3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • BEAST #1096
    Hát akkor sajnálom, nem maradt más választanod kell. Vagy egér vagy billentyűzet.
  • Marfy
    #1095
    Oké, de nekem semmi nincs rádugva csak az egér+bill .
  • Tyrpak
    #1094
    Jól hangzik, aion-ban íjász meg gladiátor voltam, a mass pvp miatt.

    És képes túlélni is, hogy belegázol a tömegbe?
    Pl mozgás közben is tud blockolni?
  • frango
    #1093
    Tömeg pvp-re nagyon jó szerintem. Nem valami mobilis, de nagy aoe dmg-t tud osztani. Még védekezni is tud a fegyverrel. Koreain lvl34-ig húztam. 30-34ig csak grindeltem annyira király vele. Összehúzol 4-5-6-7 mobot aztán töltős pörgés és hullanak.:)
  • krisz073
    #1092
    Nálam a kormánnyal nem akar megférni. Ha a kormány be van dugva USB-be akkor az egerem folyamatosan balra megy :D
  • Jockey
    #1091
    ahogy én nézegettem, a healek területi mivolta miatt nagyon népszerű a zerker, mivel sok van egy rakásban akkor hihetetlen dps-t tolnak ki aoe-ben, szal meglepő, de a lassú zerker igen hatékony tud lenni, plána ha valamelyik support vagy ranged még be is cc-zi az enemyket:-)
    én most priest-t toltam fel, de a legkényelmesebb és hatékonyabb heal amikor sokan vannak egy rakásban, ez pls kifejezetten a melee kariknak kedvez sztem pvp-be, mert könnyebben healelhetőek, mivel egymást mellett üti mindenki ugyanaz, míg ha van 3 ranged, akkor lényegesen jobban kell figyelni a pozícionálásra..
  • Jockey
    #1090
    nem aion, terra..:-)
  • Jockey
    #1089
    az eq2 az más..:-)
    mindenhol azt olvasom, itt elég jó balance van, korei igenis mérvadó, ott egy jó melee igen is tudja fogni archereket, rangedeket, ha közel kerül hozzá..
    de nem is ez a kérdés, aion pvp gamma, de nem solo pvp-re találták ki sztem, szal mindenkinek van szerepe egy csapatban, legyen az lancer vagy zerker, vagy priest..
    inkább azt döntsd el, milyen módon fogsz játszani vele, ha főképp soloznál pvp-be is, akkor archer mystic mehet simán, olyankor a tapasztalataim szerint csak rangeddel érdemes vagy stealher karival menni..:-)
    azért nagyon durván nem fognak vátlozni a dolgo high lvl-en sem a mostanihoz képest, de balance szempontjából az a mérvadó, és ahogy olvasom hallom itt ez elég jól sikerült..
  • Tyrpak
    #1088
    Berserkerre én is kiváncsi lennék valami tapasztaltabb embertől. Még az azonnali skilljei is több másodperc mire lecsapnak, volt hogy pve-ben elment mellettem úgy a mob, hogy el se találtam, és futhattam utána.
  • Tyrpak
    #1087
    Egyik visszatartóm, hogy belekezdjek a játékba...
    Lvl 22 nem mérvadó, koreai verzió nem mérvadó, akkor mi a mérvadó?

    Utolsó játék, amiben felvittem egy karit (shadow warrior) 40-ig, és utána kisebbet sebzett az ellenfelen egy ütése mint lvl 20-on, még eléggé bennem van.
  • Jockey
    #1086
    én csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy ne lvl22 alapján ítéljétek meg a klasszokat, persze ez a béta arra jó, hogy a classok játékmechanikáját kb megértsd, de a pvp beli erősség nem mérvadó sztem a jelen szinteken.
    mindenhol, de ha jól vettem észre itt is, low lvl-n a ranged klasszok előnyben vannak, de max lvl-n nagyban változhat a helyzet..
  • Tyrpak
    #1085
    Nekem azért tetszett az íjász, amit pl a melee classoknál nem találtam, hogy megfelelő chain beállítással egész szép kombó sorokat össze tud rakni.

