és igyekeztem kitérni a lecsapásai elől, majd mikor már nem volt se sebessége se magassága, kénytelen volt fordulózni... :))

    Egyébként a szeró, nagyon népszerű, többen is kérdezték miért nem ment! :)
  • sakkay
    #11996
    Na ilyen sem volt még, 2.0 k\d arány a multiban, 10 győzelemmel ja és csak kétszer lőttek le, a többit a gravitáció megoldotta.
    Csak gyerekek lehettek,elvégre vasárnap délután...
  • Fokker
    #11995
    mechanikailag a legfőbb kérdés, hogy mennyire érzékeny, és ezt az érzékenységét hány üzemórán át tudja tartani. az X3D egy kalap szar ebből a szempontból, főleg a Z tengely gané. állítólag a Saitek joyok nagyon jó mechanikával bírnak. viszont abba a hibába sem szabad esni, hogy ami drága az biztos a legjobb. pl: Logitech Momo kormány. jó drága, jó szar is egyben. a DFP/DFGT olcsóbb nála és sokkal tartósabb is.
  • Her Laca
    #11994
    Akkor nosza csinálj egyet. Mellesleg,hogy írhatsz ilyen marhaságokat,hogy nincs különbség mechanikailag?
    Az ,hogy neked nem ér meg annyi pénzt,vagy nincs rá kereted az egy dolog,evvel nincs is semmi baj ,de hülyeségeket írni az egy másik.
    Eszem megáll.
  • Papa01 #11993
    Azért a BS-ben pl, az FFB nagyon sokat segít a repülésben. Dummy-nak nagyon bejött! :) Szerintem mechanikailag is vannak különbségek...
    @ Fokker: Köszi szépen! :)
  • Relax99
    #11992
    Egyébként hotas-t lehet csinálni egy egyszerű analóg karos gamepadból ha valaki picit jártas az elektronikában :)
  • Relax99
    #11991
    Il2-höz azért nem mondanám black shark-hoz már igen, én csak azt mondom, hogy annyival azért nem tudnak többet, hogy 5x annyit fizessen az ember érte, azt írtam, hogy a gombok mennyisége, a ketté osztott gázkar az pozitívum, de igazából válaszidőben,mechanikailag sem tudnak többet. A track ir is hasznos dolog tud lenni. Én csak Freetacket használok, én nagyon szeretem, ad egy plusz hatást a játékhoz, legalább is amikor nem kapok agyf*szt az állítgatásától. Force feedback biztos jó, eddig csak ilbe próbáltam ott túlságosan nem nyűgözött le.
  • Fokker
    #11990
    fasza lett! minnyá regisztrálok.
  • Fokker
    #11989
    @Papa : jó lett a videó!

    joy-témához: csak a RoF miatt tök fölösleges ilyen kategóriájú joyt venni. ott van pl. Márkó, aki közülünk a legjobb, egy sima LogiX3D-vel nyomja. a pedál azért biztos sokat javítana, de a RoF alatti összes funkció ráfér 12 gombra. nekem is X3D-m van, és van rajta 1 gomb, ami még nincs kihasználva. egyedül a pedál az, ami pluszt jelenthet. meg talán a TrackIR, bár annak is vannak hátrányai(pl. holttér, néha meghülyül stb...). IL-2, LockOn, Black Shark; ezekhez már tényleg KELL egy komolyabb cucc.
  • Sanyo
    #11988
    Köszönöm mindenkinek az ötleteket, végül repülőklub néven indult be az új rendszer. Képek feltöltése, videók, fórum, események, minden egy helyen. Két hétig nyúztam és lefordítottam magyarra.
  • Her Laca
    #11987
    Nem ,nem dehogy tudnak:) Az a sok gomb,meg tekerentyű meg csúszka ,meg izék csak viccből vannak rájuk téve:)) Amíg te keresed a billentyűn a gombot addig az aki ilyennel rendelkezik csak pöccint egyet. Az idő amit jelen esetben megspórol az nem pénzben hanem győzelemben realizálódik. Mondjuk a ROF -hoz fölösleges ,lévén nem sok funkció van tehát egy egyszerűbb joy is tökéletes rá.
    Már egy Il cvo nál is de Lonci nál meg pláne előjönnek ezek a pici különbségek. Ettől függetlenül ,nem ezektől leszel eredményes azt aláírom.
  • Papa01 #11986
    Vagy akár az FFB jótékony hatását is említhetnénk... vagy a pedálét, ami magában 2k körül van, ha jól tudom. :)
  • Sanyo
    #11985
    Nem mondanád ezt, ha már próbáltad volna. Elég sok terhelést levesz az emberről, ha nem kell egyfolytában a billentyűzetre nyúlni egy kis finomhangolás miatt. Egy útvonalrepülés közben nem olyan nagy probléma, de próbálj egy légiharc közepén keveréket és hűtőzsalukat állítani, miközben a gázkarral machinálsz, nyomod a lőgombokat és még az elakadt géppuskát is rendbe kell tenni.