29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Solt
    #15120
    G940...

    Ehhez a játékhoz joy kell... :)
  • whiteskull
    #15119
    Én vagyok. :)
  • whiteskull
    #15118
    Én egy Saitek X52-tőt használok, de már készül a pedálom is hozzá, mivel úgy még élvezetesebb lesz. Plusz freetracket használok a nézelődéshez.
  • Papa01 #15117
    Urak, kinek van kedve repülni ily késői órákban? :) (Most értem haza..) :)

    @ Sponnyabob: Szerintem mindenféleképpen joy-al próbáld ki, mert az egér+billentyűzet nem igazán alkalmas a repülőgép vezetéshez. Egyébként az egeret sokan a nézelődéshez használják.
  • Lacusch69
    #15116
    Én egy Microsoft Sidewinder Force Feedback Pro joystickot, egy Saitek X52 gázkart és egy Saitek Pro Flight ruddert (pedált) használok.

    Igen, élvezetesebb, mint billentyűzettel. (Mondjuk úgy még nem próbáltam)
  • Sponnyabob
    #15115
    Sziasztok!
    Azt szeretném kérdezni hogy közületek hányan tolják sima egér+bill. párossal és hányan joystick-el vagy valami hasonló játék vezérlővel? Illetve melyikkel jobb játszani? Leszedtem ma a demót és tetszik ezért kíváncsi lennék rá. Köszi!
  • whiteskull
    #15114
    Ezen ne aggódj! Amíg azt nem mondod, hogy nem lesz szerverünk, addig jár. :))

    A lényeg az, hogy amikor lesz időd rá, majd megpróbálod megoldani. :)))
  • Sanyo
    #15113
    Urak, mivel a dedi szerver hetek óta nem megy, akinek állandóra van beállítva a segítség, kapcsolja már ki egy időre. :) Nem szeretnék olyanért manit kapni, ami nem működik. Az eddigi segítséget nagyon köszönöm, de hét közben túl fáradt vagyok a kísérletezéshez, hétvégén meg leginkább nem vagyok itthon.
  • Lacusch69
    #15112
    Sejtettem, hogy a szegedi búvár srácé lesz az. Nem mertem megvenni, mert 6 ropi sok megkockáztatni, hogy nem működik rendesen. (Van itthon már 2)
    Ha megérkezik, légy szíves írd meg, hogy pontosan milyen konvertert kaptál hozzá, hátha fel tudok hajtani valahol egyet.

    Illetve: kérdés a többiekhez.

    MS gameportos joyok (3db, 1 NoFFB, 2 FFB): véletlenszerűen impulzust kap a hat switch és valamelyik tengely.
    Észrevettem, hogy a joy gameport csatlakozója és a sz.gép ház között parányi kisülés jön létre, ha összeérintem őket.
    Lehet a kettőnek köze egymáshoz?
  • Papa01 #15111
    Ok, megyen.. :)
  • Rolo3
    #15110
    még nem ért ide hozzám a motyó de felhívtam az embert és megkérdeztem tőle azt mondta ,hogy kipróbálta mind a két porton és ment az ffb.
  • whiteskull
    #15109
    ahha
  • Papa01 #15108
    Urak, egy kis host legyen? :)
  • Rolo3
    #15107
    Itt a cucc!
    http://www.vatera.hu//microsoft_sidewinder_forcefeedback_joystick_189746300.html
  • Fokker
    #15106
    afranc. sajnálom. :(
  • sakkay
    #15105
    Lehet túl sok volt a tudatos vízre szállás...
  • sakkay
    #15104
    Gratula! Engem meg visszadobtak 12 helyezéssel..nem baj.
    Csak az már jobban zavar , hogy az arányomat is lenyomták rendesen. 1.0.
  • Lacusch69
    #15103
    Képet az átalakítóról, de gyorsan... Iszonyat, mit szopok a hangkártyával!
  • whiteskull
    #15102
    Statisztika ráncfelvarrás. :))
  • whiteskull
    #15101
    Innen látszik, hogy nem vagyok tévedhetetlen. :))))

    Örülök neki, hogy nálad működik! :)))
  • Rolo3
    #15100
    Megvettem a joyt és működik az ffb usb-n is :):):):
  • whiteskull
    #15099
    FFB nem fog működni.
  • whiteskull
    #15098
    Az új processzorokkal nem fog menni a game portos cucc.

    PhenomII már nem jó. Nekem is itt van a pad alatt egy sidewinder. .))
  • Rolo3
    #15097
    Xp 32bit van a gépemen de megkérdezem az embert köszi hogy szóltál!
  • DummyBoy
    #15096
    Azzal vigyázz, állítólag azzal nem megy az FFB ... Érdeklődd meg mindenképpen!

    Elvileg 32 bites Vista és Win7 alá lehet hekkelni gameportot, ha olyan hangkártyád van (Pl. Audigy vagy más Creative cucc), de nem egyszerű ...

