3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • Midas
    #2191
    En sem lattam tul sokat nekem amugy az van es nem olyan op karakter.
  • Nuclearity
    #2190
    érdekes, kezdésnél nem vettem észre ilyet, slayerből és warriorból rengeteg van/volt ez tény. De sorcira nem emlékszem.
  • frango
    #2189
    Nem tudom, azért kérdezem.:D Amikor még játszottam és felmentem PVP szerverre, hogy ott is legyen karakterem, a kezdőzónában 20 playerből 19 Sorcerer volt. Nem tudom mi változott azóta.
  • Nuclearity
    #2188
    mi a gond a sorcererrel?
  • frango
    #2187
    Csak azért vettem magamra, mert azt mondod, hogy aki otthagyta a játékot az selejt. De lehet csak én értelmeztem rosszul?
    "amugy minden játékban igy van, egyenlő esély, meg skill" - Keleti MMOknál egy bizonyos játékidő után így van. Csak addig rohadtul sokat kell kockulni. Terában is BG-be bemész PVE gearrel a PVP gearesek szanaszét ütnek nem? Esélyed sincs, mert nem játszottál annyit mint ők. Elmegyek Quakelni ott mindenkinek ugyan annyi a defje, ugyan azok a fegyverei, ugyan annyi a hpja. Ott minden adott és tényleg csak a tudáson múlik minden.
    Lehetne mondani, hogy RF Onlineba is egyenlőek az esélyek. Ja... Csak kb 3000órát kell grindelni a max. levelhez.
    Terában mi a class balance probléma? Sorcerer?

  • Nuclearity
    #2186
    teljesen egyetértek.
  • Running
    #2185
    Nem kamuztak. Majd a GW2-ből is sokan lekopnak, minden mmo-ban eltűnik 1-2 hónap után a leginkább oda nem való véristvánok hordái. GW2-ben is tele lesz a chat, hogy ez szar az szar, a wow bezzeg, stb... ahogy bármelyik más játékban is. FPS fronton is ez volt, állandóan ment a marakodás a cod vs bf vita.
    Ezekkel a tizenéves pattanásos trollokkal nem kell foglalkozni, eltűnnek ha nem kapnak elég táplálékot a túlélésre. A többség úgy is élvezni fogja azt amiért pénzt adott. Ha belegondolunk, 10-20 ezret egy este simán el lehet piálni, füstölni, ehelyett, egy mmo-ba 100+, 1000+ órák csurognak bele...
  • Nuclearity
    #2184
    dehát elvileg ingame pénzért is vehetsz gemet vagy kamuztak? :o

    amugy minden játékban igy van, egyenlő esély, meg skill. TERA ban is ez volt, jött is a sok ember. Aztán van az a class balance probléma. Ahogy most nézegettem már a randomitás fele is megyünk elfele, aminek persze nem örülök. Remélem nem lesz egy Aion 3.0 :D
  • Nuclearity
    #2183
    akinek nem inge ne vegye magára, nyilván van egy bizonyos % akiknek nem jött be a játék. Viszont a nagyrésze csak megvette anyucika pénzén, trollkodott 1-2 hónapig és ment a sloziba.
  • frango
    #2182
    Én nagyon szerettem a Terát. Csakhát, amit ott tartalomnak neveztek 60 után az engen nagyon nem kötött le. Nem vagyok már iskolás, hogy napi 5-10 órákat farmolgassak azért, hogy utána legyen esélyem a PVP-ben. De dungeonokban, bossfightokban a Tera verhetetlen. Ez tény.(ja és nem érzem magam selejtnek, mert nem tetszik, amit a Frogstertől kaptam a pénzemért.)
    GW2-őt meg nem a hype miatt játszom majd. Kipróbáltam én nagyon tetszik, mert casual barát. Nem kell 100 órákat farmolni azért, hogy végre PVP-ben szórakozz. Van war a szerverek között(kb.2000v2000). Ezeket nagyon szeretem szövetségekkel játszani. Az sPVP meg a legjobb. Mindenki ugyan azt kapja. Egyenlőek az esélyek és csak a skillen múlik ki nyer. Olyan mintha,mennék Quakezni(érdekes, hogy milyen sokan jönnek CS,Quake,Battlefield és egyéb fps játékokból). Mikor először bementem vagy 20* haltam meg. Kipróbáltam a többi kasztot és azokkal is hullottam. Ugyan azok a lehetőségek voltak nekem is. Egyszerűen túl béna voltam és nem ismertem eléggé a játékot.
