3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • szergely83
    #2232
    Random csapattal TS/ventri nélkül egy Manaya Core run már necces, kivéve ha mindenki tapasztalt és rutinos. Hard mode teljesen esélytelen úgy. Mivel minden bossnak, instának megvan a maga taktikája, ezért szvsz elengedhetetlen valamilyen kommunikációs eszköz, érdemes guilddel, barátokkal menni, ha nem akar az ember végeláthatatlan wipeolásokat. Vannak könnyű insták, amiket végig lehet tolni "erőből" is, de a kifejezetten endgame instákhoz tanulni kell a bossok mozgását, skilljeit, és erős csapatmunkára van szükség.
  • b0ss
    #2231
    Amire én lennék kiváncsi még hogy 60-on mennyire vészesek jelenleg az insták random group-al.
  • b0ss
    #2230
    Én anno koreai teraval jatszottam, eu megjelenés ki is maradt, de most kedvet kaptam hozzá, kipróbáltam a trialt lvl23-ig, hogy megnézzem a populációt stb. Találkoztam bamoknál, qhuboknál emberekkel, insta behivott (cross realm), szoval nem tünt el mindenki. Velika eléggé kihalt, de gondolom nem ott pocolnak már az emberek, mert a +9 +12 encha egész nap pörög.
    Jah és ez a PVE INT server.
  • undY1ng #2229
    Egyébként mi a helyzet a játékosbázissal?
    Hallottam, h sok szerver összevonódott és h fogytak az emberek..
  • szergely83
    #2228
    Nem.
  • undY1ng #2227
    Jól olvastam, hogy a jenkiknél már F2P? És hamarosan itt is az lesz?
  • szergely83
    #2226
    Transfer sajna még mindig nincs (se name/race change, se chronoschroll), és idén nem is valószínű, hogy lesz...
    Szintezés nem vészes, bár gankelők eddig is voltak, gondolom most megnőtt a számuk. Viszont ha nem az 1-es channelen questel az ember, akkor nem igazán zavar senki, nem veszik a fáradtságot a lowbie hunterek, hogy csatornát váltsanak :) Viszont guilddel minden egyszerűbb, érdemes becsatlakozni valahova, ahol segítenek alkalmanként, illetve altoznak sokan.
    Kb 2 hét felhúzni egy karit maxra napi 5-6 óra játékkal. Az alap PvP cucc irtó gyorsan kijön. Az első 10-15 sikeres BG jutalma 4-5 csomag, melyek random, nem enchantolható PvP cuccokat is tartalmazhatnak. Hasonló csomagokat lehet venni darabonként 150 tokenért. Egy vesztes BG-ért max 80 token jár, a győztesért max 120. Viszonyításképp egy nem encsizhető PvP fegyó 3000 token, az encsizhető 9000 (ez a legdrágább item a játékban (a craftolhatókat nem számolva)). Egy BG kb. 13-14 perc alatt megy le.
    Emellett Nexusos instában szép számmal potyognak az enchantolható PvP armorok (fegyó nem). Úgyhogy a gearelődés PvP-re elég gyors, de az ütősebb gearhez természetesen idő kell.
  • Jockey
    #2225
    van egy befejezetlen tan lvl54es archerem pve szerveren, korabban az volt a ltervem, hogy ha felgrindeltem magam atmegyek pvp-re,l de sokat kihagytam.
    Van e kari transfer lehetoseg, es erdemes pvp szerveren szintezgetessel foglalkozni vagy kelek fekszek effektus varhato? es cuccok tekinteteben van e erdemi esely belalthato idon belul pvp szintre gearelodni?
  • szergely83
    #2224
    Mivel most voltak szerverösszevonások, ezért tele van minden szerver. Ez különösen igaz a PvP szerverre (Killian), ahol 5 szervert vontak össze (ahol eddig játszottam ott eddig sem volt gond a népesség). A játékosok PvP tournamenteket szerveznek, az egymásnak ismeretlen guildek GvG-ken mérik fel erejüket, elszaporodtak a PK-zók is. Egyszóval van élet rendesen :D
  • Soad999
    #2223
    Sziasztok!
    Mennyire teltek a tera szerverek? van bőven még játékos vagy már nem igazán tolják?
    Köszi! :)
  • szergely83
    #2222
    GvG móka (Renegade vs. Divinum Furor)





