3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • Betonfal83
    #2970
    A Sniper's Eye jobb ugye az Eagle's Eye-nál inkább beáldozom az attack speedet mint a movement speedet?(némely bowon úgy is található attack speed..)Jól gondolom?
  • Betonfal83
    #2969
    Köszönöm a segítségetek!Most megnyugodtam kicsit.. :)
  • szergely83
    #2968
    Archer az egyik leg OP-bb kari, főleg group PvP-ben. Feltöltős skillel lazán 1hitel, ha becritel, elég hatékonyan stunol, és az egyik legerősebb skillje (radiant arrow) nem elég hogy atomot lő feltöltve, de még fel is borít. Priest ellen viszont minden classnak gearre van szüksége, ebbe jobb, ha beletörődsz, nem fogod tudni leölni, hacsak nem végzed ki egy stun, vagy knockdown alatt.
  • Gyogyito
    #2967
    Az archer nem a legjobb dps, de rossznak sem nevezném. A trükk, hogy ne távolról használd a karaktert, közelről sokkal eredményesebb.
    A másik része a dolognak, hogy lvl 60-ra forrja ki magát a kaszt. Ugyanez igaz a PvP-re is. Lvl 60-ig nem beszélhetünk balance-ról.
  • Betonfal83
    #2966
    Sziasztok!Nyugtasson meg vk hogy az archer nem lesz ilyen fos high lvlen!Ez vm vicc szökőévente krittelek 48on 44ezret(sztem ez kevés)crystalokkal tele vk krittes dps nővelős és mindig hátulról támadok...A pvp meg vm vicc a pap ugy lenyom hogy csak lesek!Segítsetek kérlek! Begurulok és törlöm nagyon kezdem megutálni!
  • Gyogyito
    #2965
    A BAM a Big Ass Monster rövidítése. Elit szörnyek, amelyek "biztonságos" legyőzéséhez party kell, de vannak kasztok, amelyekkel solo-zhatóak. Persze ez függ a konkrét BAM-tól is. Jó loot-ot dobnak, és gyakran küldetések célpontjai ( nem beszélve az értük járó finom kis XP-ért ).
    Pár példa: Ovoliths Teraliths
  • Enosh Chan
    #2964
    Mit akarsz tudni a BAM-ról? Hatalmas, mobok amikhez party kell altalaban, hogy legyurd, viszont ha ugyes es turelmes vagy le tudod oket gyurni egyedul is. 60-on meg mar a par szinttel kisebb BAM-okat siman tudod solozni.
  • kastil
    #2963
    Persze, ezért is kérdeztem, köszi csak azért rámjött az ideg ha már egy pvp szerveren vagyok ahol nem csak 60on van pvp.

    Valaki esetleg írna pár szót erről a BAM dologról? állandóan írják, hogy invelnek rá, épp most néztem pár solo videót is, de nem teljesen tiszta
  • szergely83
    #2962
    Asszem egy hétig van pending alatt a törölt karakter, addig nem is tűnik el a többi közül és nem szabadul fel a slot sem. Utána max support.
  • Gyogyito
    #2961
    Próbálj meg beszélni a supporttal. Ha lehetséges a törölt karakter visszaállítása, ők tudnak segíteni.
  • kovalik
    #2960
    Szerintem itt nem lehet.Ezért jól meg kell gondolni a törlést.
  • LocalPatriot
    #2959
    Ismét lenne egy kérdésem...:S Esküszöm próbáltam utána nézni, de semmit nem találtam. Gondolom mert nincs is rá lehetőség.
    Szóval törölt karaktert, valahogyan vissza lehet hozni? Diablo 3-ban van erre lehetőség, asszem 1 hónap. Utána végleges a delete.
  • szergely83
    #2958
    A low level PvP egyáltalán nem mérvadó és igencsak unbalanced. Minden class más-más szinten kapja meg az első fontosabb skilleket. Lvl10-en még semmije sincs a slayernek jóformánmajd 30 körül kezd érdekessé válni, ahogy megkapod az első stunt és a "kard dobást" (distant blade). Magasabb szinten is kb annyit tölt vissza a Mystic healje, viszont tickel, nem instant és addigra neked már lesz kétféle stunod, két fellökésed, egy backstabod, továbbá három skilled casting megszakításra, amiből kettő instant (a combo hit első ütése ilyen, lvl1-től), amikkel még azelőtt megölheted a mysticet, hogy fel tudná venni a kis healjét. De ha fel is veszi, lesz olyan dps-ed, hogy nagyobbat vágj rá, mint ahogy a heal tickel. Azonos gear mellett persze. Természetesen a mystic sem védtelen a cc-ivel, teleporttal, de a lényeg, hogy minden eszközöd meg lesz a sikeres harchoz :) Sokkal nagyobb gondot fognak okozni viszont a priestek (instant full hp, óriási PvP def) és a warriorok (stunos backstab, stunlock, evade minden mennyiségben).
  • LocalPatriot
    #2957
    Köszi szépen!
    A bannerban megtaláltam ezt a linket pár napja.
  • kovalik
    #2956
    fps
  • kastil
    #2955
    Srácok lenne még egy kérdésem, ami igencsak felbaszott..

