29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • sakkay
    #21479
    "A D.VII a Jasta 10 repülőszázadban lépett először hadrendbe, 1918 májusának elején. A típus gyorsan bizonyította előnyös képességeit az Albatros és Pfalz felderítők felett. Az Albatros felderítővel ellentétben a D.VII-et nyugodtan zuhanásba lehetett vinni a szárnytörés veszélye nélkül. Jó emelkedőképességgel rendelkezett, figyelemre méltóan jól kezelhető átesésben és nehezen esett dugóhúzóba. Ez a repülési karakterisztika éles kontrasztban állt az olyanokkal mint a Sopwith Camel vagy a SPAD XIII, melyek hirtelen estek át és erőteljesen forogtak a dugóban.

    Akárhogy is, a D.VII-nek is voltak problémái. Több gépnél voltak gondok a felső szárny bordázatával és a vászonleválással. A motor hője gyakran begyújtotta a foszforlövedékeket, a problémát a lőszertároló hűtésével oldották meg. Időnként az üzemanyagtank varratai elszakadtak. A schwerini Fokker gyárban készült gépeket tartották a a leggyengébb minőségűeknek, anyagminőség és megmunkálás szempontjából is. Mindezek ellenére a D.VII sikeres konstrukciónak bizonyult, mely az akkori aforizma szerint a középszerű pilótát jóvá, a jó pilótát pedig ásszá tette.

    A D.VII gyártásának megkezdésekor a Mercedes D.IIIa motort építették a gépbe, mely 134 kW (180 lóerő) teljesítmény leadására volt képes. Ezt követte a magas kompressziójú Mercedes D.IIIaü, mely 149 kW (200 lóerő) teljesítményű volt. A legújabb kutatások szerint ez a motor valójában a 160 lóerős Mercedes D.III volt. Kis számú D.VII kapta meg a “túlnyomott” 138 kW (185 lóerős) BMW IIIa motort, melyet a régi Mercedes motorból fejlesztettek ki, nagyobb lökettérfogattal, nagyobb kompresszióval és repülési magasságtól függően működtethető karburátorral, hogy számottevően nagyobb sebességet és magasságot érjenek el. A BMW IIIa motort 2000 méter alatti repülési magasságban teljes gázzal járató pilóta a motor felrobbanását vagy tönkremenetelét kockáztatta. Kis magasságon és vészhelyzetben a motor 179 kW (240 lóerő) leadására volt képes.

    A BMW motorral szerelt repülőgépek általában a D.VII(F) azonosítót kapták. Az első gépeket a Jasta 11 kapta, valamikor 1918 júniusának második felében. Miközben a pilóták hangosan követelték a D.VII(F) gyártását, a BMW motorokból kevés állt rendelkezésre, a D.VII gyártása továbbra is a Mercedes D.IIIaü motorral (134 kW, 180 lóerő) folytatódott, egészen a háború végéig."
    Forrás Wiki...khm..
    "vészhelyzetben a motor 179 kW (240 lóerő) leadására volt képes."..khm
    Alul modellezett. Szerintem.
  • sakkay
    #21478
    Szerintem nem értek egyet.
    Az adatlapon lévő adatok hitelesek(igaz?)
    A játékban viszont, ahhoz képest , hogy a d7f miatt szerelték le a dr1-et, rohadtul nem tűnik úgy , hogy ez jó döntés lett volna. Ok hogy nagy magasságban jó,de nem csak arról híres ,hogy csak ott volt kiváló.
    Meg most őszintén, hányan repülik jól ezt a gépet a többihez képest???
    Én éppen ezekért a dolgokért inkább arra számítok , hogy ha realizálják a modelljét, még jobb lesz.
    Főleg nekem.
  • Papa01 #21477
    Félek, nem.. :D
  • brendon566
    #21476
    Valószínűnek tartom, hogy majd amikor finomítanak rajta, rontanak is majd egy picit a teljesítményén. Biztos, hogy túl van powerelve, de a játkba sem passzol.
    Inkább tévedjek Sakkay, de számíts rá :)
  • sakkay
    #21475
    Neeem..max te vagy vele túl ügyes!:)
  • Papa01 #21474
    Én 2000 fölött voltam, és a SEVA nem tudott mit csinálni, még a Höhen Gas-t se nagyon kellett.

