3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • Vicodine
    #1821
    Nem kevesebben rátok, de ezt persze nem veszitek figyelembe.Azért irok többesszámban, mert vagytok páran akik egy notát fujtok de mi is vagyunk legalább ugyanannyian akik meg mást.Bár szergi veled nem volt semmi bajom eddig jo arcnak tartottalak de az ilyesmi beszolásaiddal leereszkedsz cence szintre, ne tedd.
    Menorel: te meg nemtudom mit okoskodsz még bele, muszály volt hozzátenned ezt...Régebben legalább jokat lehetett veletek vitázni, de mostmár beálltatok nyominak, aki szidni meri terat az csak fasz, senki nem kiváncsi rá, itt ti vagytok az atya uristenek,rátok mindenki felnéz és isszák szavaitokat, nemértem h aki jo arc volt anno azok is mnek mennek át faszba na mindegy ti dolgotok
  • BoneDragon
    #1820
  • Enosh Chan
    #1819
  • Marfy
    #1818
    Dolgozom és sajnos itt nem jön be az oldal :(.
  • menorel
    #1817
    Jelezném a tisztelt egybegyűlteknek, hogy jól fél óra mulva a Variance: Tera Hungary blogon egy játékos feladvány keretei között kisorolásra kerül egy TERA Digital Standard Edition játék a DLGamer felajánlása nyomán. Sok sikert az érdeklődőknek!
    A hétvége folyamán rákontrázunk a dologra és lesz még egy játék még egy azonos nyereménnyel.
  • KaBuTo666
    #1816
    #1811-#181:

    Hálás köszönetem értetek!
  • menorel
    #1815
    szergely: Nem szűkíteném le ezt a kijelentést az "itt"-re...
  • szergely83
    #1814
    Te meg azt nem érted, hogy senki sem kíváncsi rád itt...
  • Vicodine
    #1813
    Nem az egymással szemben való elvárásokrol van szó, hanem h nem érted azt amit irtam, pedig elég hétköznapi nyelven tettem
  • szergely83
    #1812
    SSD-vel én is szívtam, ha frissen telepíted a játékot, akkor bizony leszedi a 25GB telepítőt, feltesz még 25GB-ot, és eztán törli a telepítőt...
    Gyors megoldás: telepíted másik vinyóra, azt átmásolod SSD-re, vinyóról uninstall, elindítod a telepítőt ismét, megadod neki az SSD-n a játék könyvtárat, csekkol, kész.
  • menorel
    #1811
    Annyira azért nem. Vannak erre azért trükkök. Az egyik legegyszerűbb megoldás pl. a microsoft féle linkd.exe: http://support.microsoft.com/?kbid=205524

    Lényege, hogy fogod az SSD-s driveodat (gondolom a C: ) és létrehozol a gyökérben pl. egy games vagy tera könyvtárat. Majd kiadod a következő parancsot:
    linkd c:\games d:\tmp

    ilyenkor a C:\games könyvtárban a D: meghajtó tmp könyvtárát fogod látni.

    Ezt követően lehúzod a játékot, feltelepíted a c:\games könyvtárba, majd amikor végzett és már nem fut a launcher, akkor a következő parancsot adod ki:
    linkd c:\games /d

    Ezt követően lesz egy tök üres C:\games könyvtárad, plusz a D:\tmp alatt ott lesz a teljes telepített ~27 gigás játékod. Amit simán visszamásolsz a C:\games könyvtárba (remélem követhető vagyok).
    Ha ekkor ott van a játék az SSD-n abban a könyvtárba, amibe eredetileg is települt és mindenki boldog.

