3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • undY1ng #3010
    Esetleg az még gond lehet, hogy én csak nagygépről notebookra átmásoltam a klienst?
  • undY1ng #3009
    Valakinak van ötletet, hogy miért van kb 20 fpsem közepes grafikai beállítások mellett?
    Most vettem egy Asus k55vj-sx192D notebookot és minden más játék teljesen maxon simán fut, de ez.......
    Valami olyat olvastam, hogy a 295.73-as driver jó neki (314.07 van fent) de ezt meg ha felakarom telepíteni akkor azt írja, hogy "A grafikus illesztőprogram nem talált kompatibilis grafikus hardvert". Valaki Nvidias tudna segíteni? :(
    Eddig mindig Atim volt nagygépbe de notebookba más lett. :D
  • Hell Girl #3008
    Legtöbb ember Fraya - Veritas szerveren tolja.
  • Hell Girl #3007
    Én sms-ben vettem 1-ik nap.

    Onnan tudják hogy melyik accountra veszed a TT-t, hogy a játékon belül kell ezt lebonyolítani. A bejelentkezést meg ugye megteszed mielőtt rányomsz a play gombra. :) Máris benn vagy az adott acounton amire megy a TT.
  • speed01
    #3006
    Hát nemtom mivan, de ha megunom akkor úgy is vissza megyek Aion, nem fogok ezzel szenvedni, lassan jön a Unreal Engine 4, majd csak alakítanak valamit :D Nekem is az a driver van am, szóval nemtom.
  • kastil
    #3005
    Van itt valaki aki a Killian szeron játszik?
  • kastil
    #3004
    13.1 driver van nekem.

    Hűtéseddel meg megnyugtattál, gondolom neked is a gyári porszívó van rajta.

    Ötletem nincs amugy, ugyan az van nekem is és azért "sokkal" jobban fut mint nálad.
  • speed01
    #3003
    Köszi a választ! 15-20 fps bárhova veszem, szóval elég idegesítő amúgy.. Utána néztem ennek a dolognak és "elvileg ez" FrameRate lagg lenne, itt kell állítani a cuccost: Tera\Client\S1Game\Config\s1engine.ini vagy S1Input! Ezzel nem is lenne baj mivel programozó vagyok, de hiába állítok mindent, FXAA-t levettem, persze az átlag 2-3 fps-t vesz le, FrameRate-et vissza vettem, baszta helyre hozni -.-' És még 4 fal között is annyi fps-em volt szóval valami nagyon nem stimmel.. Crysis 3 highon megy 25-40 fps, Battlefield 3 meg ultrán megy 40-50 fps multiba 60 emberes mappon. Vagy nem tudnak optimizálni vagy én nem találok normális ati drivert, más megoldást nem tudok.... Amúgy meg vissza térve arra amit írtál, kihasználja rendesen mind a 4 magot, szóval nem értem mivan :D, szegény kártyát felnyomja 60 fokra és ott marad kb még kinem lépek poén az tudod hogy 2 maggal jobban ment mint 4 el :D XD, ott legalább ha vettem a grafikát kaptam fps-t, itt még egy pofont sem kapok. :D
  • LocalPatriot
    #3002
    Én is vettem mát TT-t, most valamelyik nap megint fogok. Én mastercard-al fizettem, és egyből megkaptam. Paypal akkor meg várós.
  • Marfy
    #3001
    No megjött a TT, szóval paypal esetén várni kell majd egy fél napot.
  • kastil
    #3000
    Szevasz, nekem pontosan ugyan ez a procim és kártyám van, csak 4gb rammal. Városokban mint pl Velika 20 fps körül, máshol meg 35-70 helyzettől függően preset6on, minden maxon 1600x1200ban.

    Egy kicsit kevésnek tartom még a sajátomat is, mivel unreal engine 3 nem egy mai darab, és egyéb sokkal kidolgozottab u3 engines játékok ezerszer szebben süvítenek. Oké, hogy ez egy MMO, de le is van butítva.

    Azt olvastam, hogy Tera nem használja ki rendesen a 4 magot... talán kipróbálom ma a hypertransportot, már csak azért is, mert haver 2 magos prociján 2gb rammal és ugyan ezzel a kártyával a töltésektől illetve texturák lasabb betöltésétől eltekintve ugyan ugy futtatja kb ugyan azon az fpsen.

    az viszont érdekes, hogy mind a 4 magomat felfűti.

