3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • casseya
    #2111
    Vennék Essenia és Allemantheia szerveren goldot.
  • Neo90
    #2110
  • Neo90
    #2109
    Sziasztok!

    Eladóvá vált a TERA Standard Editionom.
    Az eladás oka: Lejárt előfizetés, megunt játék (3 napot játszottam). Lvl26 lancer van rajta, PVP szerveren (EN). Magyar guildban van a karakter.

    Ára: 6500 forint.
    A vevőnek elő kell fizetnie ha játszani akar, ami 3000 forintba kerül bankkártyás utalás esetén, így 9500 ft-ra jön ki a játék, webshopokban 11000 ft + PK (kb 12500 ft).

    Akit érdekel az érdeklődhet emailben.
  • Nuclearity
    #2108
    van ingyenes demo, vagy még holnapig megy a free trial is az EU ban, nézd meg a hivatalos honlapot, ott mindent megtalálsz mit merre meddig.
  • Vagrant
    #2107
    Megkérnék valakit küldjön nekem 1 trial lehetőséget az [email protected] -ra letöltöttem és kipróbálnám, hogy fut mielőtt penzt adok érte
  • Nuclearity
    #2106
    Jelenleg az egyik (ha nem) a legnépesebb szerver. Vannak Magyarok dögivel.
  • n0body
    #2105
    Sziasztok ma vettem meg a játékot és 1 kis segítségre lenne szükségem.

    Lehet kérdezték már úgyhogy ezt nézzétek el nekem :)

    melyik szerveren van a legtöbb magyar? :D én az essenia pvp-n kezdtem karit remélem azé ott is vannak magyarok.
  • Nuclearity
    #2104
    level 60 ra csak a questekből 6k+ goldod van, alaptökének nem rossz minden másra meg ott a mastercard.
  • Alienator
    #2103
    Én jelentkeztem Daar néven hozzátok.
    Most nincs befizetve, de majd befizetem ha jönnek a BG-k. Engem az érdekel inkább mint az open world pvp, abból tényleg legtöbbször csak a gankelés van.

    Amúgy (maniac001-nek) nem ördöngősség pénzt szerezni, a kisebb insták szólózása nekem jó pénzt hozott az arany cuccok eladásával. Nekem lvl44-re 1700 gold jött össze, ami szerintem azon a szinten nem rossz lóvé.
  • maniac001
    #2102
    BTW most néztem, nem is egy szerveren vagyunk. De csak a te kedvedért felhúzok egy karit ott és felvehetsz a klánodba, biztos jól elvitáznánk ts-en :)
  • maniac001
    #2101
    Először nem értettem mire írod ezt, de nem. Én mystic-el toltam meg volt egy papom. Igaz volt archer de lvl27-en pihen.

    Amúgy menorel írta hogy a heti 2-3 HC-hoz farmolni kell. Mivel nem vagyok (és nem is leszek) max szinten ezért nem tudhatom, de én elhittem neki.
  • szergely83
    #2100
    "de a lényeg hogy ott nem kell napokig farmolni hogy instázhass."
    Persze, mert te napokat farmoltál, hogy instázhass... Jah nem. Komolyan kezdesz fárasztó lenni. Btw, te vagy az a maniac, aki beadta az appliját a Renegade-be lvl44-en és áradozott a játékról? Csak kíváncsiság... :D
  • Nuclearity
    #2099
    Ha már ilyen küldi IS van, kérlek mondj olyan küldit ami TERA ban nincs?
  • Nuclearity
    #2098
    ezután a kijelentés után tényleg huzd fel a karaktered lvl 60 ra, mert ha TERA ban az instázás viszi a pénzt, ott nagy a gond.
  • maniac001
    #2097
    de ilyen küldi IS van. itt meg mind ilyen. de a lényeg hogy ott nem kell napokig farmolni hogy instázhass. az endgame ott hozza a lét nem viszi iszonyat módon.
  • Nuclearity
    #2096
    maniac, ennyi erővel mint mondtam, minden mmo grindes, hisz a WoWban hogy fejlödtél? persze hogy ölj meg ebből ennyit, szedj össze ezt azt...stb, vagy nem igy van?
  • maniac001
    #2095
    És az jó hogy hónapokig farmolsz hogy legyen pénzed és 1 év alatt se vagy max szintű?
    Nekem eléggé sajtreszelővel rejszolás gyanús a dolog.
  • Midas
    #2094
    true story :) nem sokan emlekszenek mar arra mikor nem volt auto ss es a mob fele hp-jat anelkul utoted le mert nem volt penzed :DD
  • maniac001
    #2093
    "Márpedig a TERA-ban nem dobják utánad a pénzt. Van aki eltengeti magát a daily questekből behúzható napi 120-150 goldból, végül is lassabb progresszel az is elég, de a legtöbb játékosnak ennél sokkal több kell, ezért mi marad: mész és ölöd a mobokat/BAM-okat."