    :)

    Nem túl erős ez a gép?? :))
  • sakkay
    #21473
    Csak nézd meg az adatlapot 3-4 ezer m fölött már mindennél jobb.
  • Papa01 #21472
    Repültem a Les helleqions szerón... :)

    A Sevának esélye sincs a d7f ellen...
  • Gundark 1 1
    #21471
    No problem. A Mediamarktban megkaptam. Ezt is meg a Cliffs of Dovert is, de sajna csak karácsonykor kapom a kezembe :)
  • Papa01 #21470
    Azt hittem, amikor elolvastam az HSZ-edet, hogy viccelsz.. :D :D
    Húú! Ez nagyon szép ajándék!! :) Gratulálok!

    @ Gundark 1 1: Bocsi, azt nem vettem észre.. :(
  • whiteskull
    #21469
    Köszönöm mindenkinek a jókívánságot. :)))

    Papa: Igen, én vagyok ott. Majd TS-en elmesélem,mert írni utálnék annyit. :))))

    A tegnap estéért meg bocs, de simán elaludtam. :DDD
  • Gundark 1 1
    #21468
    Köszi. De amint mellette látod "jelenleg nincs". De próbálkozom több helyen hátha.
  • Papa01 #21467
    Az 576 KByte áruházban 5399. Jobb árat én sem leltem.. :(
  • Gundark 1 1
    #21466
    Komolyan? Melyikben?

    A nagy csodálkozásban kihagytam hogy boldog születésnapot :)

    Holnap megnézem a teszkót meg a médiamárkot :) Szeretném megvenni rendesben, mert lenyűgözött a dolog. Amilyen betegen indult, akkorát léptek előre.
  • sakkay
    #21465
    Boldog szülinapot!!
  • Papa01 #21464
    Zsolti, a legalsó képen te szerepelsz? :))
    Ha igen, majd élménybeszámolót kérnénk... :)
    És persze boldog szülinapot!!
  • Feró Flex
    #21463
    Tecsóban vettem 4k-ért...
  • Relax99
    #21462
    Hát szerintem a simát, már nem is lehet sehol (de lehet, hogy tévedek) mivel ingyenes alapjaiban a rof, minden fel van oldva, gyakorlatilag amit a simával kaptál a +2 gépen kívül minden megvan a demo accountban is. ICE meg passz, de ha megrendeled mondjuk angliából, vagy németből és fizethetsz paypal-al kb 2000 a posta és egy hét alatt itt van. Mondjuk én eddig csak adaptertubust rendeltem fényképezőgépemhez, de az meglepően hamar ideért és az eu-n belül ugyebár vám sincs
  • Relax99
    #21461
    Isten éltessen!
  • Solt
    #21460
    MM, Tesco, madaras Tesco? Ilyen helyeken szokott lenni megbújva... :)
  • Papa01 #21459
    Na igen, nem volt könnyű beszereznem.. :)
    Mikor jön TS-re, uram? :)
  • Gundark 1 1
    #21458
    Mesélj még róla :) lehet ezt kérem én is :)

    Nem hiszem el hogy itthon sehol nem lehet megkapni nem hogy az ICE-t hanem a sima RoFot sem. Dobozt akarok :)
  • whiteskull
    #21457
    Ez volt a szülinapi ajándékom. :DDD
  • whiteskull
    #21456
    Én szerintem nemsokára megyek. Vagy jövök. :)))




  • Papa01 #21455
    Jaja, ez jó ötlet, Zéti barátunk jelezhetné! :)

