29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • whiteskull
    #18337
    NIncs win7-em :)))

    Meg csak kétmagos a procim, meg így ráfér a Rof is. :)))
  • DummyBoy
    #18336
    XP-t?

    Win7 nem lenne jobb? (Főleg SSD-hez?)
  • Papa01 #18335
    Várjuk az eredményeket, tapasztalatokat! :)
  • Papa01 #18334
    Ez azt jelenti, hogy kevesebbet rof-ozol majd? :(
  • whiteskull
    #18333
    Hál istennek én nem értek ezekhez az újakhoz, mert az enyém már 5-6 éve rendesen működik. :)))
  • whiteskull
    #18332
    Megjött! :)))

    Itt van fent a polcon. Még melóban vagyok, este meg foci lesz. Indul a bajnokság. De elképzelhetőnek tartom, hogy utána még feltelepítem az xp-t. :)))
  • Papa01 #18331
    Valíki, nagyon szerelheti már azt at SSD-t... ;)
  • Papa01 #18330
    Szétverted? Nekem még soha nem volt nyomtatóm, most tervezek, a haverom ezt javasolta:
    Epson-stylus-sx-218

    Azt mondta gazdaságos is.
  • Solt
    #18329
    Gyors segítség köllene Urak! Most basztam cafatokra szét a nyomtatómat, mert nem volt hajlandó működni... nem az első ( nem is a második ) eset volt, és nem bírtam tovább cérnával.

    Nem sokat nyomtatok, de kellene valami értelmes többfunkciós kütyü... milyet érdemes nézni? 20 ezer körül...
  • Solt
    #18328
    Persze... a DCS is a program files mappában van ( volt ) nálam. Most azért nincs telepítve, mert már csak 2 aktiválásom maradt, és a múltkor a deaktiválás valamiért nem sikerült... így vga csere és w7 újratelepítés előtt inkább nem raktam fel... :S

    Persze, a megszokás nagy úr, de én biztos nem pöcsölnék vele ennyit... :)
  • DummyBoy
    #18327
    :) Értem én ... Van Black Shark-od vagy A-10-ed? Azok pl.: kifejezetten háklisak voltak anno a rendszermeghajtóra való telepítésre :)

    A beidegződés csak egy dolog ... ennek tapasztalati okai vannak ... meg meg is szoktam ...

    Az első PC-mben lévő 80MB-os winyó azért lett 2 részre osztva, mert bebólintott a fej, és majdnem használhatatlanná vált a cucc ... De megoldottuk, lett belőle 20MB és 60MB ...

    A 20MB lett a rendszer, az formázható volt, bármit lehetett vele csinálni, stb, az adatok mindig megmaradtak a másik felén ... Ez qrva nagy kényelem ...

    Ez 16-18 éve volt (Már nem is emlékszem pontosan ...) ... Az ilyesmiken nem szivesen változtat az ember :)
  • Solt
    #18326
    Atyaég! :D Kicsit sok itt a beidegződés úgy látom! :D Én semmivel nem szarakodom... mindent oda telepítek, ahova felajánlja magát! Kivéve amit vinyóra akarok... mondjuk IL2, vagy az autó szimek... :)

    A win telepítés elején teljes értékű rendszergazdát csinálok magamból, így nincs semmiféle win kérdezgetés, és a biztonság is megmarad... soha semmi gondom nem volt a win7-l... :)

    Ezeket a dolgokat használni kell, nem babusgatni... alkalmazkodjon a gép hozzám, ne én ő hozzá! :D
  • DummyBoy
    #18325
    Mert sok dolog nem szereti ... leginkább én nem :)

    Régen a töredezettség miatt sem telepítettem, de az SSD-nél pont nem probléma. Aztán ugye Program Files mappába nem telepítünk, meg a Windows nem mindig szereti ha a rendszermeghajtót birizgáljuk ...

    2 vinyó van jelenleg a gépemben :) Ebből a nagyobbik az 5 részre fel van osztva :) 1 rendszer, 1 a szimeknek, 1 a felhasználói programoknak és a telepítőknek, 1 a filmeknek - zenéknek és 1 a játékoknak :)

    Rend a lelke mindennek :) Pont emiatt is gondolkodtam 2 SSD-n ... (Az OCZ Vertex 2 is 25k egy 50GB-os ...) ... bár most meg azon agyalok, hogy hova teszem majd őket ... egy HTPC házban lakik a züsztem ... szóval nem nagyon van hely :)

    De ezt a felosztós dolgot most megnézem ...
  • Solt
    #18324
    Na ránéztem a laptopomra... jelenleg a 37GB-ból 14GB szabad hely van. Kivan kapcsolva a hibernálás, és az indexelés, így a 32 bites w7 kb 21GB helyet foglal...

    Tehát egy 40GB-s SSD bőven elég rendszernek...

