29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • DummyBoy
    #16364
    Az is olyan mint a 6950 - sokkal drágább, de annyival többet nem tud ...

    Ezen a szinten az 560-as a befutó :)
  • Rolo3
    #16363
    Sziasztok!
    Már vagyok ha valaki gondolja akkor jöhet repülni + TS-re.
    @ Papa: Bocsi de én sem vágtam le pedig ott volt mellettünk a BULO és mutatta a szélirányt amúgy már szembeszél van és kevesebb a sebessége is lefeleztem mindent.
    Mégegyszer bocsi.
  • Her Laca
    #16362
    Akkor vegyél 570 et. Az 100 alatt van.
  • Her Laca
    #16361
    Na neeeeeeee:) Mért nem kérik inkább az adóm egy százalékát:) Azt szívesen odaadnám.
    Vip jogért sms:)) Részemről inkább a halál,vagy a sör.
  • Her Laca
    #16360
    Kérlek szépen röviden kiváló:)
    Játéknál dübörög ha kell ,masszírozza fülemet is,persze úgy állítod be ahogy neked tetszik. Zenét is jó hallgatni vele,no meg filmnézéshez is jó. Persze a hangzását nem lehet összehasonlítani a fiam Sennheiser 160 ezres stereo fülesével ,de hát ez nem is arra van ugye. Kényelmes is ,több óra után sem kényelmetlen. Ami zavar az az,hogy nagyon zárt,a kinti hangok tompán azért bejönnek,a réginél tisztán hallottam ami körülöttem zajlott. De lehet ez csak nekem szokatlan.
  • DummyBoy
    #16359
    Éves 960 HUF ...

    De lehet havonta is ... meg SMS-el is ...

    VIP jogok felvétele :)

    Szerintem megéri ...
  • Gascan #16358
    és a VIPhez mi kell? havi előfizetés? :)
  • Solt
    #16357
    Laca Mester! Milyen az új füles? Egy kis élménybeszámolót kérnék... :)
  • Solt
    #16356
    Ha esetleg jön válasz jelezd légyszíves... ( nem értem SSAA megléte mellett, hogy lehet shimmering ) :S
  • DummyBoy
    #16355
    Ááááá nem vagyok krőzus ... Pár éve eldöntöttem, hogy nem leszek hajlandó többet 100k-nál többet kiadni egy HW-ért, bármilyen jó is az ... ( X2-es procim eredeti árcimkéjén is 145k volt, bár én nem annyiért vettem :) Ellenben 10k-ért adtam el ...)

    Napok óta olvasgatom a teszteket és 2 lehetséges befutó volt: 560 Ti és 6950 2GB.

    Alapjában véve a 6950 2GB több mindenben jobb mint a Ti, ráadásul jó eséllyel unlockolható is ... ellenben: 10-15k-val drágább, ha unlockolni akarnám már lehet új tápot is kellene vennem, ráadásul 1680x1050-es felbontásban nem mindenhol "látványosan" jobb mint a Ti ... van amiben lassab is ...

    Ráadásul a ROF fórumon még mindig a shimmering miatt sírnak az Ati tulajok (kérdeztem, de még nem jött válasz ...), szóval eddig az 560-as a befutó ...

    Sajnos a szimekkel foglalkozva megtanultam, hogy itt az ár/érték arány másodlagos ...

    Ja :) És lehet szerkeszteni a hsz-eket :) Csak Vip-nek kell lenni :)
  • Gascan #16354
    lehetett volna* hozni :) - miért nem lehet szerkeszteni a kommenteket? :)
  • Gascan #16353
    Papa... Soltal értek egyet... ez egy elég drága proci.. és nem annyira drága, mint amennyire jó..

    persze örülök én is neki, hogy új gépe lett Markónak ... azért kérdeztem, hogy tisztában volt-e a vásárlás pillanatában vele, hogy ettől azért jobb ár/érték arányú rendszert is össze lehetet hozni
  • Gascan #16352
    ezek szerint sikerült Armához a legjobb procit megvennem :) a célom is ez volt, de ezt a listát anno még nem láttam
  • Her Laca
    #16351
    Csak nem egy 580 felé kacsingat kollega?:)
  • Solt
    #16350
    Az igen! :))

    Na és milyen vga lesz? :)
  • DummyBoy
    #16349
    Én most kiváncsian várom mire lesz elég nagyobb VGA-val az X2 550 BE procim ...