    Remélem tudtam segíteni.
  • KaBuTo666
    #1810
    Ez jól megszívtam mert tegnap végeztem karbantartást a rendszeren és amennyi helyet csak tudtam felszabadítottam, még ha az összes programot leuninstallálom akkor se lesz elég hely...windowsot kellene ahhoz. Franc, lehet rákérdezek a fejlesztőkre hogy valahogy meg lehet e oldani a feltelepítését.
  • menorel
    #1809
    Na látod. Én viszont tőled az égadta világon semmit nem vártam és pont ezt is kaptam. Legalább nekem nem kellett benned csalódnom. :(
  • 0Fritz0
    #1808
    A kész, felpeccselt mappa 27 giga.
    Frissítés alatt gondolom jóval nagyobb hely kell neki.
  • menorel
    #1807
    Ez tűnik a leglogikusabbnak.
  • Vicodine
    #1806
    Menorel, töled azért elvártam volna hogy értsd amit akarok irni, de akkor tévedtem:( Mert ha értetted volna nem irtad volna azt, amit
  • KaBuTo666
    #1805
    Nem az lehet, hogy letölti közben a fájlokat a ssd-re aztán még fel is telepíti, és mikor végez a telepítéssel akkor törli a letöltött fájlokat és így 25+ gb?
  • menorel
    #1804
    Elég sok helyen olvastam, hogy a telepítéshez közel 2x annyi hely kell a játéknak, mint amennyire valójában szüksége van (szóval 50+ gbyte). Nyilván ennek is megvan az oka, de lényeg, hogy a sikeres telepítés után meghúzza magát 25gigán.
  • 0Fritz0
    #1803
    A legújabb verzió 27 gigát foglal el nálam.
  • KaBuTo666
    #1802
    Ó emberek...hdd-re volt pakolva a tera, foglalt 25gb-t majd ssd-re csináltam neki 45gb szabad helyet, este bekapcsolva hagytam hogy az update menjen le majd most reggel ránézek és van 0 szabad hely az ssd-n...45+ gb-t foglal és még nem végzett...ágrárgárgárgárgágárágrárg
  • menorel
    #1801
    Erről a 'játék ott megbukott' dologról igazán leszálhatnál már.A játék fixen tartja immáron egy éve a 2,6-4% közötti arányt a koreai netcafekban. Ebben a rangeben mozog a Lineage, Lineage2, World of Warcraft és alig 1,5%-kal van ez a range felett a Starcraft is. Most akkor mi van? Ezek a játékok is mind megbuktak? Köszönjük... egyes, leülhetsz.

    Egy éven keresztül hallgattuk tőle, hogy a TERA így szar úgy szar és NCSoft az ász (a madár után...), majd most amikor előadod magad akkor azzal védekezel, hogy jajj a hype miatt mégis érdekelt a játék és huhúú de voltak vele kapcsolatban elvárásaid? Ugye érzed, hogy ezzel kapcsolatban mindenki átlát rajtad?
  • menorel
    #1800
    Na emberek, akkor ennek itt és most vége. Ez a topic a TERA-ról szól, értem én hogy a TERA haterek megunták, hogy az aion topicban már le sem szarják őket és átjöttek ide, mivel itt van aki reagál is az ömlengésükre, de ez a topic akkor sem erről fog szólni. Akkor most húzunk egy vonalat és innentől a topic továbbra is a TERA-ról fog szólni. Legyen az pozitív vagy negatív... De akkor is a TERA lesz a téma. Akiknek a számára a TERA nem azt hozta el amit vártak tőle, azoknak annyit tudunk mondani, hogy nekünk meg bejött és jól elvagyunk a játékkal. Csak annyit tudunk nekik üzenni, hogy keressék továbbra is azt a játékot ami igazán be fog nekik jönni ezt a topicot meg ne szennyezzék tele.
  • frango
    #1799
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem tudom mi olyan rohadt vicces ezen? A GW2 most olyan a játékoknál, mint a DubStep a zenénél. És mi van amikor a tömeg ráront egy játékra, zenei stílusra stb.? Általában egy korcs f.st csinálnak belőle. De ne legyen így...
  • Vicodine
    #1798
    hájp miatt?:DD mert teranak nincsen legalább ugyanakkora hájpja..:D megnyitom a csapot tuti tera-viz folyik belöle, szal ez egy kicsit viccesen hangzott. Szerginek abban igaza van mondjuk, h az "akkori tera" sokkal másabb volt koreában mint a mostani itthon, lehet azt mondani h korán adták ki(ez mondjuk minden mmora igaz szal nem para),de egyet ne felejtsünk, már ott sem az "akkori tera" van, hanem ott is a mostani.Lehet azt mondani h a koreaiak fakirok meg mittomén,tök hülyék minek is játszanak, de az is érdekes, h pl sokan tévhitben élnek, hogy az ottaniak pvezni szeretnek mig nálunk pvpzni leginkább(legalább is sok helyen ilyesmi infokat olvastam), pedig ez pont forditva van, ezért ha egy pvpzni vágyo ember megnéz egy gamet ami megbukott koreában akkor az gyanus!Nem konkréttan h rossz, hanem hosszutávon unalmas.Amugy igazábol hazudtam,leginkább magamnak is egy picit, mert igazábol voltak elvárásaim teraval szemben, mert akkora, ahogy ti mondanátok hájpot kapott, h mondom ha az elözetes infok alapján nem is nagy durranás, de ha ennyien igy irnak rola még lehet van is benne valami, és lehet ezért volt számomra a csalodás:( na de most már tényleg ki adta mindenki magábol ami a szivét nyomta, nyugi van béke és szeretet honol mindenki szivében most már, az ur minden báránykáját egyformán szereti,ámen:D
  • frango
    #1797
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az utolsó mondat az nem ide jött volna:)
  • frango
    #1796
    Most néztem és nem lehet.