    hát nem tudom nekem nem így jön le. én viszont nem élveznék egy L2 grindfest-et. egy munkahely bőven elég
  • xerb
    #2092
    "És ha ez nem igy van az már koreai grind szar, hát szépen tölts le egy L2-t, alap c1 kliensel, és kezdj már el felhuzni 1 karaktert, és amikor majd 3 hónap mulva napi 10 óra grind után, még mindig csak lvl 40 környékén jársz, és lesz 2 db skilled, és arra nem lesz pénzed hogy fingjál egyet, majd akkor rájösz milyen az igazi koreai grind mmo"

    Ez nálam mindent vitt. És mennyire igaz . És mennyire jó is volt az.
    Mmoban azért játszol mert ha szenvedsz valamiért --> megkapod a jutalmad --> elégedett leszel.
    Minnél többet szenvedsz/dolgozol valamiért annál nagyobb az elégedettség/sikerélmény amikor megkaptad.
    Ez volt régen egy mmo varázsereje. Nekem legalábbis . És imádtam.
    Tera nem hogy grindfest , de inkább atomcasual mmo. Hónap alatt kihúzod a karit. Nem bírsz minden questet megcsinálni , olyan gyorsan haladsz . A fejlődés során tömnek a gold cuccokkal, pénzel.Az instákban simán jó a droprate. Nem értem miért sírnak emberek.
    A régi szép idők mikor egy mmoban húztam 6 óra alatt 5% xp-t és happy voltam. A régi szép idők :)
  • maniac001
    #2091
    nem attól grindfest egy játék hogy ennyi meg annyi napig tart felhúzni (az meg hogy a lvl45 egy hosszabb hétvége egyszeűen hazugság), hanem hogy amíg játszol addig grind van, agyatlan mobmészárlás, ötlettelen küldetések tömege.

    Cence ok hogy nem akarsz reagálni arra hogy grind van fejlődés közben, nem is kell komment hozzá mert egyértelmű. a küldik 99%-a farmolás, semmi más. Az hogy küldetés mögé van bújtatva hogy nem látszon grindnek attól még az.
  • Wolwerine
    #2090
    "Napi 4-5 óra játékkal 2-3 hét az lvl60" Hehe... hát ez nem grind, az a grind ha 4 év játék után nem vagy a maxos level 150-en, ha némelyik cucchoz hónapokig/évekig kell gürcölnöd és naponta!! ugyanoda járnod!!!

    sry nem mondom meg hol szereztem ezt a tapasztalatot D
  • MeoH #2089
    AoCben az elso 20 szint baromi jo volt, KAr, hogy nagyabol annyi volt jo benne kezdeskor :P
  • Torzonborz
    #2088
    AoC jó példa , ott voltam startkor na az nem volt túl élvezetes.

    Nekem nincs nagy bajom azzal ha grind van egy mmo-ban de az legyen változatos ne kelljen mindig ugyan azt csinálni mert a monotonitás a játékélmény legnagyobb gyilkosa . szerintem. :)
  • Psychedelic #2087
    Kérdés az, mi a töménytelen grind, ha megcsinálsz 15 küldit, amikben megkell ölni 6-8 mobot és léptél 1 szintet, és napi 4-5 óra játék melett 2-3 hét alatt maxon vagy grindnak számít, sőt töménytelen grindnak, akkor a tera lehet tényleg egy koreai szar mmo.

    Illetve, ilyen esetben minek számít az a koreai mmo, ahol hónapokig csak mobokat ölsz mert küldi az nincs, cserébe fél év után se vagy még egy maxos kari közelében sem?

    Vanilla wow-nak nemtudom hogy lehetett több millió előfizetője, terahoz képest, egy undorítóan rohadt szemét koreai grind mmo volt. :)

    Aocban 50-re huzni 1 karit tovább tartott startkor mint itt felhuzni maxra 1 karit.

    Biztos szar a grind, de eljutottunk oda, hogy ha már valakinek meg kell ölni 10 mobot 1 küldiben, és kell 5 küldi, hogy lépjen 1 szintet, akkor már elkezdjük kiabálni, hogy ez egy mocsok szar koreai grind mmo.

