29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • brendon566
    #17329
    Urak,
    már vagy két napja nem volt nagyobb összeröppenés, mi a helyzet?
  • Papa01 #17328
    Mire gondolsz? :) Melyikre? :)
  • Solt
    #17327
    Én minden szavamat komolyan gondoltam, és úgy gondolom meg is tudom védeni az állításaimat! ;)
  • sakkay
    #17326
    Ja ja ezeket nem komolyan mondjátok azért ugye?
  • Gascan #17325
    a tömegközlekedés megoldja a helyzetváltás problémáját, normális zöldség kerül az asztalra mert nem éri meg kinából idehozatni :)
  • Solt
    #17324
    De, ha kétségbe vonod azért nem. Sőt, a CCCP-s pólók divatjukat élik! Szánalmasnak tartom...
  • Papa01 #17323
    Nem poén azért is lecsukhatnak, ha jól tudom... a jelkép miatt.
    @ Sakkay: Durva lehet úgy leélni az életét, folytonos rettegésben.
  • Solt
    #17322
    Kizárólag a jóléti társadalom dőlne össze. Simán van élet olaj nélkül is. Nyilván nem ilyen kényelmes mint most, de van.

    Akárhogy is szépítjük, a jó létünk fenntartásának érdekében országokat döntünk romba, és ezt azzal magyarázzuk, hogy nekik akarunk segíteni.
  • sakkay
    #17321
    Az olaj igenis az alap élethez kell. Hidd el. Játszunk el a gondolattal, hogy tartósan 5-600 ft a benzin, és még arról nem is szólva ha nem lenne.
    Összeomlana minden.
  • Solt
    #17320
    Persze, hogy értem, csak nem értek egyet vele! :) De ez a szép az életben... ;)
  • sakkay
    #17319
    Annyira tudtam , hogy ezt fogod írni. Direkt nem írtam más példát. De érted mire gondoltam ugye.
  • Solt
    #17318
    Egyetértek! :)
  • sakkay
    #17317
    Egyetértek. Nem fogják fel , hogy pont olyan ellenérzés szül ez a viselkedés, mint amit hoz a más népekhez való hozzáállásuk.
    Azért az nem véletlen(jó sok oka van azért) hogy hányszor bántották őket a történelemben.
  • Solt
    #17316
    "Szóval lehetünk áll naivak...de MI olajból élünk, működünk..az egész civilizációnk(egyenlőre) tetszik, nem tetszik. Ha egy ország ezt az ellátást veszélyezteti, az nem magánügy."