  • speed01
    #2221
    lvl 28 ig itt free.
  • speed01
    #2220
    Hát aion után csak dicsérni tudom a játékot.
    Ennél jobb mmo nem kell :D
  • speed01
    #2219
    Én nem mondtam biztosra :)
    olvasok össze-vissza, így a sok hülyeséget is igaznak vehetem néha :D
    De majd kiderül mi lesz
  • szergely83
    #2218
    "f2p" szerver 58-as szintig csak koreában van egyelőre, ez lemaradt :)
  • szergely83
    #2217
    Soha nem volt hivatalos forrásból megerősítve, hogy f2p-t terveznek, ezt csak a trollok és az álmodozók terjesztették :) Ami van, és nem kizárt, hogy nálunk is lesz, az egy ingyenes szerver, korlátokkal (teljes endgame content el van zárva, max lvl58), ingyen transzfer lehetőséggel fizetős szerverekre.
    Am november 20-án szerver összevonások lesznek, így akinek pihenőben van az accountja, de még tervezi a visszatérést, az fontolja meg a beloggolást, az összevonások eredményeképp ugyanis lefoglalhatják a karakterek neveitt. Részletesebb infók erre!
  • speed01
    #2216
    Szerintem lassan f2p lesz, legalább is volt róla szó. De ezt nem tudom biztosra mondani, meg most lvl 28 ig free a game, szóval kitudod próbálni :)
  • Steve Forte Rio
    #2215
    Sziasztok, van rá lehetőség, hogy ingyen kipróbáljam a játékot?

    Mondjuk egy free tört szeró?
  • menorel
    #2214
    Napló bejegyzés: "Kedves Naplóm! Jól jegyezd meg, hogy sose trollkodj Kebaabbal, mert még azt is komolyan veszi, amin rajta kivül mindenki csak nevet" Bejegyzés vége...
  • Nuclearity
    #2213
    kebaaab, ha amiatt nem csinálna valamit az ember mert nerfelni fogják akkor senki nem kezdene semmit kb. :D
  • szergely83
    #2212
    Semmi ilyesmiről nem tudok... Forrás?
    Ha az impact (KD/stun) nerfre gondolsz, akkor az már a BG-vel együtt implementálva lett, de más egyébről nem tudok.
  • jodzsep
    #2211
    Véleményem szerint, én nem csinálnék slayert mert, koreában most akarják nerfelni, túl OP. Szeirntem nézz meg pár videót youtubon vagy nézz fel a Variance: Hungarian TERA oldalra ott nagyon sok leírás van karakterekről, skillekről.
  • Marfy
    #2210
    | Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |

    Nem megy ez neked.
  • Tommy Fury
    #2209
    Hát halott biztos nem mert már lezárták volna:)
    Engem meg hidegen hagy a nagy tömeg.Legyen egy jó kis közösség akivel megy az Insta meg BG azt jónapot kívánok!:D
  • Tommy Fury
    #2208
    Ja közben megoldódott.A trial mindenképp kell mert ismerős csak jövőhéten érkezik és adja a kódot(Hozzáteszem 3 ezer ft lesz az alapjáték igaz nincs rajta játékidő de 5k-ért tudok 2 hónapot) és vannak rajta karakterek pénzzel,szal induló tőke meglesz:)
    Igaz befizettem most Swtor-ra is de nem akarok egy játéknál lekötni magam és ez olcsó lesz így most.
    Slayer jó lesz akkor nekem:)
    Köszi az infókat!
  • Nuclearity
    #2207
    és melyik játék nem halott ha már butaságokat beszélünk? Ja persze a WoW ^^...

    Tommy Fury, Essenia server a legnépesebb PvP szerver és van Magyar Klán is.
    2. Ezt te döntsd el, hogy akarod-e az 1 hét bonuszt vagy sem.
    3. van battleground bár EU ban most épp nincs (javítás alatt) de durván 10 perces CD van rajta, szoval kb mindig mehetsz rá mint AoCban. Open World pvp is van (a legérdemesebb a daily helyeken portyázni.)
    4. Barbárhoz én legjobban a slayert tudnám hasonlítani. 1 kétkezes batár kardot tud hordani csak (minden kaszt csak 1 fegyot hordhat) de abilityk terén, a Slayer hajaz a legjobban az AoC os barbárhoz.
  • Tommy Fury
    #2205
    Hello!
    Lenne pár kérdésem mert tervezem megvenni Tera-t és mivel havidíj is lesz nem ártana tisztában lennék pár dologgal.
    1:Melyik PvP Szerver a legnépesebb és van ott aktív Magyar Guild?
    2:Trial-al érdemes kezdeni,hogy legyen 1 plussz hetem,vagy inkább ez a trial csak a szintezésről szól?
    3:End game tartalom,van Battleground vagy minigame szerü pvp és Wpvp?Ha igen milyen rendszereséggel kezdődik úgy kb.?
    4:Barbár féle Class-hoz melyik hasonlít inkább?Tehát legyen azért valamennyi armor,CC és DPS is.Mondjuk Az Age of Conan barbárhoz melyik class hasonlít itt.
    Egyelőre ennyi,köszi ha kapok választ:)
  • menorel
    #2204
    A cikkben van egy hatalmas csúsztatás, mivel úgy állítja be, mintha a kérdéses F2P szerveren szinte ugyanaz elérhető lenne, mint a fizetős szervereken, azonban ez nem igaz. Csak annyit mondanék, hogy az F2P szerveren lvl58 a szinthatár, amiből a hozzáértők máris le tudják vonni, hogy mi is a különbség. Cserében viszont okosan kapnak az ott játszók egy egyszeri free transfer lehetőséget a fizetős szerverekre, ha ki akarják próbálni a játék endgame tartalmát.
  • Sir Quno Jedi
    #2203
    Előbb-utóbb minden ingyéjátszós lesz, most ez a trend. AZtán utána a játékban kopasztanak meg mikrotranzakciókkal. Felfogható afféle természetes demónak, ha tetszik maradsz és költesz rá, ha nem, kiszállsz időben.
  • Spardas
    #2202
    Ez mekkora egy szánalom cikk .http://www.gamekapocs.hu/hir/30758/koreaban_mar_ingyenes_a_tera

