29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • sakkay
    #17449
    Erről annyit, hogy tán' fél éve bizonyították be/én akkor láttam/(persze szerintetek hazugság és átverés)tételesen pontról pontra, a linkelt videón látott a nagy elméleteket.
  • sakkay
    #17448
    Vagyok én is hi hi! Azt hittem elég volt tegnap az óriás off-ból, de látom nem..gyerekek, az összeesküvés elméletekkel az a baj,és mindig is azért lesznek népszerűek, mert kemény hajlama van rá a legtöbb embernek. És a ráadásul 95% nem igaz. Az , hogy mindenki másra emlékezik sokkhelyzetben, alap.
  • Gascan #17447
    az elmélet szó gyakorlattá válik, amikor bebizonyitják, hogy a torony a repülő miatt nem dölhetett össze, és robbantás áldozata lett

  • DummyBoy
    #17446
    Az összesküvéselmélet gyártóknak fullos sztorit tettek le a tornyokkal ...

    Az egyik volt az összedőlős cucc, míg a másik a Pentagonba csapódó repülőgép, amiről ugyan videó nem készült (a becsapódásról), de pár órával később kezdett feltűnni az embereknek, hogy ott a lyuk meg minden ... csak a repülő nincs meg :)

    Aztán pár vicces apróság ... pl: az hogy aznap az átlagosnál lényegesen kevesebben tartózkodtak a tornyokban ...

    Személyes megjegyzés: mikor ez történt épp éjszakás voltam, elkezdtem összeírni, hogy mi is történt ... meg hogy mikor ... Néztem a cnn-t, ment a net meg minden ... fél nap után abbahagytam, ugyanis a CNN helyszini tudósítója és a CNN weboldala is más kronológiát közölt, nem is beszélve a hivatalosról ... egyszerűen nem találtam 2 olyan médiát ami nagyjából hasonló időpontokat írt volna ...

    Na itt be is untam ...
  • Gascan #17445
    tudod mekkora volt a háboru támogatottsága a toronyok ledőllése előtt és után?


    egyébként igen, én elhiszem, hogy a tornyokat nem a repülők döntötték le, hanem irányitott robbantás volt
  • Solt
    #17444
    Ne viccelj, dehogy haragszom! :) Csak azért ajánlom, mert szerintem kifejezetten megéri megnézni. :)
  • Solt
    #17443
    Nekem az a tény lett végképpen sok(k), amikor közölte az épület egyik tervezője, hogy direkt úgy tervezték az épületet, hogy egy 707-s Boeing (teljes terheléssel, ha jól emlékszem 150 tonna) becsapódását kibírja minden gond nélkül! Ehhez képest egy talán félig tankolt 747-s becsapódásától a szabadesés sebességével omlik össze az egész mint a kártyavár...

    Abból a magasságból egy billiárd golyó 8-9 másodperc alatt ér le a földre... kb ennyi idő alatt dőlt össze mindkét torony... no comment kategória szerintem... főleg, hogy a szemtanúk egybehangzóan számoltak be robbanás sorozatokról...
  • JoeDestroy
    #17442
    A ZEFESX korai verzióján kiképződött önkéntes szobapilótákból álló állszakállas antidemokrácianistabrigadérosok is voltak porondon :)
  • Papa01 #17441
    Ááá, szerintem ez nagyon elvadult dolog lenne.. Főleg a 2003-as iraki háború tükrében, ahol szépen nem találtak semmilyen tömegpusztító fegyvert. Ennyi is elég volt... nem hiszem hogy a saját népét kéne gyilkoltatni ehhez.. (hogy támadást intézzen.)
    Mivel tudod ezeket alátámasztani:

    Egyébként te osztod ezt a a nézetet?

    Dummy: De az a lényeg, hogy ott a tálib rendszer nem adta ki Binladen-t és társait. Ezután indultak légicsapások. Mindamellett, itt szerintem, tényleg nem néhány magányos elkövetőről lehet szó.

