3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • Betonfal83
    #3050
    Na meg érdekelne még hogy az említett lvleket elérve kapom a cuccokat vagy csak az event végen elért lvl után?(remélem érthető amit kinyögtem xD)
  • LocalPatriot
    #3049
    Kösz, mentem is az oldalt!
  • Betonfal83
    #3048
    Ez
  • LocalPatriot
    #3047
    Milyen event???
  • Toni85
    #3046
    Sziasztok!
    Tegnap keztem a játékot Ranger vagyok.Veritas serveren huntonya néven.
  • Betonfal83
    #3045
    Hali!engem a most induló event érdekelne.Most tényleg csak új fiókkal él a dolog?
  • Vincentcloud
    #3044
    Tényleg noob vagyok, a FAQ-ban ott volt a válasz, csak lsőre nem találtam,szóval elnézést.
  • Vincentcloud
    #3043
    Sziasztok, lenne egy roppant noob kérdésem. Mégis hogyan tudok free-n játsazni? Még ano beta-ban létrehoztam az accom, de most ha rámegyek az accountra azt írja ki hogy: There are no games associated with this account. ami teljesen érthető hiszen nem vettem meg. Mégis hogyan tudnék játszani vele, illetve hozzáadni a játékot az acchoz. Válaszokat előre is köszi.
  • LocalPatriot
    #3042
    Köszi szépen!
    Egyelőre mondjuk engem csak a PVE érdekel, PVP nagyon soká lesz. Kb 1 hónap játékidő 0.
    Azt furcsálom mondjuk, hogy a lvl 60 meglehetősen könnyen elérhető. Nem annyira játszok sokat, de már a sorcim 52-es, és van egy 27-es kari, ami törlésre vár. Látszik, hogy nem csak a farmra mentek a készítők, mármint a szintezés szempontjából. Gondolom 60-on elég sokminden elérhető lesz.
  • szergely83
    #3041
    A slayerek kaptak egy jó adag nerfet az f2p patchel, így most nehezebb helyzetbe kerültek. Patch előtt gyakorlatilag az "ultimate knockdown class" volt, szinte bármelyik skillel tudott fellökni, akár chainben is, most viszont 2 skillel dönt csupán (igaz azokkal fixen), de emellett minden más class is kapott fix feldöntést, illetve a retaliate már KD/stun immunitást is ad, így nem lehetséges a chainben való feldöntés, hacsak nincs CD-n a felkelése az ellenfélnek. Másik nagy érvágás a backstab reset megszüntetése (40%os eséllyel minden evade-del, valljuk be azért ez OP volt), valamint a CD növelés a skillen.

    A slayer jelenlegi eszközei:
    - egy nagyon rövid stun és egy nehezen bevihető hosszabb stun (glyphelve)
    - két knockdown skill
    - egy nagyon körülményesen és nehezen használható "nuker" skill (Heart Thrust glyphelve), ha betalál és critel, akkor keményet sebez, de messze nem egyhitel azonos gear mellett
    - 3 féle megszakítás (combo attack és fury strike a chain interruption eszközei, míg a whirlwind nagyobb tömegben okoz kellemetlenséget)
    - menekülés és elfogás eszközei: headlong rush, dash, backstab
    - egy szem evade

    A teljesség igénye nélkül. Összességében a slayer által kitolt közepes sebzés és cc kevés arra a nuke-ra, amire egy archer, sorci, zerker, vagy warrior képes. Sokat javul a helyzet viszont, ha sikerül jó gearre szert tenni. Erősen gear függő class. Ettől függetlenül élvezetesnek találom slayerrel játszani, de el tudom képzelni, hogy ezzel a classal játszó friss játékosok megszenvednek vele, esetleg el is rettennek tőle.


    Sorciról már volt szó, PvP-ben messze nem függ annyira a geartől, mint pl. egy slayer, képes egyhitelni, lockon skillek és cc-k tömkelege áll rendelkezésére, a patch óta boostolták a skilljei sebességét (arcane pulse, ice needle csak úgy hasítanak).
  • LocalPatriot
    #3040
    És a Sorcererről is. Megköszönnénk!
  • kastil
    #3039
    Pár mondatot mondanál slayerről is kérlek?
  • szergely83
    #3038
    Warriról még annyit, hogy PvE-ben megfelelő gearrel és tapasztalattal az egyetlen class a lancer mellett, amelyik képes a legtöbb insta solozására.
  • szergely83
    #3037
    Warrior:
    -PvE: valóban ügyesnek kell vele lenned, főleg ha tankolni is akarsz.
    -PvP: iszonyat easy lett, gearelve egy stun alatt kivégez bárkit (pedig stun nerf is volt), egyébként meg körberöhög mindenkit a folytonos evadekkel. Mass PvP-ben sérülékenyebb.

