3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • Nyico
    #2272
    Sziasztok!
    Valaki megtudja mondani melyik szerveren vannak magyarok?
  • BoneDragon
    #2271
    Bár én nem várok semmi jót gameforge miatt. Lásd Aion.
  • frango
    #2270
    Ha csak a bétával játszottál akkor mondhatjuk, hogy csak "szerencse", hogy bejött a megérzésed. Az pvp end contenttel voltak gondok. Annó én is annak hiánya miatt hagytam abba(és szerintem nagyon sokan).
  • BoneDragon
    #2269
    Erről nem tudok nyilatkozni. Én csak bétával játszottam és már akkor éreztem, hogy hamar f2p lesz. Nem azért mert annyira szar, csak megérzés.. Én már várom, mert nekem eléggé bejött a játék.
  • kovalik
    #2268
    Szerintem így sok játékos visszamegy és újra lesz "élet" a szervereken.
    Így teszek majd én is.
    Bár pár infóval le vagyok maradva még. BG már működik normálisan ? GvG van PVE szervereken is?
  • BoneDragon
    #2267
    Take a look at the future of TERA in Europe. We just released some important news for all of you. TERA will go F2P in February 2013. Get the details on our revamped website! ~Raven
  • frango
    #2266
    Na már értem miért volt ez a hosszú karbantartás ma.:)
  • kovalik
    #2265
    Csak F2P lett NA-ban is! Akkor nagyon valószínű, hogy EU-ban is az lesz nem sokára.
  • B3ndeguz
    #2264
    Sziasztok!

    Eladó 30 napos feltöltés!!
    Érdeklődni emailbe: [email protected]

    ÜDV
  • menorel
    #2263
    Sziasztok, Tisztázásképpen: Jelenleg semmilyen hivatalos információ nincs arról, hogy akár EU-ban, akár NA-ban rövid időn belül terveznék bevezetni az F2P modellt.
    A koreai F2P bevetésnek nagyon sok oka van, ott elég erősen változik a piac, emellett pont januárban jelenik meg egy igen nagy horderejű konkurens játék ami szintén lépésre késztethette a kiadót. Nálunk jelenleg semmi ilyesmi nincs a láthatáron.
    Az EU szerver közül én egyedül a Killian (INT PVP) szerver kapcsán tudok nyilatkozni. Ott a populáció igen népes. Pont most a karácsonyi event kapcsán realizálódott számomra hogy mennyire sokan is vagyuk. Még a nagyon hajnali órákban sem lehetett olyan zónát találni, ahol ne lett volna legalább 5-6 konkurens a mikulásvadászaton, nap közben ez akár több százra is fel tudott duzzadni a rengeteg szintező kiskarakter miatt. Figyelembe véve, hogy a TERA-ban van 3 kontinensen 18 ország, amiken belül van legalább 2-5 zóna ez igen tetemes számot ad ki.

    Mindettől függetlenül az ismert tény, hogy a Gameforge január közepén valamilyen nagyobb bejelentésre készül. Komoly esélyét látom annak, hogy ez erősen fogja érinteni a TERA üzleti modelljét, azonban amíg erről nincs hivatalos bejelentés, addig minden ezirányú információ csak spekuláció.

    Az észak amerikai kiadó rögtön a K-TERA bejelentést követően azt jelezte, hogy sem NA-ban, sem EU-ban nem tervezik az F2P váltást, mivel jelenleg is profitábilisan fenn tudják tartani az előfizetői modellt.

