29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Papa01 #12950
    Azt a mindenit!!! De kemény! És ezen be sem nyomódnak a gombok? Soha nem próbáltam még ilyet...

    @ Solt: Jaja, szépen leírtad... az időm totál rámegy eredmény meg sehol... na ez tényleg ki tud borítani... és jól meg fogalmaztad a tehetetlenség miatt.

    Mondjuk EZ a fórum nem semmi.. :)
    Egy idézet:


    Sziasztok!
    Nekem 1 haverom haverja egyszerûen csak leköpi a monitort ha ideges kesz... :D :D
    Nem is ültetném le a gépem elé... :)

    Nem semmi.. :D
  • LeonSilver
    #12949
    Értem én, hogy mit akart mondani ez a Papa gyerek :) Én is van, hogy "kiborulok" mint a bilid, csak én nem szoktam a hw-n levezetni.

  • Solt
    #12948
    Szerintem Papa nem is ezekre gondolt... sokkal inkább a tehetetlen dühre ami el tudja önteni az ember agyát, ha valami nem sikerül... :) Nem az a lényeg ki, vagy mi a hibás, hanem az az érzés ami ilyenkor a hatalmába keríti az embert... olyankor valaminek törnie kell, mindegy mi az... a billentyűzet meg kéznél van! :D

    Persze lehet, hogy csak én vagyok ilyen hirtelen, de jó ideje nem veszek már drága billentyűzetet... pont emiatt! :D
  • whiteskull
    #12947
    Hát hajlékony, nem hajlékony biztos ez lenne az első amit földhöz ba..nék. :)))))

  • LeonSilver
    #12946
    Ja. És ilyen a billentyűzet és szerintem qrva szar.

  • LeonSilver
    #12945
    Persze Papa, én sem vagyok mentes a balfasságtól. Arra próbáltam rávilágítani, hogy a balfasságról a legkevésbé valamelyik hw elem tehet.
    Elég régóta űzöm az ipart és nyugodtan elmondhatom, hogy az esetek döntő többségében (szerintem olyan 95% az user fasság, 4.5% a szoftver hiba és 0.5% a hw) bizony a felhasználó a pöcs. :P
  • Papa01 #12944
    Oki, köszi szépen, ha otthon leszek megírom! :)
    @ Leon: Én nem gondolom, hogy balfasz lennék, és szerintem Te is találkoztál olyan dologgal, mi kiakasztott. :)

    Kényelmetlen azt a típusú billencset használni?
  • LeonSilver
    #12943
    Nem láttál még olyant Papa? Nálunk is volt a boltban, tudod a kakaó biztos :D

    Egyébként meg a billentyűzet és az egyéb hw elemek qrvára nem tehetnek arról, hogy az user egy balfasz. A sógorom is a billentyűzetet szokta verni, soha sem értettem miért teszi.
  • Sanyo
    #12942
    Ha tudok szívesen segítek.
  • Papa01 #12941
    Én még nem is láttam olyat! :) Hogy nézni ki? Kellemes használni?
  • Zair #12940
    :-) Én három szétvert billentyűzet után már nem vehetek másmilyet, csak a kihajtogatható szilikonos kivitelt. Asszony nem engedi. Ez valamennyire jobban bírja a strapát :-)
    Bár érdekes, mióta megvan, annyira még nem b*ta fel az agyam semmi, hogy törjek zúzzak.
  • whiteskull
    #12939
    Jó éjt! :))
  • Papa01 #12938
    Én kis lövöm magam jó röppenést nektek! :)
  • whiteskull
    #12937
    Ez érthető. :)))

    Mármint a földhöz vágás. :))))))

  • Papa01 #12936
    Húúú sajnos, ma is sajnos ki kell hogy hagyjam , egy webes munkában is is elakadtam most, és annyira felidegelt, hogy földhöz basztam a klaviatúrát (vezeték nélküli), jó pár gomb kirepült belőle, de sikerült vissza rakni őket.
    Nagyon fárasztanak a napok, 5:50-kelek és még mindig ezzel szívok.. de már nem sokáig mert álmos vagyok.. de pénteken tuti repülni fogok! :)
  • whiteskull
    #12935
    Nem jössz egyet repülni? :))

