3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • dante3
    #3090
    Tegnap kezdtem a játékot, néha potyog olyan zárt kis doboz, azokhoz honnan lehet kulcsot szerezni? Még csak 12lvl vagyok! Thx előre is
  • Csokis
    #3089
    A Variance oldalt olvasgatom, és megakadt ezen a szemem:

    "lvl13-től kezdődően 7 szintenként ki lehet váltani egy-egy setet tokenekért is. Alacsonyabb szinteken csak fehér és zöld, majd magasabb szinteken már kék és sárga item típusok is kiválthatók. A tokeneken az ismétlős questekért lehet megszerezni. Tehát ez az út inkább azoknak nyújt megoldást, akik magányos farkas létükre akarnak normális geart összeszedni."

    A kérdésem, hogy hogy? Mivel az nincs leírva. Van 2 tokenem is.
  • pogií
    #3088
    Hello.. Én ma töltöttem le ezt a játékot és azt szeretném kérdezni hogy egyedüli fejlődésre melyik a legalkalmasabb kaszt?
  • LocalPatriot
    #3087
    Ötödikre ment fel +9-re... kiv lennék hány % esély volt.
    Skygardenbe kb hányas szintig lehet fejlődni?
  • LocalPatriot
    #3086
    Köszi szépen. Akkor ma próbálok három sárgát. Remélem sikerül, mert +9-esen kapnék +8% atk speedet.
  • SyneT
    #3085
    nincs, minél nagyobb annál kisebb.

    egy kis enchantolási tanács:

    0-3 -> fehér fodder
    3-5 -> zöld fodder
    5-8 -> kék fodder
    9-12 -> sárga fodder
  • LocalPatriot
    #3084
    Van arról valami leírás, hogy X lvl-en, mennyi eséllyel lesz sikeres az enchant? Nyilvám minél magasabbra akar az ember húzni annál kisebb, de +9-re pl mennyi az esély? kb 10 próbálkozásból nem ment 9-re...:S
  • Bero87
    #3083
    Hát ..... :D Én meg Arcadia lvl 60 gondoltam besegítek de így ? :D
  • Titan
    #3082
    Újpalota tényleg jó hely és is ott lakom...:) Szintén veritas szeró...
  • LocalPatriot
    #3081
    Veritas szerveren vagyok.
    Tegnap egy másik sorcival pár küldit megcsuináltunk, de Eleina város körüli moboknak elég sok hp-juk van. Alapból van 11k attack-om, de kb 30 sec mire egy mob meghal. Lvl 54-et kéne csak elérnem, hogy tudjak venni jobb disc-et, amit enchantolnék is.
    Csakhát, az még 20M XP...:S AH partyban voltam 2-szer, de szinte xp-t nem is kapok ott, ill. skygardenbe meg sose kaptam invet.


    Ám én sajnos már vagy 8 éve nem Palotán élek, de amint tehetem visszaköltözök. Ott nőttem fel, és ott halok meg:D Legjobb hely.
  • Bero87
    #3080
    localpatriot melyik szeron tolod? Am én is palotai vok!
  • Eliike
    #3079
    free vs. veteran

    Szerintem, nagyon korrekt ez a free to play modell :)
  • Myselor
    #3078
    na megint downtime xd
  • Myselor
    #3077
    mennyiben különbözik a game a free to play és a fizetös verziója?
  • SyneT
    #3076
    Sziasztok, akinek kéne van US-re eladó founder accountom
  • Titan
    #3075
    Ügyi vagy! A lóvat level 11-en megkaphatod, amint Velikába érsz, hüldi visz oda...;)
  • LocalPatriot
    #3074
    Nekem annyira bejön, hogy 3 hete mióta elkezdtem (vagy 4:D), nem is játszok mással.
    Igaz, tegnap kicsit elment a kedvem tőle, mert 53-as vagyok, és az új városnál ahova küld a küldetés, elég nehezen halnak a mobok... lehet pt kéne.
  • Myselor
    #3073
    nekem a wow után az első 40es vagyok kb 1hete játszom.tetszik nekem is nagyon:)
  • Csokis
    #3072
    Végre elértem a 18. szintet, így lett egy paripám. Eddig nagyon tetszik a játék, az első MMORPG, ami hosszabb távon is le tud kötni.