    És 1 dolgot nem értek, ok valakinek nem jön be, neki ez durva grind, erre felsorol 5 másik mmo-t ami mennyivel jobb. Akkor miért kezdett el teraval játszani? Ha tolok 1 mmot és az nekem jó, nem kezdek el másikkal játszani. Vagy talán azokban a másik mmo-ban se volt éppen minden olyan tökéletes? Swtorban lehet jobb a szintezés, de utána meg egy nagy nulla, itt lehet szarabb a szintezés de 100x jobb a pvp, aki szintezni akar swtort tolja, és ne jöjjön terázni, aki meg pvp-ni akar, az ezzel játszon, ennyi.

    És felre értés ne legyen, semmi bajom azzal, ha valakinek nem jön be valami, csak ne próbáljuk úgy előadni a dolgokat ahogy nincs. Nem kell túlozni ahhoz, csak hogy bizonygassuk az igazunkat. Ha a grind olyan lenne mint a futás, wowban kéne futnod 400 métert 1 maxos karihoz, teraban meg 1 km-t, egy koreai grind mmoban meg az egész maratont. Kb ennyire távol áll a tera a koreai grind mmo-tol.

    Én felhuztam terában 1 karit, kb 2 hét alatt, azóta nem nagyon jut időm beleveti magam a játékba, ha van 1 kis időm, néha belépek letolok 1 majom farmot, ami kb 10 perc, de ha most az lenne, hogy ujra lesz időm rápörögni, simán van annyi pénzem, hogy a full t12 setet megvegyem ah-bol, és felenchantoljam. Csak abból, hogy felhuzol 1 karit már lesz annyi pénzed hogy AH-bol kivedd a full t12 set-et, aminél jobb jelenleg csak a leg hc-b arcoknak van (najó van amelyik classnak drágább a fegyó, de van amelyiknek töl olcsó). Milyen grindról beszélünk, vicc az egész játék, és egy olyan ember beszél koreai grindról, aki 45-ig jutott, ami kb 1 hosszuhétvége alatt megvan.
  • Nuclearity
    #2086
    ennyi erővel minden grindes, minden játékban kell valamit tenned, Ha valaki a TERA ban grindesnek nevezi ugyanazt a questelést ami a wowban pl nem grindes (a vicc, hogy ugyanezt csinálja) az már gond, de akkor egyet nem értek, ha olyan sok embernek a WoW az isten játék (és itt nem csak maniacra gondolok) akkor miért nem WoWozik? ...
  • Nuclearity
    #2085
    grind?? fejlödés közben?? erre nem szeretnék reagálni.
  • Torzonborz
    #2084
    mondjuk szerintem sem a töménytelen grindtől lesz jó egy mmo.
  • Psychedelic #2083
    Kéne is egy ilyen Care Bears MMO, tökéletesen illene hozzá az a sok jó ötlet amit felvetnek az emberek, amikor ilyen koreai mmo-bol kiégnek.
    Én biztos ilyen alapra fejlesztenék mmo-t, maniac is simán megvenné, max nem merné beismerni, de jót tenne a lekének, meló után a többi kismackóval együtt szórakozhatna, és nyoma se lenne annak a töménytelen grindnak, szenvedésnek, pk-nak, amivel nap mint nap meg kell küzdeni azoknak akik mmo-ni szeretnének.

    Csak az öröm, boldogság, és hatalmas kalandok.
  • Torzonborz
    #2082
    "sírós kismackók miatt"



  • Psychedelic #2081
    Milyen jó, hogy mindig a wow a jó példa arra, hogy milyen is a jó mmo, ahol nem kell grindolni, ahol csak belogolsz és játszol. Kár hogy wow-ban se volt ez mindig igy, csak a sok okos, aki most annyira tudja, hogy milyennek is kell lennie egy mmo-nak, még a csattogós lepkét huzogatta, amikor mások már wowban, egész nap répát meg tököt farmoltak, és tyrs handben eliteket öltek, hogy meglegyen az esti raidhez minden szar ami kell, a 100 halál után legyen pénz javításra stb. És ha megvolt minden poti és szarság, akkor farmoltak valami mást, csak hogy este egy kicsit több dps-t kitudjanak tolni, vagy hogy egy klántagnak 5fős instából kiüssünk egy kék itemet, mert azzal 10 str-el több lesz neki. Persze ezt már mindenki elfelejtette, holott már akkor is több miliós előfizető tábora volt wownak, és mégse sirtak ilyen baromságok miatt. Akkor a casualnak be kelett érnie azzal, hogy mc-be lejár, mig a HC-k, 3 tierel magasabb itemeket farmoltak. 20 nap played volt felhuzni akkor 1 karit nekem kezdésnek, és kivülröl tudtuk mikor hova kell már menni, nem akkor láttuk a küldiket elöször, és bizony ott is elfogytak a küldik, ehez képest teraban a töredékét kell ennek belerakni egy maxos karihoz, mégis ez egy piszok nagy koreai grind mmo.