    A felosztásnak szerintem a trimm hiánya lesz az akadálya...
  • whiteskull
    #18323
    A nagy sz@rt. Valahol sztrájkolnak a kiszállítók. :)
  • Solt
    #18322
    És miért nem telepítesz a C meghajtóra? :)

    A megosztással tudtommal nem működik a trimm, csak az egyik partición, de ez nem 100%.

    Ami a vicces észrevételedet illeti, nem a matek a lényeg, hanem az, hogy formatálás után a 120GB-s SSD-ből lesz, ha jól emlékszem 112GB-s. Ezt elosztod kettő felé, figyelembe veszed a 20-25%-s szabályt, és máris határérték környékén jársz egy mezei w7-tel is... :)) Csak kicsit hülyén fogalmaztam... :)

    Ha egyben hagyod, akkor jobb a helykihasználás... nekem rajta van a w7, az ArmA2 + Ace2, a RoF, és most a CoD... így kb a fele üres.

    De, ha nagyon ragaszkodsz a C-re csak a win megszokásodhoz, akkor vegyél első nekifutásra egy 40GB-s Intel SSD-t, rendszernek ez a leggyorsabb, mert ennek a legkisebb az elérési ideje. Ezen elfér a w7, meg az egyéb rendszerprogramok, és később meg veszel egy másikat a játékoknak... ráadásul ez olyan 20-25 ezer körül már kapható...
  • DummyBoy
    #18321
    Nekem ezzel az a gondom, hogy C meghajtóra nem telepítek, csak felhasználói SW-eket. A C az szigorúan a rendszeré.

    Ez a szabály szent és sérthetetlen. (Mindamellett volna egy vicces észrevételem ... melyik a nagyobb gáz? 120GB 20%-át fenntartani? Vagy 60 GB 20%-át kétszer? xD)

    Másik kérdés (olvasgatom közben persze a dolgokat ...) ... Az addig oké, hog van egy 120GB-os SSD, azon 20GB-ot érdemes szabadon hagyni a TRIM miatt ... Na de ennek muszály partícionált területnek lennie? Mivan ha csinálok 2 50-est, és akkor 20 fennmarad? Ez így nem működik?

    Jelenleg 2 50GB-os partícióm van otthon, 1-en Win7, a másikon a szimjeim ... (ROF, CoD, BS, A10, FC2)

    Ezek közül talán csak a Win-nek és a BS-A10-nek kellhet az SSD, ROF az szépen fut most is :)
  • Solt
    #18320
    Mindkét arma kerregteti... :) OFP-t én csak offline játszottam, de tény, hogy az arma sorozat sok tekintetben visszalépés... az arma2 meg még egy kicsit... ( bár ott az ace2 mod, abból kihozták amit lehetett )
  • PhantomAss
    #18319
    ahaa világos
    az arma2-ről beszélünk egyébként? az első része nem tetszett
    de nagy ofp fan vagyok...
  • Solt
    #18318
    20-25%-t kell szabadon hagyni a trimm miatt. Így tudja magát rendezgetni....

    Én azért vettem ssd-t, mert az ArmA állandóan kerregtette a vinyót... folyamatosan onnan töltögette a textúrákat, és rendre az orrom előtt rajzolta ki őket...

    Nem minden játék lesz gyorsabb tőle! Azoknál a játékoknál javul a minimum fps, ahol a játék sokat használja a vinyót!
  • PhantomAss
    #18317
    ha jól tudom kell egy bizonyos szabad helyet hagyni hogy egyenlő mértékben terhelje a cellákat
    én is egy nagyot vennék, és arra raknám a rendszert +a fontos játékokat
    amúgy játék közben miben látszik hogy gyorsabb? a betöltés oké, de maga a játék miben gyorsabb ha ssd-n van?
  • Papa01 #18316
    Remélem, már nagyban szerelsz/telepítesz... :))
  • Solt
    #18315
    Egy nagy! SSD-t meg nem osztogatunk, ez nem vinyó! :) Ha két részre osztod, kétszer 20%-t kell szabadon hagynod...

    Elolvastad amiket linkeltem? :)
  • DummyBoy
    #18314
    Na ... elgondolkodtam ... mit lenne érdemes szerintetek?

    1 db nagyobb (120GB) vagy 2 kisebb (50 vagy 60GB ...) SSD?

    Mivel a 120-as is úgyis 2 részre lenne osztve, ezért az nem gond, hogy 2 db ...

