29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Solt
    #14075
    A ház fabrikálást...
  • LeonSilver
    #14074
    Mit?
  • Solt
    #14073
    Adom... de, hogy én 10 ezret nem adnék vga hűtésre, az fix!! Pedig nem keveset költöttem már a gépemre, és van 1-2 "luxus cikk" benne... :)
  • LeonSilver
    #14072
    Ez olyan dolog Papa, hogy szerinted pénzkidobás. Szerintem meg (ezt most nem személy szerint neked vagy másnak itt a fórumon, csak példa ként) a cigi, a pia, a hétvégi dorbézolás a pénzkidobás ;) Szóval tudod Papa, kinek mi.
  • RedRiot
    #14071
    Én nem tuningolok semmit. Megy amennyivel megy, osz' jóvan. A vga-m (HD3850 Ultimate) kb. olyan régi mint egy Fokker E.III, de van egy nagy előnye: venti helyett van rajta egy akkora hűtőborda mint egy EU-szabvány raklap. :) Ha tehetem ezután is passzív hűtéses kártyát fogok venni.

    Azért annak nagyon örülök hogy a fejlesztők nem ülnek a babérjaikon, hanem szinte peccsről-peccsre simábban fut a szim még az én antik gépemen is. Így, látva a folyamatos fejlesztést már sokkal könnyebb elfogadni hogy a gépekért fizetni kell. Ez így teljesen korrekt.

    nagy OFF: Az iRacing-féle metódust viszont már durvának találtam: havi díj + 25 dolláros versenypályák és 15 dolláros autók. A heroin-függőség az olcsójánosok hobbija az iRacinghez képest. :D ON
  • Solt
    #14070
    Tájékozatlanságra? :D Éééédes... :D Tudod mit, igazad van! ;)

    ( mondjuk, ha levezeted nekem, hogy 10% tuning, nagyobb növekedést hoz, mint 10%, akkor azért elkezdek szoborra gyűjteni neked!!! :D )

    Vántááázs... hagyjuk már ezeket... e-pénisz növelő értelmetlen hülyeség! Persze, ha te azzal játszol, én nem játékokkal, akkor érthető... :)
  • Klusi86
    #14069
    És akkor, hol marad a szerelés, az alkotás semmivel össze nem hasonlítható öröme? Amúgy igazat adok mindenkinek. Peace and love:D
  • Papa01 #14068
    Úgy gondolom, senki nem vitázik, hanem igyekszik érvelni. :) DE! Itt senki nem vitazja azt, hogy fontos a jó hűtéssel ellátott vidikártya, de én úgy vagyok vele, még ha lemondással is jár, inkább gyűjtök tovább, és akkor veszek egy jó nevű OC-és karit, amin pöpec hűtés van.

    De ezt írtam lejjebb is.. :D
  • Klusi86
    #14067
    Papa, én sem bántásnak szántam,tudom, hogy Te vagy a házigazda
    Szabad megjegyeznem, magamat moderáltam azzal, hogy nem akarok vitatkozni itt. Talán ennyit még szabad nekem is.... Hidd el, nem volt fáradtság :D
  • Papa01 #14066
    Klusi, ne fáradj a moderálással, itt nem nagyon szükséges. Köszi.
  • Klusi86
    #14065
    És még annyit ,hogy eredeti hűtő 40dB feletti a zajszint (nem írnak a gyáriak adatott és nem találok sehol sem infót róla megjegyzem én sem dicsekednék vele)a mostaninak 16dB, 60-70fok átlagról 40alá van most hűtve normál körülmények között, ezek adatok, ezekkel felesleges vitázni és velem is. Nekem megérte, kész. Nem kívánok továbbiakban beszélni róla, ha jól tudom ez a RoF fóruma.....
  • Papa01 #14064
    Felhívnám a figyelmedet a HSZ-emben lévő következő szóra:
    szerintem(!!!)


    Hidd el, nekem is voltak ref. hűtős kártyáim, és én biztos, hogy nem adnék ezért ennyi pénzt, de ez a Te pénzed, arra költöd amire szeretnéd.