    Persze ott van ez a Gem rendszer, amit én nagyon nem szívesen látok. A játékban ugye "elkötelezed" magad egy szerver mellett és ha váltani akarsz az Gembe kerül. Ha egy magas populációjú szerverre akarok menni az kb. 7000HUF. Ez rohadtul sok. Legalább lenne 1 első free transfer...de ettől eltekintve egy nagyon jó játék.
  • Marfy
    #2181
    Mind divatjáték, a D3-at is mennyien megvették, közben meg egy rakás sz@r, mindezt csak a hype miatt... Sokan már abba is hagyták, most próbálnak az életéért küzdeni legendary tuninggal, meg ilyen gagyi fegyvereffektekkel. De ez a helyzeten nem változtat. A WoW-ról meg annyit hogy a 80%nak köze nincs a játékhoz, azt sem tudják mi fán terem, de megvettem mert ú 10millióan játsszák akkor király lehet nekem is kell... Az LFR is bent van már fél éve, de kriminális ami ott zajlik még mindig, 5 ember afk, 5 ember azon szorgoskodik hogyan vájpoltassa a bandát, a maradék 15 meg szopik. Ahogy Nuclearity is írta, inkább legyen körülöttem 100 normális játékos, mintsem hogy 10millió birka.
  • Nuclearity
    #2180
    ahogyan a TERA is arat per pillanat, várható volt, hogy nem egy WoW killer, ez egy szolidabb játék. Én személy szerint jobban preferálom akisebb családias hangulatot mint a 2000 millioan körülöttem aminek a 95% retardált. Nézd meg TERA-t is, sokan kezdtük, javarészt a selejt már kihullott. Valamint végszónak, tudod a szart is legyen milliói szeretik... ;)
  • Alienator
    #2179
    *millióan
  • Alienator
    #2178
    A panda egy vicc, a GW2-t meg hagyjuk is? Több milliónak fogják megvenni. Csak szerinted vicc. Engem a panda nem vonz és a GW2 sem annyira (elegem van már a fantasyból), de attól még aratni fognak nem kicsit.
  • catfishh9
    #2177
    Sziasztok! Én a US/NA Terát vettem meg és a Blightwood szerveren játszok.Esetleg van más magyar is?! én még nem találtam,ha tudtok olyan a kkor adjatok nevet pls :D
  • Nuclearity
    #2176
    a panda és a gw2 mellett? :D a célközönség sem ugyanaz. A panda önmagában egy vicc kategória, a GW2 öt meg inkább hagyjuk is. TERA-nak van hely a piacon, gameforge kezében ami nem biztos hogy jó, de ez van...
    Az embereknek meg rákellene már döbbenniük, hogy ez szórakozás mondjuk neked, vagy nekem, ez másnak, hogy elkészítse, életben tartsa...stb az még pénz. és AMÍG nincs item shop vagy bármi ilyen amiből megtudja az adott cég keresni a betevőt addig valahogy pénzhez fog jutni. Lásd a Jewzardot, aki pl mountokat is árul az előfizetés mellé...
    Amúgy sem tudom mit megy a cry, ha kicsit is utána olvasnának az emberek (hisz érdekel a játék ha itt vagytok), NA szervereken már most is tudsz "ingyen" játszani. Hisz megveszed 1-2k ért a chronoscroll-t (ami nem pénz) és bummm 30 nap játék idő... hova legyen freesebb? Legalább van valami troll/gyökér szűrő a játékban, mert ami a bétákban ment, meg ami egy két ingyenessé vált MMO Topicban megy, az kb kritikán aluli.
  • Alienator
    #2175
    a tera sokkal jobb mint az swtor, de sztem sajna ez se marad életben a panda meg a gw2 mellett. hidd el hogy f2p lesz hamarosan. nekem mindegy mert nem játszom ezzel, de így lesz imho.
