29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • Feró Flex
    #21519
    egyetértek
  • sakkay
    #21518
    Persze nem érdemes mindig mindent ész nélkül elhinni, de ezek a dolgok egy két forrástól eltekintve megegyeznek. Pl a bmp btr löv. páncélosokat, valóban átviszi még messziről is a géppuska lőszer(persze lőtéren és nem dőlt szögben állítva). Viszont, a homlokrészről van szó.
    A t55 pedig 30 mm géppuska lőszer is megeszi. Persze nem sima maggal. Sok a városi legenda ezekben a dolgokban, ez olyan mint a foci ,mindenki ért hozzá.
    Amiről viszont nem hallani és kíváncsi lennék az t 80-tól felfelé. Na jó,nem hiszem , hogy nagyon meglepődnék. Viszont azon emlékszem , hogy a leopárd 2 meglepődtem. Talán jobbnak is tartom mint az m1a2.
  • Feró Flex
    #21517

    Valhol olvastam én is amit írtam csak hát a másik oldal írta...Nem kérdőjelezem meg az M1 főlényét de ez 15 találat hát érdekes.

  • sakkay
    #21516
    Hmm..egyrészt lehetne manipulálni a multi pályán(mitoménhogy'), másrészt a dr1 azért elkelt volna, harmadrészt lehet ha full be lennének lőve a gépek, nem hangozna(ennyire)aránytalannak a dolog. És végül is ha ez akkor így volt, hát így volt.
  • Papa01 #21515
    Persze, nem is ez a kérdés.. de gondoljatok bele, abba amit tegnap írtam:

    Camel, Pup, Tri vs. Alba3, Alba5, Pfalz D3a

    Azt hiszem, ez a felállás valóságban is igen sokszor előfordulhatott, tekintve, hogy a dr1-ből mindössze olyan 300 körüli darabot gyártottak.

    Na most egy ilyen körben nem sok esélye lenne a Központi hatalmak gépeinek..

    Szóval én is a realitás mellett vagyok és hajrá, de azért az is simán tönkre tudja verni a játékélményt.. mert ugye az senkinek sem okoz örömöt (főleg nekem ugye.. :D), ha mindig lelövik a gyengébb gép miatt.
  • sakkay
    #21514
    Így van.Ragaszkodjunk a valósághoz, legalább ebben a műfajban.
  • sakkay
    #21513
    Ja , és olvastam valahol , hogy egy M1 több mint 15 találatot kapott míg végül felfedezte a T-72 és egy lövésre kilőtte. Nem egy kategória.
  • sakkay
    #21512
    Bocs off.
    "Összesen 23 Abrams kapott komolyabb találatot.[4] A legénység tagjai közül senki nem halt meg.

    A sivatagi ütközetek során az M1A1 képes volt 2500 m-re lévő célpontok megsemmisítésére. Ez a nagy távolság hatalmas előnyt jelentett, mert az iraki harckocsik lőtávolsága 2000 m-en belül volt. Az iraki harckocsikhoz nem volt rendszeresítve ágyúcsőből indítható űrméret alatti páncéltörő rakéták, így az Abramsek még azelőtt támadni tudtak, mielőtt ők maguk az ellenség lőtávolán belülre értek volna. A páncélzat nagyon ellenállónak bizonyult, a torony és a harckocsitest homlokpáncéljaira leadott lövések egyetlenegy alkalmommal sem tudták áttörni azokat. Azonban az oldalról és hátulról leadott lövésekkel már nem ez volt a helyzet.[5]

    A források többsége szerint egyetlen Abrams sem az ellenséges harckocsik tüzétől semmisült meg. Egy olyan esetről tudunk, amikor az egyik iraki T–72-es harcképtelenné tudott tenni egy Abramst, űrméret alatti páncéltörő lövedék használatával. Az Abrams nem semmisült meg, de nagyjavításra kellett küldeni. A tároló rész kigyulladt és lángra kapott, későbbi elemzések szerint hagyományos lövedék találta el. Az irakiak nem használtak szegényített uránt tartalmazó lövedékeket.

    Hat másik Abrams kapott találatot T–72-es harckocsiktól, de a sérülések nem voltak komolyak.[6]

    1991. február 26-án a 37. páncélosezred néhány Abrams harckocsiját egy szintén amerikai AH–64 Apache harci helikopter támadta meg tévedésből, és AGM–114 Hellfire páncéltörő rakétákkal négyet harcképtelenné tett. A legénység néhány tagja is megsebesült.[7] Ez nem bizonyított teljesen, mert ugyanekkor iraki T-72-esek is támadták ugyanezeket a harckocsikat, azonban a későbbi vizsgálat alapján a baráti Apache támadást tartják a legvalószínűbbnek.