    Archer:
    -PvE: kb arról szól, hogy mennyire ügyesen térsz ki támadások elől. Egyébként a két töltős skilledet fogod spamolni többnyire, a fél képernyőt kitöltő bossoknál még a célzás is sokadrangú.
    -PvP: szintén a két töltős skilledet spamolod (amiből az egyik még fel is dönt!), csak jobban kell céloznod. Stun trap fontos még. Gyakorlatilag gyengébb gearben is képes hatékonyan ölni egy archer. Könnyebb elcsípni, mint egy warriort, de mass PvP-ben hatásos nuker.
  • slime001
    #3036
    Sziasztok most kezdtem a játékot. Mennyire van balance a különböző kasztok között? Egy Warrior-t kezdtem, mert ez tetszik a legjobban, de kíváncsi lennék, hogy a későbbiekben milyen vele fejlődni, megállja-e a helyét PvP-ben és az endgame PvE-ben. Kaszt választásnál láttam, hogy csillagokkal jelölik a kaszt "nehézségét" és ennél van a legtöbb csillag. Valóban nehezebb Warrirorral játszani, mint mondjuk egy archer-el?
  • LocalPatriot
    #3035
    Közben meg is lett. Google a barátom.
  • LocalPatriot
    #3034
    Fej feletti glóriát honnan lehet szerezni? Trade berokernél csak valami zöld sapkát láttam.
  • szergely83
    #3033
    Notepad ftw, sorry a tördelésért >_<
  • szergely83
    #3032
    A Killian szerveren az újonnan alakult Tentacles guild (PvP/PvE) tagfelvételt hirdet! Célunk egy kicsi, de összetartó közösség építése.

    Nem veszünk részt közvetlenül a politikai rendszerben, de nem zárjuk ki a szövetségbe való lépés lehetőségét más guildekkel, az

    ellenségeinkkel folytatott harc során. Nem vagyunk, és nem is leszünk gyűjtőguild! Így ha csupán azért jelentkezel, mert magyar

    guildre van szükséged, vagy kezdő vagy és szeretnéd, ha segítséget kapnál szintezésben, akkor a Tentacles NEM a te guilded. Ha

    viszont a játék iránt elhivatott, tapasztalt játékosnak vallod magad, de nem találod a helyed a sok nemzetköz klánok között, vagy a

    szerver jelenlegi "legjobb" magyar guildjei nem feleltek meg elvárásaidnak, illetve úgy érzed eleget teszel az alant felsorolt kiírásoknak,

    akkor mindenképp tegyél nálunk egy próbát!

    Amit elvárunk:

    - lvl 60. Nem veszünk fel kiskarikat. Altot hozhatsz, ha párhuzamosan tudsz foglalkozni maineddel is, de a megszállott altozók

    kíméljenek...
    - Maximalizmus. Nem várjuk el, hogy HC játékos legyél, de törekedj arra, hogy karakteredből a lehető legtöbbet kihozd. Ne spórolj a

    scrollokkal, charmokkal, potikkal, ne használj olcsó kristályokat!
    - Aktivitás. Szintén nem nolifereket keresünk, de lehetőség szerint heti 20-30 órát jó ha online vagy.
    - Alkalmankénti PK-zás. Természetesen a portyázás nem kötelező, de előfordulhat, hogy a te segítségedre is szükség lesz, amihez

    elkerülhetetlen a PK módba váltás...
    - Humorérzék. De azért "never go full retard"... ;)

    Amit nyújtunk:

    - Összetartó társaság
    - Jó hangulat
    - Party lehetőség az endgame PvE instákba, BG-re és megfelelő gear elérésével Arénára is! A partytagok alkalmanként rotálódnak,

    hogy mindenkinek lehetősége legyen instázni.

    Guildünk jelenleg csupán pár főt számlál, de ez nem jelenti azt, hogy görcsösen fogunk kapni minden jelentkező után, a minőséget

    részesítjük előnyben a mennyiséggel szemben. Ha felkeltette érdeklődésed klánunk, akkor jelentkezni ingame, a Social menüben a

    Guilds on Server pont alatt, guildünkre rákeresve, Apply to Guildnél tudsz, illetve whispelj rám (Szergely), Sushira, vagy Pee-re. Senkit

    sem fogunk instant felvenni, csak ha meggyőződtünk róla, hogy valóban köztünk a helyed! ;)

  • wildstorm
    #3031
    Sziasztok!

