3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • maniac001
    #2071
    a wowban teljesen más a helyzet. ott hogy élvezhesd az endgame tartalmat elég akkor belogolni amikor élvezni akarod, pénz csak az extra cuccokra kellhet. az enchant 100% hogy sikerül, nem törnek be a gemek halálkor stb...

    a tera-ban (ahogy menorel is mondta) farmolnod kell nem kicsit ha csak heti 2-3 HC-t akarsz menni. Mi van ha nem heti 2-3 kell hanem napi 4-5 mert akarod. akkor bizony ott ülsz reggeltől reggelig és farmolsz.

    ez a koreai mentalitás, minden koreai mmo-ban ez van sajnos. lehet jó a harcrendszer, lehet nagyon szép grafika és hangulatos helyszínek, a vége akkor is a folyamatos grind. ez koreai mmo-kban mindig így volt és így is lesz.
  • Running
    #2070
    Ez nem feltétlen igaz. Nekem pl 1 béta bőven elég volt, hogy kiderítsem, semmi szükségem egy újabb farmergazda játékra, az AION bőven elég volt.
  • Torzonborz
    #2069
    "tökig egyszerűsített "nyugati" mmok "

    mer' pl a TERA-hoz atomfizikus végzettség kell ? :D
  • foxxi
    #2068
    És kismilliószor unalmasabb az átlagnak.
  • darth devil
    #2067
    Sokkal hosszabb játék időt generál ez a hozzáállás, mint a tökig egyszerűsített "nyugati" mmok.
  • Nuclearity
    #2066
    ebből a szempontból TERA elég westernizált, egy könnyü fejlödés után viszonylat hamar kiszedhető gear (és enchantolható is). A pénzt sem sok idő összeszedni, nyilván elönye van annak aki 24/7 ben játszik. De ez igy van WoWban is, hisz több instába mehet be, több ideje van ott ülni a gép elött. Ez az mmorpg, egy olyan valaki aki 2 orát tud játszani naponta sosem lesz ott ahol egy olyan aki 24 et.
  • maniac001
    #2065
    Én inkább úgy mondanám hogy csak a koreai játékoknál van így. Se a warhammerben, se a riftben, se a lotro-ban se az sto-ban se a wowban nincs így.

    a koreai játékokra jellemző hogy keményen fizetned kell a tevékenységeidért. instázás, enchant sikertelenség, betörések stb. igazán leszokhatnának már erről, vagy legalább a nyugatiasított verzióból kivehetnék. a pénisznek sincs szüksége arra hogy ahhoz hogy instázhass farmolod kell koreai módra.

    miért nem lehet simán a játékélményt előtérbe hozni ezzel az ökör grind játékstílussal szemben?

    ezzel a grindfest-el csak elrisztják azokat akik nem tudnak / akarnak 24/7-ben farmolni hogy esélyed legyen a teljes contentet kihasználni.
  • cataflam02
    #2064
    lol rossz videó ez a jó
  • cataflam02
    #2062
    Egy kis Tera Online Trial Gameplay!


  • eldarin
    #2061
    Sziasztok a apos triált szeretném kipróbálni. Regisztráltam leszedtem,feltettem a launchert,letölti a játékot aztán elkezd patcheket leszedni pár százalék után megáll és azt írja hogy patch sum error és megáll,újra indítom a launcher és újra elkezdi szedni a játékot előről,ezt ma már 5ször eljátszottam.... nem tudja vki hogy mi lehet a gond?
  • Nuclearity
    #2060
    azért írtam, hogy kb. a WoWra pont nem is gondoltam, hisz maniacnak az a viszonyítási alapja. (legalábbis Aionban az volt)
  • menorel
    #2059
    Azért ez nem teljesen így van. Ott van pl a WoW. Ott amennyi pénz kell az kb jön az instanceokból és a daily questekből. Ha nincs különösebb vágyad mind komótosan progresszelni PVE-ben akkor ott az pont elég is.
    A TERA-ban ezzel szemben ha pl. HC PVE-re vágysz akkor ott minden egyes run (különösen a betanulási fázisban a bossonként elkönyvelt halálokkal együtt) igen drága tud lenni. Charmokból egy run kerül olyan 30-40 goldba (greatert kirakva), panacea szintén azért fogy rendesen, skill CD csökkentő poti, scroll, stb. és akkor még jön az, hogyha betörik egy 200goldos kavics. Ha csak heti 2-3 HC PVE napot akarsz tartani, akkor sem elég erre a daily quest forrást ergo mehetsz goldot gyűjtögetni. (Persze itt sem az egyetlen forrás az, hogy nekifogsz a sztyeppén ölni a mobokat, van itt azért kulturáltabb módszer is, lásd: monkey run balderben, stb.)
  • aalat
    #2058
    FoK solo mode

