3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • LocalPatriot
    #2930
    És már ott sincs sorbanállás? Lehet átvinném akkor oda a karakterem.
  • LocalPatriot
    #2929
    Valaki esetleg tudna segíteni enchantolással kapcsolatban. Egyszerűen nem értem, hogy működik. Vettem már gold, blue itemeket, de az enchant négyzetbe semmit nem lehet berakni. Mit lehet enchantolni, és ahoz mit lehet a másik négyzetbe tenni. Mit kell nézni? Azt tudom, hogy alchemist kell a 3ik négyzetbe.
  • Marfy
    #2928
    Én a Fraya-n vagyok
  • szergely83
    #2927
    Igen, bármikor upgradelheted a free accountod veteranra, ha megvan a hozzá szükséges kulcs a dobozos verzióból. :)

    Az endgameről: endgame van. Nem is kevés. :) Nézzük:

    - Napi questek
    - egy tucat könnyebb endgame insta, ahova 2-3 fős partyval (némelyik solozható is) fogsz visszatérni főleg alkahest és masterwork scroll farolásra: Labyrinth of Terror, Ebon Tower, Kelsaik's Nest, Fane of Kaprima, Balder's Temple (mindegyik normal és hard móddal)
    - igazi kihívást jelentő insták, ahonnan a legjobb PvE geart, illetve alapanyagokat szedheted össze: Argon Corpus (normal/hard), Manaya's Core (normal/hard)
    - ranked insta: Crucible of Flame
    - automatizált mass PvE event és raid insta, hozzá tartozó napi questekkel: Nexus, Nexus Traverse
    - PvP insta: 15v15 battleground PvP gear kiszedéshez
    - PvP insta: 3v3 arena gyakorló és ranked móddal a jelenlegi legjobb PvP gearhez
    - két insta az advanced glyphek (talent szerűség) kiszedéséhez: Temple of Temerity, Sirjuka's Gallery
    - dolgok amike nem csak az endgame-hez tartoznak, de ott nyernek értelmet: politikai rendszer, GvG, deathmatchek, BAM-ozás, PK

    Lehet kihagytam valamit, de a lényeg látszik: endgame márpedig van :)
    Hogy mi az ami broken?
    - Battleground: Soha ne egyedül jelentkezz! Ha soloban mész a rendszer nagyobb eséllyel dob egy partyba más solo játékosokkal, akik néha még PvP gearrel sem rendelkeznek... egyedül veszésre vagy ítélve.
    - 3v3 Arena: a rendszer nem engedélyez két healer classt egy csapatban, két tankot viszont igen (lancer és warrior), ami meglehetősen unbalanced kombót eredményez. Ezt javítani fogják (koreain már így nem lehet jelentkezni).
    - Nexus: hatalmas server laggokat és folytonos dc-ket eredményez az egy helyen harcoló hatalmas tömeg. Ezt szintén megoldják a következő patchben, egy nexus ponton maximum 120 fő vehet fel questeket.

    Ezen felül sokan nincsenek tisztában vele, de nem minden content elérhető bárkinek, ugyan be tud menni adott instákba, de a teljesítéshez bizony gear, rengeteg tapasztalat és csapatmunka szükséges. Így a hard mode insták tényleg kemények, a 3v3 arénából pedig nem véletlen lehet a legjobb PvP geart kiszedni!
  • LocalPatriot
    #2926
    Féltem, hogy ez lesz. Már levelet is írtam neki, de válasz se jön...:S Pedig tényleg segítőkész volt a srác, meg írta h a guild is az, ezért lenne jó ismerni. De akkor várok még egy-két napot, és keresek egy guildot.

    Te melyik szerveren játszol?
  • Marfy
    #2925
    Hát szerintem max megkérdezed tőle, a felületen szerintem nincs ilyen szűrési lehetőség.

    "összességében boldogan és dalolva hanyagolom wowot tera miatt :D "

    Jelenleg én is így vagyok, majdnem 8 év azért sok, már házasságból is...
    Annak ellenére, hogy rengeteg kényelmi funkció és tartalom kedveskedik a játékosoknak, már egyáltalán nem köt le. A Terában látok fantáziát, bár lehet csak az újdonság varázsa. Remélem ez 60on is megmarad, mert a GW2 pont ezért hagytam ott, mert max szinten semmit nem lehetett csinálni.
    LFG rendszer nincs egy olyan játékban ahol nincs tank heal, csak be kell dobni 5 ember..., cseten kell kucsorogni, haló 2013 van...
    Nincs normális tartalom 80on. Van ez a Fractal of jó nagy nulla és kész.
    PVP nem érdekel, WvW az ami nem rossz, de max 1 hét és megúnta az ember. Úgyhogy remélem a Terában nem ez lesz.
  • kastil
    #2924
    Köszi!