    (ha megnézed a hőmérsékleteket HWmonitort ajánlom és légyszi írd már meg nekem ide vagy privátba, hogy kb úgy 15 perc Tera után mennyi a max értéked)
  • Agaba72
    #2999
    Sziasztok.
    Kipróbálnám a játékot, le is töltöttem, elvileg minden ok de a play gombra kattintva nem történik semmi. Már egyszer újra raktam de ugyanúgy semmit se reagál a game.
    Mi lehet a gond?
  • Marfy
    #2998
    Bankkártyával vagy paypallal fizettél?
    Illetve miből tudják, hogy a TT-t melyik accountra kell rakni? Mivel még csak account nevet, vagy emailt sem kért.
    A játékon belül rányomtam a "Get Tera Thalers"-ra, ekkor böngészőben megnyílt egy ablak, hogy melyik csomagot szeretném megvenni. Kiválasztottam az egyiket, bejelöltem a paypal-t , majd tovább. Elküldött a paypal oldalára megadtam az adataimat és kifizettem az összeget. Ezt követően bedobott a Tera-europe főoldalára ahol be tudok lépni az accountomba, beléptem, de innentől már nem történt semmi. A pénzt levonta a számlámról, TT viszont továbbra sincs. Ez történt tegnap este 9kor.
  • Hell Girl #2997
    Én vettem már és meg is kaptam azonnal. Kiléptem shop-ból, vissza és már mutatta is hogy rajta van.
  • Marfy
    #2996
    Estét!

    Vett már valaki innen Tere Thalers-t?
    Azonnal megkapta, vagy várni kellett?
  • speed01
    #2995
    Sziasztok!
    Régóta játszom már a játékkal, csak eddig 2 maggal tóltam, és ma vettem AMD phenom x4 965-ös procit, előtte közepes grafikán elmentem 30 fps-el, most meg bárhova veszem a grafikát 15-20 fps-em van, lowon és maxon egyaránt. 6GB-t ramom van és egy Ati 5770 XFX a proci mellé, aki tudna megoldást a problémámra az kérem írjon! :)
    Előre is köszönöm a választ!
  • 0Fritz0
    #2994
    Felmossák a vért, új szörnyeket hoznak és feltöltik őket tárgyakkal.
  • kastil
    #2993
    Kemény hogy minden délelőtt állnak a szerverek...


    Valaki elmondaná, hogy egész pontosan mit takar a dungeon refresh?
  • Enosh Chan
    #2992
    Én értettem, jó volt. :D
  • szergely83
    #2991
    A Full Metal Alkahest animét nézi valaki?
  • LocalPatriot
    #2990
    Ja, és azt nem is mondtam, hogy abból az alchemistből "véletlen" jóval többet vettem. Legalább abból maradt későbbre:)
  • LocalPatriot
    #2989
    +6 fölött már másfajta alchemist kell, ami elég drága és abból is 5. Asszem 1 db 5 gold.
  • Marfy
    #2988
    De hogy a fenébe ment el 500 arany mikor a fehér vackok 1-2 arany, vagy még annyi sem.
  • kastil
    #2987
    Hi!

    Ismét én, ismét egy kérdéssel!

    Loading screenen írja, hogy mentorkodjunk mert az milyen jó, keresgettem Tera mentoring system leírást, de hogy őszinte legyek csak discussion threadeket találtam!

    Valaki mondana erről pár szót?
  • LocalPatriot
    #2986
    Teljesen igazad van, csak +7 volt a cél. És mikor másodikra nem sikerült, akkor elszállt az agyam... hát elb@xam:D
    Most van 4 goldom:D Jó lecke volt.
  • BoneDragon
    #2985
    Eleve nem éri meg enchantolni alacsony szinten mert 2-3 szintenként úgyis lecseréled az egész felszerelésed. Általában max 3-4ig húzom amíg elég a fehér/zöld cucc hozzá. Tovább felesleges és pénzkidobás.
  • LocalPatriot
    #2984
    Köszi szépen! Akkor reménykedem.

    Ám tegnap végre sikerült encsizni, de buktam vagy 500 goldot, mert egyszerűen nem akart a fegyver +7-re menni. Asszem 6 próbálkozásból nem ment 7-re. F*#@
  • BoneDragon
    #2983
    Sajnos nem. Olvastam hivatalos fórumon, hogy lehet törlik a slayer kasztot.

