3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • menorel
    #2151
    Vicodine: Hatalmas tévedésben vagy, ha azt hiszed, hogy az a max, hogy törlésre kerülnek a postjaid.
    Egy a topic a TERA-ról szól, a TERA rajongóknak. Tehát nem a TERA hatereknek, akik a közösség elől elrejtőzve felhúztak egy karaktert lvl52-re és azt gondolják, hogy ez már feljogosítja őket, hogy összehasonlítsa azt egy másik MMO-val amit szintén kb lvl20-ig játszott még csak.

    A TERA rajongókat nyilván érdekli, ha egy másik MMO-t a TERA javára akaszt összehasonlítani, ahogy minden bizonnyal a másik MMO rajongóit is érdekli, ha a másik MMO-t a TERA rovására mutatod be; _ELLENBEN_ ez vice-versa a kutyát sem érdekel a magadfajta provokátorokon kívül.

    Kéretik ezt a jövőben tiszteletben tartani.
  • Vicodine
    #2150
    Leszarom neked mi a velemenyed:D Max torlesre kerul de attol meg ugyanannyira van jogom ide irni mint neked, es kb a te velemenyedet ugyanannyian szarjak le mint az enyemet, es ha te offolsz az ugyanugy off mint amikor en offolok:D
  • Marfy
    #2149
    Érdekes megfogalmazása a trollkodásnak. Különös mód van autóm és nem hasonlítom másikhoz, bármennyire is meglepő azért van ez mert, ez TETSZIK.
    További jó szórakozást az játékok hasonlitgatásában, de ha kérhetjük tartsd magadban, itt senki nem kíváncsi rá, köszi!
  • Vicodine
    #2148
    Mert mint MMOt, hasonlitgatni kell masikhoz. Nyomonkovetek jopar MMOt, nemcsak TERA forumra irok GW2n kivul(es ezzel nem is vagyok egyedul....)es igenis nem csak abbol all egy ilyen oldal, h istenitsuk az adott jatekot, hanem pro-kontra, masikhoz kepst stb...Nehany embert ez felkur, de attol meg ez igy jo. Ez olyan mint az autok, azokat is hasonlitjak egy masikhoz....
  • menorel
    #2147
    Ettől még számomra is érthetetlen, hogy miért van erre szükség. Ez a topic a TERA rajongóknak van fenntartva. Ha Te vagy bárki más már/még/éppen nem tartozol ebbe a táborba, akkor egyáltalán minek keveredsz ide? Nekem pl. eszem ágában sincs (soha nem is tettem), hogy átnézzek már MMOk topicjaiba és ott elkezdjem az éppen aktuális kedvencemet reklámozni, vagy neadj isten összehasonlítgatni.
    Attól, hogy valaki tud mondani két-három értelmes okot és ezt megfelelően összefoglalja még nem végzett egy teljeskörű összehasonlítást. Ha véleményem van a TERA-ról, akkor azt leírom a TERA topicban, ha véleményem van egy másik MMOról akkor azt leírom ott.
    Ez az egész csak arra jó, hogy feleslegesen felcseszed egy marék ember agyát ami nyilván néhány embernek a lételeme...
  • Vicodine
    #2146
    "Azért valaki egyszer elmagyarázhatná valaki, mi értelme van egy Tera-t a Gw2-höz hasonlítani. Azon kívül, hogy mindkettő mmo, kb semmi közös nincs bennük. " Szerintem meg nem celozgatott a kollega, hanem eleg konkretan leirta...
  • s0n1c
    #2145
    Kolléga inkább arra célzott szerintem, hogy egyeseknek arra áll a cerka, ha konkurens mmo topicjában fikázzák erőből az általuk nem kedvelt játékot. És hogy ennek nagyjából nulla értelme van.
  • Vicodine
    #2144
    Ezt jobban atgondolhattad volna mucsaccso:) Mindketto mmo, es pont! Ez pont eleg ahoz, h hasonlitgatni lehessen. Ha a te allaspontodat neznenk, akkor minden mmo total mas style, egyiket sem szabadna masikhoz hasonlitani, ami meg hulyeseg. Az, h az egyik ilyen, a masik olyan stilusban keszult, nem befolyasolja azt, h konkurencia egymasnak.
  • Running
    #2143
    Azért valaki egyszer elmagyarázhatná valaki, mi értelme van egy Tera-t a Gw2-höz hasonlítani. Azon kívül, hogy mindkettő mmo, kb semmi közös nincs bennük.
    Aki a keleti mmo-kat kedveli, azoknak a Tera a king, akik meg herótot kapnak ettől, azoknak ott van a GW2. A GW2-ben sem hiányoznak a sipákoló Tera-s arcok, ahogy a Tera-ban sem hiányoznak a GW2-es arcok.
    Mindkét játéknak megvan a külön bázisa, és ez így van jól. Ha valamelyik bukik, az nem a másiktól függ, hanem a játéktól magától, a fejlesztőktől és a kiadótól.
  • Nuclearity
    #2142
    hát, hajrá, remélem mihamarabb megtalálod az "igazit" :)
  • Vicodine
    #2141
    Hat leginkabb semmi, amiota kiprobaltam gwt nemnagyon van kedvem aionhoz sem, bar ha valahova belogolok akkor az jah meg mindig aion..:D Amugy tenyleg erdekes, en bwe2 alatt ezt pont forditva lattam a chateken....De mindegy ebbe ne menjunk bele. Lenyeg h jolenne mar egy mmo amire ralehetne kockulni ezerrel, aiont mar unom, tera nem bejovos, most van 1-2 game ami biztato, ezek kozul legkozelebb gw kiadasa van, hat bizom benne.
  • Nuclearity
    #2140
    érdekes, TERA chaten én pl egyszer sem láttam, hogy várnák GW2-t, még a BWE-k alatt is csak annyit lehetett érzékelni, hogy kezdésnél elfogynak az emberek, majd rá fél órával jöttek vissza cryolni, hogy milyen nem jó a gw2. a fedőnevet nem úgy értettem mint inkognitó (hisz ilyen nevekkel elég nehéz a rejtőzködés számodra :D) hanem mint kifejezést :). Amúgy mi ujság? Ezer éve... :D még mindig Aion?
  • Vicodine
    #2139
    Nem fedonev, de vaze elarulom neked, h 52ig birtam, utanna feladtam. Pedig az OWPvP miatt adtam neki egy eselyt elesben, de sajnos mar maga a fejlodes elvette a kedvemet az egesztol, ugyanis ennyire unalmas vmivel nemis tudom mikor talalkoztam utoljara. Az meg h f2p lesz azert gondolom, mert amikor bevoltam logolva, mast sem lattam, csak h a playerek szidjak TERAt, es varjak GW2ot...Gondolom veletlenek nincsenek...
  • Nuclearity
    #2138
