29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Zair #14439
    Nyilván mert te (ha nem tévedek)alapvetően reál beállítottságú vagy.

    Azért szerintem van néhány szakma (többek között az enyém is) ahol semmi hasznát nem veszem ezeknek a dolgoknak. A négy alapműveleten kívül még nem volt szükségem másra (legfeljebb némi kombnatorikára a póker partik miatt), soha nem használtam a gyakorlatban pl. trigonometriát vagy a másodfokú egyenlet megoldóképletét - legfeljebb orgazmuskésleltetésre.

    Az irodalom szubjektív tantárgy, a kreativitás erősítése lenne inkább a pedagógus feladata, semmint előre szkriptelt elemzések ledarálása, aztán magoltatása. Ebben egyet értünk. Az nem igaz, hogy semmi haszna, de kétségtelen, hogy a megváltozott társadalmi, piaci, gazdasági elvárások miatt a reál tárgyak integrálhatóbb tudást adnak. Valószínűleg egy mérnök hamarabb helyezkedik el, mint egy magyar szakos bölcsész.

    A nyelvtan egy része sajnos ugyanúgy a süllyesztőbe kerül, mint a matekos példáim egy része. De azért az sem állapot, hogy a bukósisak frizurás zekkefronon meg dzsásztinbíberen szocializálódott törppapa sapkás szembelógóshajú nyomorultak ennyire ne tudjanak beszélni. Szándékosan nem írtam le, melyik demográfiai csoportot érinti, nehogy valakit megsértsek bár tudom, hogy errefelé nem az a korosztály a jellemző. Elég csak egy ilyenek által teleírt topikot megnézni. Rövidítések, félig angol félig magyar keverék nyelven, ordító helyesírási hibákkal. (Ez utóbbi nekem sem erősségem, elismerem.)

    A világon az elsők között vagyunk a funkcionális analfabétizmus szempontjából. A tipikus "lessz", "meik", "mejik", "muszály", "azomban" stb. hibák egyszerűen néha kiverik a szemeimet. Hihetetlen.

    Szóval szerintem nem az óraszám reáltárgyak rovására történő csökkentése lenne a megoldás, hanem az egész rendszer újragondolása. Nem felesleges tantárgyak, csak egyszerűen rosszul vannak oktatva.
  • whiteskull
    #14438
    Persze. Már meg is jött. :)))

    Így tudok magammal is játszani, akkor meg biztos én győzök. :)))
  • sakkay
    #14437
    Az alsóbb osztályban való alapletétellel egyetértek. Habár iskola függő. A fiam sulija, nagyon keményen veszi. Viszont nem csak az kell az életben amit materiálisan' minden nap használsz. Az irodalom nagyon-nagyon sok mindent adhat! az érzelmi és értelmi fejlődéshez. Persze értelmesen felépítve..a verselemzés(ha arra gondoltál) meg örök vita úgy is.
  • sakkay
    #14436
    Hú de fura lesz. Ha nagy a túlélő készsége, bele fog szólni a multis életbe. Van egy-két fanatikus bombázó.
    Meg tudtam csinálni a joy beállítást, legalábbis mintha jobb lenne.
  • Gascan #14435
    elirtad a link nevét az oldalon papa... psot lett a post helyett
  • Gascan #14434
    olvasni alsó osztályban kell megtanulni, a szöveg értelmezést is jó lenne már ott elsajátitani... persze tudom, hogy vannak kivételek

    a gondom a magyar irodalommal az, hogy olyan műelemzéseket kell egy tizen éves gyereknek véghezvinni, amit valójában nem is ért meg csak bemagolja.. lefogadom, hogy még a magyar irodalomtanár se tudja sokszor miről beszél ... teljesen más köntösben kéne ezt oktatni, mint ahogy most van

    ..nem is beszélve arról, hogy ennek az életben semmi hasznát nem veszik

  • Papa01 #14433
    Addigra a küldibe is beteszem és azzal fog menni a szeró is, ha Sanyo mester fel tudja majd lőni! :)
  • sakkay
    #14432
    23h érek haza,de legalább már tudom olvasni a tapasztalatokat.
  • Papa01 #14431
    középiskola
  • Papa01 #14430
    Igen, a szakképző is köziskola.
  • Papa01 #14429
    Majd ma bombázunk.. :)
  • Papa01 #14428
    Ma este már jön az új patch!!

    @ Gascan:

    ...mint a magyar irodalmat meg az összes hülyeséget aminek semmi haszna...