    Egy másik alkalommal három Abrams elszakadt a saját csapatoktól, és az ellenséges vonalak mögött magára maradt. Egyikük találatot kapott, míg a másik kettő elakadt, így a legénységüknek el kellett azokat hagynia. Végül az amerikai erők mindhármat teljesen megsemmisítették, nehogy ellenséges kézre kerüljenek." on
    Persze lehet azzal jönni , hogy hamisak az adatok, és a holdon sem járt ember.
  • Fokker
    #21511
    én is annak vagyok a híve, hogy az élethűségre menjenek, minél jobban adja vissza a szimulátor a valóságot. az utólagos repmodell-babrálás piszok idegesítő tud lenni, bár a SEVA és a N17 esetén olyan óriási nagy dolgokat nem változtattak meg. sztem akkor adjanak ki egy gépet, ha az már végleges, hű a történelemhez, és hiába sírnak egyesek a hiv.fórumon, akkor se változtassanak rajta. ha valójában a német gépek voltak jobbak, akkor ne akarják kiegyenlíteni a 2 oldalt. jobban kéne ragaszkodni a történelemhez és a tényekhez.
  • Papa01 #21510
    Hmmm,ha van kedved valamikor repülhetünk 1-et, próbaképp. :)
  • brendon566
    #21509
    Dh 2 jobb mint az E3. Vagyis találkoztam már sok olyannal, aki ezt éreztette velem.
  • sakkay
    #21508
    Nem akarlak bántani, de ez így hülyeség. Persze lehet azon vitatkozni , hogy hány M1 veszett oda, (és legfőképpen mitől-pl. téves azonosítás saját szöv. részről) de légyszi'ne mondjál játék példát hanem tényeket.
    Az említett veszteségek(az ellen részéről) a városokban bekövetkező harcokban, és a nyitott!! harci járművel közlekedő esetében volt a legtöbb.
    Kérlek nézz utána a Tikriti harcoknak pontosan.
  • Feró Flex
    #21507
    Simán kilőví a 125mm-el M1-et a T72-es,ahogy az Irakban ez meg is történt.Amcsi propaganda gépzet kiválóan teszi a dolgát de azért orosz oldalakon fent vannak az ezekről szóló képek és teljesen hitelesek,ott a tipikus átégés az M1-en.Kinai pc-tőrő rakétával is elkaptak néhányat,persze ez sem sokat posztólt dolog.Steel Beasts Pro azért egy nagyon komoly szimulátor és hamar megtanított tisztelni a 72-est(80-ast pláne),simán elkapnak...A személyzet és taktika valamint mikor és hogyan az sokat számít.A nyílt terepen így Irakban ővék volt a fölény egyértelmű de a városok elött lángoltak az M1-ek mert nem tudtak 2000m-ről lőni,Tikrit előtt meg is álltak mint a szőg sőt hátrébb is rendelték őket.Tehát visszavanúltak a híres M1-ek pedig csak 6db 72-es védte a várost,vérszemet is kaptak az iraki parancsnokok.Persze szar taktikával kirontottak a 72-esek és pillanatokon belül lángoltak is.

    on
  • Papa01 #21506
    Érdekes kérdés ez... mert mondjuk, ha a Fokker vészre gondolok (évekre bontás: Ki repülne a kis DH2-vel a EIII ellen? :)), akkor valóban nem volt esélye az Antant gépeknek, mert akkor rosszabbak voltak.

    Illetve ami fontos tényező lehet, az az anyagháború.. azért az Antant oldal lényegesebb mennyiségű repülőgéppel rendelkezett, amivel ellensúlyozhatta azt, ha épp rosszabb teljesítményű gépei voltak.