    Az a baj, hogy elkorcsosul az mmo társadalom, és ilyen bohoc alakok jönnek, akik pont ugy akarnak felhuzni 1 karit és annyi idő alatt, mint ahogy a Cod-ot végigtolják, és nekik pont ugy napi 2 perc játék után ugyanugy oda kell adni a legdurvább itemeket, mint ahogy most már wowban odaadják. És ha ez nem igy van az már koreai grind szar, hát szépen tölts le egy L2-t, alap c1 kliensel, és kezdj már el felhuzni 1 karaktert, és amikor majd 3 hónap mulva napi 10 óra grind után, még mindig csak lvl 40 környékén jársz, és lesz 2 db skilled, és arra nem lesz pénzed hogy fingjál egyet, majd akkor rájösz milyen az igazi koreai grind mmo, és nem fogsz ilyen baromságokat ide benyögni.

    Lehet nem egy örök élmény a teraban a szintezés, de ne akarjunk az mmok-bol hello kitty onlinet csinálni, mert már igy is szégyen, hogy hová jutott az egész stílus, a sírós kismackók miatt, akiknek belépni a játékba is fájdalam, de ök is fizettek és nekik Cod kell mmo formában. Aztán ha valaki náluk többre jut, akkor jöhet a köpködés, hogy mert neki nincs élete, és amugy is szar a game.
  • JasonF
    #2080
    Sűrűn kiugró pingre vmi tanács, program (kivéve Leatrix mert nálam nem jött be).
  • Omlás
    #2079
    Akkor miért játszol MMO-val? Vannak erre a célra nagyon jó sp játékok is ;]

    No offense!
  • szergely83
    #2078
    Napi 4-5 óra játékkal 2-3 hét az lvl60. Ez akármilyen grindfesten át is vezessen: egyáltalán nem sok. Ennek fényében akár igazad van, akár nincs, viccesnek tartom a "tapasztalataidat" endgame-mel kapcsolatban.
    Az mmo-kat nem neked találták ki, nekem ennyi jött le. Move on.
  • maniac001
    #2077
    próbáltam. ee a grind az grind egyedül vagy 100-an mindegy. ha ez a lényege ehhez nem kell játék, elég egy ts vagy skype vagy ventri vagy bármi ilyen. Én nem azért fizetek egy játékért hogy live chat-nek használjam hanem hogy szórakoztasson a tartalom. és ne arról szóljon hogy mennyit kell még grindelni hogy mehess egy HC-t.
  • darth devil
    #2076
    Próbáltál nem egyedül játszani? Partyban fejlődni, hülyülni, dumálni közben?
  • maniac001
    #2075
    Igen 1 hónap alatt 45-ig jutottam mert én nem játszom napi 10+ órát, és baromira unalmas volt a grindfest. Az utolsó héten már 1-2 óránál tovább nem bírtam a lánctalpas teáskannák elleni "izgalmas" vég nélküli harcot.
  • maniac001
    #2074
    "de ezek mind ugyanarra alapulnak: ki kell termelni naponta azt az X száz/ezer goldot, hogy meglegyen a pénzed a consumablekre és a betört crystalokra, enchantra, stb.

    Márpedig a TERA-ban nem dobják utánad a pénzt. Van aki eltengeti magát a daily questekből behúzható napi 120-150 goldból, végül is lassabb progresszel az is elég, de a legtöbb játékosnak ennél sokkal több kell, ezért mi marad: mész és ölöd a mobokat/BAM-okat."

    Akkor Menorel biztos nem konyít az endgame-hez. Mert a fenti sorok az endgame-re vonatkoznak.
  • szergely83
    #2073
    "a wowban teljesen más a helyzet. ott hogy élvezhesd az endgame tartalmat elég akkor belogolni amikor élvezni akarod"
    Ellenben terában az endgame, amit lvl45-ön... oh wait.
    Aki 1 hónap alatt 45-ig jutott és az endgame-t szidja, meg a sok grindet, az menjen Hello Kitty Online-ozni, vagy be se kapcsolja a gépet...
  • maniac001
    #2072
    így van sokkal hosszabb időt biztosít, amiben nem a mobok ölnek meg hanem a dögunalom.