    nagyoffeleje
    Zarachi:"szóval BF3 nemnyújt semmit? :D esetleg nem COD Fan vagy véletlen? Mert ők szokták ezt mondani és úgy, hogy minden évben szinte ugyan azt kapták :)" - De nyújt. Az elején kb. 30-40 billentyűzet csapkodás mentes órát. Kb. ennyit nyújt... Nem vagyok semmilyen fanboy. Neked csak ez van? Ilyen meg olyan fanboy létezik? Olyan nem lehet, aki elfogulatlanul, reálisan próbálja megalkotni a véleményét/gondolatait? BF3 kiadása előtt alig volt igaz szava a kiadónak. Mindig csak hitegettek. Aztán kiadtak egy alfa állapotban lévő játékot. Utána meg úgy voltak, hogy már úgy is megvették ezek az idióta pléyerek most már le.zarjuk őket. DICE eddig csak selejtet csinált. Még hogy a BF3 eSport:D hogyne. Toltam én high eSportot, azt nem ilyen "játékocskákkal" játszák... A COD meg a 5. rész óta egy vicc. BO az annyira nem lett volna rossz. Néha még elő is veszem azt lövök egy kicsit vele.
    Nem a rohadt nagy újdonságok kellenek, hanem a beváltakhoz kell hozzáadni egy kis értékelhető pluszt.

    Hetekig kell keresni, ha egy új használható, igényeit kielégítő egeret akar venni az ember... nagyoffvége

  • Jockey
    #1795
    sracok, eddig ha idejottem, volt mit olvasni, de most ez a flameszar amit toltok kezd irritalni
    tudom en szep es okos sracok vagytok, azt is tudom felesleges veletek vitatkozni, mert egy disznonak is felesleges elmagyarazni, ne fetrengjen a pocsojba mert csunya saros lesz, igy meg sem probalom..
    annyit kerek, az igazmondo es megmondo eneteket koncetraljatok mas topikra.
    Felfogtam (sztem a tobbiek is) mi a problematok a jatekkal, ha teljesen oszinte akarok lenni -ne bantodjatok meg- nagyjabol le is szarom.
    Tudom, jogotok van irni barmelyik topikba, egy dolgot viszont ne felejtsetek el, bar tudom a mai fiatalsagnal ez ismeretlen fogalom: elni es elve hagyni. Nem minden piros es feher, es nagy foku balgasag egy szubjektiv dolgon szajkaratezni, neked a piros teszik, nekem a fekete.
    remelem ertheto es vilagos voltam, de azert hangsulyozom, ezen mondatok nem felhivas a keringore, csupan az ertelmetekre szerettem volna hatni, hat lassuk, sikerult e?!
  • 0Fritz0
    #1794
    Nem olvastam el a mai nap termését, de így ránézésre jól látom, hogy azok írták tele, akiket úgysem érdekel?