    És így elég egyszerre 1-et megvenni ... kisebb kiadás :)

    Nemtom ... Áááá ...
  • PhantomAss
    #18313
    én is csak használt cuccokat hasonlítok össze:)
    pl ha megnézed 6950-est nem kapsz 60 alatt a hardveraprón (de inkább több)
    azért írtam, hogy kb egy tizessel drágább
    meg én már kb 4-5 éve így veszem a cuccokat, engem nem igazán érdekel hogy használt, a lényeg hogy jól működjön és legyen rá gari
    (de igazából ez ilyen elvi kérdés, pénzem lenne rá csak egyszerűen nem akarok:)
  • whiteskull
    #18312
    Olyan, mint mikor karácsonykor bontjuk az ajándékot. :))))
  • DummyBoy
    #18311
    Jaaaa ... alapvetően nincs problémám a használt dolgokkal, főleg ha van rájuk gari, én is mindig szétnézek a hardveraprón mielőtt vásárlok, de most nem volt nagyon jó vétel (1 vagy 2 olyan kártya volt, de csak pár ezerrel olcsóbban ...) ráadásul hirtelen jött és sürgős lett, mivel haveromnak meghalt a gépében a VGA, és kellett neki egy új ... elvitte az enyémet, nekem meg rendelnem kellett egy újat ...

    Ez jó vétel volt neked, gratu hozzá, de így nem teljesen fair összehasonlítani a bolti - új árakkal :)

    Arról nem is beszélve, hogy lehet hogy hülyeség, de én szeretek első tulaj lenni :) Az olyan feelinges kibontani az új cuccokat :)
  • whiteskull
    #18310
    Ez egyéni ízlés dolga. :)))

    Én speciel szeretem az új cuccokat a gépemben: :)))
  • whiteskull
    #18309
    Én is suttyomba csinálom. :)))

    Véletlenül megmaradt egy kis pénz mag, így hirtelen felindulásból rendeltem egyet egy laptop vinyóval együtt. :)))
  • PhantomAss
    #18308
    a hardveraprón vettem, egy hetet ment a kártya, tehát használt, de 50körül lehet venni most is (rendesen garival)
    én sosem veszek vadi újat boltból, mert nem éri meg
    ár/érték arányban sztem nincs jobb most ennél, ilyen áron
    amúgy azért kicsitt több memeóriát rápakolhattak volna sztem is, de annyira nem izgat amíg csak hd-ban nyomom valszeg elég lesz
  • whiteskull
    #18307
    Hát az az igazság, hogy az árakat a fizetőképességhez igazítják szerintem. :)))

    Ebből kiindulva, én annak örülnék, ha nálunk 15-20000 ft körül lenne megvehető: :))))

    Én a dobozos verziót akkor is többre tartom. Bár ez már lehet az öregség jele. :))))
  • DummyBoy
    #18306
    Nemáááá ... Te is? most gondolkodom rajta én is, hogy suttyomba beleejtek egy SSD-t a gépbe ... Most akartam memet bővíteni ...

    Mesélj majd :)
  • whiteskull
    #18305
    Még nem érkezett meg. Bezzeg máskor már fél nyolckor itt toporog a futár. :))))
  • Papa01 #18304
    Na Zsolti, mesélj... :) Milyen SSD tulajdonosnak lenni? :)) Tetszik a cucc?
  • DummyBoy
    #18303
    Orosz változat - ott ennyibe kerülnek. (Hiába, nekünk sokkal jobb a kapitalizmus ...)

    Ráadásul Oroszország a warez melegágya ... ennyiért meg megéri megvenni ...

    Mindenesetre roppantul nem bánom hogy megvettem :)
  • Papa01 #18302
    Igen Dummy, ebben igazad van...:) de ez hogy lehet, hogy ott ennyire olcsó???
  • DummyBoy
    #18301
    Hmmm ... ez igen érdekes ... 50 ropi? Múlt héten mikor néztem, 60 ropi volt majd minden 560 Ti, 66k és 72k a két 2GB-os modell ... és 65k körül már van 6950 is ...

    RoF és CoD is elviseli az 1GB feletti VRAM-ot, mivel én leginkább szimezek, így megérte ... VRAM-ot nem olyan egyszerű update-elni ...

    Eddig akárhányszor nekem azt mondták, hogy felesleges a több VRAM, úgsem használja ki semmi, pár hónapra rá mindig beigazolódott, hogy ez így nem 100%-ban igaz :(

    Sajnos a játéktesztek nem mérvadóak, mivel nem a szimeket nézik ... és itt bizony sokminden borul ...

    @Laca Mester, roppantul elkapkodtad a vásárlást :) Nekem is hiányoznak az nVidiás feature-ök, de alapul a CoD-ot nem veszem, hanem inkább a RoF-ot, az A-10C-t és társait ...

    @Papa: 14 dodót nekem megért a Cod, hiszen nem warezolok :) 1 bombázó ára :)
  • sakkay
    #18300
    Ja értem.
  • Relax99
    #18299
    Nem a CoD-ot, "Az ég urai"-t vettem meg.
    Csak letöltősbe próbáltam ki a cod-ot,de még nagyon semmi szerintem egy év is lesz mire játszhatóvá válik
  • sakkay
    #18298
    Én is megrendeltem 576-ban , hatodikára mondták.