    Én már fent vagyok. :)
  • Papa01 #12934
    Szupi, köszi szépen, én is akkor befejezem mindenféleképpen az enyémet és publikáljuk! :)
  • LeonSilver
    #12933
    szinténzenész
  • Solt
    #12932
    ATT-t én sokat használtam, de különösebb értelmét nem láttam, így visszatértem a CCC-hez! :)
  • DummyBoy
    #12931
    Húúú ... most hogy említettem az Nvidia Inspectort - van újabb 1.93 ...

    Abban már nem kell programozónak lenni, hogy értsd a beállításokat, és megjelentek azok a kombinált AA-k, mint amik az nhancerben voltak ...

    A különbség az, hogy a SSAA (Ahogy itt hívják Sparse Grid Supersampling) amit a toollal bekapcsolunk, az lényegesen több erőforrást zabál mint az a SSAA amit kombinált az nhancer ... ráadásul a tollal csak 2x 4x és 8x módok vannak ...

    De itt volt olyan hogy 1x2 SS + 2x MS ... Ez kevésbé hatékony, viszont jóval kevésbé erőforrásigényes :) És a Shimmeringet már ez is csökkenti :)

    (ATT-t ne is említsd, én imádtam azt a toolt régebben, de valamivel folyamatosan összefagyott a gépemen, ezért nem tudtam a 4870-eshez használni sosem xD )
  • Solt
    #12930
    Nem veszem kötözködésnek! :) Az ilyen párbeszédből lehet okulni... ez a lényeg! :)

    SSAA: A 2xSSAA + 2xMSAA valóban elfogadható képet ad. De emlékszel ehhez mennyit kell babrálni a driverben? A 4xxx széria nem tud SSAA-t, ez nagy hiány. Az 58xx viszont igen, ott ennek a belövése annyiból áll, hogy egy csúszkát elmozdítasz. Igaz, elég erő csak az 5850 felett van ehhez!

    Driver: Jobbnál jobb? Akkor minek hozzá külön ssaa tool? :) Miért nem működik driverből? :)

    nHancer: Ok, de akkor sincs új május óta! :) Az ATT-t is egy srác fejleszti, az 1-2 hónap lemaradással követi a drivereket... :)

    Nekem sincs driver problémám az SSAA kivételével. De nekem az ATI-val sem volt driver problémám... az, hogy nem tudja a 48xx az SSAA-t, az egy dolog... de ez nem driver gond! :)

    Én azt tapasztalom, hogy az ATI driver megoldásai legalább ilyen jók... nem tapasztalom azt a különbséget, amit sok helyen kihangsúlyoznak! :)
  • Zair #12929
    Papa, a cikk 90%-ban elkészült, utolsó stilisztikai ellenőrzés következik plusz olyan képeket vadászok amelyek nem jogvédettek. Reményeim szerint 7 végére teljes lesz.
  • DummyBoy
    #12928
    Nem kötözködni akarok, csak pár mellékzönge:

    SSAA - teljesen igazad van, zabál sokat, és 4 felett látványos, de 2xSSAA 2xMSAA (Esetleg 4 ...) ROF alatt szép képet ad és elfogadható teljesítményt.

    Driver: WHQL nem jelent semmit, folyamatosan jönnek a jobbnál jobb driverek, pl: a 260-as széria már le tudja gyalulni az előzőt :) (Nekem ez volt eddig a legnagyobb szívfájdalmam ...)

    nhancer: Ezt egy srác fejleszti, sajnos lassan halad, ugyanis teljesen újra lesz írva a proggi ... Van helyette pár dolog, pl az SSAA tool, vagy pl.: az nvidia inspector, ami hasonló mint az nhancer, csak nem olyan júzer frendli ...