    A válaszokat igen/nem formátumban kérném a konyhakertbe. :)
  • Zarachi
    #1793
    na mára off az offolásból remélem addig válaszolnak neked :DD
  • xerb
    #1792
    Bezzeg a nameplate kérdésre nem kapok választ :D
  • Marfy
    #1791
    Úgy látom a haterek már itt is serényen tevékenykednek.
  • Zarachi
    #1790
    szóval BF3 nemnyújt semmit? :D esetleg nem COD Fan vagy véletlen? Mert ők szokták ezt mondani és úgy, hogy minden évben szinte ugyan azt kapták :)
    Ha megmondod nekem mi az a nagy újítás amit ez a játékhoz annak örülnék mivel ami benne van azt már más játékokban láttam míg GW2,BnS vagy ArchAge újításokat hoz és nem azért várják ezeket a címeket mert hype hanem azért mert igen is próbálnak újat mutatni és nem a lerágott csontot velőig le enni. "végülis nem azért veszik meg amit nyújt hanem azért mert hype :DDDD" ha ennél meg nemvolt egyértelmű,hogy szarkazmus volt és a hülyeségeden röhögtem akkor sajnálom :/ Sőt a végere még a Wild Start is megemlíteném ami próbál újat mutatni ;)
  • szergely83
    #1789
    @Zarachi: ha nem "akadnának" meg a karakterek skillezés közben, akkor rohadt imbák lennének rangedek a meleekkel szemben. Ez nem egy lövöldözős játék, bár nagyon sokat számít a jó reflex, gondolkodni is kell, mikor milyen skillt használsz.
    Az, hogy koreában bukóként indult a játék: old story. Össze nem lehet hasonlítani az akkori és a mostani állapotát a játéknak, egyszerűen túl korán adták ki.
    B&S vs. Tera: dettó ugyan az a grafika, egyedül designben különbözik, ill. B&S-ben alacsonyabb felbontású textúrákat használtak bizonyos helyeken, mint Terában. Ez vagy javítják, vagy nem (Aion szintén bővelkedett az ilyen elnagyolt textúrákban), de semmivel sem szebb, mint Tera.
  • frango
    #1788
    "Mint Tera nálad? :D végülis nem azért veszik meg amit nyújt hanem azért mert hype :DDDD" - Na jól van neked is ennyi eszed van.Nézd meg a BF3-mat. Azért veszik annyian, mert olyan rohadtul jó mi? Ilyen baromságokkal támadsz....
    Igen nagyon nagyon sokan a hype, miatt vesznek meg egy játékot és nem azért amit nyújt. Nem tudom Te hol élsz... Legtöbb cég úgy termeli a profitot, hogy a silány minőségű vackát adja el a jó reklámmal(nézd meg mostanság pl. az egereket, de majd minden műszaki cikknél ez van). Én azt hittem ez ma már egyértelmű...
  • Zarachi
    #1787
    Mint Tera nálad? :D végülis nem azért veszik meg amit nyújt hanem azért mert hype :DDDD Az meg hogy Tera anya országban hasra eséssel indult az már egy negatív tényező mivel ott mindennel játszanak de ha valami ott rosszul indul az nálunk csak rosszabb szokott lenni de hát ízlések és pofonok :)
    Psychedelic neked csak annyit fűznék hozzá hogy amit leírtam abba benne van meddig bírtam a játékot anélkül, hogy kikapcsoltam volna de ha neked sablonnak tűnik amit írtam az lehet azért van mert maga a játék ennyire sablonos :) ha meg már láttad a másik 2 gamet azok teljesen másképpen indulnak :)
  • Psychedelic #1786
    Ha én alpári vagyok azt majd észreveszed, még talán finoman is fogalmaztam az 1758-ban.

    De ahogy nézem elöbbre nem jutunk, elolvastam én mindent amit irtál, de semmi olyan nem volt benne, ami azt mutatná, közöd is van a dologhoz. Akár bemásolhatnám ugyanazt a szöveget, bns vagy gw2 topicban, teljesen megállná a helyét, max pont olyan hülyének néznének vele, mint ahogy itt nézünk téged.

