29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Rolo3
    #17006
    Hali!

    Én leszek Papa és lelődőzlek szívessen ha hagyod :D!
  • Relax99
    #17005
    Akkor lecsapnék rá, mennyiért adnád, mi baja volt, mit csináltak vele?
  • Solt
    #17004
    Nem! :)
  • Relax99
    #17003
    vagy nem?
  • Relax99
    #17002
    Én 5750-ben gondolkodtam 25k-ért, az gyorsabb kari
  • Solt
    #17001
    Igaz, hogy EZ DS4, de azért van ott pár beállítás, és leírás...

    Ami a lényeg így hirtelen... minden feszültség értéket állíts normalra, kivéve a ram esetében. Itt azt állítsd be, amit a gyártó ajánl hozzá. Az FSB-t állítsd 400-ra, a ramokat meg úgy, hogy 400-s FSB mellett 800MHz-n menjenek. CPU szorzó 9-s.

    Ezekkel a beállításokkal a procid 3.6GHz-n fog ketyegni alap feszültségen... ezt egy E8400-nak még P35-ben is tudnia kell!! Így 100%, hogy nem fog melegedni...

    Próbáld ki, és teszteld prime95-tel...
  • Lacusch69
    #17000
    P35-DS3
  • Solt
    #16999
    Relax99! Dummy vga-ja pont jó lenne neked... :)
  • Papa01 #16998
    Urak, este ki jön majd? :)
  • Solt
    #16997
    Jaj-jaj... tuningnál SEMMIT nem hagyunk auto-n Uram!! Milyen alaplapod van?
  • DummyBoy
    #16996
    Üdv all!

    Aki esetleg kisebb Upgrade-ben gondolkodik és nem erőmű szinten, annak offolnék egy kicsit.

    MSI 4870 1GB -om most ért vissza gariból, de mivel nekem nem kell, így eladnám ... ha tudtok valakit akit érdekel akkor értesítsétek pls!

    Köszi!
  • Papa01 #16995
    Van egy könyv azt Arzenál '86, amiben hasonlókat írtak, illetve képet is mutattak. Abban olvastam azt is, hogy eleinte láncot próbáltak dobni a másik gép légcsavarjára... :)
  • Lacusch69
    #16994
    Vélemény? :)
  • Lacusch69
    #16993
    Én igen, mert valami melegedési gond van az E8400 @3.6GHz-nél.
    Fél óra RoF után csipog a gép, hogy túlmelegedett (70'C)
    Automatára raktam a Vcore-t, de az 1.55(!!!)V-ot ad neki.
    Kézzel beállítottam 1.25-öt, akkor meg fagy a gép.
    Külön poén, hogy egy AC Alpine Pro 7 hűtő van a procin, kezem elbírja a hűtőbordák hőmérsékletét, de nyavalyog, hogy melege van.
    Fél év alatt tönkrement volna a hővezető paszta, vagy hülye a hőmérő vagy mind a kettő vagy egyik sem???
  • Solt
    #16992
    De nem alapórajelen használjuk őket... az összehasonlításnak is ( közel ) azonos órajelen van értelme. Én jobb eredményeket kapok a 3.6GHz-n járó Q9550-nel, mint amit kaptam a 4GHz-n ketyegő E8400-l... :)
  • Lacusch69
    #16991
    A komolyabb C2D-k alap órajelen simán jobbak a gyengébb négymagosoknál, ezek szerint ARMA 2 alatt is.
  • Papa01 #16990
    Oki, köszi szépen.. :) A minimum érték érdekelne. :))
  • Solt
    #16989
    Holnap nagyon szívesen... este felugrom, csak emlékeztess, mert az agyam az mindenhol jár, csak ott nem ahol kéne! :D

    ( de, ha sürgős, bármikor hívhatsz telefonon is! )
  • Papa01 #16988
    Solt, valamikor nem jössz fel TS-re, pár kérdést szóban feltennék.. persze, ha van időd kedved.. :)) Köszi szépen!
  • Solt
    #16987
    Az ilyen teszteknél mindig vegyétek figyelembe, hogy átlagot számolnak! :) EZEK a jó tesztek, mert itt ott van a minimum érték is... :)

    Nekünk meg az a lényeg, hogy az általunk használt felbontáson, minimum fps-ben mire képes adott cpu, vagy vga...

    A hajam égnek áll az olyan tesztektől, ahol 800x600-s felbontáson kihozzák, hogy maximum fps-ben az intel cpu-k mekkora ászok... azok, csak ez a kutyát sem érdekli... nem egy szimulátorost! :D
  • Papa01 #16986
    Ezt a tesztet szerettem volna én is linkelni.. :)
    A ROF, ARMA 2, DCS sorozat, igénybe veszi a többmagos CPU-kat szerintem.
  • Solt
    #16985
    Támogatja vagy sem, q9550-l hibátlanul működik w7-n! :)

    A felesleges a 4 magos játékra kijelentés azoktól származik, akiknek két magos procijuk van! :D

    "Korábban itt a PH!-n többször is hangoztattuk, hogy játékhoz elég egy kétmagos processzor. Ezt az állításunkat immár revideálhatjuk, hiszen kiderült, hogy a legújabb játékokban két mag bizony nem elég; az eredmények önmagukért beszélnek."

