3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • torrente111
    #3689
    igen sajna bekapcsoltál a láma szűrőt.
  • ProfBako
    #3688
    Én azt észrevettem hogy több ramot használ a játék az utóbbi időben, de amúgy semmi.
  • Titan
    #3687
    Srácok! Kihagytam pát hónapot és frissítés után egy pár perc után a hang szétesik, bezizeg, beakad és az fps drasztikusan leesik szinte képregény lesz az egész játék pl. instában...:(
    Eddig semmi baja nem volt....driver frissítések megvoltak(amihez lehetett), de nem javult semmit...
    Op. win7 64 bit, i7 3770K, 8GB RAM, GTX680 Eddig pl. NEXUS max grafikai beállításon 15fps-t produkált...

    Hallott vagy tapasztalt valaki már ilyen problémát?
  • Jockey
    #3686
    sziasztok!

    Kicsit visszanéztem én is, azt kell mondjam nagyon jól esik újra tesztelgetni ezt a harcrendszert, hihetetlen mennyire el van találva..
    egy 55ös archer hagytam abba anno, még nézegemtem mit kellene tennem és hol..
  • nomiss
    #3685
    hello, hol érdemes most játszani melyik serveren ? hol van most olyan magyar guild ahol van élet inkább pve ?
  • ProfBako
    #3684
    Sok mindent lehet utálni benne, de pont az enchant rendszert? Mi a gond vele? Működik rendesen.
  • Pocakattys
    #3683
    Köszönöm. ŰIdőközben láttam egy-egy +15 cuccot a szerón. egyik Renegade = WM4) a másik valami D betűvel kezdődött, de nem emlékszem. Gondolom PVE cucc lehet, mert a Renegade ugye PVP.
    Nem is baj, mert még a Renegade ij is olyan nyersi mennyiséget kíván, amit én nem fogok össze guberálni, legyártani egy hamar.
  • torrente111
    #3682
    hát ja.imádnám is ezt a játékot,ha nem volna benne ennyire szar ez az enchant rendszer
  • ProfBako
    #3681
    +15-re kizárólag a Vision maker 4-es tárgyakat lehet enchantolni, és kb 300K goldba kerül+12-ről +15-re.
  • Pocakattys
    #3680
    Vajon mitől lesz egy +12-es cucc +15-re húzható? Mert a kovácsnál ott haberében az enyém (Defiance) nem az. Nincs benne az "Eligible for Apex Enchantment" szöveg. Ezt el lehet érni, hogy benne legyen? Vagy csak bizonyos itemek rendelkeznek ezzel?:P
  • ProfBako
    #3679
    Az a régi teleport papír nem jó semmire.
    Premium area teleport sroll kell ahhoz hogy betudj menni.
  • Pocakattys
    #3678
    A gond, hogy van jegyem (ghillieglade teleport teki) de nincs ghillieglade bejárat ott, ahova visz. Ez régi teki. Eszerint nem jó semmire? kuka,
    Meg olvasgattam szerény, semmire se való angolságommal én, de csak az jött le, hogy heti egy, ha nem vagyok fizető játékos. Az nem ,hogy még plusz jegyet kell venni.
  • ProfBako
    #3677
    Igen, de csak az előfizetők mehetnek le ingyen, a FREE játékosok vehetnek jegyet vagy ha megcsinálják a 20db napi küldetést akkor kapnak egy jegyet. Ajánlom hogy olvasd a Tera főoldalát mert ezt is leírták ott ebben a cikkben
    Vagy most hétvégén ha belépsz akkor szombaton és vasárnap is kapsz egy-egy jegyet oda meg ruha kupont. :)
    Utoljára szerkesztette: ProfBako, 2015.02.27. 16:19:03
  • Pocakattys
    #3676
    Most akkor a patch vissza hozta ghillieglade-t vagy sem ?
  • ProfBako
    #3675
    A chat ablak sarkában van a piros fogaskerék ott vannak a beállításai ott állíthatod a méretét meg hogy miket jelenítsen meg és a betűk szinét is. A chat ablak jobb alsó sarkát megfogva az ablak méretét is húzgálhatod.
  • undY1ng #3674
    Köszi, így már azért jobban néz ki, de idegesítő, hogy a chat ablak rohadt nagy és nem lehet kicsinyíteni.. csak ha all ui scale-t állítom.
  • ProfBako
    #3673
    Csináld úgy hogy a scale all ui csúszkát húzd 125-re és ami túl nagy lett azt az alatta lévő menüben meg húzd le 80-ra és akkor jó lesz. Legalább is nekem így jó.
  • undY1ng #3672