    Ma lesz valaki, ha igen, mikor? :)
  • brendon566
    #21454
    MAjd lerontanak mindent a helyére, nagyon remélem. Meg kéne egy opció a szerver beállításokhoz, amivel lehet tiltani az AI lövészeket.
  • Papa01 #21453
    Úgy látom, mások is morognak, ha a kétüléseseket vadászként használják...
  • Papa01 #21452
    Köszi az infót!
  • Papa01 #21451
    Igen, HA összejön.. :) De ha kapok egy nagy zakót (0 - X ), akkor engem az idegesít.. :)) De szerintem mindenkit.
  • Fokker
    #21450
    Úgy 1.5 hónapja van új joyom(Thrustmaster T16000), de még mindig nem szoktam meg. Teljesen más mint az előző(Logitech X3D Pro), minden gépet újra kell tanulni. Ezen kívül idén volt egy jó fél éves kihagyásom, szóval örülök ha fél óra alatt összejön egy légi győzelem. Aztán persze lelőnek, de már nem idegelem magam miatta. Viszont a programhibáktól idegbajt kapok(D3D Error, C++ Runtime error).
  • sakkay
    #21449
    Fast foodnak is megvan az előnye. Ráadásul frankón meg lehet találni a saját tehetségedet. A magyar oldalon állandóan repült kicsit(nagyon)steril harc((ahol viszont a legjobban meg lehet tanulni a közelharcot)) erre nem alkalmas,hiszen legtöbbször teljesen kiegyenlített szituból indul. Pont ez a legritkább eset.
  • Gundark 1 1
    #21448
    Csak érdekesség, az ég urai sorozatban most jelenik meg majd csütörtökön a Spad XIII. Az Albatros DV a Camel, DR1, SE5a már volt. Meg persze sok más szép is de ezek vágnak ide :)
  • Papa01 #21447
    Tegnap este viszonylag jól ment, úgyhogy rendeződött a lelkivilágom... :D
  • Solt
    #21446
    Pedig ennek a multi részén van a lényeg! :) A tankozás, fedezékrendszer tényleg jó, de nekem hiányérzetem van. Valahogy nekem inkább arcade mint szimulátor... az előző részben pl simán ki lehetett lőni az ellen kezéből a fegyvert, most nem lehet... pedig ez nagyon jól jött, amikor a fedezékből csak a fegyver lógott ki. Ezen kívül ilyen kis pályákon nem értem miért kell ennyi segítség... még hardcore beállításon is olyan a hud mint a karácsonyfa. Szerintem sokkal jobb lenne, ha az égvilágon semmi segítség nem lenne... kezedbe a fegyver, az elején megmutatják mi a cél, oszt hajrá...

    De, hogy jót is mondjak, az például nagyon tetszik, hogy a falat kellő tűzerővel simán át lehet lőni. Azt hiszik, hogy biztonságban vannak a fal mögött... odapörkölsz, és hullanak is... :D
  • Gundark 1 1
    #21445
    Én csak a gödröket utálom :) Tegnap miután leesett 2 ballon, és leszedtem nagy harc árán 2 nipőrt, a német oldalon kényszerleszállás közben sikerült belemennem egybe. Aztán annyi is :)
  • brendon566
    #21444
    Lesz valaki?
  • Papa01 #21443
    Köszi az ismertetőt! :) Remélem lesz valami akció! Most a ROF-ot a tegnapi 0-8 után kissé megutáltam.. :D
  • Relax99
    #21442
    Hát multit a multi részét még nem volt alkalmam kipróbálni a verziómban rejlő buktatóknak köszönhetően, nem olyan komoly szimuláció, mint az arma, ha az ostfrontot ismered, akkor képzeld el ezt felhasználó barátabban, nem kell annyi marhaságot megtanulnia a játékosnak ahhoz, hogy élvezze, rengeteg szimulátor emiatt is csak rétegjáték. van benne egy elég jó recoil rendszer, tankozástól odáig voltam, meg vissza nagyon feelinges, főleg ha egyedül üldögél az ember a tankba :D,+ a fedezékrendszert az jól sikerült. Alapvetően próbálták megtalálni az arany középutat, hogy az átlag játékosok se nagy kínlódások árán tudják elsajátítani, de a hardcore szimesek is élvezzék. Szerintem sikerült nekik. Nem egy olyan komoly szimulátor, mint arma,de nem is egy agyonbutított moh vagy cod sorozat. Én nagyon élvezem, csak ne lenne olyan drága
    bár lehet hogy Solt mást mond :D
  • feca1229
    #21441
    Üdv!
    Feltettem az új fegyverhangot, hát én nem tudom. Nekem kicsit olyan doboz hangunak tünik és kattogónak, és nem olyan olyan öblös mély hangja van mint gondoltam volna, habár a referencia videoval teljesen megegyezik most már a hangja!
    Az én monitorom 24"-os
  • Papa01 #21440
    Értem, köszi, ez amolyan ARMA jellegű szimuláció, vagy inkább COD féle játék? :)
    @ Fokker: Köszi az infót! :)