    Egyébként meg ennyi felárért, pedig gyári, OC, profi hűtővel szerelt kártyákat kapsz. És még kínlódnod kell a szereléssel.
    Még talán annyi, hogy nem értem, miért vásárolnak az emberek meg minden szart, utána meg ölik bele a pénzüket, hogy megfelelő legyen.

    Ezt nem bántásként írtam.
  • Klusi86
    #14063
    OK Papa,akkor postázom a refihűtős karit és mellékelem a vett hűtőt hozzá. "Élj" egy hetet a régivel majd az újjal, és utána nyilatkozz erről megint..
  • Papa01 #14062
    Klusi, azt a 10-est szerintem inkább félretenném a helyedben, és gyűjtenék, hozzá, mert 10-est a VGA hűtőre költeni, szerintem(!!!) pénzkidobás.
  • LeonSilver
    #14061
    A tuninghoz.
    Én világ életemben kihajtottam az adott eszközből amit lehetett. Az OldMan nevű fasztarisznya még a világon sem volt :D amikor én már tuningolt 486-os gépen toltam a mittudom én mit. Nem a % miatt és még csak nem is a 3dmark miatt (akkor használtam utoljára amikor valami kóddal lehetett benne autózni). Egyszerűen szeretem csinálni :)
  • LeonSilver
    #14060
    Nekem egy ősrégi házam van. Volt vagy 5-8k annak idején. Az oldalára vágtam egy likacskát, egy régi 286-os gép tápjából kiszereltem egy 12cm-es PAPST ventit (ez a venti legalább 12-13 éves!), szereltem rá egy kétállású billenőkapcsolót (meg egy poti is van ráapplikálva), ami 12 vagy 5 voltot ad a ventinek.5 volton értelem szerűen lassan forog, így qrva halk. Nos ez szellőzteti a házat. Soha sem volt problematikám a hővel pedig van 4 vinyó a gépben, közte 3 régi darab ami úgy termeli a hót mint a picsa.
  • Klusi86
    #14059
    -vár, vall
  • Klusi86
    #14058
    Pedig már kezdem annak érezni... Olvass visszább légyszi, NEM tuning miatt vettem a hűtést, hanem hangcsökkentés miatt. Én hülyeségből írtam a %-os összeadást, nem kell komolyan venni, ámbár az egy kis tájékozatlanságra vár hogy a teljesítmény %-t egyből átváltottad FPS-be, mert mondjuk nálam ez 5-6 FPS-t jelentet és nem mindegy (igaz 30felett futott a Vantage, de ez már szemmel észrevehető hidd el) Papa cserélj már nekem 10ezerét procit légyszives mert nagyon érdekelne E8400-ast helyett mit ajánlsz ennyiért?
  • Papa01 #14057
    Nem, nekem i7-esem van, azt tekergetem.. :)
  • Maci23
    #14056
    Papa azt írtad hogy húztad a procit! Nekem core2quad q9400 2.66 Mhz procim van. Te nem ilyet húztál fel?Tudsz adni adatokat hozzá hogy hogyan megy neked? Mit kell hova merre állítanom?

    Üdv! :D
  • Papa01 #14055
    Jaja, azért a pénzért jobban megéri a CPU csere.
  • Solt
    #14054
    Mert összeadódik mi? :D No pörsze...

    10%-s vga tuning, 10 ezerért! Remek üzlet! :D Főleg, ha 20fps helyett lesz 22fps... zseniális!!! :D :D

    No, de nehogy félre értsd, nem csesztetni akarlak! ;)
  • Klusi86
    #14053
    Na még ezt leírom, utána befejeztem a nem vitát:D Természetes a garancia lejárta után cseréltem hűtőt. Addig idegesíthetett az a szemét:D. És igenis van értelme a vga OC-nak 10% az 10% és a proci 50-vel már 60.Ennyi:D
  • Papa01 #14052
    Én sem látom értelmét a vga OC-nak... minek... :)
  • Solt
    #14051
    Ez nem vita, csak nézet különbség! :) Én tuti nem adnék egy fillért sem plusz vga hűtésért! :) Már csak azért sem, mert egy rossz mozdulat a hűtőcserénél, és ugrik a garancia... ;)