    Majd ha ez igy megy...:/
  • Nuclearity
    #2057
    azért azt hozzá tenném, hogy ez kb minden mmo ban igy van :)
  • menorel
    #2056
    Alapvetően teljesen igazad van, kétségtelenül arról szól a játék, hogy ölj le a szintezés során néhány ezer mobot, majd az endgameben pedig generáld reggeltől estig a pénzt, amit utána enchant és consumable formában szépen elfogyasztasz.
    A játék legnagyobb újdonsága a combat rendszer, pont ez miatt többször is jelezték, hogy a questek szándékosan csúsznak el az 'ölj meg X mobot' irányba. Van akinek ez bejön és persze olyan is akad akinek nem. Azonban azt bizton állíthatom, hogyha valaki a TERA-ban már a szintezés során besokall attól, hogy mobokat kell ölnie, az tényleg szépen keressen egy másik játékot, mivel az endgame is erről szól. Oké, hogy lehet hardmore instance-t tolni, ami tényleg nagyon fun, mi is szépen haladgatunk benne, meg ott van a GvG is ami szintén nagyon fun, főleg ha olyan guildben vagy, ahol nem alap a bujkálás. Sőt lesz itt BG meg nexus, meg ToT meg minden más is hamarosan; de ezek mind ugyanarra alapulnak: ki kell termelni naponta azt az X száz/ezer goldot, hogy meglegyen a pénzed a consumablekre és a betört crystalokra, enchantra, stb.

    Márpedig a TERA-ban nem dobják utánad a pénzt. Van aki eltengeti magát a daily questekből behúzható napi 120-150 goldból, végül is lassabb progresszel az is elég, de a legtöbb játékosnak ennél sokkal több kell, ezért mi marad: mész és ölöd a mobokat/BAM-okat.
  • menorel
    #2055
    Szerintem azt az EnMassetól kaptad, ott vannak most ilyen akciók. Figyeljetek arra, hogy az EnMasee az NA (amerikai) szervereket üzemelteti.
  • LaliK
    #2054
    Kaptam egy kódot e-mailban amivel 25%-al olcsóbban lehet megvenni. Nem tudom hogy ez ritka vagy nem, de ha kell valakinek akkor írjon :p
  • Psychedelic #2053
    Azt azért tegyük hozzá, hogy egy ilyen küldiben nem kell 10000 meg 20000 mobot megölni, átlagban 6-12 mobot kérnek, az tény, hogy nem túl változatosak a küldit, 90%-ban meg kell ölni valamilyen mobot, esetleg gyüjteni pár itemet, néha kisérni valakit. És nem is kell 200 küldit megcsinálni, hogy lépj 1 szintet. Van elég küldi ahoz hogy gond nélkül felszintezz.
    Viszont a fejlődés gyors, napi 4 óra játékkal, szerintem 2-3 hét felhuzni egy karit maxra. Bár lehet egy healerrel nem haladsz olyan gyorsan, vagy egy tankal.

    Mint minden MMO, itt se árt ha van klánod, lényegesen meggyorsitja az instába lejutást. Mert mint minden mmo-ban itt is kevés a tank, illetve ha egy tanknak van klánja, és miért ne lenne, nem nagyon fog pugolni.