    Sok mindenben igazad van, de mióta nvidia kártyám van, azóta nem volt driverproblémám ... nagyritkán eszembe jut, akkor felrakom a következőt és kész :)
  • Solt
    #12927
    Ne viccelj... :) Egyébként ez nem tanács, csak magánvélemény! :)
  • Papa01 #12926
    Értem, köszi szépen a tanácsokat! :)
  • Solt
    #12925
    70% körüli a skálázódás, és azért vannak nyűgjei... alaplap, hűtés, táp, fogyasztás, driver anomáliák... én nem foglalkoznék vele! :)
  • Papa01 #12924
    Jaja, a CF-en én is agyaltam.. szimeknél érdemes egyáltalán?

    Az a durva, hogy az alaplapon baromi közel van egymáshoz a két slot, aki ezt így megtervezte... szerintem elég furcsa ember lehetett.. :)
  • Solt
    #12923
    ÁÁÁ... dehogy! Kb egálban vannak, csak ez DX11. ( mondjuk ez semmit nem számít! :D ) Az 1GB-s 4890 kurva jó vga! Ha olyanom lett volna el sem adom! Neked majd talán egy 6870-re lenne értelme cserélned... esetleg még egy 4890 és CF. De ehhez nagyobb táp kell, és sok vele a macera...

  • Papa01 #12922
    A 4870-esnél csak 25%-al gyorsabb?? Akkor a 460-as nem sokkal gyorsabb az én 4890-es karimnál sem... azt hittem, azt megeszi reggelire.. :)
  • Solt
    #12921
    Ha az anyagi oldalát néztem volna, akkor nem váltok! :) Kb 20-25%-l gyorsabb mint a 4870. Azt 25000.-ért vitték el, ezt 62000-ért vettem! :D Igaz az áfa vissza jön, de így is 25000.- körüli összeg volt a ráfordítás... dupla ár, 25% különbségért nem jó üzlet! :D

    De én szeretek tesztelgetni, és a 4870-m az 512-s memóriája miatt már cserére érett. Így jött az ötlet, hogy GTX460, ami ár/érték tekintetében jó vétel! Általános szabály, hogy vga-t cserélni akkor érdemes, ha megvan a teljesítmény duplázás, de az 50% az az egészen minimum.

    Megvannak a tapasztalatok, így jöhet majd megint az ATI! :) Nem iszom, nem dohányzom, nem kurvázom... ennyi pazarlás belefér! :)
  • Papa01 #12920
    Háát a dr1 fura madár.. nem is szererem.. :))

    NV: Eléggé megdöbbentett amit írtál,én sokéig morogtam az ATI-ra az AA miatt, de ezek szerint ott se jobb a szitu, sőt... Sokba fájt a váltás?
  • Solt
    #12919
    Tegnap megvettem a DR1-t... kb 15 percem volt próbálgatni... hát, ennyi kihagyás után konkrétan balra képtelen voltam vele fordulni anélkül, hogy "hanyatt" ne essek! :D Úgy érzem fog még okozni pár befeszült percet! :D

    Más:

    Egy kis NV off...

    Jó ideje megvan már a GTX460, de azt kell mondjam, hogy... szóval nem hozta azt az elvárásomat, amit az ati vs nv driver infók után vártam volna. Pár tény:

    - Az utolsó whql driver ami kijött a kártyához: 07.19.-i! Ez majdnem 3 hónap! Ha hibátlan lenne, azt mondom minek az új. De nem az... és új típusról beszélünk!

    - Szó volt ugye arról, hogy NV-vel egyszerű az élet... telepítem és megy. No, ehhez képest külön tool kell, hogy legyen SSAA. :) ( még az új beta driver sem tudja!! )

    - A shimmering ( jól írom? ) jelenséget orvosló SSAA olyan mértékben lezúzza a teljesítményt, hogy max kétszeres szűrő alkalmazása lehetséges, de az meg nem világ megváltás.

