29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Solt
    #17369
    A szép új világban nem lenne közlekedési baleset sem... abban hányan halnak meg?

    De a vita lényege nem a mai vs milyen lenne az olaj nélküli világon van, hanem azon, hogy a jelenlegi fenntartása milyen áron történik. Ez a nem mindegy.
  • Papa01 #17368
    Igen, ez igaz, de csak abban az esetben, ha a fejlett világra vetítjük le.. lehet a bolygó egészét tekintve árnyaltabb lenne kép. De jó meglátás!
  • Solt
    #17367
    Az igazság elég relatív... neked a sajátod, nekem a sajátom. :) Mindenki mondja a magáét az alapján, hogy milyen információk állnak a rendelkezésére.

    De erre még mindig nem kaptam választ:

    "De továbbra is csak azt tudom mondani, ha te helyesled, hogy az iparunk, civilizációnk fenntartása miatt más országok megtámadhatók, akkor mond ezt."

    Szóval?
  • Papa01 #17366
    Háát, csak egy példa.. ha valamelyiknek ott perforál a vakbele, őérte is rohamkocsi megy és viszi be a sebészetre...

    A másik verzió, hogy meghal... (a szép új világban, mert nincs műtős sem..) Tényleg, és ezt komolyan kérdezem erre milyen alternatív gyógymódot javasolnál?

    Nagyon sokan halnának meg, egy olaj hiány miatt összeomlott világban.

    Remélem, mi nem érjük meg, de félek, hogy a gyerekeinknek már sokkal keményebb lesz az életük. :((
  • sakkay
    #17365
    Na ebben van némi igazság. Végre valami.
  • Solt
    #17364
    Nézd meg, hogy ez az energia felhasználás java részt mire megy el. Kényelemre... ez nem az élet alapfeltétele.
  • sakkay
    #17363
    Rohadtul nem. Elképesztő támogatást kapnak az Izraeli államtól. Maga a létük is csak áll önállóság.
  • Papa01 #17362
    Szerintem Sakkay 5 éves gyerek ételadagja nagyon jó példa... Egy ilyen drasztikus válságot, hatalmas veszteséggel élne meg az emberiség... Túl sokan vagyunk és hatalmas az energia éhségünk (is).
  • sakkay
    #17361
    És még annyit nagyon nem vagyok nyugatmániás, főleg nem USA fan. Az arab kultúrát tisztelem, még a Koránból is ismerek pár rész. Részben ismerem a történelmüket, nagyon érdekesnek találom Mohamedet , amúgy is sokat foglalkozok a törivel. Ezek tudatában írtam.
  • Papa01 #17360
    Vagy a z Út című film.. abban szépen lehet látni, hogyan korcsosul ez az ember a napi betevőért... egymást eszik meg! :(

    Riot, de jó újra látni Téged! :) Hogy vagy, hogy telnek a napjaid?

    3 nap után repültem 15 percet, és Mátét lelőttem 2x. Öröm.. :)

    Igaz, hogy ő sima d7-el volt én és D5-el illetve 3x vízbe estem.. .:D
    De örültem akkor is!
  • Gascan #17359
    a kibutzok izraelben most is teljesen önellátóan működnek... persze ezt nem azért mondom, hogy majd esetleg itt is működhetne igy, ennyire optimista azért nem vagyok :)
  • Solt
    #17358
    Látom nem akarod érteni miről beszélek. Egyáltalán nem halnának meg milliók... mellesleg most mások halála ha jól látom nem zavar. Elég messze vannak ahhoz, hogy foglalkozzunk velük... na meg úgyis csak terroristák. Az arab nők joga mindenkit negatívan érint... az, hogy a férjeiket lemészároljuk az olajért...

    Nem tudom te milyen történelmet ismersz, de én nem emlékszem rá, hogy közvetlenül az ipari forradalom előtt olyan dolgok lettek volna, mint ami felé csúsztatsz.

    De továbbra is csak azt tudom mondani, ha te helyesled, hogy az iparunk, civilizációnk fenntartása miatt más országok megtámadhatók, akkor mond ezt.

    Én ezzel nem értek egyet... nem örülnék neki, ha velünk is megtörténne ez fordítva... pont ezért állok úgy a kérdéshez, hogy azt kéne adnunk, amit elvárunk másoktól.

  • sakkay
    #17357
    Ja, és mindez akkor ha benne vagy a maradék 10-20 %-ban.Ja, és lehet nem csak fejet vágnak...khm..nem jön ugyebár az a szemét körzeti meghízott , vagy városi járőr.
  • sakkay
    #17356
    Ennyi.
  • sakkay
    #17355
    Ok . Ha szerinted buli, hogy több millióan meghalnak országonként ok. A többi érvre inkább nem reagálok, nem nagyon látom értelmét. Azért mint eshetőség a szép őskorba(amit te itt nagyon előnyös színbe mutatsz be.),egy kis történet. Termeled szépen a tököt..más(ok) csak nézi(ik)..majd amikor megnőtt átjön(ek), levágja a fejed megeszi a tököt, aztán átmegy egy másik helyre. Szép új világ.
  • RedRiot
    #17354
    Sziasztok Urak! Mivel még mindig nem sikerült beújítanom egy normális gépet ezért már rég nem röppentem, de látom folyik itt más érdekes témákról is diskurzus! :)

