29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Papa01 #17286
    Miért ne lehetne? A kérdés az, hogy inkább érettek -e rá, nem pedig egy újabb önkényuralmi rendszer épülne ki.

    Én például nagyon szomorú vagyok amiatt, hogy Líbiában nincs beavatkozás, az az állat tankokkal és repülőkkel gyilkolja saját népét..

    Persze, az igaz, hogy "csak úgy", érdek nélkül senki nem küldi a fiait egy idegen országba...
    De vajon melyik a rosszabb, egy USA érdekszférájában lévő Szaud-Arábia, vagy egy Kadafhi/Szaddam rezsim?
    Csak nekem erősnek tűnt a Gascan kolléga írt.. (kultúra rombolása)

    Fehér a böngészőben a lejátszó, és nem indítja el a filmet... :))
  • Solt
    #17285
    Ne viccelj, semmi okod bocsánatot kérni! :)
  • Solt
    #17284
    Fehér képernyő? Az meg, hogy? :)
  • Solt
    #17283
    Igényük van a demokráciára? Ezt ki mondja? Max a média...

    De tegyük fel, hogy nem tetszik nekik a saját rendszerük. Mi köze van ehhez az USA-nak? Mert azt ugye te sem hiszed el, hogy csak azért mentek Irakba például, hogy a szegény szenvedő iraki népet felszabadítsák! :)
  • Papa01 #17282
    Sajna fehér képernyő... :(((
  • Papa01 #17281
    Tiszta sor, nem is konkrétan rád értettem! :) Bocsi! :)
  • Papa01 #17280
    Nézd meg az arab világoz... igényük van a demokráciára, senki nem szeret diktatúrában, nyomorban, megfélemlítésben élni. Vagy pl, Kadahfi olyan világa csodálatos lenne?
  • Solt
    #17279
    Tőlem biztos nem hallottál olyat, hogy az a baj, ha az USA semmit nem csinál... :)

    Egy kis érdekesség 2001-hez...
  • Papa01 #17278
    Mivel az USA a talibán ellen harcol, és Te ezt írtad:
    "Hem kultúrát véd, hanem kultúrát rombol.. ".. mi mást gondolhatnék?
    (Nyilván nem megbántani szeretnélek.. :) )

    @ Solt: Nem értem ezt... ha az USA csinál valamit, az a baj, ha nem csinál semmit az a baj... :)

    A 2001-es események után nem csodálkozom a történeken.
  • Solt
    #17277
    De ez az ő dolguk Papa. A ő kultúrájuk, amihez nekünk, és az USA-nak sincs semmi köze. Főleg nem úgy, hogy odamennek demokráciát terjeszteni... tiszta keresztes háború.
  • Gascan #17276
    tényleg látod a mondatomban, hogy a talibánt védem vagy csak látni szeretnéd benne?
  • Papa01 #17275
    Szóval akkor, szegény ópium termelő tálibok.. :)) (Bár most még inkább megnőtt az ópium termelésük érdekes módon.)Ebben szerintem nincs igazad. Arról meg, hogy ki romból kultúrát ITT találsz egy érdekes cikket.
    Tudom, az USA sem szent, de azért ne védjük már a tálib rendszert, ahol még egy focimeccsen sem örülhet a gólnak a szurkoló, mert azt csak Allah-nak szabad...
  • Gascan #17274
    lehet ahhoz más licenc dijat is kellett volna venni stb. .. lehetnek itt olyan költségek amikről mi nem tudunk
  • Fokker
    #17273
    én sem értem, miért nem 1:1-ben csinálták meg? ha már nekiláttak, nem került volna a duplájába.
  • Gascan #17272
    mondjuk ebben van valami.. de darabjaiban sem jó értelmezni a dolgokat mert akkor az egész látja kárát

    a katona főleg afganisztánban nem kultúrát véd, hanem kultúrát rombol.. fegyverrel veszi el azt, ami nem az övé.. megsérti a tulajdon jog törvényét amiért az amerikai alkotmány annyira oda van..

    szóval az általad emlitett hasonlat itt nem helyén való ... ha hazát kell védeni az más történet ..
  • Papa01 #17271
    Úgy-úgy! :)) Tudod, korral jár! :)
    @ Sanyo: Remélem egyszer létrejön egy ilyen cikk is! :)
  • Sanyo
    #17270
    Azért előtte még pár dolgot be kell fejeznem. Nagyon szeretek írni, mivel előtte mindent elolvasok a témáról. Olyan sok érdekes téma van, amit jó lenne bővebben is kifejteni.
  • whiteskull
    #17269
    Neked igen kevés elég az örömhöz. :))))

    Ez persze nem rossz dolog. :)))
  • Papa01 #17268
    Hűű, máris el kezdtem remegni az örömtől! :) De jó lenne egy ilyen cikk! :)
  • Sanyo
    #17267
    Igen, erről is fogok írni egyszer, ha sok időm lesz. Korengal valley és Battle of Wanat, és a 4 fős SEAL team is a közelben tevékenykedett (Operation Redwing).
  • Papa01 #17266
    Engem is a Ryan közlegény megmentésében az kavart fel a legjobban, amikor lassan belenyomta az egyik katona a másikba kést. Borzasztó.

