29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • whiteskull
    #18377
    Egyébként meg használtam win7-et sokáig, de nem győzött meg arról, hogy le kéne cserélnem vele az xp-t. :)))))

    Igaz rosszabb se volt. :)))
  • whiteskull
    #18376
    No még egyszer köszi. :)))

  • Solt
    #18375
    Tegyél egy próbát... 30 napig ingyenes... ha elégedett leszel vele, segítek, hogy ne irkáljon ki ilyen butaságokat! :D

    ITT egy kis leírás a telepítéshez. Én csak a 3. pontot alkalmazom, vagyis a teljes birtokba vételt. Így nincs win hiszti, hogy nem vagyok admin... ;)
  • whiteskull
    #18374
    Hát jó. :)))

    Csak zavaró, amikor kiírja, hogy szerinte szoftver hamisítás áldozata lettem. :)))

    Pedig nem érzem magam áldozatnak. Bár tegnapelőtt Bootsector említette, hogy neki már nem szaggat a rof 64 biten a kétmagos procival. :)))
  • Solt
    #18373
    Baj! :) Tessék elfelejteni az xp-t szép lassan... főleg ssd-vel ( trimm gondok ), és főleg akkor, ha a rendszer és vga memóriád együttesen több mint 4GB.

    w7 64bit... bátran merem ajánlani. ;)
  • whiteskull
    #18372
    Ott vagy a szeren nagyon: :))))
  • whiteskull
    #18371
    Köszi szépen! :)))

    Xp-t akarok rárakni. Az baj?
  • Papa01 #18370
    :) Igen és Zsolti avatar-jában, egy Alfa jel is van. (Kenem ugye, Zsolti?? :)) )
  • Solt
    #18369
    - Alaplapi bios frissítése
    - Biosban AHCI mód bekapcsolása

    A közepe felé van a beüzemelésről leírás
    Itt egy kicsit sűrűbben
    Itt pedig az első hsz a lényeg

    Olvasd át őket, aztán döntsd el, te miket kapcsolsz ki-be. Én csak az indexelést és a hibernálást kapcsoltam ki. No meg a defragot, de azt a w7 automatikusan intézi.
  • whiteskull
    #18368
    Hát a 25%-kal igen, azon kívül van még valami?
  • whiteskull
    #18367
    No most beugrottál a csőbe! :)))

    Nem Papa vagyok. Az ő gépe balról jobbra száll: :))))

    Egy ssd-t. :))
  • Solt
    #18366
    Ő nem papa, és SSD-t! :D
  • Solt
    #18365
    Képben vagy, hogy mikre kell figyelni? :)
  • Gascan #18364
    mit vettél Papa?
  • whiteskull
    #18363
    Igazából az vagyok. :)))

    Foci után fél kilenckor értem haza, közben vettünk egy tv-t is a hálóba, és azt is ki kellett próbálni. No meg ilyen gépes dolgoknak csak akkor tudok nekiállni, ha minden glédában áll körülöttem, és van időm nem kell kapkodnom. Tehát tv nézés közben még rendet is raktunk a lakásban. :)))

    Ma már semmi sem tud megakadályozni a telepítésben. :)))
  • Solt
    #18362
    Ha jól tömöríthető dolgok vannak rajta akkor hozza a gyári seq read / write értékeket, ha nem jól tömöríthető dolgok vannak rajta, akkor nem.

    Ez abban nyilvánul meg, hogy, ha indítasz mondjuk egy ASS tesztprogramot, akkor az nem jól tömöríthető adatokkal végez rajta tesztet, és így "csak" 210 / 85 körül van az olvasás / írás a gyári 285 / 275 helyett.

    Na most ez kb annyit számít, hogy semmit!! :D Ez csak e-penis gondokat vethet fel, ugyanis nem ez az adat ami lényeges egy SSD-nél. Ráadásul az ssd-t nem arra használjuk, hogy több gigás adatokat másolgassunk ide-oda rajta... arra ott a hdd. :))

    SSD-nél a 4K értékek számítanak... EZT tudja egy SSD... a HDD-k 4K értékei pedig 1 azaz EGY alatt(!) vannak... ezért van az, hogy az SSD még a raid rendszereknél is sokkal gyorsabb.

    Magyarul egy rendszer ssd esetében semmit nem veszel észre abból, hogy a teszt program 275 mb/s mutat, vagy csak 200 mb/s-t... nem az a lényeg. :)
  • DummyBoy
    #18361
    @Solt mester: Meséjjé már lécci erről a Vertex 2 mókáról :) Hogyan teljesít neked mint rendszerdrive?