    elképzelhető a f2p persze, de kétlem, hogy 1-2 hónapon belül. szerintem még kihuzza 1-2 évig legalább ezzel a modellel is. Amugy a f2p alapjáraton nem rossz, a vonzata és ahogy egy p2p játékból azt csinálnak, na az a rossz. De tudni lehet mi lesz belöle ha f2p lesz, hiszen te is látod Aiont a gameforge kezén...
  • xerb
    #2137
    Nem hiszem hogy Finyak vissza akar menni játszani.
    Csak egyszerüen megfogalmazta a véleményét amit én részben osztok is , pedig te is tudod jól hogy mekkora fan voltam.
    Egyszerüen nem jött be neki , ahogy nekem sem.
    Lehúztam két hónapot, beleöltem több 100ezret hogy párom és én is max grafon tudjuk tolni,de rá kellett jönnöm hogy nem tetszik ennyi.
    Ezenkívül a friendlistemből is tucatszám döntöttek (már elöttem) úgy emberek hogy nekik sem tetszik és leléptek .
    Ja és f2p fizetési modelt én sem tartom lehetetlennek a jövőben teraban sem . De ez nem feltétlenül rossz . Ha a cégnek úgy jobban meg fogja érni akkor vált arra, ennyi .
    Fincsinek meg van egy velemenye amit néha furcsán ad elő és szeret trollkodni , de ezt már megszokhattuk. Nem tehetünk úgy sem mást mint megszokjuk :)
  • Nuclearity
    #2136
    a SWTORnál ezt tudni lehetett, hogy nem lesz egy hosszú életű dolog. Én ezt meg is mondtam minden ismerősömnek. Ennek ellenére volt olyan aki megvette, mert nagy Star Wars fan. Aztán ő is rádöbbent, hogy igazam van. TERAval kicsit másabb a helyzet. Mert maga a játék jó, és elrugaszkodik a WoWot majmolástól hacsak a harc rendszert vesszük, míg pl. az általad példaként felhozott játékban az egyedüli pozitívum általánosságban a quest rendszer volt (mondjuk inkább a voice acting inkább). Lényeg, TERA nak még ezzel a modellel is van helye a piacon, és életképes, a többi a kiadón múlik ami úgy látszik képes időben patchelni (mostmár). Azt nem mondom, hogy egy EME minőségű szolgáltatás, de legalább nincs féléves patch lemaradás mint más játékokban. Az aktív játékos bázist pedig kb hidegen hagyja pont ugy a GW2 mint a TSW is hidegen hagyta, durván 1 hónapig a WoWba visszatérők fognak lekoccolni, de csak míg ki nem tolják az új contentet ami általában nem is egész 1 hónap. Ne temessétek a játékot ilyen korán, ha arra vártok, hogy F2P legyen, hogy végre játszhassatok vele akkor még sokat fogtok várni.
  • Sir Quno Jedi
    #2135
    Tehát az lett. Most az a pár nap/hónap ide-vagy oda nem számít. Mostantól épeszű ember NEM veszi meg a dobozos szarjukat, sem a gamerkártyájukat, hanem kivár.
  • Bandras DaSilva #2134
    Majd ősztől.
  • Bandras DaSilva #2133
    Nem lett f2p az swtor.
  • Sir Quno Jedi
    #2132
    SWTOR is f2p lett, pedig nemrég még 20k öltem bele én baromállat. Soha többet, én MMO-ért nem fizetek (kezdéskor biztos nem), ha ingyenes, megnézem először (és utánna SEM :D).
  • Nuclearity
    #2131
    újabb fincsi, újabb remény hogy ő is továbbjátszhat majd "Szaftossuna" fedőnevű karakterével.
  • Vicodine
    #2130
    Varsz meg egy kicsit nemsokara ugy is f2p lesz:D
  • Nuclearity
    #2129
    1xxxx et? kapásból 8667 Ft az oldalon ahol én (mi vettük). Az originen 35€ az 50 helyett per pill. És ez csak két oldal ahol van leárazás. Csereberélni nem hiszem, hogy bérki is fog, az itteni emberek jelentős része játszik, a maradék meg trollkodik. (ajánlom figyelmedbe EZT az oldalt. Megbízható és gyors oldal. szintén megbízható és gyors pl Iceákos aki pl Magyar, oldalát megtalálod ITT. Itt pl. csak 8000 ft. de ha keresgélsz még ezalá is mehetsz szerintem.
  • Jaws
    #2128
    Engem érdekelne , de 1xxxx-t nincs kedvem kiadni érte. Azért mertem bátorkodni és megkérdezni hátha valakinek van egy megunt. Tudnék érte adni megunt Rift et ,megunt WoT ot.
  • Nuclearity
    #2127
    De azért olvasgatod a halott játék forumát... ;)
  • torrente111
    #2126
    halott játék.
  • menorel
    #2125
    Nem hiszem, hogy nem játszanának a játékkal. Én legalábbis játszom és magam körül látok még néhány maréknyi játékost, akik szintén aktívan játszanak. Egyrészt nyár van, másrészt meg - nem megbántva ezzel az sg fórum közösségét - futó játékok esetében az sg.hu fórum leginkább arról szokott szólni, hogy a játékosok hogyan tépik egymást vélt vagy valós sérelmeikért. Namost itt úgy néz ki ilyenből relatív kevés van.
  • Jaws
    #2124
    Úgy látom ezzel a játékkal már senki sem játszik vagy a fórum halt ki teljesen.
  • menorel
    #2123
    Szó sincs semmi ilyesmiről. Csak régről rémlett ez a ládás dolog és rákérdeztem. Nálam a GW2 eleve nem játszott, de most hogy a legtöbb haverom - akik velem ellentétben ki is próbálták - igen negatív feedbackeket adtak, így végképp semmi okom sincs arra, hogy akár ki is próbáljam. Egyébként továbbra is a TERA nálam a favorit.
  • Jaws
    #2122
    Valaki megunt Tera accát nem cseréli mondjuk egy WoT accra ? Üres is érdekel.
  • Zarachi
    #2121
    Meno csak nem GW2 fele kacsintgatsz? Ne aggodj nem kotekedesbol irtam csak multkor lattam, hogy a lada miatt irtal variance GW2-re. Gondoltam megkerdezem akkor most mi a palya nalad. Sorry az offert csak Tera Variance oldalon nem lehet irni mivel 2 hetes cucc letiltotta a chatet.
  • xerb
    #2120
    Elado 2 darab tera acc.
    Egy Collectors es egy standard . mind2 preorderes.
    Egyiken 60lvl tank a másikon egy 50 körüli priestel .
  • Henax
    #2119
    Eladó lenne egy Tera Standard dobozos verzió. Tatabánya környékén személyesen.. Ár stb megbeszéljük (olcsón)
    Még kb 10 nap játékidővel... barátnőé volt ő inkább mással játszik..
    Kari lvl 50 ijasz, human female Esssenia PvP serveren. Thx