    Ár/teljesítmény arányban ennél jobb proci valszeg nincs a földön ... főleg mivel alapfeszen elmuzsikál 3,7GHz-en ... és 4 magon :)
  • Solt
    #16348
    Szóval amit ki akartam belőle hozni, a cpu-k közti árkülönbségből jobban megéri inkább erősebb vga-t venni...
  • Solt
    #16347
    Na jó, ez már a másik véglet! :D Ebben igazad van... ;)
  • Solt
    #16346
    A PH-s cikkben is átlag fps van, nem minimum! Az ArmA2 elég cpu igényes, nézd meg milyen különbségek vannak a cpu-k közt 1680x1050-ben... Tessék...

    Az meg hulla mindegy, hogy maximum fps-ben mekkora a különbség... :)
  • Papa01 #16345
    Jaja.. főleg ha a levegőben van x darab gép, jó adag tűzérség, mozgó egységek, stb... Akkor szerintem is inkább a CPU ami fontos, nem? :)
    De persze a segítségkérés nagyon fontos. Én is megkérdezem a hozzáértőket ha veszek valamit. :)
  • Papa01 #16344
    Ez az egész onnan jutott az eszembe, hogy egy ismerősömék vettek színes TV-ét. Akkor még igazi ritkaságnak számított egy ilyen.

    Átment a rokon, vagy szomszéd, hogy megnézze, majd amikor távozott a következő mondatot mondta:
    -Ugye tudod, hogy a színes tv sokkal jobban rontja a szemet?

    Na, az ilyen az, amit nem értek... Az oké, hogy baromság amit mond..., de miért nem lehet örülni a másik örömének? :) Bár szerintem ez is szép példa a "jó magyar mentalitásra".. :))
  • DummyBoy
    #16343
    Félig egyetértek, félig meg nem ...

    Amiben egyetértek az az, hogy érdemes megnézni - utánajárni és átbeszélni mikor új rendszert vesz az ember.

    Amiben nem, hogy mindenhol VGA limitesek lennénk, meg hogy a Phenom párban van az i7-el ... Pont a szimulátorok azok a címek, ahol nem a VGA a lényeg hanem a CPU ...

    A prohardveren pont most volt középkategóriás CPU-VGA párharc cikk, és bizony az I5 párszor gyorsabb volt, igaz minimálisan mint a Phenom ... ők párban voltak ... az i7 az gyorsabb azért lényegesen sok helyen.

    Sandy Bridge-et most pont nem szabad venni a lapkabotrány miatt, ellenben tény, hogy az lenne most a csúcs ... (Még jó, hogy kiderült ...)

    Annak meg hogy ki miért milyen rendszert vesz magának sok oka lehet ...
  • Solt
    #16342
    Ez nem negatív szerintem, csak tudni akarja, hogy magától választotta ezt, vagy "súgtak" neki... mondjuk a "jó akaró" boltosok szoktak ilyet, hogy ürüljön a beragadt raktárkészlet! :)

    Azokon a felbontásokon amiken játszunk, mindenhol vga limit van... minimum fps ( mert ugye ez a lényeg ) terén nincs különbség azonos órajelen egy i7 meg egy PhenomII X4 közt... utóbbit egy jó tuninglappal együtt megkapod 60ezerért, az i7 esetében meg csak a proci ennyi... vagy több...

    De, ha már i7, akkor már az új széria... ez a 930 most nagyon nem volt jó választás, de természetesen használja egészséggel... Az ilyeneket azért jó kibeszélni, hogy esetleg legközelebb inkább kérdezzünk mielőtt vásárolunk! :) Én is beleestem ebbe a hibába párszor, meg is ittam a levét... :)
  • DummyBoy
    #16341
    Igen ... az nem ment fel rendesen, és ez okozta több embernek is a problémát :) Többek között nekem is :)

    Elvileg ezt szerettem volna mondani az előbb is :)
  • Papa01 #16340
    Ez az, nm értem! :)
    Postoltam 1-et...
    Láttam 2x jelent meg. (Még csodálkoztam is miért.., betudtam a Parkinson kórnak.)
    Töröltem az egyiket, erre eltűnt mindkettő. :D
  • Papa01 #16339
    NA még 1x... :)
    Szóval azért írtam csak, mert olyan fura nekem , hogy egyből a negatívat kell nyomni.. :)) Drága. De miért kell ezt kiemelni? Én ahogyan írtam is, nagyon örülök az új konfigjának, és remélem sok örömét leli benne. :)
    De hangsúlyozom, nem Gascant szerettem volna bántani.