    Szerintem mi még megéljük azt, ahogy az olajkészletek kimerülése miatt nagyon megváltozik az élet. Ha igaz az a vikilíkszes info, ami állítólag egy kiszivárgott kormányzati irat az Egyesült Arab Emirátusokból, akkor a kőolajkitermelés 2012-ben éri el a maximális szintet. Onnantól kezdve évről évre kevesebb olajat tudnak majd a felszínre hozni, miközben a kereslet drasztikusan nő. Ott van Kína pl.: ahogy felpörög az ottani gazdaság, úgy nő a fogyasztásuk. Márpedig nagyon beindultak az utóbbi 10 évben.

    A totalcar.hu-n volt egy interjú egy fizikussal pár hónapja, nagyon érdekes dolgokat nyilatkozott a témáról. Pl. hogy az olajjal hihetetlen nagy szerencséje volt az emberiségnek. Könnyen hozzáférhető, viszonylag nagy mennyiségben állt rendelkezésre, könnyen ki lehetett belőle nyerni az energiát, egyszerű volt a tárolása, szállítása. Éppen ezért egyáltalán nem biztos, hogy lesz olyan energiaforrás ami egy az egyben ki tudja váltani a kőolajszármazékokat! Vagy kisebb mennyiségben áll majd rendelkezésre, vagy nehezebben lesz kinyerhető az energia vagy vmi más hátránya lesz: ami emelni fogja az árát.

    Szép dolog a napelem, meg a szélerőmű, de ezekből nem lehet annyi energiát kinyerni, hogy az olajat kiváltsák vele. Szerintem 20 éven belül a magántulajdonú, belsőégésű motorral hajtott autó a leggazdagabbak kiváltásga lesz. :(

    Szerintem az olaj kiváltására még nem készült fel a világgazdaság. Ráadásul a szakemberek állandóan csak azt mérlegelik hogy mennyi még a kibányászható készlet. Mintha majd az utolsó pár millió hordó is eladó lenne majd. :) Azokért szerintem komoly háborúk fognak folyni. Akinek még lesz olaja az erősebb lesz a többitől, és bolond lesz erről az előnyről önként és dalolva lemondani.



  • Solt
    #17353
    Nem értem meg, mert én nem így látom. A gyógyszerek döntő többségére van alternatív gyógymód. A pénznek semmi szükségét nem látom, mint ahogy a kereskedelemnek sem. Végre megszűnne a konkrét munka nélküli vagyonosodás. Az zabálna, aki dolgozik, termel, stb.

    Az amit te civilizációnak hívsz, az egy másik civilizációt pusztít azért, hogy az öve tovább pazarolhasson. Mit szólnál hozzá, ha ezen az alapon az arab ország seregei állomásoznának nálunk? Akkor is így érvelnél? :)

    Mellesleg simán benne van a pakliban, hogy ami most az olaj miatt történik, az itt nálunk a vízért fog lezajlani pér évtizeden belül. Hozzánk majd azzal az ürüggyel jönnek, hogy a csúnya rasszista magyarok bántják a cigányokat, meg a kisebbségeket, rendet kell tenni.
  • sakkay
    #17352
    Na további érdekesség itt, és kérlek nézzétek meg , hány évről van szó..nem öt, nem 20.
  • sakkay
    #17351
    Pl az energia(villamos áram) Magyarországon több mint 40 % ad az atomerőmű. Ha egyik pillanatról a másikra beszarna, mi is beszarnánk. Találós kérdés! Hány atomerőműve van a szép, okos , zöld Németországnak?
  • sakkay
    #17350
    Át tudna, csak komoly idő kellene. Ennyi. Át is kell neki.
  • sakkay
    #17349
    De most tényleg...csak szívatsz ugye? Majdnem szétütöttem a billentyűzetet, pedig nem vagyok ilyen.
  • Gascan #17348
    de most komolyan? miért hiszi mindenki azt, hogy az ipar nem tudna átállni más energiaforrásra?
  • sakkay
    #17347
    De nagyon eltávolodtunk az eredeti témától, inkább nézd meg ezt..és még finom az ábrázolás.
  • Gascan #17346
    miért akarod megszüntetni az ipart? az maradjon úgy ahogy van :)
  • sakkay
    #17345
    ÁÁÁÁÁÁ!!!Mi hova ki????Nem lenne pénz, nem lenne ipar, nem lenne gyógyszer, nem lenne tőzsde, megszűnne a kereskedelem,(totál)nem lenne áram, megállna a közlekedés nem lenne fűtés értsed már meg ,megszakadna az az érzékeny lánc amit civilizációnak hívunk, hogy csak Magyarországon jó ha 1 millióan maradnánk......
    Most olvastam csak...milyen piacra...
  • Solt
    #17344
    Megszűnne az ipar. És? Azok akik ott dolgoztak, visszamennének oda, ahonnan jöttek. A mezőgazdaságba. Ennyi történne.

