29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Papa01 #19224
    Értem ,köszi! :) Áá, ilyenkor egyből jegyzettömb és abból dolgozom.. :)
  • Papa01 #19223
    A motor erre lett tervezve helyett nem a A motor NEM erre lett tervezve a helyes? :)

    @ Sanyo: A Te munkádat is köszi, referenciaként használom azt is, ha megengeded! :)
  • Relax99
    #19222
    persze nyugodtan felteheted, ha kell még doksiba is elküldöm, megvan a fórum kódos vagy milyen izével is
  • Relax99
    #19221
    kösz, nyugodtan használhatja
  • Papa01 #19220
    Végre itthon... :)

    Az igen, szép, munka! :) ezek után én nem küzdök vele... :) Viszont ha hozzájárulsz áttenném a ROF-hu-ra, természetesen, a neveddel együtt! :)
  • whiteskull
    #19219
    Gratulálok! Ez tisztességes munka volt! :))))

    Köszi, így sokkal jobban értem. :)))

    Szerintem Papa is hasznát látja. :)))
  • Relax99
    #19218
    19215 az eleje ezt is elírtam -.-, azért két részlet mert az sg 10 képet engedélyez egyszerre
  • Relax99
    #19217
    Az előbbi post (19216) az eleje az esetleges hibákért srry
  • Relax99
    #19216
    Crossfire beállítások:









    Már köztudott, hogy Multi-GPU támogatás sok speciális problémát okoz az engine-ünknek úgy, mint másoknak. Az egyik ilyen alap probléma az úgynevezett „micro-sutter” (gyors akadozás).
    Mindent megtettünk hogy ezt elkerüljük és a legtöbb esetben nincs is. Habár egy SLI/Crossfire rendszerrel tapasztalhattok némi akadozást, ha a nap a látótérbe kerül. Ezzel nem sokat lehet csinálni; még az nVidia is elismeri hogy, ezek a hibák kivások az SLI rendszernek. Ha a napot kitakarja a gép egy darabja hosszabb ideig tart míg eltűnik, mint ezelőtt, ezzel sem tudunk mit csinálni.

    Végülis, vannak helyzetek, ahol az akadázás előjön, ha effektek a kamera nézet és a nap közé kerülnek. Példák ahol akadozást tapasztalhattok SLI vagy Crossfire használatával:

    - Felhős égen, ha érinted a felhőzet alját vagy tetejét.

    - Ha először lépsz be egy felhőbe, vagy érinted a felhő szélét.

    - Ha a barna füstön keresztül repülsz a Senkiföldjén

    Még egyszer, ez akkor van ha a látószögedbe szemcsék, effektek kerülnek és a nap az effekt másik oldalán van, tehát veled ugyanúgy szembe. Az akadásokat a motor csinálja mert próbálja meghatározni, hogy a napnak láthatónak kéne-e lennie vagy sem. Próbáltuk kiküszöbölni, de több napnyi munka pazarlása után jöttünk rá, hogy nem tudunk mit csinálni vele. Elnézést kérünk, de meg kellett találnunk azt a pontos körülményt, ahol ezek az akadások észlelhetőek. Nem túl gyakran van és az átváltás több frame, minden más körülménynél érdemes használni azoknak akiknek
    Multi-GPU rendszerük van.

    Továbbá, egy videokártyát használó felhasználóknak is nyújthat egy kis extra teljesítményt ha bekapcsolják az SLI támogatást. Az ok az, hogy a Multi-GPU támogatás bekapcsol pár olyan optimalizációt ami az egy kártyával rendelkezőknek is hasznos lehet. Habár előhozhatja a fent említett akadozásokat.

    Szintén, néhányan közülletek meg fogja próbálni bekapcsolni a Triple Buffer-t, hogy segítsem az SLI vagy Crossfire okozta akadások ellen. Ezzel vigyázzatok, mert néhány felhasználó Triple Buffer-nél textúra villogást tapasztalt.