    és a free to play accomhoz hozzá lehet adni a dobozos kulcsot? Mert egyelőre felhuzok egy karit, hogy van e egyáltalán endgame, mert nagyon azt mondják ingame, hogy "broken", mint ahogy a pvp, gvg, bg, és szinte minden, amire rákérdezünk :D

    pár szó saját vélemény, mint kezdő

    egyébként rohadtul mocsok kurva jó a harc benne, mintha egy singleplayert csapatnék, pár óra alatt teljesen meg lehet szokni a használatát uinak - graf is nagyon helyén van, csak az npc/pc draw distance röhejes, na meg a popup. nemtom minek kell szarrá korlátozni manapság.

    külön tetszik, hogy itemshoptól eltlekintve "alig" van különbség a tera club, veteran és a free accountok közt, dungeon reset és reward talán ami leginkább szemet ütött - de pl egy aionhoz képest nagyon király.

    ami még nálam pirospont, hogy végre egy mmo, amiben l2-szerű vonatozás (no meg pk) van, és erre minden kaszt képes (bár még csak 21 slayer vagyok, szóval csak arról beszélek, amit eddig láttam)

    ui-hoz visszatérve egy negatívum van, ha lehuzom ui sizet mert nincs 270m vetítővásznam, akkor a tooltipeket lehetetlen elolvasni, ezt valahogy máshogy is meg lehetett volna csinálni szerintem.

    összességében boldogan és dalolva hanyagolom wowot tera miatt :D
  • kastil
    #2923
    fraya
  • JaSoN HuNTeR #2922
    Melyik szerverre menjek? Hol van sok Magyar?
  • LocalPatriot
    #2921
    Hát xanax mellé ha lehet inkább nem iszok semmit :) tapasztalatból mondom.

    Ám a friendlistemben lévő személyeknél, valahogy megtudom nézni, melyik guild-ban van?
  • Marfy
    #2920
    Lehet pont az a baj.
  • LocalPatriot
    #2919
    Köszi, akkor valamit nagyon elnéztem...
    pedig mostanába sört se nagyon iszok...:S
  • szergely83
    #2918
    Biztos vagy a CD-ben? link

    @kastil: itt nincs digital upgrade, meg kell vásárolni hozzá vmelyik boltban, ha még kapható... Shopos itemek egy része tradelhető csak.
  • kastil
    #2917
    Eléggé emlmékeztet a játék az Aionra, nem tudom, hogy készítők vagy bárminek van e egymáshoz közük, csak annyit, hogy gameforge...

    Aionban a free to play accot lehetett upgradeelni shopból ugye, és az item tradelhető volt, ez itt is így van?