    - A programok programjának kikiáltott nHancer nem megy ezzel a driver szériával. Az nHancer utolsó frissítése májusban (!!) történt... :(

    Hogy őszinte legyek, az elmondásokból én azt vártam, hogy itt tényleg nem lesz driver gondom. Én kizárólag ugye az SSAA, és a kíváncsiság miatt váltottam, a teszt kedvéért. Azt kell mondanom, hogy az én általam használt programokat tekintve semmi előrelépés nincs driver terén az ati-hoz képest. Sőt, azon kívül, hogy a 48xx széria nem tudja az SSAA-t, driverileg jobban ellátott! Hangsúlyozom, azokban a programokban, amiket én használok.

    Ettől még elégedett vagyok a vga-val, mert jól tuningolható, jó az ár/érték aránya, jó a fogyasztása, halk, stb... csupán annyi az észrevételem, hogy nincs meg az a driver többlet idáig amit vártam... várom a HD68xx szériát! :))
  • Papa01 #12918
    Hírként a ROF.hu-n. :)
  • Papa01 #12917
    Sale Extended an Extra Day!

    Hátha, valakinek jól jön még... :)
  • messerharcos
    #12916
    Gyerekek, il-2-re fel kelett raknom ezt a videót, anyira fájt:D
  • JoeDestroy
    #12915
    Ha csak ennyit akarsz, akkor a vashoz fixen rözített részt ne vedd le, mert a ruddert fixáló pöcök összerakása nem kis szívás lehet ha épp nem látod hogy honnan akad ki. Én kb 20 percet ba..kodtam vele míg rájöttem hová illik vissza, mivel nem láttam mit nyom be.

    A pinky tartóját a kézvédőről nem lehet lecsavarni a fényes nagy csavarral. Legalábbis én nem erőltettem, mert szerintem ütköztetett és úgy lett rápréselve a nagy gomb.
  • JoeDestroy
    #12914
    A pinkyhez kicsi órás csillagcsavarhúzó kell, és még így is trükkös hozzáférni. Ellenben összecsavarni meglepően egyszerű volt már utána.
  • JoeDestroy
    #12913
    A kézvédő csavarjait kiveszed, 4db, kicsit kipattintod alul kicsit széthúzva a védőt, majd a pinkyt alul fogja 3 db kis csavar, azt ki kell venni, utána lejön a kézvédő és a kapcsoló is könnyen (kis vezeték megy a pinky lecsavart kapcsolójához és az a boton marad).
    4 csavar fogja össze a markolatot, ha azokat kiveszed akkor az egyik fele lejön. A rudder potit kellett kontaktsprayvel befújni (a kis résen a csúszkáig) és jó lett.
    Én már csináltam a rugót feszítő tányér kiegészítést a bot alá, ha az kell hazaérek és megmérem neked. Két félből lett így szétszedés nélkül be és ki lehet venni.
  • DummyBoy
    #12912
    Hú ... azzal én is megszenvedtem ...

    A "kézvédőre" meg a pinkie switch-re gondolsz, ugye?

    Az apulegó ... Én lefeszegettem, de utána valahol találtam egy leírást, hogy hogyan lehet ezt kevésbé drasztikus módon leszedni ...

    Na de ez régen volt ... Utánnanézek, merre lehetett, ha megtalálom akkor belinkelem ...

    Rudder gondra: Alkoholos tisztítgatás a potinak megoldja :) (Elég csak belespirccelni, belecseppenteni és megjáratni ... Nekem anno megoldotta ... )
  • LeonSilver
    #12911
    Váááááááááááá!! Azzal nekem is van bajom. Nem használom mert van pedálom de marhára idegesít, hogy a dedzóna maximumra van állítva de így is be-be villan néha. Na ezt akarom kiiktatni vagy valami. Meg a tányért méreteit akarom lejegyezni, hogy esztergáltassak egyet, ezért kellene szétbarmolnom.