    Amugy szintezés alatt, végig vannak insták, max szintre pedig jópárat lehet tolni. Normal és hard mode. Viszont dmg-el tényleg sok idő amig behiv, tankal meg instant.
    Ami wowtol eltérés és kicsit koreaibb, hogy a legjobb gearek enchantolhatók, amihez pénz kell, viszont a pénz szerzés elég egyszerü a játékban, igy nem kell napi 5-6 órát grindolni csak hogy elöbbre juss, az enchant jóval könyebb mint aionban, és nem is tud betörni az item, szintet veszteni, max nem sikerül. Ha nincs szerencséd a dropal, és sose esik az a fegyver ami kell, AH-bol is megtudod venni.

    A low lvl ganket bünteti a játék, és nem sok értelme van, igy biztos nem fog 10-20 szintel nagyobb player gankelni és corpse campelni, meg hasonló dolgok amik wowban mindennaposak voltak. Ha valaki megöl nagy esélyel a te szintedhez közel van.

    Megrögzött magányos harcosoknak nem ajánlanám a játékot, de ha nem okoz gondot, hogy belépj valami klánba, akkor szerintem nem lesz probléma esténként instába lejutni, vagy pvp-ni menni.
    Aionhoz képset szerintem fényévekkel jobb a játék, de wow szintü dolgokat ne várjunk. Valahol a kettő között, egy tökjó harcrendszerrel. A pvp szerintem messze jobb mint wowban. Aki szereti a pvp-t annak bejöhet tera, akit csak a pve érdekel, az 1-2 hónap alatt beunja.
  • maniac001
    #2052
    van quest, de a 99%-uk arról szól hogy ölj meg 100000 lánctalpas teáskannát meg 2000000 malacot.
    insta van de dps-ként bejutni...
    a pvp kimerül a gankelésben, hiába van gvg, én a 40 szint alatt nem láttam ellenséges playert. gankelőt annál inkább.
    én lévl45-ig jutottam de már hánytam a mészárlós küldetésektől. de ne rám hallgass, lehet neked bejönne.
  • antgecc
    #2051
    Pont kezdtem rávenni magam a megvételre, erre ezt olvasva meghátráltam. Gondolom 60-as szintről beszélsz. Kifejtenéd kicsit bővebben? Miért kell grindolni? Nincs elég insta, nem jó a pvp? Nekem spec a wow féle cucc farmolással (instázás, pvp) nincs bajom. Ha ez hasonló akkor nem gond. De pl Aionban a következő szintre nem jutottam át a questek elfogytával és mehetett a mobgrind, bár ott max lvl-ig el se jutottam.
  • maniac001
    #2050
    Így egy hónap után nekem nagyon kiábrándító. Egy végtelen grind az egész, semmi több. Tucat MMO koreai módra.
  • Sir Quno Jedi
    #2049
    NEM vagyok hülye, csak nem szoktam hozzá, hogy mmoban nekem kelljen ügyeskednem.
  • antgecc
    #2048
    Célozz elé. Nem Quake-eztél sose? :)
  • Sir Quno Jedi
    #2047
    Mondjuk én varival toltam le a demót és ott jó idegesítő, hogy mindég mellétrafálom a lassabb varikat. Szal. pofám leszakad. Amúgy van valami targeting, de nem jöttem rá mi az, mer alig lehet elolvasni amit ír a gaikai-n.
  • antgecc
    #2046
    Sztem is, de kérdés mikor. Egyébként én is megnéztem a demot. Nagyon tetszik a harcrendszer. Hatalmas ötlet, hogy nincs targetelés, hanem amolyan hack and slash módjára kell ölni, de mégis mmo. Iszonyat tetszik. Ellenben ahogy te is írtad, szintezésért már én se vagyok hajlandó ennyit fizetni. Endgame meg ki tudja milyen lesz/lett.
  • Sir Quno Jedi
    #2045
    úgyis f2p lesz majd ez is, mint az aion, csak ki kell várni... :D