    25 ezer körül már számos kiválóan szellőző, minőségi házat lehet venni. Pl CM RC 692. Nem ennyire minőségiből már van 15 ezer körül is, ami nagyon jól szellőzik! :)

    De ez az én nézőpontom... egyáltalán nem kell ezzel egyetérteni! :)
  • Klusi86
    #14050
    Na jó így nem szállok vitába, h nem tudom milyen "jó" házzal, de ha veszek egyet csinálok egy tesztet, videóval,hanggal és Te leszel az első akinek ezt a tesztet elküldöm. Addig egyezünk ki egy döntetlenben, ok? :D
  • Solt
    #14049
    Egy jó háznak majdnem a fele!! :)) Persze Te tudod... ;)
  • Klusi86
    #14048
    10-esért, ennyit a nyugalmam megér:D (ISGC-V320, ha esetleg megakarod tekinteni:P)
  • Solt
    #14047
    És mindez mennyiért? :D
  • Klusi86
    #14046
    Na most meg 100% hűtésnél, felhúzva nem megy 50 fok felé. Leveszem a burkolatot, rányitom az ablakot és már 40 felé sem:D A házam sz*r ez igaz:D
  • Solt
    #14045
    Referencia HD4870-m volt... :)) 44%-s ventilátor mellett soha nem ment 80 fok fölé, az meg bőven jó... és itt még a hangja is bőven elviselhető volt! ;) Jól szellőző ház kell...
  • Klusi86
    #14044
    Nem ezért vettem elsősorban, ha ismered HD4870 referencia hűtőjét, nos annak olyan hangja van terhelve mint egy 2000W-os porszívónak, ez meg nem buli, ezért vettem hűtést rá (2*120mm potmeter-es venti 16dBA) és ha már lúd. legyen kövér megizzasztottam a kicsikét, fagyásig :P:D
  • Solt
    #14043
    Gyerekek... majd kinövitek!!! :D

    Tuningolni egyedül a cpu-t érdemes, ahol akár plusz 50% is jöhet... ha már a vga-t húzni kell, régen rossz... :) Esetleg annyit érdemes, amit még a gyári hűtővel elbír... de külön ezért hűtőt venni... pénzkidobás... :)

    A 3d trémárk meg a vántááááázs... sajnálnám a helyet amit elfoglalnának! :D
  • Klusi86
    #14042
    Én a Riva Tuner használom, nagyobb szabadságot ad mint a msi aft és 3dmark vantage-el tesztelek, 1000pont körül sikerült pluszt kicsikarnom a kariból.
  • sakkay
    #14041
    Megkérdezem az okosokat a prohardveren mit szólnak a hőmérséklethez, aztán hajrá. Szoftvernek az msi aft. ajánlották...jónak tűnik, pár próbát már csináltam-gpu 850mhz-890, ramot 1200-1250-re. 300pont pluszt adott a 3dmark 2006-on. Mindig azon tesztelek, bár már régen nem mérvadó.
  • Papa01 #14040
    Én a procimat 2.66Ghz-ről 3,5Ghz-re húztam.
  • LeonSilver
    #14039
    Én is ha kell. Viszont van aminél meg sokkal lejjebb veszem a vga kártyát mert úgy is jó. A tankost például a 750/900(*5) helyett 600/450(*5) beállítással tolom. Viszont a RoF-ot meg a DCS-t 780/1080(*5) beállítással hajtom és a cpu órajelét is fel szoktam tolni 200-ról 215-re.
  • Klusi86
    #14038
    Méghozzá a videókártyát húztam fel közel 10%-os teljesítménynövekedés, azonban ehhez a gyári hűtőt el kell felejteni.
  • Klusi86
    #14037
    pl.....én:D
  • sakkay
    #14036
    Ja, és automatán emeli a venti fordulatszámot, és így jön ki ez az eredmény..valaki húzza a procit, vagy a vid. kártyát amúgy?