    Van élet olaj, és ipar nélkül. Nemsokára látni fogjuk... :)
  • Solt
    #17343
    Nem, szerintem nem olyan! :) Ugyan annyit ehetnék mint most... azzal a különbséggel, hogy az nem 5000, hanem 50km belülről jönne. Piacra meg mehetnék gyalog...

    Szóval a lényeg még mindig az, hogy másokat döntünk nyomorba azért, hogy nekünk ne változzon a kényelmes életünk. Ráadásul úgy, hogy a változás jelen állás szerint elkerülhetetlen...
  • sakkay
    #17342
    Bocsánat ha elkapattam magam, nem akartam senkit megbántani.
  • sakkay
    #17341
    Igen..valami ilyesmi.
  • sakkay
    #17340
    Nem nem visszafejlődne...megszűnne. Tisztába vagy vele , hogy minden gazdaságot ipart működtető dolog(de mondjuk 90 %-a)olajszármazék?
    Amit te gondolsz 50 év kemény munkával talán nagyrészt meg lehetne oldani. Talán...elméleti síkon. De ha ez egyik pillanatról a másikban történne, olyan lenne mint egy fejlövés. És itt nem a kényelemről beszélünk már rég. Ez egy olyan dolog amit ha kivágsz a szervezetből , elvérzel.
  • Papa01 #17339
    Igen igen, az nagy kedvencem... :))
    De a film alapja EZ a könyv, ami hasonlít a Triff napjához.
  • sakkay
    #17338
    DE most komolyan...a példád a 200 évvel az a baj , hogy nagyobbat csúsznánk vissza minden értelemben mint 200 év, és nem is emlékeztetne az a világ a maira..és nem csak a rossz dolgokra gondolok. Ez olyan mintha azt mondanám , mától csak annyi kaját ehetsz, mint 5 évesen...akkor jó volt, most is elég nem?
  • Solt
    #17337
    Nem értjük egymást! :) Az olaj hiányáról beszélünk. Azért mert nem jön olaj a csövön, még az orvos tudomány nem fejlődik vissza! ;)

    A 200 évvel ezelőtti állapotban az önellátás a lényeg!

    De továbbra is a fő bajom az, hogy a kényelmünkért háborúzunk, és eközben mi állítunk be másokat barbárnak...
  • sakkay
    #17336
    Ha arról szól amire utal , csak olvastam egy hasonló témában nagyon régen-Trifidek napja , talán.
  • sakkay
    #17335
    Azért kérdezem , hogy komolyan beszélgetünk, vagy csak elméleti síkon, kihagyva a realitásokat. 200 éve...10 gyerekből 3-4 érte meg a felnőtt kort. A sebesülésekbe többen haltak meg, mint magában a csatában, bármilyen hasi sérülésben (perforáció esetén 100% halálozási arány.)
    Hogy ezeket miért írom?
  • Papa01 #17334
    Láttátok a Vakság c filmet?
    Ezt a szétesést mutatja be csak más okokból..
  • Solt
    #17333
    Ez így igaz... kizárólag idő kérdése a káosz. Azt, hogy ide jutottunk, kizárólag a mi hibánk. Viselni kell a következményeit...
  • Solt
    #17332
    Az olaj előtt volt élet? Volt. Élelmiszer termelhető olaj nélkül? Igen.

    Miért kéne bárkinek is éhen halnia? Miért kéne bárkinek is télen megfagynia? Pörgesd vissza az időt 200 évvel... Vége lenne a kényelmes életnek... biztos lenne áldozat is, de nem milliók...

    A mondandódból még mindig az jön le nekem, hogy helyesnek találod azt, hogy a jelenlegi kényelmes életünk miatt más országokat romba lehet dönteni... jelenleg ez folyik. Mi az erkölcsösebb? Feladni a kényelmünket, vagy másokat ezért megszállni?

  • sakkay
    #17331
    Az agyas részért bocs.
    De pont attól félek, hogy Európa katasztrófa felé tart itt ebben a nagy puha p*csű liberalizmusa miatt. Teljesen igaza van Angela Merkelnek- a multikulturalizmus megbukott. A sok bevándorló, és iszlamista identitás zavaros gyökér, óriás veszély. Nem véletlen a Le Pen lány előretörése Francia országban.
  • sakkay
    #17330
    Ezt arra mondom , hogy-"Kizárólag a jóléti társadalom dőlne össze. Simán van élet olaj nélkül is. Nyilván nem ilyen kényelmes mint most, de van."-
    Na most ha ez átmenet nélkül történne, (pl. ilyen politikai okokból) az nem úgy menne ám , hogy az aranyos egyetemisták énekelnének -ne háborúz szeretkezz- meg dobálnák a virágot. Tudod miket dobálnának miután összeomlana a gazdaság, meg az ipar, és milliók halnának éhen nyáron éhségbe, télen meg az éhségbe, és a fagyba? Fejeket amiből a maradék jó arcú kiette az agyakat. Aztán ha ez megvolt, a maradék szépen felépítené a szép zöld új világot...vagy nem.