    I7: Háát én nem vagyok hozzáértő, de szerintem ezek alá a játékok alá (Szimu), nem árt a nagyon erős proci.. :) (Persze, ha az ajánlott konfigról beszélünk.)
  • Solt
    #16338
    Ki? Mi? Hogy mi van? :D
  • Papa01 #16337
    Beszarok... kitörölte a válaszomat...
  • Papa01 #16336
    De maga a ROF frissítés is csinál dx update-et, nem? :)
  • Solt
    #16335
    Szerintem azért kérdi, mert nem egészen volt jó választás... totál felesleges az i7 játékra, de, ha már i7, akkor már az új széria...
  • DummyBoy
    #16334
    Pont ezaz :) 1.016 esetén egy csomó embernek bekavart a dx9 frissítés, ugyanis nem települt fel normálisan (pl.: nekem is :) ).

    Ha update után nem megy a ROF, akkor 2 dololggal kell kezdeni: dx frissítés és Recover.
  • DummyBoy
    #16333
    Nem akarok hülyeséget mondani, mert én sem értek hozzá, de az tény, hogy a DX11 lefelé kompatibilis, de a dx9-es gamék szűz Win7-en pl.: nem mennek :) Pedig az dx11-est tartalmaz ...

    Le kell tölteni a dx9-et és feltelepíteni, majd csak utána.

    Nem tudom, hogy tartalmazza a funkciókat, vagy mi a pontos, a lényeg, hogy win7 alatt is folyamatosan kell frissíteni a dx9-et, mert jelenleg minden azt használja ...
  • Papa01 #16332
    Jó értelemben kérdezem, nem bántásból.. :)

    Csíp a légy?
  • Gascan #16331
    plusz amikor telepited a ROF-ot.. főleg miután updateled mindig rákérdez a játék arra h van-e akutális dx9, ha nincs felteszi magától ..

    ..szóval szerintem nem ez a gond
  • Gascan #16330
    te választottál ilyen drága intel procit?
  • Gascan #16329
    nem nagyon értek hozzá de a dx11 elviekben tartalmazza a dx9 funkciókat is, nem? :)
  • DummyBoy
    #16328
    :)

    Variálhatnék egy kicsit a sorrenden? :)

    Próbálj egy update-et ... majd recover (ebben az esetben elvileg le kell futni majd a dx9 telepítőnek is ...) majd próba ... ha nem megy akkor dx9c letölt és telepít :)

    Én is egy sz@ros játék miatt cseréltem anno VGA-t :) Meg vettem új joyt, meg TIR-t, meg minden :) Néha ugyan lankad a lelkesedés, de ez semmit nem jelent :)
  • kmarkdev
    #16327
    Köszi, letöltöm a 9c-t, frissítem az alaplap és videokari drivereket, kipróbálom a recover-t, utána a ROF-update-et, végül DX9c install...
    Majd' 300K-s vas, meg a sok b@szakodás egy sz@ros JÁTÉK miatt... ilyen még nem fordult elő velem, lehet, hogy ROF-függő lettem? :)
  • DummyBoy
    #16326
    Simán :) Azzal ne foglalkozz amit a dxdiag ír ...

    A DX11 alapból benne van a win7-ben, viszont a programoknak jelenleg leginkább dx9c kell, amit le lehet szedni microsofttól is, van web update-er is, de én el szoktam menteni újabb játékok telepítőiből :)

    Érdemes egy ilyet lefuttatni :)

    A második részre: próbáld meg az ott található "Recover" opcót, hátha az segít ... mondjuk nekem előző peccsnél még a Launcher sem indult el, a ROF mappáin belül van egy valamilyen update mappa ... azon belül is van egy recover.bat vagy valami ilyesmi ... Az oldotta meg a dolgot :)

    Megvan ... itt a topikja :)
  • kmarkdev
    #16325
    @Dummy: Köszi a tippet, de DirectX11-re hogyan telepítek DirectX9-et? Megpróbáltam, de a DxDiag továbbra is DirectX11-et ír... A DX11 valószínűleg a videókarcsi Driver-re együtt megy fel.

    @Whiteskull: milyen második menüre gondolsz? A rof-ot indító ikonra kattintva egy ablak jö elő (ROF Launcher), melyen a
    "Start Game"
    "Update"
    "Recover" és
    "Close" gombok láthatók...[/szin][/szin]