    Igen
  • LocalPatriot
    #2982
    A Slayer tényleg ennyire papír? 27-es vagyok, és 1-2 lvl-el nagyobb mobok egy ütéssel a negyed hp-m leütik. A cuccaim szinthez igazodva majdnem a legjobbak. Ezért sem értem. A másik ami botrányos az az atk speed. mire a skill betalálna rendszerint a boss, vagy mob már nem is ott van...:S Baromi lassú, és ha betalál akkor se valami ütős. A fegyverem pedig +6-os, és így kapok is +8% atk speedet. A későbbiekben ütőképesebb lesz ez a kaszt?
  • kovalik
    #2981
    Szergelynek igaza van, az attack speed mindenek előtt sorcinál.Nem mindegy, hogy pl. a fireblastot mennyi ideig castolja. Igaz ez az archerre is.A felhúzós skilleket gyorsabban kivitelezi, így az a kis mozgási sebesség veszteség nem számít.Egyébként is vannak kristályok és egyéb dolgok, amelyek a mozgási sebességet megnövelik combatban.
  • Gyogyito
    #2980
    Semmi gond :) Csak a lvl volt téves, a többi amit írtál úgy van.
  • Marfy
    #2979
    Hát bocs, hülye vagyok én 25re emlékeztem
  • Gyogyito
    #2978
    Az első insta ( Bastion of Lok ) lvl 20-tól érhető el, a következő ( Sinestral Manor ) pedig lvl 26-tól. További info itt.

    Ami a BG-t illeti, az end game tartalom, így csak maximális szinten érhető el. Bővebb info itt.
  • Fpocok
    #2977
    Első insta lvl 20tól, de 21től biztos elérhető.
  • Marfy
    #2976
    Szia!

    A BG-t nem tudom, mert sosem voltam.
    Az első insta lvl 25 Bastion of Lok.
    Térkép
    Vagy mehetsz LFG-vel is, ott van a minimap mellett, katt és bejelentkezel. Viszont ha nem vagy tank vagy healer elég sokat 30-40percet is kell várni.
    Én addig questelni szoktam, de szerintem farmolni nem éri meg, nem olyan jó XP mint a küldizés. De egyszer mindenképpen megéri az instában lévő questek miatt.
  • aknakukac96
    #2975
    Sziasztok!

    Nem rég óta játszom, egyenlőre még csak 17-es szintű vagyok.
    Annyi lenne a kérdésem, hogy az első insta, BG pályák mekkora szinten nyílnak meg előttem?
  • szergely83
    #2974
    Minden classnál a skill animációkat gyorsítja fel. Tehát a casting speedet, sem a skill feltöltést nem befolyásolja. Így növelni lehet az "auto attack", a kitérések, "instant" skillek sebességét, de pl. a feltöltött radiant arrow-t is gyorsabban lövi el az archer (asszem annál van ilyen hátralökős animáció, ez sokkal gyorsabb ha nagy az attackspeed), vagy sorcinál a végigcastolt fireblast is gyorsabban durran el, így hamarabb nyerve vissza az irányítást a karakterünk felett.
  • Marfy
    #2973
    Sorcerernél mibe számít bele az attackspeed? Csökken a GCD, vagy csak a Fireball-t lövi gyorsabban?
  • szergely83
    #2972
    attack speed > minden más. Azért, mert hiába mozogsz gyorsabban, ha támadásaid lassúak, szvsz többet ér egy gyorsan kivitelezett stun pl. (tehát counter attack), mint egy picivel gyorsabb kiteolás. Ez úgy általában. A skillről pedig, bár nincs archerem, de úgy gondolom, hogy akkor érdemes aktiválni, mikor ellenfeled valamilyen formában cc-zve van (stun, kd, sleep, fear), tehát lehetőség van nuke-olni. Ilyenkor a helyzetből adódóan inkább az alacsonyabb movement speedet választanám egy gyorsabb támadásért cserébe. Group PvP-nél viszont lehet a movement speed jön jobban, ehhez igazából tapasztalat kéne :)
  • LocalPatriot
    #2971
    Köszönöm mindenkinek!
    Eddig nem sok jót olvastam supportal kapcsban, szerintem kezdek előről egy karit. Végülis csak 27-es volt...