29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Relax99
    #18942
    Engem igen, csak van amikor már délután kirepülöm magamat.

    Szerverrel kapcsolatba majd én is megpróbálok érdeklődni valamit osztálytársamnál, hátha tudnának nélkülözni egy kis tárhelyet
  • Papa01 #18941
    Profilkezelés Rise of Flight-ban.

    Ha esetleg valami csacsiságot találtatok benne, szóljatok már pls. :) Köszi! :)

    @ Peti: Én most weboldalt csináltam, és csak 2 napot hagytam ki.. :) Hétköznap repültem. Sajnos ez a május nekem ilyen. Köszi a dr1 tippet! :)

    @ Sakkay : Katikám is meg volt rökönyödve, hogy csak az első világháborús gépeket akarom megvenni.. :) Nagyon tetszik neki is! :)
  • sakkay
    #18940
    Basszus, a kicsi párom úgy rákattant a (fém) repülőkre ,hogy (és ez most szó szerint) könyörgött tegnap a telefonba had rendelje meg az újságárusnál a lemaradt első részt, ja és ő az összeset meg akarja szerezni...azt hittem szívatni akar, de vér komolyan mondja.
    Mondom nekem nem kellenek a modern gépek,de addig agitált, könyörgött amíg belementem...
    Valami nincs itt rendben. Meg olvasta az újságot is?! Mi a ***** van itt kérem?
  • Sanyo
    #18939
    1 mag, 512 mega ram, semmi extra. A dediszerverhez nem kell grafikus kártya, vmware alatt futtatott WinXP-vel megy. Athlon XP processzoron nem indul el. :)
  • DummyBoy
    #18938
    Sanyo mester: mekkora gépigénye van a RoF dedikált szervernek?
  • 2Pete
    #18937
    Jól kihaltunk, már senkit nem vonz a repülés? Mert azt látom hogy mindenki itt van, még sincs itt senki...vagy már csak a flikesek jók?
    Akit érdekel, már kint van a Dr1-es az újságosoknál.
  • Papa01 #18936
  • brendon566
    #18935
    Hja most van a 18
  • Papa01 #18934
    Na meg is vagyunk... A két csomagért fizettem 10,5$ dodót... Végül is Márkónak lett igaza.. csomagonként kellett fizetni, amiben van x db kiegészítő.
    Így nem is annyira vészes. :)

    Mondjuk meglepődtem, hogy a külföldiek zsigerből vették az összes kiegészítőt... nekem meg emiatt furdal picit a lelkiismeretem.
    Na, nem hiába más világ. :)
  • Papa01 #18933
    Miből gondolod, hogy 1.10? Szerintem 1.019... Én most veszem meg a D2 -t és a Pfalz-ot. Természetesen a D3-ast... :)
  • brendon566
    #18932
    fasza ez az akció, pont a kezdőknek szól inkább és nem nekünk, vén rókáknak...D
    A motyókat majd jobbesetben 1.10 től lehet majd birtokba venni? (D5 részemről) :)
  • brendon566
    #18931
    De Peti volt, csak aztán le is cseréltük a szárnyakat kerekekre és gurultunk egy kicsit, más nemigen lehetett. Furcsa is volt :D
  • Papa01 #18930
    Oki! :) De annyi előnye volt a dolgoknak, hogy megláttam a hírt és kitettem a ROF.hu-ra.... :) Nem volt senki?
  • brendon566
    #18929
    Máskor maradj egy pár percet hátha lesz valami :(
  • Papa01 #18928
    Igen, de nem voltál masina előtt... nem naj majd bepótoljuk! :)
  • Papa01 #18927
    Előrendelhetőek a repülőgép kiegészítők!
  • kmarkdev
    #18926
    Az élet sosem egyszerű, de szerverbérlet ügyében körbenézek én is, hátha a fővárostól távol mérséklődnek az őrült árak.
    @Rolo: hétvégére outdoor programot szerveztem, így jövő héten tudok csak legközelebb repülni; akkor viszont szívesen megnézem a küldit, amit alkottál.
    Szép hétvégét mindenkinek!
  • brendon566
    #18925
    Papa repülni jöttél vón?
  • Sanyo
    #18924
    Én is nézelődtem már, de nagyon kevés tárhelyet adnak a windows virtuális szerverekhez. Csak a RoF telepítő majdnem 4 giga, telepítve még kb. ennyi. A 10 giga körüli tárhelyek pedig már őrült összegekbe kerülnek.
  • DummyBoy
    #18923
    Urak, szerverbérlésre rákérdezhetek, ugyanis a régi klán nagyjai foglalkoztak ilyesmivel ...