    Köszi a könyvet, utánanézek, érdekel! :)
  • sakkay
    #17265
    Bocsánat off-
    „A katona nem olyan, mint más ember – ezt tanultam meg életem során, ami katonák között telt. És ezért tekintek a legnagyobb gyanakvással minden olyan elméletre, amely a háborút csupán az emberi tevékenységek egyikének tartja. A háború kétségkívül nem független a gazdaságtól, a diplomáciától és a politikától sem. De mindezekre még csak nem is emlékeztet. Mert a háborúkat olyan emberek vívják, akiknek egészen más értékeik és lépességeik vannak, mint a diplomatáknak vagy a politikusoknak. Egy másik világban élnek, egy nagyon ősi világban, amely – bár párhuzamosan létezik a mi univerzumunkkal – nem része a a mi mindennapjainknak.

    Az idők során természetesen változik mindkét világ, és a harcosok világa alkalmazkodik a polgári világ változásaihoz, de csak némi késéssel. Azért késéssel, mert a harcos kultúrája sosem lehet azonos a civilizáció kultúrájával.

    Egyrészt minden civilizáció a Harcosnak köszönheti létrejöttét, másrészt a civilizációk táplálják a Harcost, aki megvédelmezi a kultúrájukat – s a különbségek miatt az egyik civilizáció harcosai merőben különbözni fognak más civilizáció harcosaitól."
    A mestertől, Keegan-től.
    On
    Uff
  • sakkay
    #17264
    Kedvenc hadtörténészemtől-kedvenc könyvem:
    John keegan- a háború(csata) arcai.
    Érdemes elolvasni annak is, aki nem olyan nagy hadtöri fan.
  • sakkay
    #17263
    Külön érdekessége a filmnek, hogy több tucat tűzharcot vívnak ,kis izgalom, kiabálás, pufogtatás, stb..a 2 halálos áldozattól eltekintve(ami valóban nagyon fájdalmasan érintette a szakaszt), simán átvészelték..a környéken történő erőszakos járőrözés már erősen megviselte őket.
    Ám az egyetlen szemtől szembe harcban(lavina, vagy sziklagörgeteg akció ha jól emlékszem) azon a ligetes hegyoldalon teljesen kiverte a biztosítékot. Fullmetálpánik, síró katonák , hisztéria. Látszott a csoporton belüli kemény mag, akik megszüntették a pánikot, ami azért is volt olyan erős, mert az egyik legjobb őrmestert lőtték fejbe. Az volt az ottlétük alatti egyetlen klasszikus értelembe vett harc. Korszakonként változik a háború arca, de a legdurvább részt(mindegy mivel vívják) nem lehet elkerülni. Ennél már csak talán a hideg fegyverrel ölés a rosszabb.
  • Papa01 #17262


    Tegnap láttam a National-on, szinkronosan. Sokkoló, döbbenetes dokumentum film.
  • sakkay
    #17261
    Igazad lehet, de akkor is idegesítő..
  • Papa01 #17260
    Gondolom olcsóbb volt, és az üzemeltetései is lehet az.. :)
  • Papa01 #17259
    Teszt:
  • sakkay
    #17258
    Engem pl. marhára idegesít, ha már megcsinálták...nem is értem miért ez a hülye arány.
  • sakkay
    #17257
    Ez is igaz!
    Bár valószínűnek tartom , hogy valahol jelezve volt ez a népnek.
    Az egy más dolog , hogy a többség le**rja, hogy replika vagy nem.
  • 2Pete
    #17256
    Bocs de ezzel én nem értek egyet, ez már majdnem a Tanú féle magyar narancs "kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de legalább a miénk"
    Pl. ha elmész koncertre ott megelégednél egy olyan énekessel(zenekarral)ami majdnem olyan mint az igazi? Vagy kifizeted a jegyet a Forma1-re de csak a GP2-re engednek be,"mert látványra ugyanaz"? Szvsz ez átbaszás.
  • sakkay
    #17255
    Ez nagyon igaz. Az első vh. gépeket én is a ROF miatt ismertem meg. Papával egyszer azt beszéltük, hogy soha nem gondoltuk volna , hogy így belefolyunk' a témába egyszer.
  • Rolo3
    #17254
    Már vagyok!
  • brendon566
    #17253
    Aham. 7 fele, lehet hamarabb...
  • Rolo3
    #17252
    sziasztok!

    Butch leszel ma??
  • Sanyo
    #17251
    A jónépnek nem is kell tudnia, hogy pontosan mit lát. Másfél éve még én sem tudtam, hogy mi a különbség egy Fokker D.VII és egy S.E.5a között, fél éve pedig azt, hogy melyik a Boeing 757 és melyik a 767. Az ember fejlődik, talán a jónép is. :)
  • 2Pete
    #17250
    Miket ki nem találnak...
    Mondjuk az vicces ha a jónéptől meg elveszik a zsetont mondván "most igazi veterán WW1 gépeket láttok..."
    Kösz az infót!
  • Rolo3
    #17249
    oki
  • brendon566
    #17248
    7 kor leszek ts-en.
  • Rolo3
    #17247
    Butch vagy ma?