    Teszt

    Annyit fűznék hozzá, hogy az amd vs intel eredmények csalókák, ugyanis a teszt átlag fps-t vesz alapul, ami miatt az intel előnybe kerül, mivel maximum fps-ben jobbak az intel procik. De ugye a játék folyamatosságát nem a maximum, hanem a minimum érték határozza meg, ott meg szinte zéró a különbség.

    Én is E8400-ról váltottam Q9550-re. A P45DS3-ban az E8400 ment 4GHz-n, a Q9550 "csak" 3.8GHz-n megy... a teljesítménybéli különbséget meg zongorázni lehetne... ;)
  • PhantomAss
    #16984
    még egy kérdés a procikról ha nem gond:
    én sok helyen azt olvastam, hogy felesleges a 4magos proci, jobb a 2magos magasabb órajelen járatva, mint a 4magos alacsonyabb órajelen
    ahogy nézegetem azok a 4magosok amik az én lapomba jók lennének (q9-es széria pl mint Soltnak)alacsonyabb órajelen mennek, és úgy tudom húzni sem lehet őket annyira
    (most az e8400-om 3.6ghz-en megy, de még ez sem igazán hajtja ki a gtx260-at, simán megy 4ghz körül is)
    furcsa nekem hogy pl win7-et nem támogat annyira a játék, de a 4magosokat szereti
    vagy ezt rosszul látom?
    bocs hogy offolom a topikot csak érdekel a véleményetek ezzel a játékkal kapcsolatban...
    elgondolkodtam hogy beruházok egy quadba...
  • Papa01 #16983
    Miért mi történt a gépeddel?
  • Relax99
    #16982
  • Papa01 #16981
    Azért durva, ami Líbiában megy... :(
  • sakkay
    #16980
    Szerintem is. Sokkal jobb bármelyik winnél'.
    Jó azoknak akik tudnak repülni, a cserekártya amit kaptam kb. a honfoglalás és a tatárjárás között készült valahol..de , hogy nyíllal lőttek(íj) az biztos.
  • Relax99
    #16979
    Hát akkor csak én vagyok ilyen szerencsétlen, nekem volt olyan időszakom, hogy xp-t kb 1-2 havonta kellett cserélgetnem, aztán win7 az bírta egy csomó ideig, bár a jelenlegi kb fél éves és már minden baja van, nemsoká elengedi a ragasztás :/
    + én nagyon eyecandy fan vagyok, szóval n+1 csillogó, ugráló, animált kis mütyűr = zétike annál boldogabb

    véleményem szerint használhatóbb is a win7
  • whiteskull
    #16978
    Hát én. :)))
  • Rolo3
    #16977
    Valaki jön ma repülni???
  • Solt
    #16976
    Igen jobban... sokkal jobban! :) Nálam W7 64bit + Q9550 és semmi gond.
  • whiteskull
    #16975
    Tegnap 3 percig ment az a TV2-es kórházas izé. Hamar megegyeztem a Mamival, hogy ez nem nekem való. Igaz ő sem bírta. :))))
  • whiteskull
    #16974
    Az az instabil fos xp nálam az utóbbi két évben egyszer sem fagyott le. :)))

    A win7 meg kétszer azért eljátszotta velem. Bár ez a két alkalom is teljesen vállalható egy év időtartam alatt. :)))

    Ja és az ubuntu is fagyogat néha. :)))
  • Papa01 #16973


    Egyébként sokkal inkább bírnám a fizikai fenyítést, mint a valóvilágot (még a nagybetűt sem érdemli meg...), na, azzal lehet kínozni rendesen.. :D

    @ PhantomAss: Nincs mit! :)
  • Relax99
    #16972
    Nekem éppenséggel megy 2 szezámmagvas amd5200+-on win7 32bitel csak nállam már a processzor, vidikari kevés neki. Xp 64bit az tudtommal jó nem?

    Igazán megcsinálhatnák a 64bites os támogatást is normálisra, új gépen nem nagyon szeretném azt az instabil fos xp-t futtatni

  • PhantomAss
    #16971
    ok, köszi a választ mindenkinek :)
  • whiteskull
    #16970
    Az más. :)))

    Hál istennek minálunk vannak rendes zavarszűrők, mert az ilyen statikus zörejeket nem nagyon kedvelem. :)))
  • Papa01 #16969
    Az pedig csupán statikus zörej..
    @ PhantomAss: Érdekes, korábban a W7 valóban a nem támogatott OS-ek között volt, de elvileg most már nem kéne, hogy gond legyen.. Vagy a több magos CPU vagy pedig az XP ami orvosolhatja a problémát... :(
  • Lacusch69
    #16968
    Azt azért hozzáteszem, hogy nekem ez a 40-50fps 2x6db vadászra vonatkozik, ha beteszek 3db HP 0/400-ast, akkor játszhatatlan lesz...
  • Rolo3
    #16967
    Rakj neki XP 32 bit és simán full grafon menni fog én is végig jártam ezt az utat és semmilyen win7 nem volt jó.