29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Papa01 #17409
    Oki, Nektek is jó pihit! :) Itt simán megy minden, ha jó téma tudod.. :))
  • Solt
    #17408
    Jó éjt, és elnézést az off-ért... :) Megyek én is lassan...
  • Solt
    #17407
    Nem hiszem, hogy ezeknek hiányában lennék. Túl sok a "véletlen", azokban meg nem hiszek... egy ideje...
  • Solt
    #17406
    Rendben. Én ezzel kurvára nem értek egyet, mivel nem szeretném, ha mi is így járnánk egyszer. De nem vagyunk egyformák... az élet így szép.

    Már csak egy kérdésre várom a konkrét választ. :)
  • sakkay
    #17405
    A 80-as években mindenki adott el oda fegyvert. Ez van. Nem okos dolog volt'.
  • sakkay
    #17404
    A kétkedés jó dolog..de csak akkor ha megvan egy bizonyos alaptudás, és racionalitás.
  • Solt
    #17403
    A közel-kelet régóta ismert veszélyforrás. Aki oda bármilyen fegyvert elad, miközben meg terroristázza őket, az az én szememben hiteltelen.
  • Papa01 #17402
    Urak, ha nem haragszotok én már fekszem, holnap hosszú és szar napom lesz.
    Köszi a beszélgetést, holnap folyt. köv.! :)
  • sakkay
    #17401
    Igen Solt, bizony az erősebb kutya baszik. max az a fejlődés, hogy baszás után nem eszi meg.
  • Solt
    #17400
    Te nagyon nem értesz engem! :) Én nem azt mondom, hogy nem ez az élet! Én csak kétségbe vonom a hitelességét, illetve feltettem egy elvi kérdést, hogy mit szólnánk hozzá, ha velünk ugyanezt játszanák?

    Persze, ha te egyetértesz az erősebb kutya baszik elvvel, akkor megint csak nem szóltam.
  • Solt
    #17399
    Ezt azért gondold át. Az úgynevezett szakértőket meg hagyjuk... az MC Donalds kiadványok elején is orvos szakértő mondja, hogy azok az ételek egészségesek!

    A videó pont a szakértői véleményeket bírálja... több mint egy órán át. Nézd meg, és, ha után azt mondod, hogy ez neked nem logikus, akkor lezárjuk a vitát.

    Amely vita jól eltért a tárgytól, amire még mindig nem kaptam választ! ;)
  • Papa01 #17398
    Nyilván nem szent, de azért csak nem egy félőrült Kadafhi kezébe kerültek mint anno a Mirage F1-esek...

    Meg azért, szerintem, az a néhány használt F-16-os abban a viszonylatban piripénz. Jelzem, az AMRAAM-okat meg sem kapják.

    (Én helyedben inkább Iránt hoztam volna fel példaként, de ugye ott sem tudatták előre, hogy iszlám forradalom lesz.)
  • sakkay
    #17397
    Ez nem a jó és a rossz harca:ez az élet. Kérlek nézd már meg miért szállítottak fegyvert. Ja , hogy az USA a saját érdekét nézi elsősorban? Na hallod milyen szemetek.
  • Solt
    #17396
    Neked is ott a videó amit Papának linkeltem. Ha neked az internet huszárok véleménye, akkor nem fogunk közelebb jutni.
  • Solt
    #17395
    Majd pont a rendszeren belülről lesz cáfolva az amit állítanak! :) Ne már...
  • sakkay
    #17394
    Figyelj. Én belinkelek címeke tanulmányokat, szakértőktől holnapra ha akarod. Igazi szakértőket. Akik ebben melóztak, tanítanak , ilyesmi. Nem mindenki a Moszad embere hidd el. Nem Kriszrudi vagyok a hetedikről oszt összedobok valamit a neten bas*ki!
  • Solt
    #17393
    Nyilván nem a fegyver hibája, ha használják, nem is erre gondoltam. :) Ha Amerika annyira szent lenne, akkor az olaj pénzért nem adott volna el fegyvereket Iraknak... például! :)
  • sakkay
    #17392
    Érv??? milyen érv? Ezek az érvek noném' internethuszárok koholmányai Solt!
  • Papa01 #17391
    És azért az USA valamennyire igyekszik figyelni arra, kinek mit ad el.. ellentétben más nemzetekkel.
  • sakkay
    #17390
    Na jó. Ez olyan gyerek mese szint, ami egyszerűen nevetséges.
    Senki, érted? senki akinek bármilyen szava, neve, van a biztonság politikában nem hisz ebben. És még finoman fogalmaztam.
  • Papa01 #17389
    Húú elnézést kérek, azt valóban nem néztem, meg pótolom! :)
    De Solt Mester! :) A fegyver önmagában nem lehet bűnbak, hanem az a rendszer, aki felhasználja.. :)
  • Solt
    #17388
    Nem olyan!

    Minősítés helyett inkább használd a válasz erre gombot, hogy tudjam mire reagálsz. Amíg én nem minősítem a te vitastílusod, kérlek te se tedd ezt az enyémmel. Ha nincs türelmed érvelni, zárjuk le.