    Hogy az FFB működik-e vele az jó kérdés ...
  • Rolo3
    #15095
    Köszi a tippet meg is van az áldozat és adnak hozzá Gameport-USB átalakítót. Remélem azzal működik majd.
  • Lacusch69
    #15094
    Felejts el, XP-ig jobb a FFB Pro + hangkártya (gameport miatt) megoldás.
  • Lacusch69
    #15093
    Köszi, ünnepek alatt próbálkozom vele.
  • Solt
    #15092
    Azért arra figyelj oda, hogy a terheletlen hőmérséklet nem lehet kisebb, mint ami a szobában van! Ha ilyen adatokat kapsz, lehet nem jól mér valami...

    Ja és egy Prime95 tesztet futtass le, hogy valóban stabil-e a cumó... :)
  • Richtofen
    #15091
    Zsííííírrr.

    A hőmérsékleten én is meglepődtem, a régi gépem ehhez képest nagyon magas hőmérsékleten üzemelt.

    Nem tudom szakszerű e a megoldás, de a BIOS-ban a szorzók úgy tűnt maxon vannak (9.5x), a Bus speedet nyomtam fel 333MHz-rol 400-ra, így a 3.8GHz a Cpu freqi, (2.4 GHz core clock).

    Az idle hőmérséklet felment 23C-ra (core temp 37C)
    Terhelés alatt: 37C (mag 45C körül)

    Egyelőre stabilnak tűnik, megnézem a mindjárt a RoF-ban :D

    Köszi!
  • Solt
    #15090
    19C-on? Hol laksz te, jégveremben? :D Hány fok van nálatok? :D

    Ebben az esetben viszont adj neki... 4GHz-ig nyugodtan mehet... a fesz 7/24-ben ne legyen több 1.4V-nál, a maghő ( ez a lényeg, nem a burkolat ) meg ne menjen tartósan 70C fölé.

    Töltsd le az msi afterburnert, azzal tudod húzni, meg monitorozni a vga-t. Ha RoF alatt 90% felett van a gpu kihasználtsága, akkor az a gyenge láncszem... bár szerintem RoF-nak már kell a 4 mag...

    A GTX460-t is megakasztja, ne aggódj! :)
  • Rolo3
    #15089
    Sziasztok!

    Egy kérdés hátha valaki tudna segíteni.
    Microsoft sidewinder ffb 2-es joyt akarok szerezni de nem találok sehol.
    Nincs valakinek ötlete,hogy kinél lehetne beszerezni egyet??
  • Richtofen
    #15088
    Köszi!

    Nem gyári a hűtő hanem egy ilyen. Üresjáratban 19C-on megy, Cpu terhelő tesztek alatt 27C-ig megy fel (a regi P4-esem ehhez képest üresjáratban volt 35C-os :) ).

    A vidkártyát eddig egyedül a RoF akasztja meg, de az néha csúnyán ;)
    Jelenleg ezek a beállítások: Core clock 740MHz, Shader clock 1836MHz, Memory clock 1100MHz (2200MHz data rate).
  • Solt
    #15087
    Alapfeszen simán bírnia kell a 3.6GHz-t... ettől az égvilágon semmi baja nem lesz.
  • Lacusch69
    #15086
    E8400-ra tettem egy Alpine Pro7-es hűtést.
    Meddig merjem húzni? 3.6GHz-en stabilan menne, károsodás esélye nélkül?
  • Solt
    #15085
    Csak úgy csinálok! :D

    Gondolom gyári hűtő van rajta. Ebben az esetben azt kell megnézni, hogy a cpu fesz emelése nélkül meddig stabil a masina. Nekem E8400 volt, az feszemelés nélkül simán ment 3.6GHz-t. Ez is sokat hozna, de, ha rászánnál egy 5-7ezer forintot, és vennél egy normális hűtőt, akkor a 4GHz-s simán meglenne, ami már nem rossz...

    Bár szerintem ha nem szándékozol VGA-t cserélni, akkor elég alapfeszen a 3.6GHz. Így anyagi ráfordítás nélkül jutnál jó pár extra fps-hez. :)

    A VGA húzása nem hiszem, hogy érdemben jelentene valamit... ahol 20fps-t kapsz, ott a 10%-s tuning nem sokat segít! :)
  • Richtofen
    #15084
    Latom vagod a temat. :) Ezt a procit/kartyat meddig lehet/erdemes huzni jatekhoz szerinted? Azt hiszem minden a gyari erteken ketyeg most.

    Core 2 Duo E8500 3.16GHz
    Asus P5Q
    9800 GTX+
  • Papa01 #15083
    Wooow! :) Köszönöm szépen! :) Ez egy hatalmas meglepetés! :) Tegnap még csak 170e pontom volt.. most meg 196e.. Valami mega jóváírás történhetett.. :D
  • whiteskull
    #15082
    Papa!

    Gratulálok! Bekerültél az első 100-ba. :)))
  • sakkay
    #15081
    Érdekes volt az este utolsó repülése. 20 percet nyomtam 2 dr1 ellen velem is volt 1. 2-2.
    Az arányom 1.5 lett a végén, és az ellen pedig profin repült...Szóval jó gép adr1, de azért nem mumus.
    Bár bevallom utálom.