    Igen, sajnos egyik ország sem tökéletes.. :( (Háborús bűnösök.)
    Solt, tényleg ne haragudj de vidit még nem tudtam meg nézni, csak otthon lesz rá lehetőségem, persze ha nem alszom el ... fél kilencre érek haza.. :( De ígérem, bepótolom! :)
  • Gascan #17440
    a második világháború kitöréséig és még egy ideig utána is pedig amerikai bankok finanszirozták hitlert .. egy idő után viszont azt mondták, hogy ennyi volt és hitlert magára hagyták, mert amerika be akart szállni a háborúba

    ugyanis a háborutol nincs nagyobb üzlet.. előbb a lerombolásért fizettünk, aztán meg hogy újraépitsék.. és az amcsi GDP csak szárnyalt

  • Gascan #17439
    Papa.. a másik elméletet ismered az ikertornyok összeomlásáról? Mégpedig, hogy a CIA robantotta fel az épületet, csak azért hogy okot csináljon afganisztán megtámadására..

    ..a terroristáknak nevezett akárkiket a CIA képezte ki .. valamint a tornyok nem a repülök miatt dőltek össze, hanem mert alá voltak aknázva a tartópillérek
  • JoeDestroy
    #17438
    Amikor ledarálták a tornyokat anno és először láttuk a hírekben és a neten a felvételeket, az első gondolatunk és beszélgetésünk arról szólt (egy sör mellett, mert érdekesnek találtuk az összeomlás menetét), hogy nem is sikerülhetett volna szebben akár egy szándékos bontása sem az épületeknek, mint ahogy azok összedőltek "véletlenül".
    Pont az volt a feltűnő, hogy ha még a gépek helyén hirtelen kohó is lett volna, akkor is csak a felső szinteknek kellett volna a gép által ütött fordulási pont körül legördülnie és leesnie az épület mellé a szomszédos utcákra. De hát ez úgy roskadt "magába!!!" mint a gyermekeim által épített kártyavár egy óvatlan mozdulatra.
  • DummyBoy
    #17437
    Ez nem stimmel Papa ... Nem egy ország utasítására vezették bele a gépeket az ikertornyokba! Sőt, sosem fogjuk megtudni, ki is állt e mögött valójában.

    Ha most 2 fideszes/mszps/jobbikos/balabbikos akárki elmenne az usába és felrobbantna valamit, erre lerohannák az országunkat akkor is valódi háborús oknak neveznéd?

    A 2-ik vh-ban az amcsik nem kevés náci háborús bűnöst menekítettek ki és adtak nekik új életet, a tudásukért cserébe. Szerinted ők kiadták volna ezeket a bűnösöket?
  • Solt
    #17436
    Nézd meg a videót amit linkeltem! ;)
  • Papa01 #17435
    Fegyverüzlet:
    Igen igaz, de azért ha meg figyelitek, minden nyugati ország (kivéve az arab államok többsége.. de érdekes.) csökkenti a hadi kiadásait..

    De Urak, mi naivság van azon, hogy repülőgépeket vezettek bele felhőkarcolókba? Csak ismételni tudom magam, mi ez ha nem valódi háborús ok? Mutassatok már egy másik olyan nemzetet, aki nem ugyanígy reagált volna???

    És még egyszer, csak Binladen-t kellett volna kiadniuk...
    valószínűleg közelebb állsz az igazsághoz, ha a kisebbség véleményét fogadod el..
    Csak azért mert kisebbség? Ez lenne az ok?? De Gascan... :)
    ui: Nem bántottál meg..
  • Gascan #17434
    Soltnak abban igaza van, hogyha sokan gondolkodnak egy dologról egyféleképpen, az már nagyon gyanús és valószínűleg közelebb állsz az igazsághoz, ha a kisebbség véleményét fogadod el
  • Gascan #17433
    nem bántásnak szánom Papa, de ne légy ilyen naiv... mindig meg kell vizsgálni a dolgokat más szemszögből is, nem csak azt elfogadni, amit a tévén lenyomnak a torkunkon

    a rákban sokkal többen halnak meg mint terrortámadásban, mégsem arra megy a pénz h ez ne igy legyen

  • DummyBoy
    #17432
    Ez sajnos nem fekete és fehér Papa mester ...