    Sok teszteléssel töltött hónap és rengeteg fejfájás után, a hivatalos ajánlásunk a felhasználóknak az SLI/Crossfire támogatásról a Rof-ban ugyanaz maradt. A motor erre lett tervezve és nehéz nagyon nehéz volt beletenni, és ahogy már említettem fentebb, az eredmények eléggé kevertek. Még mindig azt tanácsoljuk, hogy inkább egy erősebb kártyába fektessetek be, hogy növeljétek a ROF alatt elért FPS-t. Inkább takarítsátok mg azt a pénzt, amit egy második kártyára költenétek és vegyetek belőle egy jobb processzort ha szükség van rá.

    6. Hangok – Hozzáadtunk egy új 128 bites opciót a hang beállításoknál (Sound fül). Ez biztossá teszi, hogy egy hang se lesz kivágva ha harcban vagy. Habár ez több memóriát is igényel, de semmi problémát nem tapasztaltunk, mikor teszteltük ezt a beállítást.



    Ha egyáltalán nem látod hasznát, vagy csak nem tetszenek az új grafikai beállítások és vissza szeretnéd állítani a beállításokat az 1.018-as állapotba, akkor it van, hogy mit állíts be. De figyelmeztetünk, hogy ezek az újonnan befogadott eszközök, az alapokban változtattak a motorban és tudatában annak, hogy a beállítások közel lesznek az 1.018-hoz az elért tejlesítmény mégse lesz ugyanaz, de közel lesz. Egyszerűen csak csökkentsd az Erdőt távolira, a tárgyak láthatóságát 50-re és kapcsold ki az SLI/Crossfire-t. A többi beállítás ott van ahol volt eddig is.



    Reméljük, ez adott egy kis betekintést, hogy mi is fog történni a grafikával ebben az 1.019-es verzióban és segíteni fog a meglepetések elkerülésében, segítség lesz a beállításban.

    Jason


    fordította: Zéti aka. AiRborNe sg név: Relax99

    forrás
  • Relax99
    #19215
    Figyelem Pilóták,

    Ahogy előkészülünk a 1.019-es ROF verzióra meg kell osztanunk pár információt a grafikai motorban történő változtatásokról.

    Az első dolog amit észre fogtok venni az a frissített ROF Launcher és a beállítások menü. A frissítés menüpont nem változott és úgy működik, mint eddig.

    1.018-as és 1.019-es Launcher összehasonlítása





    Új beállításokat vehettek észre a feljebb látható képen

    1. A Launcher tartalmaz egy „News” fület amivel értesíteni tudunk az új történésekről a ROF univerzumban.
    2. Objects Draw Distance (Tárgyak láthatósága)
    3. Very Far and Maximum Forest Draw Distance (erdő láthatósága)
    4. Super Sampling On/Off
    5. SLI/Crossfire On/Off
    6. 128 bites hang beállítási lehetőség

    Nézzük mit is csinál minden egyes grafikai beállítás.

    1. News – A News füllel értesíteni tudjuk a közösséget gyorsan bármiről. Minden lehet, mert egy egszerű HTML modul. Természetesen kell hogy legyen internet kapcsolat hogy működjön.



    2. Objects Visibility – Minden tárgy a fákon kívül. Ez azt jelenti, hogy relülők, épületek, járművek, ballonok és az effekteik, pl mint a Flak-ok sokkal messzebbre ki vannak rajzolva. Maximális láthatóságnál a tárgyak 8500m-ig vannak kirajzolva. A látótáv már nincs összekapcsolva a FOV beállításokkal. Ez az amit kértetek és mi próbáltuk teljesíteni. Úgy vettük észre a tesztelések során hogy 100%-os rajzolási távon nem vagy csak keveset romlik a játék teljesítménye.

    Mellesleg, az épületek már szépen halványodva fognak megjelenni ahogy közelítesz, mint ahogy a fák is. Nem lesznek felugró épületek.

    Ami a Multiplayer-t illeti, ezek a beállítások kliens oldali lesz. Technikai okok miatt soha nem lesz szerver oldaliak. Még egyszer mondom, a felhasználók nagy része 100%-ra tudja majd állítani.