    Bár az is kérdés, hogy a háború vége felé valóban rosszabbak voltak -e az Antant gépek.. :)
  • sakkay
    #21505
    Igen én is. Meg arra , hogy min dolgoznak most.
  • brendon566
    #21504
    Hát várom, mi lesz a sorsa. Ha nem mostanság van tervben ( márpedig van egy két gyengus gép amire előbb ráférne) akkor egy jó fél-egy év és meg is van:)
    Meg úgy kíváncsi leszek, milyen lesz az egész játék ha mindennel végeztek.
  • sakkay
    #21503
    Ja, és ezt alapból nem a Fokker miatt írom, ha az lenne ez után a legszarabb gép(mert kiderülne , hogy így volt) akkor zokszó nélkül elfogadnám.
  • sakkay
    #21502
    Mondjuk ezt sejtettem.
    Viszont örök vitaalap , hogy mennyire legyen kiegyenlített, vagy élethű valami. Én minden esetben az élethűre szavazok,azért szimulátor. A kiegyenlítés szempontjából meg lehet limitálni a gépeket, (multiban) vagy egyszerűen évekre bontani stb... Be tudok hányni az olyan szimulátoroktól' ahol pl a t72 kilövi az m1a1-et, a játszhatóság miatt. Értem én, hogy gőzmozdony , na de mi hajtja?!
    Annyi fos van ahol az első a játszhatóság, legalább itt ne az legyen.
    Szimulálják csak tudásukhoz képest a legjobban a repmodellt, és akkor nem kell állandóan agyalni az új gépek belövésén, meg más egyenlítősdin..
  • Fokker
    #21501
    először is, Boldog Szülinapot Zsolti!

    ami a DVII-eseket illeti: a játék 1.000 verziójában a sima DVII egy nagyon jól repülhető, AlbaDV-nél jobban forduló gép volt. Annak idején a 4 alapgép közül ez volt a kedvencem, ezért is választottam nicknévnek. aztán jött a sírás-rívás a hivatalos fórumon, hogy miért nem a BMW motoros verziót csinálták meg. végül megcsinálták, viszont a sima DVII-est nagyon csúnyán lerontották. minden tekintetben. akkor volt az a szokása a 777-nek, hogy a már jól megszokott repmodelleken elkezdtek változtatni. rohadt idegesítő volt, azóta leszoktak róla.

    a Syndicate-en lehet hogy azért vannak úgy összepárosítva a gépek, mert abban az évben azok a típusok repültek.
  • brendon566
    #21500
    Sajna még nem-igen élvezhetőek a történelmi küldik, pont emiatt.
    Meg lehetne oldani kevés választható géppel, meg tényleg rivális, hasonló erősségűekkel, csak a kutttya nem repülné ezeket a küldiket.

    Amúgy bizti nem volt a németeknek Doktor? lezárt reptér, semmi?
    Ennyire azért nem szokott egyenlőtlen lenni a dolog.
  • brendon566
    #21499
    Durva ez a videó, megnézem megint
  • brendon566
    #21498
    Sakkay, szerinted miért neked címeztem a postot?:) nem is lennél fan ha egyet értenél.
    Természetes, hogy amiket olvasni lehet, az alapján korrekt, meg lehetne jobb is, de (most pont nem tudom csekkolni, nincs fenn excel) szolgálati ideje elvileg nem sok volt+nem is készült belőle sok.
    Ehhez képest, a sima D7 sehol nincs a játékban, mindenki ezt repüli. Ha még fejlesztenének rajta, az a játék jövőjének a szempontjából biztosan nem lenne jó. Én biztos fintorognék.
    A zuhanási képességet megkaphatná(sok előnyt nem jelent egyébként meglátásom szerint), én sosem hiányoltam ezt egyik gépből sem ami a bnz hez kell, az tán csak az N17 nek nem volt meg, de már az is gond nélül megoldja. Ilyen 500 métereket meg nincs értelme zuhanni soha,semmikor. D7 F ben menekülés céljából sem hisz, több esélye van ha harcol.

    Amit én szeretnék ha a sima D7 kapna valamivel több kakót, aztán ellenne a Pfalz D3 szintjén, vagy mittomén (csak ugye kicsit erősebben). A D7f korrekt úgy ahogy van. De ha végig gondolták volna, Mit fog kiváltani, pláne, hogy korlátlan számban áll rendelkezére a valósággal ellentétben, én bele nem raktam volna.

    Persze vannak még hasonló gépek amik tulajdonságait érdemes lenne újragondolni, de most ez jött szóba...
  • feca1229
    #21497
    Hát nem igazán fair play )
  • Papa01 #21496
    Urak, gondoltam röppenek 1-et.. felmentem a Syndicate (remélem, jól írom.. :) ) szeróra.

    Központi hatalmak:
    Alba3, Alba5, Pfalz D3a

    Antat:
    Camel, Pup, Tri (és ez csak ez egyik repterük.) Másikon BNZ gépek és N17.. jó, mi? :)
  • Gundark 1 1
    #21495
    Le kellett adniuk az összes DVIIest. És be is tiltották a légierőt nálunk. (is) A szövetségesek szerint is kiváló gép volt. Persze nem ismerhették be hogy jobb mint az övéik :)
  • Papa01 #21494
    LOL..