    Ehhez nem illik a megtámadós példád. Más az önvédelem, és más az amikor a jólétem érdekében én támadok meg mást. Az olaj kizárólag a jóléthez kell, az önellátáshoz semmi szükség rá! :)
  • sakkay
    #17315
    Halkan jegyzem meg az ügyben , hogy a csávót'(újságírót) 4-5 hete a saját házában támadta meg egy helyi (bevándorló baltával) és csak azért nem csontozta ki őt meg a kis unokáját, mert a faszi berohant a pánikszobába(sejtett azért valamit) és a kedves látogató nem tudta beba*kodni az ajtót. Aztán kiértek a rendőrök.
  • Papa01 #17313
    A munkában én is látom hova vezet a túl sok szabadság... :)
  • sakkay
    #17312
    Tudjátok néha azt gondolom már ez is sok a népnek. Mármint szabadság.
    Szerintem a legjobb államforma-a királyság(ha jó a király)
    a legrosszabb pedig: -a királyság( ha rossz a király)
  • Papa01 #17311
    Jaja, emlékszel, amikor csak egy karikatúra jelent meg Mohamedről Hollandiában? Hetekig milyen zavargások törtek ki.. Ezek meg lefejezték az embereket, mint egy csirkét.
  • sakkay
    #17310
    Igen nagyon...
    Pl ha megtámad valaki(mert mondjuk éhes és kell neki a pénzem), megvédem magam..de lehetőleg nem okozok súlyos sérülést, és még inkább nem ölöm meg. Aztán utána , lehet még sajnálni is fogom.
    Amúgy a földgázzal kapcsolatban (minden energia hordozóval) tényleg léphettünk volna előbb. Azért már van valami az ügyben, de pont az Oroszok miatt nagyon nehéz.
  • Papa01 #17309
    Picit azért túlzol.. :) Igen a lakás hitelem becsődölhet, akkor elmegyek albiba! Ennem ezért mindig van mit.. :) De élek! Nem akasztat fel, vagy ítél kényszermunkára..
  • sakkay
    #17308
    Afganisztán....
    nem!!!egy ország, csak!!! a térképen. Ott nem!! volt béke 2001 előtt sem.
    Keresztény (nyugati) öngyilkos merénylő még nem robbantott, és direkt még soha nem végeztek pusztítást civilek ellen . Továbbá kulturális , vallási, épületet sem semmisített meg egyetlen nyugati eszköz(direkt). Na ez a legnagyobb különbség a két fél között.
    A másik oldalt talán nem is kell bemutatnom. És ez nem csak a nemzetközi terrorizmus számlájára kell írni, a sok támogató között bizony az első volt a Talibán .
    Erre szokták mondani , hogy azért van így, mert ők mivel nem egy szinten állnak, kénytelenek ezekkel az eszközökkel élni..van is ebben sok igazság. Azt is mondhatnánk, hogy úgy kezdődött a bunyó, hogy visszaütött.
  • Solt
    #17306
    Tehát azért, hogy a mi olajunk biztosítva legyen, romba dönthetünk más országokat? Vagy rosszul értelmezem amit mondasz?

    Az ukrán-orosz gázvitából adódó szívást meg megérdemeljük! Itt ülünk évtizedekre elegendő földgázkészleten, és baszunk kitermelni, inkább eladjuk a bányajogot, mi meg importáljuk a földgázt, kiszolgáltatva ezzel magunkat...
  • sakkay
    #17305
    Szóval lehetünk áll naivak...de MI olajból élünk, működünk..az egész civilizációnk(egyenlőre) tetszik, nem tetszik. Ha egy ország ezt az ellátást veszélyezteti, az nem magánügy. Szerintetek magánügy ha az Orosz Ukrán vita miatt nem kap gázt Magyarország? Azt nem mondom , hogy nem érdekli a nyugatot a sok emberiség ellen elkövetett bűn Líbiában,mert ez nem igaz.. de csak ezért egyetlen demokrácia sem küldené el a katonáit oda(a demokráciák nagy hátrány , hogy nem bírják elviselni a sok katona áldozatot, mert belebuk(hat)nak a kormányok) de a saját önvédelmükben(gazdasági lét fenntartás) igen.
  • Gascan #17304
    a monetáris tanács csak a házad veszi el, az ételt az asztalodról és pénz nélkül nem nagyon fogsz mászkálni sem .. a szabadságtól azért elég messze vagyunk
  • Gascan #17303
    Papa.. nemrég beszélgettem egy misszionárius csoport tagjával aki észak koreában szolgált és meglepően arról beszélt, hogy ott boldogok az emberek, nem is tudják a világról, hogy milyen lehetne még és ezért boldogok... nagyjából mesélt róla, h milyen a napi rutinjuk stb., jó volt hallgatni :)

    nem tudom, jól értetted-e .. hogy értetted? :) a lényeg, hogy jogában áll megvédeni az országát
  • Solt
    #17302
    Más egy háborús fenyegetés, és más egy országot megtámadni azzal az indokkal, hogy odaviszem a demokráciát, miközben mindenki tudja, hogy ez csak süket duma! Ha valahol nem tetszik a rendszer, akkor nem üzletelek velük, nincs diplomáciai kapcsolat, stb... az ilyenfajta külső nyomásgyakorlás belefér... Észak-Koreát miért nem támadják meg? Ott sincs drog meg olaj... nem éri meg, ergo megy a süketelés...