    Kérném ezek miatt kezeljétek egyelőre csak egy gyenge alternatívaként az F2P váltás lehetőségét.
  • Frosty01
    #2262
    mint ahogy az sejthető volt már az elején is. mindenesetre, ha olyasmi f2p modellje lesz mint a gf-es aionnak, akkor valószínűleg elég sokan fognak játszani. én is szívesen ránéznék akkor... :)
  • frango
    #2261
    Én még sehol nem olvastam, hogy nálunk is F2P lenne. Mondjuk, ha az is lesz akkor max. 2 hónappal a váltás előtt jelentenék be szerintem, hogy megmaradjanak az előfizetések addig is. Lehet jót tenne a játéknak egy okosan összerakott F2P modell, mert ahogy nézem a játékosszám elég durván megcsappant:(
  • pimpi001
    #2260
    most akkor nort america and europa mikor is lessz free? lehet ezt tudni? vagy a januar 10 az ide is ervenyes?
  • BoneDragon
    #2259
    Inkább várd meg a F2P-t.
  • m1dn19ht
    #2258
    A programot nem tudom, a tűzfallal eddig nem volt probléma...
    Most kaptam egy tippet, hogy akkor szokott előfordulni mikor a launcher nem tudja frissíteni magát... Remélem ez lesz a baja...
    Köszi a választ :)
  • frango
    #2257
    Nem lehet, hogy tűzfal vagy valami program fogja meg?

    Nekem is lenne egyből két kérdésem.:) Az egyik, hogy most az új kiegészítés megint felkeltette az érdeklődésem a játék iránt és szeretnék visszanézni a játékba, hogy mik is történtek nyár óta. Honnan tudnék a legolcsóbban, biztonságosan játékidőt vásárolni?
    A másik, hogy ez a "The Alliance" nálunk kb. mikorra várható?
  • m1dn19ht
    #2256
    Sziasztok!

    Nekem egy olyan problémám lenne h már 1 ideje nem tudok játszani a játékkal... Mikor feltelepítettem a játékot akkor is volt ilyen problémám, de újraindítottam a játékot és működött, most már ez sem működik.
    Mikor elindítom a játékot, előugrik 1 ablak, letölti a patchet, a piros csíkban azt írja ki h applying patc és ettöl jobbra a play gomb szürke marad. Aminek pirosnak kéne lennie...
    Mi lehet a problémája? Már újra telepítettem a játékot is... Én annyira nem értek hozzá....
    A válaszokat előre is köszönöm
  • BoneDragon
    #2255
    "TERA goes F2P in Korea and Japan. How long until it hits Europe and North America?"
    Link
  • Gyogyito
    #2254
    A Voidwalkers Guild nevében kívánok mindenkinek Békés, Boldog Karácsonyi Ünnepeket!
  • undY1ng #2253
    Nagyon szépen köszi! :)
    Bár nem értem, hogy miért pont ilyen "egyszerű" kódot kell beírni. :D
  • Ackronikon
    #2252
    Hali,

    A 7 napos trialt külön kell aktiválni, mégpedig úgy hogy belépsz az accountodra és ott rámész a redeem code nevü kis gombra és beírod azt a szöveget amit a leírásban mondtak ott amikor rámentél, hogy trialozni szeretnél ott 3-4 lépésben leírja hogy mit kell tenned. ha ezt beírtad akkor aktiválja a trial játékot
  • undY1ng #2251
    Most a Trial Tera az nem mindenki számára elérhető? Mmint aki regisztrált. Az eredeti accomon volt Trial de lejárt (mert azt hittem, hogy külön kell aktiválni trialra és majd akkor kezdi el számlálni), ezért csináltam egy másik, de sajnos arra sem lett. Esetleg valaki tud küldeni Trialt?
  • B3ndeguz
    #2250
    Sziasztok!
    Van 2 db 30 napos Tera feltöltő kártyám elado. prohardveren hirdetem, de még nem tudok linket beszúrni. Akit érdekel kérem keressem fel emailbe: [email protected]

    Szép napot!
  • szergely83
    #2249
    Az egy időkorlát nélküli trial (tehát egy erősen korlátozott verzió low lvl limittel), de messze nem free to play.

    Korlátozások copy-paste:

    "You may only have 1 Discovery Edition on your En Masse account.



    Max level 28
    200g limit
    Max gathering skill of 150
    Max crafting skill of 100
    2 characters per server



    Chat restrictions:



    Area chat
    Global Chat
    Trade Chat
    Bargaining at the brokerage
    Party search
    Whispers (you will be able to whisper to players on your friends list)



    Limits to:

    Bank. You cannot deposit gold into your bank.
    Parcel. You may not send parcel messages, but you may receive them.
    Friends List. You may not add people to your friends list, but other may add you to their friends list. If someone adds you to their friends list they will show up on your friends list.
    Whispers. You may only whisper your friends.
    Guild. You may not apply to or create a guild, but if invited, you may accept a guild invite.
    Trade Broker. You may not post items for sale, but you may purchase items.