    Haverral Killian szeron kezdtünk karit és 10esen egymásnak is estünk (duel) - az most frankón normális, hogy a mystic labdája kb 75% hp-t tölt vissza?:D
    Slayerrel nem tudtam ledpselni, mert pár másodpercenként elteleportált, maga alá szart egy labdát és full hp, wtf? 4-5 alkalommal mikor már majdnem megvan, a buzi meg még 70% hpn is labdázott olyan ideg öntötte el az agyam, hogy huh...

    ez 60on kb mennyit tölt vissza? vagy hogyan kellene elvernem?:D 20on a prologueban megnéztem, ott is röhejesen sokat tölt, cast time relatív kicsi, CD szintén.


    más: nézegetek pvp videókat, és a world pvpnél szoktam látni aurat... pvp szerveren ennek mi az értelme?
  • kovalik
    #2954
    LocalPatriot :
    http://tera.variance.hu/
    Itt a kódex részben és máshol is rengeteg leírás van a játékról részletesen szájbarágósan, pl. az enchantról is.Érdemes átnézni, sok hasznos infó van kezdő és nem kezdő játékosnak egyaránt.Szinte az összes kérdésedre ott a válasz.Remélem tudtam segíteni.
  • bersergirl
    #2953
    Sziasztok!

    Pénz és Särm magyar klán tagokat toboroz a Fraya szerveren. Jelentkezz bátran, ha egy aktív társaság tagja szeretnél lenni, ahol összetartás és baráti hangulat vár mindenkit. Kultúrált tagokkal, és sok segítőkész játékossal. Saját Teamspeakkel rendelkezünk.

    Egyenlőre mindenkit szívesen látunk, de a jövőben honlapunk elkészültével ez változni fog.

    Jelenleg 1100 praise-el (dicsérettel) rendelkezik a klán játékban.

    Toborzó videónk:

  • szergely83
    #2952
    Hmm, nincs ilyen opció már, pedig régen mintha lett volna... :)
    De ha 2 külön gépről van szó, szerintem semmi akadálya, pl. miért ne lehetne a családban két aktív játékos? :) Egy felhasználónak viszont csak egy accountja lehet elvileg, hogy ennek hogyan járnak utána, az már más kérdés. Bár gyanítom, hogy csak a kirívó eseteket vizsgálják (nagyszámú felhasználó egy IP-ről)
  • Jacky
    #2951
    A Veritas szerveren a Claymore guild szeretettel várja új és régi játékosok jelentkezését. Vanarch választáson nyertünk, normálisak és segítőkészek a tagjaink!
    Ez tényleg jó guild, érdemes belépni.

    Hozzátenném, én is voltam a Reckoning-ban, de nem volt jó, néhány tag kivételével. 250 playertől hetek alatt 300 praise telt ... Vanarch-on persze hogy nem nyert. Senki se jött semmilyen instába, minimális segítőkészség stb.
  • szergely83
    #2950
    Nem akarok hülyeséget mondani, nem vagyok tera közelben, de úgy rémlik hogy van a launcherben egy opció, amivel lehet engedélyezni a launcher többszöri elindítását... Ha ez így van, akkor meg is lett válaszolva a kérdés :)
  • BoneDragon
    #2949
    Igazából nem találtam rá választ, GM-től kellene megkérdezni.
  • kastil
    #2948
    hát ha egy accon lenne 2 kari, akkor neccesen lépnék be egyszerre mindkettővel, nem?:)