    Szólásszabadság... szép szöveg, semmi más. Szabad országban azt mondhatod, amit szabad. Lásd holokauszt törvény és társai.

    Hidd el nekem, hogy ide hozzánk olyan hírek jutnak el, amik azt erősítik meg bennünk, hogy az USA szerepvállalása szükséges. Egyoldalúan... lásd az iraki tömegpusztító fegyverek kamuját. No meg a 9/11 kamuját...
  • Papa01 #17301
    Itt egy picit elmentél más irányba... azért ez közel sem annyira közvetett.. tehát, a monetáris tanács nem lövet le, ha írok egy cikket a vezetőjéről és nem hurcolják el a családomat..

    Nem szabják meg mit olvassak, és kire szavazzak, utazhatok bárhová, élhetek bárkivel és közölhetem a véleményemet. Gyakorolhatom a vallásomat szabadon. (Ha van, mert ezt is én dönthetem el.)
    Szóval azért más szerintem a kettő.. :)
  • Gascan #17300
    a monetáris rendszer szerinted nem elég elnyomó? a föld vagyonának 90% a világ népességének 1%-ban van...
  • Papa01 #17299
    Én annyiban vitáznék ezzel, hogy, ha megnézed Észak-Koreát, hogy bizony nem szigorúan belügy.. Mi van akkor, ha az egyszemélyes Bölcs Vezér, vagy hogy hívják, egyszer csak megbuggyan, és hadat üzen délnek..

    Milyen kontroll van ott? Semmi...

    Hírek... háát, szerintem inkább odaát megy a torzítás, hiszen még szólás szabadság sincs..

    @ Gascan: A Kadhafis mondatodat erősnek érzem nagyon... Azért egy államfő (??? - Lockerbie) ha már a saját városait bombáztatja és tüzérségi tűzzel árasztja el, nem hinném , hogy a nemzeti érzelmek vezetnék.. sokkal inkább a rezsimjének a megmentése..

    Jól értettem a mondatodat?

    Hááát Urak ekkora OFF régen volt errefelé.. :D
  • Solt
    #17298
    Azt is belügynek tekintjük, ha valahol jó lét van és habzsi-dőzsi... :)) Az államformája, a vallása minden népnek a belügye. Külügy akkor lesz belőle, ha mondjuk terjeszteni akarja az igét... na az már ránk is tartozik.

    Nem megyek át a szomszédba sem, hogy számon kérjem a szomszéd urat miért kiabál néha az asszonnyal... kivéve, az érdekem úgy kívánja... mondjuk áthallatszik az üvöltözés, vagy meg akarom dugni a nejét! :D
  • Papa01 #17297
    Bocsi, az én olvasatomban csak az egyik hadseregre értetted a rombolást.

    Vajon abban az országban tényleg a háború előtt annyira boldogok voltak az emberek?
    Nekem meg az a furcsa, hogy alapvetően elnyomó rendszereket belügynek tekintünk.. jó persze a háború is rossz..

    És igen , az igaz, hogy csak ott történik segítség, ahol érdek van. Tudom, elég naiv és utópisztikus vagyok.. :)
  • Gascan #17296
    persze hozzáteszem, hogy ha ők megpróbálnának idejönni és erőszakkal a saját kultúrájukat terjeszteni akkor én is fegyvert fognék és szétrugnám a seggüket

    Kadafival kapcsolatban pedig minden államnak saját jogában áll megvédeni magát a támadókkal szemben ... egyik államfő sem fogja tétlenül nézni, ahogy pár külső ösztönzésre szerveződött csoport szétveri a saját országát
  • Gascan #17294
    pl. arra hogy ebben az ütközetben egyik hadsereg sem véd semmilyen kultúrát... ebben aztán ténlyeg nincs benne, hogy én a talibánt védeném

    bár nekem sem szimpatikus ahogyan a vallásukat gyakorolják, az még is az ő hazájuk és nem fogok odamenni rájuk erőltetni azt, ami nekem jó
  • Papa01 #17293
    Nana! Az nem teljesen ugyanaz! :)

    Én azt nem tudom elhinni, hogy egy iszlám világban élő nő szabadnak érzi magát.. lehet, hogy megszokta, de esélyt SOHA nem kapott a másikra..