  • Midas
    #2174
    nem hiszem hogy olyan konnyen free to play lesz foleg amenyibe egy egy jatek kerul manapsag.
  • Nuclearity
    #2173
    hát, remélem nem lesz igazad, lásd csak az Aion topicot, olyan emberek inkább kíméljenek engem és a játékot is!
  • Tomy Lee
    #2172
    Majd ez is beindul ha f2p lesz.
  • Nuclearity
    #2171
    hát, nagyon csend lett sajnos TERA körül, még a blogon se nagyon aktivak az emberkék :(
  • xerb
    #2170
    Látom kicsit fellendült a topic .
    Bár igaz csak az miatt mert megy a cry :)
  • menorel
    #2169
    Azt értem, hogy nem viccnek szántad, de ettől még egy picit azért megmosolyogtatott amit írtál. Nem fölényeskedésből, csak úgy a szituációt elképzelve. Nyilván pénzért mindent meg lehet oldani, de egy havidíjas konstrukcióban nehezen tudom elképzelni, hogy bárkinek is érdeke lenne adni olyan opciót, amivel át tudsz transferelni egy másik kiadó szerverére és utána oda fizeted a havidíjat. Tartok tőle, hogyha lenne is ilyen opció az olyan sokba kerülni ami miatt nem érné meg arra előfizetni.
    Egyénként cirka két hét és itt van az Argon Queen. Miért nem kezdesz el egy új karaktert pl. az Essenián? Kétségtelenül van élet a szerveren és nem csak az endgameben, hanem szintezési zónákban is. Két hét alatt simán megvan a lvl60 és még különösebb kockulás nélkül is. Vagy ennyire kötődsz a mostani karakteredhez?
  • Galasamer
    #2168
    Ha mennél us szerverre akkor mi változna? Több ember lenne akikkel lehet, hogy tudnál a pvpt folytatani. Ez azonban nem a fejlesztők hibája, hogy a pvp lesüllyedt a gankalés vagy a "csak akkor gvgzünk klánnal ha nexus van", stb szintre egyes szervereken. A pve meg nem sokat változna. Szerintem se lehet us szerverekre menni ami nem is bánok. Egyrészt a fenének sem hiányzik hogy a játékosbázist még tovább szakítsa valami vagy valaki. Másrészt a cég elkövetett egy hibát ami felhúzott, de semmi garancia nics arra, hogy máshol nem fordul elő. Csak akkor hiszem ha látom. Egy hosszú távú és jó pve tartalomhoz rengeteg idő, ötlet és türelem szükséges ami nem keletkezik egyik napról a másikra. Például a world of warcraft (a megjelenés utáni nem a mostani kiegészítőkkel és patchekkel együtt) is egy farmolás volt az end gamje amíg ki nem jött hozzá a kiegészítők és patchek. Most mindenki a gw 2 várja ami kétség kívül egy remek játék lesz pvpben és pveben egyaránt de ugyanúgy megtalálják a fogást rajta mint a Terán.
    Tény hogy nem egy Tera nem egy reformer vagy nem csináltak elsőre mindent tökéletesen, de szerintem egyáltlán nem olyan borzalmas a helyzet , mint ahogyan sokan lefestik. Ez egy mmo játék amiben játékosoknak is fontos szerepe van nem csak a fejlesztőknek.
  • Galasamer
    #2167
    Egy kicsit vártam és tényleg rendeződött a helyzet. A dck bőven az elviselhető alatt vannak (ami van az az internet kapcsolatom hibája szerintem nem a játéké). Szerintem a kövi patchnél nem fognak ilyen hibát véteni.
    Hogyan fejleszteni a szakmámat maxra húzni? Kovácsolásból van már 250 skill pontom de nincs nyersanyag pl.: krysteel ingot amit át tudnék alakítani.
  • Jockey
    #2166
    nem viccnek szántam és smiley-t sem raktam mögé..
    pénzért elég sok mindent beletehetnek a játékba, ha esetleg nem is lesz átjárható us-be, akkor legalább pvp szerverre, már az is előrelépés lenne a mostani pve-hez képest, bár e fertelmes support-t és pecselési módszert lehet nem oldja meg a transfer..
    ha nem, akkor marad igy, alvó account..