    Ti milyen grafikai beállítások mellett játszotok? Szépek az effektek meg minden de túl sok van (instában pl) és kicsit zavaró már. Továbbá a betűk nagyobbítására nincs valami mód? Tudom van az UI de pont hogy szeretem ha kisebb minden és ingame többet lehet látni.
  • Janusz
    #3671
    Sziasztok, Fraya szerveren keresnék olyan tatás magyar guildet, semmi rohanás, csak szeretnék magyarokkal játszani. Bár ha belegondolok más szerver is megoldható, mivel elég új vagyok még Teraban, ezért szívesen indítok új karit.
  • ProfBako
    #3670
    Igen az alchemyt érdemes szerintem.
  • undY1ng #3669
    Potionözés itt is Alchemy? Szóval akkor azt érdemes felhúzni (úgy veszem ki az írásaidból)? :)
  • ProfBako
    #3668
    Ja :D
    Kisebb szinteken semmiféle kép pen nem éri meg.
    Maxos szinten is a fegyver meg armor crafting nem igazán éri meg a jó cuccokhoz nagyon ritka az alapanyag így nagyon drága az egéssz, pl most gondolkozunk a haverral hogy esetleg gyártanánk újfajta brosst de 100e a tervrajz meg valami alapanyag kell hozzá 25e ért plussz az apró szóval még így is hogy mi 4et gyártanánk így szétmegy a költség nem biztos hogy megéri az 55-65e anyagköltség darabonként. A potionok meg a különböző papírok gyártása már megéri mert használod meg jó áron el lehet adni. Az etnching határeset eladásra nem túl nagy a kereslet így szerintem egyszerűbb ha megveszi az ember, bár az tuti hogy olcsóbb magadnak csinálni.
  • undY1ng #3667
    Bocsi a professionos dologgal kicsit "wowosan" fogalmaztam. Szóval elindulni valamelyik craftolós dologban mint weapon/armorsmith stb.
  • ProfBako
    #3666
    "professionokat húzni" Az nem tudom mi lehet :)
    Bányászni kis szinten csak annyit érdemes hogy meglegyen a max szinted a bányászatból, mert a potion és papírok kraftingolásához kell amit szerzel belőle. De mivel ezeket nem valószínű hogy fogsz gyártani nem kell, max szintem már jobbakat lehet gyártani de ahoz meg nem jók a kis szintű cuccok. A kis szintű cuccokat azért érdemes megtartani mert 55 szinten lessz egy küldetés kaiatorban amihez kell minden ilyen bányászott cucc ból, azt hiszem 55db és ha azokat leadod akkor kapsz egy plussz sort az inventoriba(amit pénzért nem lehet megvenni). És a több hely mindíg jó :D
  • undY1ng #3665
    Van értelme fejlődés közben professionokat húzni? Esetleg bányászkodni, essencet szedni meg ilyenek? Vagy majd max szinten?
  • undY1ng #3664
    Sikerült visszacsalnom mindenkit! Négyen nyomulunk partyban és így mégfeelingesebb az egész. :) Az is jó, hogy ugye új kiegészítő miatt gyorsabb a fejlődés aminek örülök. Nagyon kíváncsiak vagyunk a high end tartalomra! Köszi a választ!
  • ProfBako
    #3663
    undY1ng
    Van e értelme felhúzni? Ha szeretsz játszani akkor van, most a magas szintű insták számát nagyon lecsökkentették a 65lvl-es patchel. De elvileg párhét múlva jön egy új patch amivel jönnek újabb insták.
    Az újdonságokat érdemes követni ill. visszanézni az eu és az usa tera kezdőoldalán, az usa-s sokkal részletesebb szokott lenni.
  • undY1ng #3662
    Gameforge support meg minden itt is ugyanolyan rossz mint Aionba? Már vagy féléve nem nyúltam hozzá a játékhoz és anno lvl 40nél álltam meg a Lanceremmel. Van értelme felhúzni max szintre? Nekem nagyon tetszett a játék csak haverok abbahagyták aztán én is, de most épp próbálom őket visszacsalni! :D Szóval ki nyomja még max szinten és mi a kínálat? PVP PVE, szóval bármi terén!
  • Pocakattys
    #3661
    A Gameforge az európai, az Enmasse pedig az USA területen szolgáltat. Vannak eltérések és van, aki esküszik az Enmasse-ra. Magyarok minden szerveren vannak, de hogy összesen mennyi és melyiken a legtöbb, szerintem nincs erről reprezentatív adat.
  • madnessmarci
    #3660
    Üdv!