    SWTOR óta már nincs kedvem fizetni MMO-ért többé. Legalábbis azé nem, hogy elkezdjem és fejlődjek. Ha megtetszik és már van jó klán, cuccz, ostromok stb. akkor talán.
  • Deer
    #2044
    Én is a demoban, meg leszedtem a trialt, most egy hétig nyomulok vele. Ott ügye szerverenként 1x muszáj végigvinni a prológust.
    A sorcerer és a ranger jött be nekem, fajból meg a castanic.
  • KaBuTo666
    #2043
    60-ig el lett volna mint az erjesztés!
  • Sir Quno Jedi
    #2042
    őőőőőőő a javas kliensben nem sokat látni, de azé lemyomtam a demóba bosst :DDD
  • Deer
    #2041
    A demo (böngészős, felhőalapú, nem kell telepítés), valamint a 7 napos trial (teljes játékot le kell szedni, 7 napig játszható amerikai szervereken) innen letölthető:
    Terra online trial
  • frango
    #2040
    60-on se sok mindent tudott volna csinálni... Amúgy a Frogster csak hozta a formáját
  • KaBuTo666
    #2039
    Nincs ezzel semmi probléma, de szerintem nem 2x karaktert kellet volna 30-40re felhúzni hanem egyet 60ig.
  • stevedark
    #2038
    amugy nem olyan rossz a game csak nem teljesen az en stilusom! ennyi :)
  • paj01
    #2037
    Végre egy értelmes MMO. Lineage 2 ota először érzem, hogy MMOzni akarok. Látvány nagyon ott van a szeren, tetszik az egyedi iránytás/harcrendszer. Ha sikerül egy-két spant befűzni akkor asszem beleteszek párezer órát:D
  • torrente111
    #2036
    hehe jó kis game lehet )) ha már meguntad
  • xerb
    #2034
    Annyit hozzátennék hogy lancert csak akkor kezdj ha szeretsz tankolni, és csapatjátékos vagy . Soloban minden classal gyorsabban lehet haladni.
    Ha nem azert kezdtel lancert mert tankolás a fő cél akkor mindenképp kezdj mást még időben.
  • Gear
    #2033
    Bőven elég a magyar játékoslétszám ahhoz hogy legyen társaságod , PvP serveren tán még többen is vannak mint PvE-n.
    Tartalom ugyanaz mind a két server tipuson, PvP-n kicsit több mint Pve-n(GvG).
    A lancer jelenleg az egyetlen teljes értékű tank és elég nincs belőle ahogy látom. Igen kell tankolni, a lancert biztos nem fogják dd-nek elfogadni egy csapatban sem mert nem erőssége.
    Hogy elsőre mit próbállsz az mindegy , ami tetszik:) . Mondjuk lvl40-ig iszonyat gyors a fejlődés (utána sem nevezném lassúnak), nyugodtan próbálj ki több classt. Bannerban a linkeket nézegesd meg mert elég sok hasznos információt találhatsz.
  • FEARnet82
    #2032
    Sziasztok!

    Kaptem egy TellAFriend meghivot esprobalgatom a jatekot.Nagyon tetszik, de ugy tunik, hogy magyarok nagyon kevesen jatszanak. Erdemes megvenni a jatekot, ha egyetlen ismerosom se jatszik?
    Illetve pvp szerveren csinaltam karit, de itt is van pve tartalom, mintawowban, tehat csak annyi a kulonbseg hogy egymast lehet tamadni, de a contect ugyanaz?
    Meg csak lvl5os a lancerem, szoval ha erdemesebb pve szerverre menni szoljatok :)

    Teljesen kezdokent mennyire erdemes lancert csinalni? Kell majd tankolni, szukseges a tank? Csak mert azt olvastam, hogy nem telejsen olyan, mint a wowban, foleg mivel ki lehet dodgeolni a tamadasokat manualisan mindenkine, es az aggro is mashogy mukodik.
    Vagy erdemesebb masik kasztotkiprobalni elsokent?

    Bocsi, de rengeteg kerdes merult fel, pedigelolvastam a lenti ket linken levo cikkeket is. :)

    Koszi annak aki megvalaszolgatja!
  • xerb
    #2031
    http://tera.variance.hu/

    Es itt is.
  • Icewind
    #2030
    http://terahun.hu/viewforum.php?f=35


    itt tudsz tájékozódni