  • Bandee
    #2165
    Sziasztok !

    Tera EU account eladó, 2012.09.08-ig aktív feltötléssel, EN essenia szerveren pár karakterrel (48 slayer, stb).

    Érdeklődni privátban kérném
  • Nuclearity
    #2164
    kétlem (ha te bontottad fel a dobozt.) ebben az esetben vagy fordulj a customer supporthoz (bár ők azt fogják mondani, hogy menj oda ahol vetted.) De mindenképp velük probálkoznék. Bár elehetséges, hogy a szerverük vacakol. Volt már ilyen korábban is.
  • koalalompos
    #2163
    sziasztok! volt már valakinek olyan problémája, hogy a dvd borítón megadott kódot nem fogadja el a játék aktiválása során? mit lehet tenni ezzel? "invalid code" hibaüzenetet ad folyamatosan, akárhányszor beírom.
  • Nuclearity
    #2162
    elvileg nyár végére tervezik az item shoppot (ha jól emlékszem)
  • Kory08
    #2161
    Sziasztok!
    Egy kérdésem lenne a játékkal kapcsolatban, hogy mikor várható a Chronoscroll élesítése az eu szervereken? Ha esetleg valaki tud róla valamit kérem írja le!

    Előre is köszi!
  • menorel
    #2160
    Ugye magad sem gondoltad komolyan, hogy majd ha lesz character trasfer service a játékban, akkor csak simán áttransfereled magad EU-ról NA-ra, ugye ? Ez ugye csak valami vicc volt amit én nem értettem?
  • menorel
    #2159
    Tegnap előtt estefelé tényleg volt egy ilyen issue. Kidobta a fél szervert és utána komolyabb login issuek voltak, volt olyan aki csak fél órával később tudott belépni. Gondolom @Galasamer pont ebbe csúszott bele. Van ez így, bár mentségére szolgáljon a játéknak, hogy az EU megjelenés óta én nem emlékszem egyetlen olyan esetre sem, amikor a login szerver feladta volna a küzdelmet.
  • szergely83
    #2158
    Sem én, sem ismerőseim nem tapasztaltak ilyet. Kivéve nexus, ott megesik...
  • Jockey
    #2157
    nem lenne ezzel gond, ha lehetne transferelni, akár pénzért is..
    ha lesz karaktertransfer tuti átmegyek us-re és játszom végre, mert ami bohóckodás itt megy eu-ba az fertelem, addig meg jegelve ajáték..
  • Marfy
    #2156
    Sajnos ezt meg kell szokni, mindenhol így van, USben minden ok EUban minden szar...
    Te is jobban vigyázol arra a tyúkra aki egy nap 2x tojik, mint amelyik egyszer sem :).
  • Galasamer
    #2155
    Pár napja megjelent az új patch. Elsőre örültem, mert kezdtik nyomatni az új dolgokat. Ám azota gyakori dc (szerveren is sokan panaszkodnak emiatt). Odáig fajult hogy be se tudtam jelentkezni az egyik este egy dc után. Nem hiszem el hogy európában kijön egy ennyire optimalizálatlan patch míg amerikában normálisan meg tudják oldani. Ennyire még az európai fejlesztők, kiadók stb retardáltak. Nálatok is jelentkezett hasonló probléma?
  • Jaws
    #2154
    Kiprobáltam a trial t. Mit mondjak .. örülök , hogy nem adtam látatlanban pénzt érte.
  • Jaws
    #2153
    Ha lejött a játék akkor regizel egy másik accot és végigjátszod a 7 napodat
  • shajt
    #2152
    Sziasztok! Tudnátok nekem segíteni? Nekem nagyon megtetszett ez a játék és a honlapjukon láttam, hogy most van ez a 7 napos ingyenes trial amire jelentkeztem is, már az account statusom active, elkezdtem letölteni, a probléma az, hogy nekem mire felpatcheli az legalább 3 nap ha nem több:S, szóval most akkor ez az jelenti, hogy nem használhatom ki a 7 napom vagy csak miután a karival belépek onnantól számítják a napokat? és ha nem, akkor passiválhatom valahogy a letöltés idejére ezt a dolgot?