    Mennyi magyar játszik most jelen pillanatban TERA-val? Esetleg magyar guild-ek vannak? Illetve melyik szerveren?

    Ja igen, és a Gameforge-os változatot érdemes letölteni vagy esetleg másikat?
    Utoljára szerkesztette: madnessmarci, 2014.12.28. 10:34:27
  • Pocakattys
    #3659
    Van valami heti limit a Bellicarium és Killing spree pontokra is, mint a Nocterium pontokra?
  • Pocakattys
    #3658
    Köszönöm!
  • ProfBako
    #3657
    inventoriban alul van 3 gomb, az egyik az encant menü a középső amin kis porkupac van az a porítás a jobb oldali meg a kristály gyártás.
    Na azzal mindent lehet porítani. Tegnap voltam megint a Bathysmal Rise -ban és most figyeltem :) , csak egy db MES-t dobott és arra is rollozni kell, szóval gyakorlatilag nem dob.
  • Pocakattys
    #3656
    Még mindig bénázok!

    Nem tudok rájönni, hogy mivel lehet a régi foddereket porítani! A menüből az extract-ot kivették, vagy csak azt sem találom, de ugye ott csak 13-ig volt reci. A merchant-nál meg se kalapács, se egyéb ilyesmi.
  • ProfBako
    #3655
    MES-t a patch óta csak a Ravenous Gorge-ból egy táskából egyet ad a Bathysmal Rise -ban is dob de arra nem emlékszem hogy mennyit.
    Az enchant 0 tól +9-ig az új porokat és fodder kristályokat lehet használni +10 tól +12-ig a szokásos m.alka vagy ext.alka és a fodder kristályokat lehet használni. A porokat lehet venni a mercant-nál is meg dob is, a fodder kristályokat a tárgyakat leporítva lehet szerezni vagy dobja.
  • Pocakattys
    #3654
    Köszönöm!

    Még hülye kérdések: MES-t hol lehet farmolni? Meg mivel lehet majd a Masterelt uj cuccot tovább húzni? Az új encsi itemekkel?
  • ProfBako
    #3653
    A 61-es Sabex Armory insta nagyon könnyű, és glipteket ad.
    A 64-es Macellarius Catacombs is könnyű ha normális felszerelésű és 65-ös emberekkel mész, de lehat nagyon nagy szívás is. úgyanúgy glipteket dob.
    A Ravenous Gorge (3 emberes) jó emberekkel simán megcsinálható de nem könnyű healer mindenképpen ajánlott és legalább egy karakter aki tankol, mi megcsináltuk varázslónővel nyilassal meg pappal de az első két bossz nagyon menekülős volt. az utolsó boss előtt három kristály közüll lehet választani a healer, sorcerer és tank közüll. A tankot mindenképpen ajánlott választani még ha visztek is tankot is.
    A ezt a bosst 12-percen belül kell kinyírni mert ha berág akkor egy ütés tuti halál. A drop pedig szánalmas, egy db ékszert dob ha jó kedve van szóval kb30perc szenvedésért nagyon gáz.
    A Bathysmal Rise insta elég nehéz de megcsinálható jó csapattal. Az állatok kiszámíthatók és látható mit akarnak csinálni és nincs túl sok skilljük. Az utolsó boss a Kezzels Gorge-ból átemelt boss új külsővel úgy hogy ismerős lehet.
    Nem PVP-zek úgy hogy azokat nem tudom.
  • Pocakattys
    #3652
    Valaki aki jártas benne mesélhetne az új instákról és az uj izébigyórol, a monkeydrome xar ál pvp instáról.
  • ProfBako
    #3651
    Mit ír ki? mert az nem mindegy.
    Amúgy sokaknak problémás a telepítés, nekem is probléma volt az egyik patch felrakásnál, én úgy oldottam meg hogy egy másik gépemről átmásoltam a komplett játékot. Szerencsére van itthon 7db gép. :D
    Ha csak sokáig csinálja a patchelést akkor az nem gond,mert baromi sokáig csinálja csak ott kell hagyni hagy dolgozzon, esetleg újraindítani a launchert.
    Esetleg meg lehet próbálni a launcher play gombja alatti beállításokba bemenve a legalsót választani hogy leellenőrizze a fájlokat és kijavítsa.
  • alyr2
    #3650
    Regen jatszottam, mar parszor probaltam ujrakezdeni de a telepitesnel nekem mindig kifagy illetve hibat ir(paccselesnel) valami otlet?