    22-es duelben archerrel jobb voltam mindegyik melee-nél zerker, slayer, warrior, mert csak 24-en kapják meg a charge-ot. Nem lennék melee.
    (leeendül a fejsze: hátraugrok. Közeljööön miközben nyomom a combo skillt: közelharci stun, rugásos hátraugrás, charge nélküli nagylövés, úgy, hogy csak a space-t nyomogatom)

    Sorc-nál ha épp nincs stun vagy knockdown amivel elkapom a channeljét, akkor 1shotol.

    De ami legjobban meglepett, az a mystic volt. Vagy a srác értette nagyon a dolgát, vagy a petjének volt mákja, de a pet folyamatosan knockdownolt, petnek annyi hp-ja van, hogy megölni képtelenség, magával a mystic-kel meg se közel harcban, se távolról nem tudtam mit kezdeni.


  • MaRee
    #1084
    PVE szerveren van lehetőség a duelen kívül a pvpre? Nem akarok pvp szerverre menni mert túl nagy a sor(600 valamennyi volt tegnap délután), meg aztmondják nagy a lag, viszont szivesen kipróbálnám játékosok ellen.
  • j0nNyKa
    #1083
    köszi mindenkinek :)
  • Marfy
    #1082
    Másnak is van egy kontroller a sarokban, mert a játék úgy látja hogy van a géphez csatlakoztatva joystick pedig nincs is?
  • Atrax47
    #1081
    Hali

    Ha van olyan aki a koreai szerveren 22 nél tovább tolta berserket légyszi segítsen.
    Nézegettem a hétvégén a berserket és stílusra nagyon bejött de pvpben semmit nem tudtam vele kezdeni. Közelharcban túl üt, távolra meg semmit nem ér utol. Mondjuk semmi olyan skillt nem kapok 22 alatt amivel elérném az ellenfelet. MAgas szinten ez mennyiben változik. Mennyire lessz pvp képes?
  • MaRee
    #1080
    Ez kb 7perctől, a játék legeleje, itt kicsit látni hogy is néz ki a harc. Ez meg sorci pov-os pvp videó magyar kommenttel.
  • frango
    #1079
    ITT, ITT meg pvp, pve videókra rákeresel.
  • j0nNyKa
    #1078
    koszi (tobbieknek is)
    harcrendszerrol van valahol reszletesebb leiras, vagy video?
  • kovalik
    #1077
    Én felhúztam egy priestet,egy sorcit és archert most lvl 22-ig.
    Lehet, hogy nem kellett volna :) Mert nem tudok választani.Mindegyik nagyon erős, sztem a balance jól el van találva.A sorci 18-20 lvl-től brutál, de vigyázni kell vele, mert a mobok is keményen sebeznek, ha van egyáltalán olyan alkalom, hogy elérnek.A priest is 20 környékén jobb már, jól lehet vele haladni, nem kell bandage,poti.Ha csapatban healel az irányításnak köszönhetően jobban oda kell figyelni, együtt kell mozogni a csapattagokkal, és magára is figyelni kell,mert könnyen beaggrozhat.Az archer se rossz,de a mobok is intelligensek, ide-oda mozognak, néha elég nehéz eltalálni őket.PVP-ben így picit kemény lesz eltalálni az ellent, ott biztos nem állnak egy helyben, ügyességet kíván,de megfelelő gyakorlással nem lesz gond.
    Magasabb szinten nem tudom mi a helyzet, de ahogy néztem videókat a balance nagyjából megmarad.PVP-ben meg úgy is a csapatmunka számít igazán.
  • frango
    #1076
    Koreain asszem 27-ig húztam egyet. Tipikus íjász hangulata van. Ugye ranged kaszt ezért jobban kell célozni vele, mint pl. egy slayerrel.:) A skillek is tipikus archer skillek: Mérgező nyíl, akna, sokáig feszít aztán durrant, aoe nyílzápor stb. Koreain erősebbek a mobok, de ott is simán játszható volt. Velem egyenlő szintű eliteket szólóztam vele zöld cuccban. Ki kell próbálni. Nekem 3. karakter lesz.
  • dante3
    #1075
    Én is sorcit húztam, csak 16-ig jutottam, idő hiánya miatt! Nagyon tetszenek a skilljei, 22-nél már egész jó fegyók vannak, ahogy láttam auctionernél! Enchantot kipróbáltam volna, de nem volt rá lehetőségem! :(
  • Nuclearity
    #1074
    ezt a grindelést felejtsük már el gyerekek, több milliószor ellett mondva, hogy bár keleti a játék EGYÁTALÁN NINCS benne grind, lvl 58 on vagy nagy kockasággal max 1 hónap (de az nem max kockaság) nincs átvezető grind mint pl anno aionban hanem mész, csinálod a questjeid amik ha elfogytak adott helyen mindig az utolsó quest átvezet a köv részre ahol lesz.
    Persze ki mit ért alatta, a WoW is grindes... ahol megakarsz szerezni valamit (egy mmoban) az mindig grindes (és itt most ne az aionfajta grindre gondoljatok) ez a játék egy totál nyugat barát játék lett.
  • MaRee
    #1073
    Én sorcit nyomtam fel 12-ig most, nagyon tetszik. Maga a játék design annyira nem jön be, nekem túl keleties, de a harcrendszer megér egy misét :D Grindelésről nem tudok nyilatkozni, így az elején nem kellett.
  • Nuclearity
    #1072
    sajnos nem tudok segíteni, sosem érdekelt az archer, igy nem is játszottam vele :)
  • Tatyla
    #1071
    én kipróbáltam a mysticet a lancert,warriort de messze a leghangulatosabb a végén az archer volt,mobokot olyan simán hülyére lehet venni hogy nullát sebeznek beléd,szerintem ha megveszem akkor a fő karim tuti az lesz...
  • j0nNyKa
    #1070
    az ijaszrol tudnal/tudnatok irni nehany mondatot? jatekstilus, jatekmechanika, illetve a hangulat erdekelne
    link is jo, ha valahol jol le van ez mar irva
  • Nuclearity
    #1069
    késöbbi szinten tudni fog futni a töltös skillekkel is, persze running penatlyval, de ha ki glypheled a skillt akkor még az sem lesz.
  • Marfy
    #1068
    Szerintem én befektetek rá, nem rossz ez, meg igazából nincs mivel játszani, a WoW unalmas, az SW kifullad 50en, semmit nem lehet csinálni csak pvpzni az meg engemet nem érdekel.
  • Tatyla
    #1067
    igen közben láttam
  • Tyrpak
    #1066
    Szerény véleményem: az 5 eur-t bőven meg fogja érni, de egyelőre nem érzem úgy, hogy erre a játékra kiadnék 10 rugót, meg belefektetnék többszáz óra grindot.

