29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • JoeDestroy
    #16404
    Dummy! Én még nem vettem észre graf. és fps problémát a ROF-ban, pedig erősebb beállítások vannak gyengébb kártyára (9800 GTX+ 1GB), de... kérdés..
    Mi a t...m az a shimmering? Mert lehet hogy van, csak nem tudom mi az :)
    ATI 3870-X2 (2x 512MB) van a másik gépben, de ott is szépen futott. A gyerek szokott azon repülni.
  • DummyBoy
    #16403
    Király :)
  • Papa01 #16402
  • kmarkdev
    #16401
    Igen, összejött! :)
  • whiteskull
    #16400
    Ezek szerint összejött? :)
  • kmarkdev
    #16399
    Halleluuuujaaaaah!
  • kmarkdev
    #16398
    Még nem jutottam a végére, most próbálom a recover-t
  • DummyBoy
    #16397
    Ugyanaz a hiba? Sem a Recover, sem a directx reinstall nem segített?
  • kmarkdev
    #16396
    Nem, még sajna nem megy a ROF :(
  • DummyBoy
    #16395
    Mondtam hogy baromság is lesz benne ...

    Szóval a Supersampling lényege az hogy nagyobb felbontással renderel, majd visszacsökkenti a képet a cél méretre :)
  • DummyBoy
    #16394
    Nem duplapost, de más téma:

    Szóval ígértem a ROF beállításokat nvidiahoz :) (Márkó: megy már a ROF?)

    ROF beállítások

    Nvidia profil beállítások - Nvidia Inspector

    Ezeken a beállításokon a ROF már szép, és olyan FPS-el megy, hogy be kellett kapcsolni a vsyncet :)

    Én ezeket használom, szvsz 460-on ezek mehet fentebb is.

    Most egy kis magyarázat következik, ami lehet technikailag nem lesz a legpontosabb és írok bele baromságot is :) de valahogy így olvasgattam anno én is :)

    Szóval a trükk a 8xS AA - egy az 1xSSAA és a 4xMSAA kombinációja. (A 4xS még gyorsabb lenne, de ez is oké :) )

    A 2xSSAA eltünteti a Shimmeringet, de cserébe sokat eszik. (Valamint kicsit mintha homályosabbá tenné a képet ... )

    Az SSAA-nak valami olyasmi a lényege, hogy adott irányba többször is leképzi a képet, majd átlagol vagy mi ... ha nem akarunk recéket akkor kell 2xSSAA, mert az egyik X a másik Y irányba dolgozik ... Egy képkockát mintha többször kellene kirajzolni ...

    A kombinált módban az a jó, hogy az 1xSSAA eltünteti a shimmeringet, a 4xMSAA pedig a recéket, mindezt kisebb teljesítménycsökkenés mellett :)

    Na az ilyen trükkök miatt bírom az nvidia-t ...

    Qrva AMD-t nem értem, ha HW-esen, meg BIOS szinten lehet turkálni a cuccaikban, akkor faxért nem tudnak normális, open drivereket csinálni ...
  • DummyBoy
    #16393
    Én is sokat gondolkodtam 5.1-es fülesen :) (Pontosan meg tudom mondani mennyit, 2003.12.12-én nyitottam neki topikot a prohardveren :) )

    Aztán letettem róla ... Vagy drága volt, vagy nem tetszett, vagy ez, vagy az ... meg divat lett az USB is ...

    Aztán mikor a Logitech kijött a G930-al és a társával akkor egyszerű lett a választás :) Megkerestem az alsó-közép kategória egyik legjobb fülesét meg vettem hozzá egy Dolby Headphone-os hangkártyát :)

    Mellesleg a Roccat igen jó márka gamer kütyükben! (Haveromnak csak Roccat cuccai vannak :) )
  • Solt
    #16392
    Köszi...