    Ahogy olvasom amíg jól tömöríthető dolgok vannak rajta, addig űberistenkirálymegarambószupermosi ... de ha nem jól tömöríthető a móka akkor már nem ilyen szép a helyzet ... Mesélj, te legalább használod :)
  • Papa01 #18360
    :) Gondolom, akkor ma lesz a nagy nap.. :)
    @Dummy : Én is igyekszem minél hamarabb tesztelni az új dolgaimat, már csak a 3 napos cseregarancia miatt is...
  • DummyBoy
    #18359
    Na akkor te sem vagy igazi kocka xD ... én ilyenkor meg tudok bolondulni :)

    Amikor megjött a VGA-m, akkor bíztam benne, hogy délután hozza a futár, mert ha meghozta volna valamikor korán, akkor meg is bolondultam volna, mire hazaérek vele :)
  • whiteskull
    #18358
    Nagyon szép. :)))

    Még nem telepítettem fel. :)))
  • Papa01 #18357
    Na, Zsolti bácsi, milyen az új műszer? :) Elégedett vagy? :)
  • Papa01 #18356
    Jaja, én is.. :)
  • Solt
    #18355
    Én is! :D Annyi szóljon a mentségemre, hogy hamar megnyugszom, és utána már röhögök magamon! :))
  • Papa01 #18354
    :))) Én mindig is csodáltam a hidegvérű embereket.. :)
  • Solt
    #18353
    Te legalább átérzed... a többiek meg azt hiszik dilisek vagyunk! :D:D
  • Papa01 #18352
    Jobbulást! :)
    @ Zéti: Ez sem akármi.. :))
  • Relax99
    #18351
    srry, arra nem emlékeztem, csak így ez jutott eszembe hirtelen, de kapsz egy másikat, bár lehet ez is ismerős lesz
  • Solt
    #18350
    Nekem is fáj... jól össze is vagdalta! :D De a fájdalom észhez térít... vagy még jobban elborul az agyam! :D Már egy momo kormányt is kinyírtam... de azt szimplán átvágtam a szoba másik felébe! :D
  • Papa01 #18349

    Ezt anno még én linkeltem, nem semmi fiatalember ő sem.. :))
  • Relax99
    #18348
    csak aztán nehogy így járjon a monitorod
  • Papa01 #18347
    Én egyszer egy asztali DVD vertem szét, (még a gyári lemezt sem játszotta le) de megbántam, mert utána eléggé fájt a kezem.. :)
  • Solt
    #18346
    Ha valami nem rendeltetés szerűen működik és ezáltal rendszeresen megszívat, annak a valaminek záros határidőn belül csúfos halála lesz! :D Amíg összeszedem a darabokat, addig megnyugszom... arról nem beszélve, hogy így én vagyok aki a végén nevet! :D

    Lejárt a vip, majd feltöltöm. :)
  • Papa01 #18345
    Nincs mit.. :) Azért jó látni nem csak én tudok "idegeskedni".. :))

    Most figyelem, eltűnt a címered?
  • Solt
    #18344
    Darabokra... rettenetesen felhúzott... mindig akkor volt vele gáz, amikor számlát kellett volna nyomtatni... persze ilyenkor számla sztornó, stb... elkapott a harctéri ideg.

    Berágtam, elmentem az MM-be és vettem egy ILYET csak 4 ezerrel drágábban... :S Ez van, sürgősen kellett... azért köszi a tippet.
  • Papa01 #18343
    Milyen fazonok vannak ITT az SG-én... nevessetek, vagy sírjatok...
  • Relax99
    #18342
    Egy kis csemege:



  • Relax99
    #18341
    Most látom, hogy az sg felhagyott a szavakba ékelt hirdetéseivel végre
  • Relax99
    #18340
    Szerintem jó választás, nekem egy SX200-om van már úgy 2 éve teljesen meg vagyok elégedve vele, scannere szerintem nagyon jó, patron viszonylag olcsó bele az utángyártott 500-1000Ft között mozog, A/4-es fényképig kb mindent nyomtatok vele és nagyon szépen teszi a dolgát.
  • whiteskull
    #18339
    Már olvastam. :))))
  • DummyBoy
    #18338
    Olvasd el amiket Solt belinkelt, érdemes :)

    Én most a fizut váro, majd kiderül mennyi pénzem marad ... lehet énis beújjítok egyet ... Áááá ... memóriát akartam venni :(