    3. Forest Visibility – Növeltük a fák láthatóságát, ha erős videokártyával rendelkezel. Very far és Maximum beállítási lehetőségektől a fák sokkal távolabbról láthatók ami összhangba hozza a tárgyakéval. Túl sok fa eléggé ronthatja a teljesítményt így rajtatok múlik.

    4. Super Sampling – egy kísérlet egyszerűen arra hogy csökkentsük azt a vibrálást amire páran panaszkodtak. Csak ennyit csinál, de nagy a teljesítmény függése, így csak azok kapcsolják be akiknek elég erős rendszerük van. A Super Sampling-unk 2x-es beállításun ment és még így is megfogta a legtöbb rendszert. Bocsánat de ez nem egy varázslatos megoldás és a teljesítmény mérföldekkel csökkenhet.

    Fontos! - Soha ne futtasd a Super Sampling-ot 2x-esnél magasabb élsimítással és filterrel. Ha mégis az 1fps és/vagy fekete képernyő. A legjobb ha az élsimítást 0-ra állítod és a filtert bilinear-ra. A kép még mindig jól fog kinézni. A felhők és más effektekre és a szemcsékre nincs hatással és az FPS-ed is meg fogja szenvedni a végeredményt.
    Tömören lesz aki szeretni fogja ezt a funkciót, de a legtöbben nem. Ha ki akarjuk küszöbölni ezt a vibrálást teljesen új grafikai motorra van szükség és erre nincs lehetőség a közeljövőben.


    Ha nem tetszik a Super Sampling megoldás akkor még kipróbálhatjátok az nVida Inspector-t és ott a „2X Sparse Grid Super Sample” beállítását. Ez is javítja a képet, de teljesítmény romlást is fog okozni. Google segítségével megtalálhatjátok az nVidiat Inspector-t, vagy keressetek rá a fórumunkban, ott már van egy téma róla. Egy külső eszközhöz képest eléggé erőteljes.
    Saját felelősségre használd. Nem vállalunk semmiféle felelősséget a használatától okozott károkért.

    5.SLI/Crossfire – nVidia SLI és ATI Crossifre támogatás be lesz építve a ROF-ba evvel a verzióval. Multi-GPU használatával szép teljesítmény javulást vehetnek majd észre akik alacsony vagy közép szüntű több videokártyás rendszerrel rendelkeznek., habár van pár kikötés mint ahogy olvashatjátok majd lejjebb. Váltakozó frame renderelési technikát használunk, ami a legjobb megoldás egy olyan sim motornak, mint a miénk. Lejjebb meg találhatjátok az ajánlott beállításokat SLI és Crossfire driverekhez.

    SLI beállítások:








  • Relax99
    #19214
    postolnám erre óóóó******************
  • Relax99
    #19213
    Mindjárt lefordítom
  • Papa01 #19212
    Igen, köszi, én is láttam, du/este kiteszem! :)
  • whiteskull
    #19211
    Jó sokat írtak az új grafikai beállításokról.