    Érdeklődni itt.

    Illetve: [email protected] -on.
  • Prody
    #2118
    Na megnézem... van trialom. Remélem nincs lag, City of Heroes-nál sem volt.
  • Prody
    #2117
    US szerveren nem érdemes tolni? Ott nagyobb a populáció... És több a patch is.
  • Beltazar
    #2116
    Sziasztok!

    kipróbálnám a játékot, de nem tudom még hogy melyik szerveren kezdjek neki. (EU)
    A 2 pvp jelölésű szervert néztem ki (Essenia, Samael) mivel a pvp jobban érdekelne.
    Azt olvastam hogy a Essenia szerveren sok játékos van de viszont laggok is vannak emiatt, a másikról viszont nem nagyon találtam infót.

    Valaki tudna esetleg ezekről a szerverekről nyilatkozni, hogy mégis kb mekkora a játékosszám, mennyire játszható stb
    vagy hogy melyikre érné meg jobban menni?
  • Cence89
    #2115
    én ott tolom. Itt a linkje. :)
  • Steve Forte Rio
    #2114
    Hello!


    Nem játszik valamelyikőtök valami tört szerveren?
  • Marfy
    #2113
    Mint minden más hasonló stílusú játék + d3.
  • maniac001
    #2112
    farmolj. erről szól a játék :)