    Vagy a kövezések, sokszor úgy érzem, hogy ezek az emberek nagyon el vannak szeparálva, butítva...

    És érzik, hogy ez így nem jó.. és változást szeretnének..
    És akik a rendszert irányítják, mind a sátáni nyugat adta édes életet élvezik...
  • Solt
    #17292
    Nyilván nekünk inkább ez... de nekik inkább a sajátjuk...

    Gondolj bele mit éreznél akkor, ha egy iszlám ország hadserege jönne Európába, hogy terjesszék az ő államformájukat, mert ők úgy ítélik meg, hogy nekünk a sajátunk nem jó.
  • Papa01 #17291
    Csak bátran, kíváncsi vagyok arra is, hogy Te hogyan látod ezeket a kérdéseket..
  • Papa01 #17290
    Igen, köszi! :)

    Háát inkább ők maguk lopkodták szét saját értékeiket... amennyire tudom, eléggé komolyan korlátozták az ilyen jellegű területek fölött a repülést.. míg ugye a tálibok mit csináltak....Persze, igazad van nem következetesek, (erre utaltam én is egy lejjebb lévő HSZ-emben.)

    Szóval, nem tökéletes ez sem, de inkább ez, mint egy arab országban lévő rendszerben kelljen élnem....
  • sakkay
    #17289
    De azért érdekes olvasni ezt a kis felparázsló vitát.
    Gascan -"Egyrészt minden civilizáció a Harcosnak köszönheti létrejöttét, másrészt a civilizációk táplálják a Harcost, aki megvédelmezi a kultúrájukat – s a különbségek miatt az egyik civilizáció harcosai merőben különbözni fognak más civilizáció harcosaitól."
    Afganisztán esetében mindkét oldal harcosai a maguk civilizációját védi..legalábbis a saját szemszögükből biztosan. Gondolom ez evidens, nem kell magyarázni. Az , hogy kinek van kevésbé igaza, szerintem nem egyszerű(bár ha érdekel valakit elbeszélgethetünk róla, csak talán nem ide való a téma..vagy?) Ami a demokrácia csinálást' illeti az arab világban, amit el lehet érni az max. egy kettes alá. Annyira más az ott élő emberek gondolkodása, ami egyszerűen nem teszi lehetővé a amerikai-európai demokrácia megteremtését hosszútávon. Arról nem beszélve, hogy nézzetek utána (felépítés szerint) Angol - Francia-Svéd-USA demokráciáinak felépítésére , működésére. Meglepődik az ember mennyire mások.
  • sakkay
    #17288
    Abszolút nem a rest repora írt idézet volt amit leírtam...az háború független.
  • Solt
    #17287
    Mert ez a demokrácia szlogen csak a mi mániánk... ők bőven elvannak a saját kultúrájukkal... ha nem tetszik a vezetőjük, akkor pedig megcsinálják a forradalmat, ahogy tették azt eddig is.

    Egy a lényeg, kívülállónak semmi köze más ország belügyeihez! Ez a megyünk demokráciát terjeszteni szlogen átlátszó és gusztustalan számomra. Akkor mennek, ha az érdekük úgy kívánja. Ha nem, akkor szarnak mindenkire. Nekünk segített bárki 56-ban? Nem... pedig ígérték... csak ugye itt se drog, se olaj nincs... nem érte volna meg. És ez az ami undorító...

    A kultúra rombolás meg sajnos megállja a helyét... elég csak arra gondolni, hogy Irak bombázásánál milyen pótolhatatlan régészeti, stb emlékek mentek tönkre...

    Ez megy? :)