    ( ki mondta, hogy nem gazdagok az olaj államok? )
  • sakkay
    #17387
    Ez olyan mintha azt mondanád nem szálltak le a holdon.
    És mi az , hogy rátegyék a kezüket. KÖNYÖRGÖM vitatkozz már felnőttként, legalább értsél hozzá egy kicsit. A legtöbb, elnyomott olajállam kő gazdag!!!!!! ahol normális vezetés volt, nem anarchia és diktatúra:
  • Solt
    #17386
    Azzal jövök. Büdös nagy kamu. Ha a tiédtől eltérő vélemény neked elég a beszélgetés befejezéséhez, akkor én kérek elnézést!
  • Solt
    #17385
    9/11-re gondolok... pont erről szól amit linkeltem neked! :)
  • Solt
    #17384
    És ezeket a fegyvereket kitől kapták? Csúnya rossz fegyverkező terroristáknak vannak beállítva, közben meg tömik őket fegyverekkel.

    Az arab világ helyzete elég összetett kérdés... irtózatos akna munka folyik ott az érdekek mentén. Mi ebből csak annyit látunk, hogy aki usa barát az jó fiú, aki nem az terrorista... ennyire azért nem egyszerű ez sajnos.
  • sakkay
    #17383
    Mi a ...beszélsz. Ha most azzal jössz, hogy az ikertornyok kamu, befejeztem a beszélgetést.
    Irakba kicsit mentek csak be először, egy nagy várost nem vettek be(nagy baromság volt)nézz utána.
  • Papa01 #17382
    2001 miért kamu? A hadműveletek leginkább Afganisztán ellen irányultak, ahol ugye nincs olaj..
  • Papa01 #17381
    Azért, ha belegondolsz, ők sem a saját népükre költik, hanem magukra... a rendszerükre. És talán azért az is elgondolkodtató, hogy nem biztos h jó dolog az, hogy az egész világ számára fontos nyersanyag készleten egy olyan diktátor ül, aki(k) fegyverekbe, és katonai célú fejlesztésekbe ölik a pénzüket.

    De természetesen, abban nagyon igazad van, hogy az olaj birtoklása a lényeg.

    De talán még annyi, hogy az összes arab ország közül, talán Szaúd Arábia a legstabilabb. Aki ugye USA befolyása alatt áll. Azért ez is elég elgondolkodtató.
  • Solt
    #17380
    Ez az ő hibájuk, vagy a miénk?
  • Solt
    #17379
    Ez mind feltételezés! Mit igazol az, hogy ők mit csinálnának? No meg ne állítsuk már be a hódítókat útépítőnek...
  • Solt
    #17378
    De, de elég is volt! :)

    Bármelyikre, amelyik arról szól, hogy az olajkutakra rátegyük a kezünket.

    2001 kamu... Afganisztánban a drog a lényeg...

    Kuwait megvédésre még azt mondom oké lett volna, ha a határon megállnak, és utána mindenféle hülye indokkal nem tarolták volna le Irakot.
  • sakkay
    #17377
    Ja, és tudod mennyi áldott jó lelkű muzulmán jön be Európába, és aztán követeli a jogait? Tudod mi lenne fordítva? Hamar megkapnánk a jogainkat a vala*unkba.
  • sakkay
    #17376
    Üdvözöllek a való világban.(nem rtl)
    Nyugodt lehetsz az arabok is így csinálnák fordított helyzetben, csak ők nem utakat építenének, hanem valami egész mást.
  • sakkay
    #17375
    Gondolom akkor nem nyitogattad meg az utalásokat.
    Melyik támadásra gondolsz? 2001-re, Irakra, vagy Afganisztánra?
    Vagy esetleg az első öbölháborúra khm.. ahol az az áldott lélek Szaddam zúzta le kuwaitot? Khm az olaj miatt.
  • Solt
    #17374
    De ehhez nekünk mi közünk van? Ők nem jönnek ide ránk kényszeríteni az övéket, de mi odamegyünk rájuk kényszeríteni a miénket. Mármint ez a duma... mert a lényeg az, hogy az olajra rátegyük a kezünket, hogy a pazarló, önpusztító társadalmunkat fenn tudjuk tartani. És ezért még ölünk is...

    A kutyát nem érdekelné az arab világ sorsa, ha nem lenne ott olaj... ha a nagy nyugati civilizációt az emberek sorsa érdekelné, akkor Tibetben is nyugati katonáknak kéne állomásozniuk...
  • Papa01 #17373
    Egy kis feszültség oldás:


    :D
  • Solt
    #17372
    Nagyon nem megy át amit mondok... a tényeidet meg max vélekedésnek fogadom el, mert a tényekhez nem sok közük van! ;)

    Mit nem értesz a megtámadáson? :D Szerintem elég egyértelmű...
  • Papa01 #17371
    De Solt mester, az arab országok vezetői talán még durvább áron tartják fent a rendszerüket, mint a nyugat a sajátját...
  • sakkay
    #17370
    Mit értesz megtámadásnak?
    Én eddig amit mondtam, tényekkel, tanulmányokkal, cikkel támasztottam alá. Te semmivel. Csak valami ne háborúzz szeretkezz joghurttal. De ezt hagyd el.
    Szóval fogalmazz pontosan . Milyen támadás?