  • Fpocok
    #2916
    Szerintem hivatalos nincs. Viszont olvass vissza, ott írnak, hol vannak magyarok.
  • LocalPatriot
    #2915
    Az Overchannel nevű skill mivel jobb IV-esen, mint lvl I-esen?
    Ugyan annyi +-t ad, ugyan annyi a cooldown stb...
  • kastil
    #2914
    Melyik a "hivatalos" magyar szero?
  • MouQuiNewL
    #2913
    Ezt hívják úgy hogy vicc. Pofátlan vicc. Ez kb olyan nekem, mint ha külön felhívnák a figyelmemet arra, hogy ne vegyem meg a játékaikat, mert erre számíthatok... Ütném-rúgnám azt a paréjt, aki a Tera support csapatot vezeti.
  • Cence
    #2912
    igen létezik, minden üzenettől számított 5. napot (ha addig nem kapsz válszt- és hidd el nekem nem fogsz...) irhatsz egy "complain"t. Lényegében ez lehet a support, erre 1-2 napon belüle reagálni fognak (csak várd ki, ne írd felül sima kis üzenettel...) Igy is sokáig fog tartani a dolog, február elejétől huzzák az én dolgomat is, veterán lennék (dobozosan vettem meg, de elcseszték az accountomat, szóval mégcsak játszani sem tudok mióta F2P a játék, a support miatt...)
  • MouQuiNewL
    #2911
    Sziasztok! Mi a tapasztalat a supporttal kapcsolatban? Létezik, hogy 1-2 hete bejelentett dolgokra sem reagálnak? (f2p lennék, nem is zavarna, de voltam olyan lúzer hogy megvettem)
  • szergely83
    #2910
    *rerollol :P
  • szergely83
    #2909
    Nekem speciel akkor van sikerélményem, ha sikerül kiprovokálni az alant írtakat, de biztos ilyen is van amit írtál :) Meg olyan is, aki az általad írt kifogás mögé bújva relollol PvE szerveren :3
  • Fpocok
    #2908
    [off]Bandicam és még utólag fixelem a fényerőt, szaturációt.
  • Kistax
    #2907
    És te mit használsz ??Vagy utólag fixáltad a színeket ?
  • Marfy
    #2906
  • Fpocok
    #2905
    Akkor ne azt használd...
    Ráadásul utólag is tudod a színeket fixálni. Nálam Ilyen lett.
  • Kistax
    #2904
    Sajnos a Fraps így vette fel :( játék közben nem ilyen volt :)
  • Fpocok
    #2903
    Van aki alapból béna a játékokhoz és csak úgy van sikerélménye, hogy olyanokat öl, akik hátrányban vannak vele szemben.
  • XeeN
    #2902
    No offense, de elég beteg a hozzáállásod... A PK egy genny dolog, ez vitathatatlan. A PvP közel sem egyenértékű vele.
  • Fpocok
    #2901
    ÁÁÁ... a színek.... a szemem....
  • szergely83
    #2900
    Szoktam PK-zgatni Pathfindernél a bamozókat. Miért? Szimplán provokáció, vegye fel a PvP geart és jöjjön vissza (ilyen alig van); jöjjön vissza több emberrel, max én is hozok segítséget; küldjenek GvG-t; sírjon nekem sort PM-ben, beleadva minden fájdalmát és sérelmét, hogy megnyugodjak: egy újabb f2p játékos került közelebb hozzá, hogy PvE szerveren rerolloljon/transzfereljen :)))
  • Kistax
    #2899
  • darth devil
    #2898
    l2-ben minden volt, csak épp tudatos, fair pvp nem :D
  • Fpocok
    #2897
    Játsz PvE-n. Én is ott tolom ez ok miatt.
  • LocalPatriot
    #2896
    Hát nem tudom, de mint igazi l2 fan, nálam a pvp az amikor tudatosan harcol egymás ellen a két player. Az amikor valaki a bokorból előugrik, és sunyiba megöl, az PK. Mondjuk itt ilyen nincs. Azért is mentem inkább PVE szerverre:D
  • Psychedelic #2895
    Ok, akkor a 2 lehetséges válasz.
    1. Igen, akárki lekaratézhat pvp szerveren, kretén vagy ha sírsz emiatt, miután önként mentél pvp szerverre. Ha nem tudtad, mit jelent a pvp szerver, az nem mentség, inkább ciki.
    2. Nem, valahol biztos irta a hud, hogy veled most emberkednek, vagy nem, figyelj oda, mert ritka nagy szégyen, ha csak akkor veszed észre, hogy éppen ölnek, ha azt neked kiirja a hud nagy betükkel.

    Mindenki sírásként fogja fel ami írtál, mert az is. Ha azt gondolod, hogy fórumra beírod, hogy téged 2x is megöltek 1 óra alatt, biztos erre verik a kis 10 éves ártányok, egy pvp szerveren, és hogy majd most mindenki veregetni fogja a válladat, és egyetérteni veled, akkor te vagy eltévedve.

    Pvp szerveren nem sírunk a pvp miatt, azért megyünk oda. Főleg nem 2 halál miatt 1 óra alatt. Mi lesz ha késöbb majd kelsz fekszel egyfolytában, és komplett klánok nem fognak élni hagyni, csak mert megtehetik, hogy megöljenek, és meg is fognak. Irány pve szerver, aki nem hajlandó ezt elfogadni, és nem akar ilyen feltételekkel játszani, annak az való.

    Kedves egy közösség ez, de vannak dolgok amiket csírájában kell elfojtani, mert ha mindenki beírja ide, azt amikor igazságtalan, vagy előnytelen harcban alul maradt, akkor naponta 1000 új poszt jönne, és mást se lehetne olvasni. :)
  • djlear
    #2894
    Király kis közösség. A két lehetséges válasz az lett volna, hogy:
    1.Igen, akárki lekaratézhat menet közben, nem te vagy a kretén.
    2. Nem, valahol biztos írta a hud, hogy veled most emberkednek, figyelj oda. Ha sírásként fogod fel, nem én tévedtem el.
  • Psychedelic #2893
    Mit keres egy olyan ember pvp szerveren, aki 2 halál után, már rohan a fórumra kisírni a bánatát? Eltévedtél? :)
  • djlear
    #2892
    Ha neked az mentalitás, hogy a táborban küldetésből kifolyólag beszélek valami fejessel, miközben valaki hátulról megrak, hát lelked rajta.
  • Enosh Chan
    #2891
    Azért mert valaki teljesen más mentalitással játszik mint Te, nem jelenti azt, hogy kis tizenéves :)