    2 külön acc, 2 külön gép, igazából csak az ip azonos
  • LocalPatriot
    #2947
    Elhiszem, hogy zavar. Sőt, lehet engem is zavarna.
    És az a szép, hogy ennyi kérdésem ellenére is, elég sok dolognak utána tudtam nézni:) Szóval tudtam volna még többet is kérdezni...:D
    Lényeg, hogy felfogtam am it írtál, és még igazat is adok, próbálok ritkábban posztolni, kérdezni meg csak ritkán.
  • BoneDragon
    #2946
    1 accounton van a 2 kari, vagy 2 külön accon?
  • BoneDragon
    #2945
    Engem csak simán az zavar, hogy minden második hsz a tiéd és állandóan kérdezel. Picit körülnéznél a játékban máris nem kéne kérdezned, mert rájönnél magadtól. De igen itt kérdezni egyszerűbb. Megnyugodhatsz innentől kezdve nem olvasom el a kérdéseid így nem lesz negatív hozzászolásom. :)
  • kastil
    #2944
    nekem is ezt csinálta tegnap, mikor a másik gépre szedtem, szóval nem csak nálad van a hiba
    egyébként vicces hogy 40 giga szabad hely nem volt elég neki, h leszedje amit meg átmásoltam egyik gépről az valami 27 giga körül van


    kérdés:

    2 gépem van egymás mellett, úgy döntöttem, hogy egyszerre 2 karit húzok, slayert és priestet, full mindent együtt csinálok a két karival - ezért ugye nem kaphatok banánt?
  • LocalPatriot
    #2943
    Dehogy szabom meg...
    Szimplán látom h szúrja a szemed hogy itt vagyok, és kérdezek. L2 azért elég sokmindenbe más volt. Ott az enchant is annyi volt, hogy azonos grade-es tekercs kellett. Itt se bonyolultabb (lent említették), csak más.
    A lényeg az, hhogy amikor elkezdtél játszani, lehet nem itt, hanem a guildba, de valahol csak kérdeztél. De ha magadtól jöttél rá mindenre akkor gg.
    Lényeg, ha kérdezek, arra neked miért kell negatív hsz-t írnod?
  • BoneDragon
    #2942
    Erre olyan szép wall of textet válaszoltam, de inkább nem is foglalkozok veled. 7 éves mmo tapasztalat és... áhh. Szóval te meg szabod mikor jöhetek be ide, értem...
  • LocalPatriot
    #2941
    Sokban hasonlít, sokban küldönbözik. Próbáld ki.
    De többnyire magyar szerveren voltam, és ott azért sokminden más volt mint off-on.
    Lehet sokat kérdeztem anno, de szerencsére mindig volt aki segített. Mint itt is.

    Hozzád hasonló emberek is voltak, de nem igazán foglalkozok vele. Jó lenne, ha a jövőben csak segítőszándék miatt lépnél be a fórumra. Nyilván Te is voltál kezdő.
  • BoneDragon
    #2940
    Milyen játék az a lineage 2? 7 évig játszottál vele és alap dolgokat nem tudsz? El se tudom képzelni ott mennyit kérdeztél.
  • Fpocok
    #2939
    Looking for Group: Keresel egy csapatot dungeonhoz. LFG
    Looking for More: Vagytok már páran, már csak pár ember kell. LFM

    LF2M: Kell még két ember.
  • LocalPatriot
    #2938
    Na ezt most nem értettem... Mi az az LFG?
  • Marfy
    #2937
    LFG-n a szerverek össze vannak kötve, szóval itt nem számít, hogy melyiken van.
  • SirAlo
    #2936
    hello, mar masodjara szedtem le a jatekot de nem igazan sikerul telepitni, amikor patcheli (vagyis telepiti) 92%nal leall es nem megy tovabb, egesz ejjel hagytam hatha vegigmegy, aztan most kileptem belole es ujbol inditottam hatha most vegigmegy, csak allati lassu meg 1 ora kell a telepitesnek:( lehet mar a winchesterem se a legjobb azert ilyen lassu csak a leallast nem ertem 92%nal
  • LocalPatriot
    #2935
    Sok a magyar ott az tény, de én inkább egy külföldi guildhoz csatlakoznék. A playerszám éredekel csak, h legyen minig party. De veritason hétvégén délelőtt 1 órát vártam mire lett partym NT-re. Nyilván számít a class is.
  • Titan
    #2934
    A Veritason is nagyon sok magyar van...(Én is ott tolom)
  • LocalPatriot
    #2933
    Köszi szépen! Este meglesem. Remélem sikerül.

    Fpocok- igazából nem a magyarok miatt mennék oda, csak azért mert ott többen játszanak. Mindig high-ot mutat a szerverválasztónál. Veritas-on pl, van 4 ch, és mind low. Hétvégén esélytelen az insta. 2-3 emberke áll ott, és ők is csak AFk-znak...:S
  • Titan
    #2932
    Nem mindegyik cuccot lehet enchantolni... a cucc leírásánál szerepelnie kell, hogy enchantolható és egy másik hasonló tier számút kell mellé rakni + valami enchant dolgot(Alkahest)...

  • Fpocok
    #2931
    Egyszer volt egy rövid sor szombaton... azóta én nem láttam frayan sort.