    Az USA egyik legnagyobb biznisze a háború ... Ha nincs akkor csinálni kell ... Főleg mivel az USA könnyen háborúzik, ugyanis mindentől messze van, nehéz megtámadni ...

    Az USA hadiiparának nagyon is jól jönnek a háborúk ... az hogy emiatt be kell áldozni párezer embert ... az nem oszt, nem szoroz ....

    Ismered azt a kifejezést hogy járulékos veszteség ...

    Az emberi élet a legolcsóbb, mert szükség esetén könnyen reprodukálható ...
  • Papa01 #17431
    Háát számomra elég racionális ok, a 3-4 ezer ember élet..és az aljas módon civileket gyilkoló stílus. Ha nemzet ezért nem indít háborút akkor miért?

    És amit sokan elfelejtenek, hogy kaptak ultimátumot, Oszama kiadása volt a feltétel, tehát nem is direkt támadtak...
  • Gascan #17430
    ezt sajnos racionális érvekkel nem lehet bebizonyitani

    szerintem az olaj mellett még ok volt az is, hogy iránt közre zárják, hogy ha kell legyen honnan támadni az amcsi csapatoknak .. Iraq, Afganisztán
  • Papa01 #17429
    Szerintetek most pénteken kijön a felderítő?
  • Papa01 #17428
    Bocsi, ezt nem tudtam, de ettől függetlenül, szerintem a hadműveletek elsődleges oka, a 2001-es terrortámadások voltak.
  • Gascan #17427
    hogy ne lenne olaj afganisztánban papa? .. a dél keleti rész teli van olajjal, meg a pakisztáni határ is ... ha megnézed az amcsi bázisok helyét, pont az olajvezeték mentén helyezkednek el :)
  • DummyBoy
    #17426
    Igen ... Valszeg a pánik ami kitörne, az sokkal nagyobb károkat okozna mint maga a tényleges probléma.

    Én még mindig azon vagyok, hogyha ez fenyegetne bennünket, már tuti dolgoznának a megoldáson ...
  • RedRiot
    #17425
    "Tehát az olaj nem az élet alapja, ez tévedés ... A JELENLEGI jóléti társadalmunk alapja az olaj ..."

    Ez igaz. Ezt az energiapazarlást nem lehet már sokáig csinálni, és bármi is jön az olaj után jóval takarékosabban kell majd bánni vele. Amitől meg tudok őrülni pl., az a bevásárlóközpontok: állandóan 20-22 fokra fűtik/hűtik őket! Akkor is ha kint -20 fok van, akkor is ha +42. Szinte minden plázában ezt csinálják az egész világon. Ha 40 fokban nem 20, hanem 30 fokra lőnék be a légkondikat a világon, már baromi nagy megtakarítás lenne.

    "Ha holnap elfogyna az olaj, akkor vajon nem az lenne az elsődleges dolga az összes kutatónak a földön, hogy ezt megoldja?"

    Biztosan találnának valamit, de különösen az átmenet első időszakában ez nem fog olyan mennyiségben rendelkezésre állni mint most a kőolaj. Ergo drágább lesz, így takarékosabban fognak vele bánni. Nem lesznek télen-nyáron húsz fokos középületek, 7000 köbcentis terepjárók minden amerikai segge alatt, stb. Többen fognak vonattal utazni, nem vesz mindenki kétévente új tévét, telefont - kicsit visszajövünk a földre. :) Nem lesz teljesen zökkenőmentes az átmenet, de azért nem lesz itt Mad Max - utána meg takarékosabban élnek majd az emberek, mert a kevesebből és drágábból nem lehet úgy pazarolni.
  • Papa01 #17424
    Én is csak 15 percet repültem tegnap... szombat óta.. :) Szóval nagyjából egy cipőben járunk! :)
  • whiteskull
    #17423
    Pénteken repültem utoljára, már komoly elvonási tüneteim vannak. :))))))))
  • whiteskull
    #17422
    Irigyellek!