    Gondolj bele, ha képtelen szöveget értelmezni, illetve olvasni és írni.. akkor hogyan tanítod meg matekra, meg egy másik idegen nyelvre??
    Hidd el, sok középiskolás van, aki 10.-11.-es létére, akadozva olvas hangosan...
    Szerintem elhamarkodottan alkottál véleményt. :)
  • Gascan #14427
    úgy gondolod, hogy vers meg műelemzésekkel kell tömti a tizenéves gyerekek fejét inkább?

    nem azt mondom, hogy én ezt teljesen kizárnám a tananyagból, de felére tuti csökkenteném a matek és egyéb reál tantárgyak, és idegen nyelv hasznára

    ... persze ezt csak olyan éssszel mondom, ahogy 24 évem alatt megfigyelhettem, hogy mit tudok, tudtam volna felhasználni
  • Papa01 #14426
    Kitettem én is a riseofflight.hu-ra! :)
  • sakkay
    #14425
    Látom igen friss.
  • Papa01 #14424
  • Sanyo
    #14423
    Itt.
  • sakkay
    #14422
    Hol találtad? Nem látom a news-ban?
  • Sanyo
    #14421
    ...nem én csináltam. :)
  • sakkay
    #14420
    Légyszi' aki evo joyal játszik ha ráér valamikor rakja fel nekem a joy(ROF-on belül) kalibrálását..Így , hogy van dead zone sokkal jobb, de mintha az elején nem lennének finom mozdulatok. ..Vagy legalább írjátok le, hogyan lehet ezen segíteni.
  • sakkay
    #14419
    Király vagy!!!!
  • sakkay
    #14418
    Mentem volna, de csak most olvastam...Japánban voltam..
  • Sanyo
    #14417
    Handley Page O/400 bemutató videó.
  • sakkay
    #14416
    Úgy értem középiskolákban is.
    Gascan-az értelme az, hogy egyre jobban összeérnek ezek a tárgyak, az alapok után már egyre jobban összefonódnak. Ez nem jár azzal, hogy kevesebb óraszámban tanítanák.
  • Solt
    #14415
    Ez fájt... :)
  • Papa01 #14414
    Azért ez erős volt... :)
  • Gascan #14413
    matekot, fizikát, kémiát ne idegesits? :) ezeket többet kéne oktatni külön-külön mint a magyar irodalmat meg az összes hülyeséget aminek semmi haszna
  • Papa01 #14412
    Szakképzésben már egy ideje ez megy... "természetismeret" a tárgy neve...

    Urak, senki nem jön röppenni? :)
  • sakkay
    #14411
    Kis off.
    Papa azt hallottam össze akarják vonni egy tantárggyá a fizikát, a matekot, és a kémiát. Mit szólsz ehhez?
    on
  • Papa01 #14410
    Igen, láttam én is. :)
  • Papa01 #14409
    Ezért nem repülök, csak a mi szerverünkön... Engem valóban feldühítenek az ilyen kretének. :)
  • sakkay
    #14408
    Pedig nem szoktam. Tényleg.
    Észrevettétek már hogy a VIIf van motor burkolatos verzió is???(pl Herman Göring v.)
    Vagy inkább mondom úgy, hogy fedőlemez takarja, az egész motort,viszont
    talán jobban melegszik. A kérdés az, hogy jobban bírja e a motor a találatot.
  • sakkay
    #14407
    Jó ára van.. Most repültem a Japán szerón. 4 légi győzelem után sérült motorral leszálltam, állok, és szitává lő egy paraszt...nem tudom megszokni. Ja, köze amúgy nem volt hozzám...rohadt idegbeteg lettem.
  • sakkay
    #14406
    Az a baj , hogy tényleg sokat foglalkozok a természettudományokkal(na nem baj azért) úgyhogy nem emlékszem...lehet. Nem pont ebben a témában, de nagyon jó pl.Stephen Hawking könyvei. Az elméleti fizikáról mindent, de emberi nyelven...
  • Papa01 #14405
    Én is láttam ezt a filmet a NG adón volt ugye?
    @ Gascan:
    @ WhiteSkull: Egy másik ROF-ot?
  • Papa01 #14404
    Én ezt használom: pedál.
  • whiteskull
    #14403
    Majd Papa mond tippet. :))
  • Solt
    #14402
    Jogos! :D
  • sakkay
    #14401
    Típust esetleg..melyiket érdemes a gyáriak közül.
  • whiteskull
    #14400
    Hát ja. Bár nekem ezek a gyári pedálok túl szűknek tűnnek a lapát talpaimhoz. :))))))