    Bár én roppantmód inaktív vagyok, azt azért megkérdezhetem, hogy ha saját játékot akarunk futtatni, saját SW-el és adminolással az megoldható-e, és ha igen akkor mennyiért ... Viszont ez mindenféleképpen pénzes móka.
  • Relax99
    #18922
    Hát számomra eléggé szokatlan megoldása van a dedikált szerver lehetőségnek hozzáférés és beállítás szempontjából, csinálniuk kéne egy rcon rendszert mint ezt már megannyi helyen megoldották, egyáltalán nem bonyolult, aki admin az tud egy jelszót azt bepötyögi szépen amikor fent van és utána tudna dobálni embereket, pályát váltani stb.
  • Rolo3
    #18921
    A szerverbérlést már próbáltam de itthon senki nem vállalta el mindenhonnan elutasítottak sajnos!
  • Rolo3
    #18920
    Márkó nekem van egy pályám amin van minden gép nem a tavas térkép és van benne földi célpont is. Annyi a dolog hogy át kell variálnom a nagy térképre a cumókat és megcsinálni az albás verziót , de nálam külön vannak szedve az ANTANT és a KÖZPONTI Hatalmak gépei teszem hozzá üres map-ból csináltam a pályát nem volt rajta semmi így tovább is tudom szerkeszteni a dolgot ha kell.
  • Papa01 #18919
    Azér' valami kis hírt kitehetnének.. :)
  • whiteskull
    #18918
    Hónap végén Papa! :)))
  • Papa01 #18917
    Ma szerintetek lesz javítás? :)
  • Papa01 #18916
    Nagyon tetszik nekem is a felvetésed, csak annyi ami gáz, szerintem, hogy a hostolásokról (tudtommal) nem lehet bannolni, csak a dedi szeróról.. :(
    (Illetve, ha mindenki rákattint. Ezt meg ugye nem lehet garantálni.)
    Ezt nem értem, miért így csinálták meg, De cáfoljatok meg ha hülyeséget írtam.. :)
    Mondjuk a hivatalos fórumon is fel lehetne vetni, hogy tegyék lehetővé azt, hogy a host-oló egyedül is tudjon bannoni, vagy kick-elni.
  • DummyBoy
    #18915
    Sajnos csak az idő a kérdés ... az meg nem sok van :(
  • kmarkdev
    #18914
    Köszi a választ, Sanyo. A korábbi dedi szerverünk milyen hardverkonfig-gal működött?
    Én szívesen fizetek egy kialkudott havi összeget bárkinek egy dedi szerver üzemeltetéséért, de akár hivatalos szerverbérletért is... Esetleg körbekérdezhetnénk a ROF-os fórumokon, ki, hogyan oldja meg a kérdést...
  • kmarkdev
    #18913
    Drukkolok neked, Dummy :)
  • Sanyo
    #18912
    Úgy tűnik, hogy a gond a max ping korlátozás miatt volt. A múlt héten beröffentettem a saját gépemen a dedikált szervert és láttam felcsatlakozott embereket.

    A szervernek használt gépet pár hete apám használja, nem örülne neki ha éjjelente zizegne a masina. Ha valaki tudna üzemeltetni egy szervert, szívesen átadom a RoF dedikált szerver sorozatszámát és a használatához szükséges adatokat.

    Az árak folyamatosan emelkednek, sajnos minden segítség ellenére sem tudom fenntartani a gépet.
  • sakkay
    #18911
    Ez ku*va nagy ötlet srácok!!
  • DummyBoy
    #18910
    A duel zone-okhoz semmi sem kell, csak egy nagy térkép, ergo a betöltés eltart egy darabig :) Így egyszerűen kivitelezhető. (Elvileg :) )

    Amint lesz egy kis időm megnézem, mert lehet csak a szám nagy :)