    Csak az a baj, hogy idegenül. :)))
  • Papa01 #19210
    Remélem.. :)
  • whiteskull
    #19209
    Szia Papa! :))
    Úgy legyen! :)))
  • Papa01 #19208
    Szia Zsolti bácsi, hétvégén már én is szeretnék repülni! :)
  • whiteskull
    #19207
    Én már repkedek csak úgy magamban. :)))
  • feca1229
    #19206
    Fast food-on szoktam általában lenni,ha ninincs magyar szeró.
    Leszek TS-en, csak néha szarakodik ,lehet valami beállitás probléma.
    Szerintem is a Dr1 jó gép!
  • Rolo3
    #19205
    Csak finoman kell vele bánni nem szabad hirtelen mozdulatokat csinálni.
    Akkor tudok vele jól repülni ha nyugodt vagyok :D Két PÁLINKA :D
  • Rolo3
    #19204
    Melyik szerón? Ma megpróbálok feljönni!
    TS-en leszel?
    Ja és DR1 nagyon jó gép!
  • feca1229
    #19203
    Általában én is a kisérőt szoktam kilőni, ha tehetem,csak gyorsnak kell lennem,ez persze nem mindig sikerül,viszont mikor levernek az égből akkor újra kezdhetem.
    Este kilenc fele újra megpróbálom ,ha lesz időm.
  • sakkay
    #19202
    Az is biztos ha 2-3 bnz összebeszél és kapcsolatban vannak verbálisan, na az halálos.(persze ha amúgy tudnak repülni.)
    Miután ezt észreveszem, azt szoktam csinálni , hogy emelkedek és lesem mit csinálnak.
    Általában elkezdenek ketten valakit cincálni, és aki esetleg nem szól bele az nézi a csapkodást magasból. Ha nem vesznek észre fölé megyek a legmagasabbnak, és megpróbálom kivégezni. Ha szerencsém van sikerül, és mire mindez megtörténik már többen is odagyűlnek., így a zavarosban el tudok lépni vagy ha jó az arány fordulózni kezdek.
    Ha nem gyűlnek oda mások, nagyban leromlanak az esélyeim.
  • sakkay
    #19201
    Mondják nagyon, hogy csak úgy lehet ha van társad , de ez azért nem teljesen van így szerintem. Én általában egyedül vagyok, de azért nem szoktam lecsúszni 1.k\d alá. Viszont nagyon kell figyelnem valóban, és nem maradhatok rajta sokáig senkin...persze ott maradok.
    Habár az is igaz, hogy nem csak bnz csinálok, inkább fele-fele.
  • feca1229
    #19200
    Én nem szeretem a tevét,az nagyon komoly gép és sok gyakorlás kell hozzá,mert nagyon instabil! Ők mindig megszorongatnak! Valóban egyformán veszélyes a pilótájára és az ellenségre is.Nekem a forgólódás jön be,a bnz viszont taktikázni kell,és ami a legfontosabb szerintem, hogy ne legyél egyedűl.
  • sakkay
    #19199
    Gyakorlatilag ritka kivételtől eltekintve(ami Camel) mindig d7f.
    Kicsit fordulóharcos, bnz gép. Mondjuk a Camelokon kívül csak a pupok okoznak gondot fordulóharcban. A 3 fedelű sem könnyű,de ha nem 10 m magasban találkozom akkor még ok.(természetesen az alliance oldalról van szó)
    Tegnap nagyon nyomták az s5 bnz-t, ügyesek voltak...meg szinte biztos ts is volt.
  • feca1229
    #19198
    Dr1 volt a repcsim.Vörösre volt festva az orra, jasta 11. nem vagyok nagyon profi a nagyon szines gépekhez. szinte mindig ezzel repülök ha tehetem vagy Albával, jellemzően a német oldalon.Még elég amatör vagyok.
    Nem voltam sokáig mert nem igazán értem rá,talán majd ma este.
    Te milyen géppel voltál?
  • sakkay
    #19197
    Mivel repültél tegnap?
  • feca1229
    #19196
    Persze, hogy van!
    21 óra körül igyekszem összehozni.
  • Rolo3
    #19195
    Feca van kedved ma repülni??
  • feca1229
    #19194
    Köszönöm hiba elháritva!
    Fasza minden.
  • Papa01 #19193
    Szia Roli!

    Én idejét sem tudom, mikor repültem.. :( Remélem a jövőhéten már lesz alkalmam, és a patch is akkor fog jönni... :)
  • Rolo3
    #19192
    Feca az beállítási gond lesz!
    Nézd meg rof.hu-n ott minden le van írva!
  • Rolo3
    #19191
    Már több mint egy hete nem repültem én leszek az agyaggalamb :D:D:D
  • Rolo3
    #19190
    Sziasztok!

    Ma van időm egy kicsit repülni van kedve valakinek bohóckodni egyet?
    Vagy lesztek ma valamikor??
  • Papa01 #19189
    Jason..
  • Papa01 #19188
    Mason bejegyzése
    link
  • feca1229
    #19187
    valami szar**g van a ts-mel, hallak titeket de nem tudok beszélni,mármint tudok csak ti nem halljátok...
    remélem megoldom!
  • sakkay
    #19186
    Ok köszi. Este leszek akkor így lesz.
  • sakkay
    #19185
    Ja tudtam, csak nem mertem megcsinálni..olyan brutálisnak hatott a történet.