    Afelől szeretnék érdeklődni, hogy a TERA az PVP vagy PVE orientált inkább? Vagy van mindkettőre szerver?

    Előre is köszi!
  • speed01
    #3030
    Köszi! meg lesem :)
  • Hecker007
    #3029
    Nekem pl. a 4-ből csak 1 magot használt a játék, de van hozzá egy leírás amit ha megcsinálsz akkor rögtön jó lesz a játék, LINK sztem ezt be lehetne lökni banner alá is, mert elég hasznos leírás, nekem megszűnt minden lag meg akadás, és használja mind a 4 magot.
  • speed01
    #3028
    FPS lagg-nak nem lehet sok mindent csinálni, utána olvastam és ez is a sok optimizálatlan játékok közé tartozik, 2 magot használ csak ki teljesen, maradok 2 maggal nem nagyon foglalkozik.. Bár ez nemtom mennyire igaz, de többen írták már, csak van benne valami. Bár én néztem hogy mennyire használja ki a procikat és arányosan használta őket, szóval nem értem, de egy okosabb ember biztos jobban tudja :D
  • Pedro8
    #3027
    Hali, valami aktív magyar guild valamelyik PvP szerón?
  • aknakukac96
    #3026
    Kraftolód kérdés:
    ezeket hol találom meg?: Idyllic Leaf, Paverune of Titans, Silrune of Titans.
    Válaszokat előre is köszönöm!;)
  • Gyogyito
    #3025
    Szia!

    Nekem is ez a kombó van a notimban. A gond, hogy a TERA nem hajlandó használni a nagyobb VGA-t. Írtam PÜ-t, leírtam benne, mit hogyan merre kell megcsinálni, hogy kapj +25-30 FPS-t.

    Ha kérdésed van, írd meg, szívesen segítek!
  • frango
    #3024
    Ilyen lehet igen. Lehet, hogy a játék a gyengébb grafikus procit használja. Volt már erre példa.
  • ricsa008
    #3023
    Sziasztok valami olyant ir a launcher hogy: Unable to determine current version ez mi akar lenni?
  • undY1ng #3022
    Hello! Hát úgy van, hogy van az integrált Intel HD 4000 és az Nvidia Geforce GT 635M 2GB. Kaptam egy ilyen segítséget is.

    "Az a 20 fps nekem olybá tűnik, hogy a HD 4000-es kártya eredménye lehet. Itt van a GeForce GT 635M itt pedig a Intel HD 4000 játék referenciaértéke. Próbáld ki az asztalon a játék exe-re jobb klikk és futtatás grafikus processzorral-->nagy teljesítményű Nvidia processzor. Vagy beállítod az Nvidia vezérlőpultban.
    Másold be ide az eszközkezelőből a hiányzó eszköz hardverazonosítóját. Eszközkezelő-->ismeretlen eszközön jobb klikk-->tulajdonságok-->részletek-->legördülő menü-->hardverazonosítók"

    Ez lehetséges?
    Arra gyanakodok, hogy az átmásolt kliensem a külsös winyóról nem ismerte fel rendesen a játékot és csak az integráltal futott.
  • Jockey
    #3021
    Kilian most a legtobb magyart felvonultato pvp szerver?
    van egy 54es archem, atvinnem pvp szerverre
  • undY1ng #3020
    Köszi fanatic, kipróbálom!!
  • LocalPatriot
    #3019
    Van igen. 2perc alatt meg is van. Tesztelve!
  • Gyogyito
    #3018
    Szia!

    Igen, van.
  • Gyogyito
    #3017
    Szia!

    Két videókártya van a notebookodban?
  • Marfy
    #3016
    Az account managementben elérhető, de nem próbáltam ki.
  • Jockey
    #3015
    szasztok, eu verzioba van mar karakter transfer?
  • frango
    #3014
    "www.sg.hu/"-t kiveszed jó lesz a link...
  • frango
    #3013
    Esetleg megpróbálhatod EZT. Nekem max FPS-t növelt. Minimumot nem. Amúgy meg minden grafikai beállítást húzz fel maxra! Max grafon van a legtöbb fps. Fura de így van.
    Persze nexus alatt ne nagyon várj 20 fps-nél többet:)
  • undY1ng #3012
    Pedig ez a notebook még az asztali gépemnél is "jobb". Idézőjelben.. De asztalin meg elfut maxon. Ezért nem értem.. :( Oké, hogy a notebookokban picit butítottabb a változat, de akkor is...
  • Fpocok
    #3011
    Vagy csak simán az, hogy notebookról tolod és a játék nincs rendesen optimlaizálva.