    De hogy te mekkora Bns és gw2 fanboy vagy, sokkal roszabb mint a tera fanboyok. Ezeket amugy béta teszteled is, vagy csak azokról is láttál már pár videot. De hogy legyen egy jó napod, a te játékod sokkal jobb mint a miénk.

    Most nyomhatnál még pár állatos hasonlatot, esetleg leirhatnád, hogy milyen jó a bns meg a gw2 és a tera szar, vagy csak szimplán ignoráld azt amit neked mondanak, és szajkózd a semmit. Mert ilyet még ma nem is láttunk tőled.

    Nekem egy darabig minden hibájával, együtt is megfelel a tera, te meg csak fényzed tovább a gw2-t meg a bns-t, csak nehogy ugyjárj mint az swtor, vagy a who fanboyok. Csak a nagy duma, aztán 1 hónap mulva kiderül ez semmi.
  • frango
    #1785
    "Mellesleg ha olyan jó game lenne mint itt sokan álítjátok akkor hogy hogy az Ázsiai piacon top 10-bol kb a 10. helyen kullog és sok más régebbi játék veri Terat ott :)" - A kulcsszó az "OTT". Az egy teljesen más világ.

    "Vagy csak hogy nézzünk egy másik adatott GW2 Pre-Purchase eladási száma MO-n 2. lett úgy, hogy limitát szám állt rendelkezésre belőle." - Ez a "hájp" miatt van. Most tényleg nem azért, de a GW2 lesz a következő WoW szerintem. WoW-ot se azért játszák annyian, mert olyan marha jó, hanem mert, "ha a többiek akkor én is". Ilyen a Trend. Mint a választásoknál. Birka effektus:)
  • Zarachi
    #1784
    Hát sajna Teranal nem rosszabb ;( elég sok mindenben újít és pörgős
    frango ég és föld a 2 grafika míg Tera műanyag hatás kelt mind karakterek mind a táj addig BnS ezerszer szebb táj és olajos csillogó hatás a karaktereken :) ha meg élővilágot akarok akkor GW2 viszi a prímet és nem csak a grafika miatt linkeltem hanem azért is hogy az U3 enginel ilyen mozgást is lehet csinálni ami BnS-ben van mert Teraban sajna a mozgás förtelmes

    BoneDragon sajnos nem merülnek ki a csilivili grafikában mert mind2 csomó újítást hozott létre :)

    Mellesleg ha olyan jó game lenne mint itt sokan álítjátok akkor hogy hogy az Ázsiai piacon top 10-bol kb a 10. helyen kullog és sok más régebbi játék veri Terat ott :) vagy csak hogy nézzünk egy másik adatott GW2 Pre-Purchase eladási száma MO-n 2. lett úgy, hogy limitát szám állt rendelkezésre belőle.
  • maniac001
    #1783
    Az intelligencia látszatát keltik, és ez elég hogy jó legyen a hangulat. Ez nem a való élet, csak egy "szimuláció" :)

    Az eddigi MMO-khoz képest nagyon is életszerű a viselkedése a moboknak. ha azonnal villámgyorsan reagálnának, esélyed se lenne kikerülni / elugrani. Szerintem pont jól van belőve. nekem inkább olyannal van problémám mint a wowban, hogy az addon szól, hogy figyelj mert a boss 5 sec múlva tüzet fúj, lépj hátra 2 lépést. Itt csak 2 instában voltam, de élveztem a bossharcokat, pedig más MMO-ban már nem. Ez itt más és új, és igenis azt a látszatot keltik a mobok / bossok hogy gondolkodnak, reagálnak. Soha nem lesz olyan game ahol valódi AI lesz mobokba építve. Ez így leszimulálva viszont tökéletes. De van akinek. nem. Azzal sincs baj.
  • frango
    #1782
    BnS semmivel sem szebb, mint a Tera. Tök ugyan az.
    Eleinte én GW2-re hittem azt, hogy rohadt szép, de az se egy nagy durranás. Van sok csillivilli effect, de alapjában egyáltalán nem szép. Viszont "él" a világ. Terából ezt hiányolom.