    Rég nem néztem, de a kihívások mindig felvillanyozzák az embert ... asszem rákukkantok ezekre a dolgokra valamikor.
  • kmarkdev
    #18909
    Duel zone tényleg lehetne akár több is, akár BnZ és TnB, vagy Soros és Forgómotoros, és akkor a szemben álló reptereken csak a közel egyenrangú gépek állomásozhatnának...
  • kmarkdev
    #18908
    Nem kellene korlátozni a gépek számát. Inkább a rövid leírásban a szabályok között kellene említeni, és a "becsület"-re bízni a betartását. A párbajozó felek a chatablakban, vagy TS-en lekommunikálnák, ki-kivel fog harcolni, itt bátran lehet használni a rakétákat is. Ha valaki a szabályok ellenére a duel zone-ban másodikként, harmadikként rátámad valakire, a szokásos figyelmeztetés, majd BAN következik.
    Láttam olyan TDM küldit, ahol pl a harckocsik célpontja az ellenfelek repülőtere. Ha átjutnak a fronton, és elpusztítják a repteret, akkor az 20 percig zárolt állapotba kerül - "javítják". Egymással szemben 2-2 ilyen elpusztítható reptér van, és 1-1 kicsit messzebb, ezek semmilyen listán nem szerepelnek AI célpontként, csak ember vezette bombázóval lehet őket letarolni. Az 1-1 távoliról indulnak a nehéz bombázók és vadászok, a 2-2 közeliről vadászok és taktikai bombázók (DFW és Breguet, akár AI-is lehet).
    Ehhez jönne a duel zone 1-1 reptere gépszám korlát nélkül, de semmi über típus, talán még a BnZ-s gépeket is kizárnám.
    Lehetnének megfigyelő ballonok, melyek a tüzérséget irányítják. Azt nem tudom, be lehet-e állítani, hogy ha a ballon felér 1.5 km magasságba, akkor tüzérségi tüzet kap egy ellenséges célpont (teherautók, harckocsik, hajó, ilyesmi).
  • DummyBoy
    #18907
    Nagy ötlet :) Nem is túl bonyolult :) Bár azt sajnos nem tudom, hogy le lehet-e korlátozni, hogy csak 1vs1 legyen ... Azt igen, hogy a gépekből csak 1 legyen elérhető, meg hogy csak pár perc után legyenek elérhetőek ... De hogy csak 1 szálhasson fel oldalanként, azt nem lehet ... (Nem tudok róla ...)

    Ellenben több duel zone is lehetne ...

    A bombázózást már töübbször felvetettük, de szvzs azt külön küldiként kellene lekezelni ...

    De ezt a Duel zone-os mókát meglesem ha párom nem lesz nagyon mérges rám este :)
  • kmarkdev
    #18906
    Szia, Sanyo, nem akarlak zaklatni, de találtál már esetleg megoldást a dedikált szerver problémára? Van még remény számunkra, vagy tegyünk le róla.
    Lenne ugyanis egy ötletem, amelytől talán újra a régi fényben tündökölne a magyar közösség.
    A megoldandó helyzet a következő:
    A mostani állapot megoszt bennünket. A tavas térképen van 4 repülőtér, de a küzdelem jellemzően kis területen zajlik. Néhányunknak szüksége lenne a forgómotoros gépekre, pl. Camel, DrI., Pup. Az egyértelmű, hogy ezen gépek gyakorlott pilóta kezében halálos veszélyt jelentenek azokra, akik Albákkal, Pfalz-zal SZERETNEK repkedni, és számukra nem nagy élmény mindig a lelövés rosszabbik oldalán lenni.
    A megoldáshoz két dologra lenne szükség:
    - egy ügyes Úr, aki megalkotna egy új küldetést (LEGFONTOSABB)
    - dedikált szerver (FONTOS)

    Az ötlet pedig:
    Egy új küldetés, amelyben két helyszínen zajlana a küzdelem:
    Az első helyszínhez kell 1-1 egymáshoz közeli reptér a front két oldalán. Ez lenne a "Duel Zone", azaz a párharc zóna. Itt csak korlátozott típusú gépek állhatnak egymással szemben. A szabály itt MINDIG 1 vs. 1. A harcba harmadikként beavatkozás büntetendő. Ez a zóna olyan messze essen a másiktól, hogy ne legyen értelme ide máshonnan átrepülni pl. egy DrI.-gyel.
    A másik helyszínhez lehetne egy EGYSZERŰ célkitűzést megadni, akár földi célokkal is, gondolva a bombázókra is. Ezen a helyszínen lehetne minden típus megengedett, vagy akár küldetésnek korai, kései változata is elképzelhető, az időszaknak megfelelő gépparkkal.

    Még valaki? További ötletek? :)
  • Relax99
    #18905
    Szivesen, örülök, hogy tetszik, ha kell megvan az alap is, mert ezen már javítottam az árnyékokon, fényeken
  • Papa01 #18904
    Nagyon szupi lett az avatar-od, gratula! :)
  • Rolo3
    #18903
    Köszi a képet Zéti mester !