    Forrás.
  • Papa01 #21493
    Igen, a DVII-ről sok helyen lehetett olvasni, hogy nagyon jó gép volt.

  • feca1229
    #21492
    Nem tudom annak mennyi a valóság alapja, hogy a németeknek a háború végen az összes DVII-et le kellett adnia. Majd jobban utánna járok, hogy hol olvastam ezt.
  • feca1229
    #21491
    Még annyit, hogy a Pfalz DXII ről pedig azt írták, hogy a DVII -el megközelitőleg egyenértékű, ha nem jobb! De szerintem ez szubjektív, ki mivel repül azt tartja a legjobbnak!
  • sakkay
    #21490
    Jaja, csak itt nem csak abban jó, hanem a sebességen kívül mindenben. Mondjuk nehéz is repülni,ami szerintem meg kicsit túl' lett állítva.
  • feca1229
    #21489
    Minden estre én azt olvastam szinte az összes könyvemben, hogy a DVII valami fantasztikus masina volt! lehet, hogy már kicsit túl is heroizálták, szerintem... Az viszont biztos, hogy volt valóság alapja!
    A fokker dr1 ről meg annyit, hogy Antony Fokker azt mondta róla, hogy nagyon lassú repcsi, de olyan fantasztikusan fordul, hogy senki nem vesszi észre a lassúságát!
  • Gundark 1 1
    #21488
    Köszi. Megpróbálom . Eddig egyszer égtem, de akkor kb 1000 méteren voltam. Leborítottam, hogy meglépjek, hagytak is, de olyan 200 méter magasan valószínűleg felrobbant a tank.
  • sakkay
    #21487
    Közép magasan véged, alacsonyan viszont van két esély: Belerakod vízbe, ha nincsen gyorsan,nagyon gyorsan összetöröd a gépet(de azért éljed túl) és pár másodperc után ki tudsz lépni..mintha kiszállnál a gépből.
  • sakkay
    #21486
    Igen...2* sikerült, úgyhogy képzelheted milyen esélyek vannak.
    Nagy magasságban vagy , zuhanás közben a motort kikapcsolod és totál beléped a lábkormányt különben szétesik a repülő. Ha kialszik, még kicsit várjál, és utána nagyon lassan felemeled.
  • Gundark 1 1
    #21485
    Igen, nem volt gyors masina. Érezni kellett erősen hogy merre megy. Nem volt való kezdőknek.

    Apropó tűz... Ha eltalálnak és égek (nem üstökösként mert akkor már mindegy :) azt el lehet még oltani valahogy? Pl zuhanással.
  • Papa01 #21484
    Az tény, hogy a kis dögtől (dr1) nem lehet ellépni, holott sok vissza emlékezésben olvastam, hogy igen lassú gép volt.
  • sakkay
    #21483
    Igen igen pont erről beszéltem, hogy kurvára nem lehet nyugodtan zuhanásba vinni.Mé akkor is , ha relatív.
    És az emelkedésnél is pont a d1-et furcsállom én is. Ok 3 szárny de a sebessége sem kopik el emelkedik mintha húznák.
  • Papa01 #21482
    "a D.VII-et nyugodtan zuhanásba lehetett vinni a szárnytörés veszélye nélkül."

    Ez relatív szerintem.. Pl valamelyik nap álló motorral nyomtam meg 2000-ről, és néhány másodperc után az egész gép majd szét akart esni, ki is kellett vennem a zuhanásból.. Bár a csűrőim így is bánták.. :D

    (D7F)

    Én mondjuk továbbra is a dr1-et tartom túl erősnek (emelkedő képesség).
  • sakkay
    #21481
    Továbbá hol is vannak ezek
    _"a D.VII-et nyugodtan zuhanásba lehetett vinni a szárnytörés veszélye nélkül. Jó emelkedőképességgel rendelkezett"
    Na jó az emelkedése nem rossz, na de nem is kiváló! Vagy nem néztek annyira utána, vagy (inkább)nem akartak egy könnyen repülhető!!!Német Camelt.
  • Papa01 #21480
    Érdekes, amikor fabrikáltam a repülő összehasonlító oldalt, ahány forrást néztem, annyiféle adatot közöltek, szinte mindegyik gépről.. :)