    Other restrictions:



    No dueling, death matches, or battlegrounds.
    No trading.
    You may not transfer to another server."

    Kb minden fun dolgot letiltottak benne. Ez nem f2p, hanem trial.
  • Ackronikon
    #2248
    Igen ez van amcsiknál tehát trialnak jó lesz, bár de azért 60 még messze van arra jó hogy kipróbálja az ember :)
  • maniac001
    #2247
    Hát fene tudja... Ha olyan F2P lesz mint az swtor-ban akkor inkább ne. De ha olyan mint a GW2-ben akkor meg de :)
  • hitman090
    #2246
    Közben meg ezt találtam a tera magyar oldalán :D


    Play for Free - 2012-11-10

    Úgy néz ki hogy sokak álma fog teljesülni mivel az Amerikai Tera átállt Free 2 Play verzióra már csak hónapok kérdése és az EU is ezt fogja tenni.

    pár apróság amivel megfogják a játékosokat :

    lvl 28 a max
    nincs időkorlát
  • hitman090
    #2245
    Köszi.
  • maniac001
    #2244
    Hát ezt nem tudom, van trial, és mintha lett volna valami F2P szerver ahol lvl58-ig lehet fejlődni, de nem tudom most mi a pálya.
  • hitman090
    #2243
    Kösz a gyors választ.Még annyit kérdeznék hogy csak ilyen formában érhető el a játék vagy lehet ingyen is játszani vele mint a wow-al pl tört szerveren?
  • maniac001
    #2242
    Havidíjas.
  • hitman090
    #2241
    Sziasztok érdeklődnék hogy ez a játék F2P? vagy P2P ?
  • maniac001
    #2240
    Na igen ez jogos.

    Tud valaki magyar klánról az EN pve szerveren? (nem jut eszembe a neve)
  • szergely83
    #2239
    Hát hogy is mondjam... két eltérő alapelven működő szerver játékosai nehezebben dolgoznak össze :P
  • maniac001
    #2238
    Az miért baj? Instance-olt területen van ha jól gondolom.
  • szergely83
    #2237
    60-tól, endgame only. PvP és PvE szerveren játszókat is egyberakja a rendszer (sajnos).
  • maniac001
    #2236
    Köszönöm a választ. Én pve szerverre mennék. Hányas szinttől elérhető a BG?
  • szergely83
    #2235
    Archer és sorci is kitűnő PvP-re. Archerrel talán könnyebb aratni az embereket (tipikusan archerek szerzik a legtöbb killt BG-ken), 40-50K critet (közel 1hit, jobb gearrel 1hit) simán kitol a feltöltős skilljeivel, viszont tudni kell célozni és időzíteni vele. Cserébe kevés skillel lehet sikeresen harcolni.
    Ezzel szemben a sorci sokkal "skillesebb" játékstílust igényel, több mindenre kell figyelni vele, több taktikát kell alkalmaznia, de jobbak a túlélési esélyei is (teleport, pajzs, kővé válás). Neki is van "1hit" skillje, de ha nincs megfelelően cc-zve az ellen, nagyon könnyű kikerülni.

    @Ackronikon: nincs transfer, kb 2 hét felhúzni egy karit napi 5-6 óra játékkal.
  • HyperMonkey
    #2234
    Milyen most az archer pvp-re? Vagy még sorc ami foglalkoztat. melyiket ajánljátok ha nekem egyformán bejön mindkettő?
  • Ackronikon
    #2233
    Sziasztok!

    Én is kicsit nagyobb kihagyás után tegnap befizettem és lenne 1-2 kérdésem (elnézést ha korábban volt erre válasz):

    -van-e transzfver pvp és pve szerver között?
    -mennyire grindelős a szintezés? korábban páran ezért hagytuk abba bár lehet hogy csak a pvp szerver sajátossága miatt tűnt lassúnak :)

    köszi