    Az íjász nagyon ott van, nagyon élveztem a játékstílusát. Hát még ha mozogni is tudna lövöldözés közben (de valószínűleg azért nem tud, hogy ne kite-olja le szerencsétlen melee-ket)
  • MaRee
    #1065
    Hogyan tudok battlegroundra/arénába/akármibe csatlakozni? Lvl 12 vagyok. Lehet már ezen a szinten? És xp-t adnak ezek?
  • Marfy
    #1064
    If you are currently in a server queue and want to change to a server without a queue, follow these steps:

    - Click on "Choose server"
    - Click on "Refresh"
    - Now click on the server you want to join
    - Click on "Enter server"
    - This way you won't cause the client to crash
  • menorel
    #1063
    Még pénteken jelezték, hogy ez egy ismert hiba, akkor fordul elő, amikor szervert választ. megoldás rá ha az új szerver előtt nyomsz egy refresht. De CBT#2-re javítják.
  • Tatyla
    #1062
    jaja igen
  • Marfy
    #1061
    Milyen error? Ticket verification error?
  • Jockey
    #1060
    szeretem az orok optimizmusodat, de azert nagyot ne csalodj ha nem..
  • Tatyla
    #1059
    mondom bemegyek egy pve szerverre kipróbálni valami új karit hogy ne kelljen sorba állni, szerverválasztónál erroral kivág az asztalra :(
  • Marfy
    #1058
    nem
  • roland4
    #1057
    A játék ingyenes lesz?