    ( már csak a G940-m kéne visszakapnom... :S )
  • Gascan #16391
    ezelott csak ilyen olcso headsetteket hasznalta.. aztan a 3. utan megutnam h mindig elromlott rajta valami es ujat kell venni es ezt vettem.. ennek kb. ket eve es nekem nagyon tetszik ... 5.1 hang, basszusok is szepen szolnak.. mikrofon is megy .. szoval ok :)
  • Gascan #16390
    volt egy ilyen megerzesem h ez a helyzet :)
  • Her Laca
    #16389
    Ez a jó hozzáállás:)
    Én aszondom,ha adnak fogadd el,ha ütnek szaladj el.
  • Solt
    #16388
    Jaaaa... így azért mindjárt más... :D
  • kmarkdev
    #16387
    Na! A proci azért 930-as, mert 950-est kértem, azt is számláztak ki, de 930-ast építettek be. Tévedésből. Hamarosan helyrehozzák a hibát. Amúgy a gépet nem én fizettem, nekem nem került semmibe, így az ár/érték arány sem igazán zavar... :)
  • Solt
    #16386
    És milyen?
  • Gascan #16385
    nekem ilyen headsettem van.. szinten 5.1es

    link
  • Her Laca
    #16384
    Fülesbe nekem az 5.1 a lényeg. Régóta ilyet használok ,mármint 5.1 eset és nagyon jól be lehet határolni az ellenség avagy barát helyzetét vele. Gyakorlatilag plusz egy szeme lesz az embernek.
    Amúgy ha szép hangzás a mérvadó egyértelmű a sztereó.
    Ez is csak azért kerül ennyibe mert 5.1 és állítólag jó márka. Eddig azt se tudtam mi az a roccat:)
  • Rolo3
    #16383
    Butch gyere fel TS-re légyszi szeretnék kérdezni valamit.
  • Papa01 #16382
    Oki! :)
  • Fokker
    #16381
    fülhallgató: Sennheiserem van, egy 4.500.- forintos. rohadt jó hangja van szóval van alsóbb árkategóriában is.
  • whiteskull
    #16380
    Egy kis repülés?
  • whiteskull
    #16379
    De simán kikapcsoltam, és így nem zavar. :)))
  • Papa01 #16378
    Na, majd nem megnézem én is! :)
  • whiteskull
    #16377
    Felülről nekem is hasonló, csak oldalról néz ki úgy, mintha kilyuggatták volna. :))))
  • Papa01 #16376
    Mondjuk vibrálós.. :)
  • Papa01 #16375
    Nálam ATI-val ilyen:




  • Solt
    #16374
    Lacának ILYEN van... elég meggyőző, és az ára sem húzós... ( 20 ezer )
  • DummyBoy
    #16373
    @Füles: én is úgy döntöttem, hogy véget vetek a sz@rakodásnak, veszek egy normális fülest ... de mivel mikrofonosban nem találtam olyat ami bejött volna (Vagy nem olyan árban ...) így néztem inkább sima Stereo-t ...

    Aztán mákom is lett :) Sennheiser HD-485-öst találtam a MM-ban akciósan, és azóta sem bánom ... az első olyan fülesem, ami nem fáj :)

    @Laca: Sajna meg kell fogni minden fillért ... a 560-570 különbözetből 6 magosra tudom cserélni a procim ... vagy akár egy Sandy is belefér, ha okosan csinálom :)
  • whiteskull
    #16372
    Sokan dícsérték az új patchet, főleg geeforce tukajok. A fákra is csak jókat írtak. Így lehet tényleg csak Ati-nál van ilyen sz@r kép. :)))
  • sakkay
    #16371
    Nálamnál jobb angolos olvasott esetleg valamit az új fa grafikáról? Konkrétan az érdekelne, hogy ha oldalról nézem , gyakorlatilag pixel hálót látok a fák szélén..ez a nagy újítás?! Vagy lehet , hogy csak radeonon van így?(new driver fent van) felülről nem rossz, de oldalról...háááát.
  • sakkay
    #16370
    Én is leszek, bár sok jóval ma sem kecsegtetek...max. az ellenfeleknek.
  • brendon566
    #16369
    én leszek, de olyan 7-8 fele legkorábban.
  • Papa01 #16368
    Ugyan, nekem is későn esett le! :)
  • Rolo3
    #16367
    Lesz ma valaki repülés fronton?
    TS-en vagyok.
  • Her Laca
    #16366
    Jobban hangzik:) Ez nem indok?:)
  • Solt
    #16365
    Köszönöm... erősen érik bennem, mert a mostani fülesem hangerőállítója recseg ropog... haldoklik szegénykém... :S Sennheiser-t meg most nincs "kedvem" venni! :D