    Hogy lehet Így írni a játékról csak azért mert fizetős Kurva Gw2 hihetetlen, hogy milyen hatással van az emberekre.
    Nem akarom el rontani senkinek sem a kedvét de ha P2p be vált a játék instant Delete, kell a pöcsömnek asok Vér pistike....
  • Joey27
    #2201
  • menorel
    #2200
    Ha fel töltöd, akkor fogsz tudni játszani újra az accounttal.
  • Joey27
    #2199
    Sziasztok. Digital CE-t vettem meg és mikor lejárt a 30 nap, nem töltöttem fel, igaz nem is volt idöm játszani. de ezt az uzenetet kapom amikor próbálok bejelentkezni :

    Please select an account
    TERA - Collectors Edition
    - --MISSING--

    a kérdés tul. képp. ha feltöltöm akkor ez "orvosolódik"? vagy buktam az accom?
  • menorel
    #2198
    Sem nem fogok vitatkozni, sem nem fogok magyarázkodni. Ez a topic továbbra is a TERAról szól, nem pedig arról, hogy egy játékos, aki még csak a lvl cap-et sem érte el miként kívánja összehasonlítani a játékot egy másik játékkal, ahol még szintén a max lvl közelében sincs. Ezt a freedomfigter stílust meg szerintem hanyagold, nagyon nem áll jól neked.
  • Vicodine
    #2197
    A hasonlitgatasi jog mindenkit megillet Sosem ertettem miert faj ez sokaknak, de persze diplomatikus hangnemben ezt is tuti megmagyaraznad:) gl
  • menorel
    #2196
    Aki esetleg nem kötné a fejleményeket a blogon: HOLNAP JÖN EU-ba A 'THE ARGON QUEEN' patch! Igen... eddig csak lebegtették a dolgot, de most amikor már senki sem várta volna jött a bejelentés... Szóval öröm és boldogság. Holnap egy vadi új Arborea köszönt minden aktív játékosra.
    http://tera.variance.hu/2012/08/20/holnap-maintenance-kis-raadassal/
  • menorel
    #2195
    Nem nyert, ha jól tudom, akkor Xerb a Velik/PVE szerveren játszott. Nyilvánvalóan nem keveset vett ki belőlük és a lelkesedésükből az az apró momentum, hogy potom másfél hónapot késett az első értelmes patch. (ToT és Nexus)
  • Nuclearity
    #2194
    ez nem általánosítás, ti beleestek abba az 5% ba akik szimplán megunták (ismerek ilyet én is, nem is egyet, sőőt...) de ha az essenián játszottál, akkor tudhatod, hogy a trollok és a crybabyk nagyrésze MÁR szerencsére lekopott. Én ugy gondolom nincs szükség olyan játékosokra akik csak a feszültséget generálják állandoan a LFG chaten, számomra azok sem fontosak akik csak beírják, hogy wow first mmo...stb (tudom én ki lehet kapcsolni, de ezek akkor is ott vannak, maradnak és a legtöbb embernek a LFG chanel amugy is fontos.) Szóval még mielőtt mindenki belevenné magát ebbe a nagy általánosításomba, gondolja meg, hogy hova sorolja magát plz.
  • frango
    #2193
    2 héttel a kezdés után gondoltam, hogy indítok egy karaktert PVP szerveren is. Na akkor láttam a rengeteg Sorcerert kezdőn.
  • xerb
    #2192
    Ez tetszett . nem tudom kihagyni hogy erre ne reagáljak :)
    Én kb 1 evet vartam a jatekra . Kiadtam kb 250k-t hogy parommal mind2-en tudjunk max beallitasokon jatszani. Preorder CE mindkettonknek . Megis meguntam 2 honap alatt ,pedig nagyon keszultunk ra.
    Szal nagyon nem jo ez az altalanositas amit irtal :)
    Es sok ismerosom is szinten quitolt akik nem anyu pebzen vettek es vartak ra jopar honapot .