    Én már úgy jöttem haza, hogy nem is volt értelme felmennem. :)))))))
  • DummyBoy
    #17421
    Zajlik ám az élet :)

    Pár dolgot hozzáfűznék én is, próbálva a semlegesség látszatát fenntartani:

    A demokrácia mint olyan nagyonfasza találmány qrva sok sebből vérzik ám ... csak egyet említenék, aztán lehet rajta gondolkozni mi van még benne: A demokrácia a többség akaratán alapul. A demokratikus kormányzás is ezen alapul. A demokrácia legnagyobb ellensége maga a demokrácia lényege.

    Ha egy 100 fős társaságban van van 2 homo sapiens, meg 98 majom, és a kérdés az, hogy egy ketyegő bombán ülve mi történjen: a: - hatástalanítsák a bombát, b: - együnk banánt akkor a nagy büdös demokráciának bizony kapáltak.

    Tehát nem olyan biztos, hogy ezt nekünk annyira hirdetni kellene ...

    Aztán mi történne szerintetek ha holnap elfogyna az összes olaj? Előkerülnének a rejtett tartalékok sokszoros árakon, maffia, meghalna a fél világ ...

    Na igen ... A városokban ... és a falvakban? Robikapa helyett előkerülne az ásó? Mindenki nekiállna megtermelni magának a megélhetéshez szükséges dolgokat ... és beindulna a cserekereskedelem ... és az öregek mosolyognának a bajúszuk alatt ... a sok városi meg vinnyogna ...

    A jóléti társadalom az haldoklik, ez természetes. Nem a világ haldoklik ...

    Az olaj irgalmatlan biznisz ... és a háború is ... Ha hirtelen előkerülne valami megoldás, és nem kellene többé olaj, valamint beköszöntene a világbéka, akkor az USA is marha nagy gondban lenne ...

    Pár kérdés: HA holnap elfogyna az olaj, akkor mi lenne a világ legnagyobb biznisze? Megtalálni az utódját ... (Etanol és társai?)

    Ha holnap elfogyna az olaj, akkor vajon nem az lenne az elsődleges dolga az összes kutatónak a földön, hogy ezt megoldja? Akinek ez sikerül, abból Rokefeller lesz ... A világ összes mamutcége ezen agyalna ... ki tudja hány perc (és még lehet sokat mondok) alatt lenne meg a megoldás? (Mindezt úgy írom, hogy mérnökként nem hiszem el, hogy a jelenlegi technikai fejlettségi szinten ezt a problémát nem tudtuk volna rég megoldani ...)

    De amíg van olaj, és az irányít mindent, addig aki ezt megoldja, annak nem jósolok hosszú életet ...

    Tehát az olaj nem az élet alapja, ez tévedés ... A JELENLEGI jóléti társadalmunk alapja az olaj ...
  • Rolo3
    #17420
    Köszi a repülést annak aki fent volt!
    én most tiplizek aludni mert be vagyok baszva mint állat.
  • Solt
    #17419
    Ennyi idő alatt megnézted, vagy névről ítélsz? :)
  • Solt
    #17418
    Ebben nem értünk egyet, de ezen már végig mentünk. Másképp látjuk a világot, de azért remélem harag nincs! ;) Jó éjt...
  • sakkay
    #17417
    Maratoni off volt. Jó éjt ha még van itt valaki.
  • sakkay
    #17416
    A videó, amit beraktál , bármily meggyőzően hangzik, semmi. A konfer egy senki. 1000 ilyen hemzseg a neten.
  • sakkay
    #17415
    És itt keményen erről van szó. Ez védelem, és nem agresszió. Méghozzá elég kétségbeesett védelem.
  • sakkay
    #17414
    akarnak változtatni Solt, az nem magánügy.
  • sakkay
    #17413
    Fenntartása miatt nem..védelmében igen. Ha egy kialakult rendszeren
  • Solt
    #17412
    "De továbbra is csak azt tudom mondani, ha te helyesled, hogy az iparunk, civilizációnk fenntartása miatt más országok megtámadhatók, akkor mond ezt."

  • sakkay
    #17411
    Mi az?
  • Solt
    #17410
    ;)