    Szerk.: Tud valaki olyan helyet, ahol még lehet kapni dobozos változatot?
  • Tatyla
    #3071
    Már azt is próbálta, de semmi változás
  • Titan
    #3070
    A launcerben van repair funkció. Érdemes megpróbálni, hátha...
  • barikami
    #3069
    mondjuk ugy, hogy nekem mint slayer ellenfélnek más a tapasztalatom, de megértem amit írsz, és pontosan ugyvan ahogy mondod, egyszer fent egyszer lent. Remélem azért a köv patchben kapunk vmi balanceosabb dolgot (nem nagyon reménykedem benne de ki tudja...) mert per pill egyes kasztok over the top... mégha 3v3 ra is van balanceolva a game...
  • Tatyla
    #3068
    egy cimboram panaszkodik hogy telepítse újra hiba üzenet ugrik fel folyamatosan,ötlet?
  • szergely83
    #3067
    2-3 combos ütésből felálló karaktert? Tehát chain KD-re gondolsz, mert egy retaliate alatt nem dps-el le a slayer senkit. És persze azonos gear mellett. Chain KD-t rohadt nehéz összehozni (1v1-ben legalábbis), mivel retaliate 1-2 másodperces stun/kd immunet ad. De tegyük fel, hogy összejön a KD úgy, hogy a retaliate már CD-n van az ellenfélnek (ami egyébként már eleve azt feltételezi, hogy nem "agyonverésről" van szó, de mindegy). Karakterünk befejezi a knockdown strike, vagy measured slice animációját, az ellenfél már fekszik a földön. Mi az ami slayernek negyot üt? Hearth trust. Tegyük fel betalál (aki játszott slayerrel tudja, hogy rohadt nehéz találni vele PvP-ben, legtöbbször missel) és be is critel, mert ki van glyphelve. Az ha nincs nagy gear különbség, vág 30-35K-t crittel, ha előtte overpowerrel felbuffolt. De ha buffolt, akkor nincs idő következő támadásra, simán meglóg/felhealeli magát/visszatámad az ellenfél, agyonverés failed. Ha mondjuk a második KD-t measured slice-szal csinálta és be is critelt és sikerül bevinni a HT-t is és az is becritel, akkor TALÁN sikerül az "agyonverés". Minden más skillnek kicsi a sebzése hozzá (kivéve fury, de ahhoz meg low HP-n kell lenni). Roppant OP.

    Stunnoló backstab vs. rootolós backstab (aminek a távolsága is rövidebb nevetséges cd-vel): jól gearelt warri egy stun/stun chain alatt kivégez egy leather classt (akkor is ha szintén jól gearelt, + stun reduction earringekkel), a delikvens kb. annyit tehet, hogy végignézi ahogy karaktere meghal. Ezzel szemben a root alatt lehet skillt használni, simán visszastunnolhat az ellen, vagy elteleportálhat, vagy cc-zhet, vagy amit akarsz. Óriási különbség.

    A priest még mindig marha kemény, de nem tankol ki 5 embert, ha azok nem lámák teljesen, 2-3 ember már simán összedolgozhat és valóban chain KD-ben kivégezhetik a priestet. Patch előtt ez nem volt lehetséges.

    A többivel egyetértek. És félreértés ne legyen, ez nem QQ, csak tények, ha tovább nerfelnék a slayert, akkor is azt folytatnám, mert tetszik és továbbra is boldogulok vele. A balance meg úgyis mindig változik, egyszer fent, egyszer lent :)
  • barikami
    #3066
    tehát minden op csak a slayer lett földig nerfelve, ezért van az, hogy 2-3 combos ütésből még mindig agyonver bizonyos karaktereket ugy, hogy azok felállo animácioban vannak.

    szergely: stunnoló backstab, - slayerétől meg nem lehet megmozdulni. nem akkora a különbség (föleg, hogy azt a 2 másodperces stunt, ami pvp playereknél még csak nem is 2 az ékszerek miatt, az kb annyira elég hogy elkezdj valamit, csak sokkal kisebb sebzéssel (mégha picit gyorsabbal is) mint te.

    Slayer még mindig brutális, csak balanceos, nem mondom, hogy a warrior balanceos, vagy a Lancer (lol).
    Szerintem az igazi probléma az a ranged karakter per pillanat. Egy priest 5 ember kitankol, egy sorci szarrá szaggat, sleepel kötöz és 1 hitel, a ranger 30-50k kat critel és mellé fellök, alád lővi 500 méterről az olyan stunját (durationban) ami egy meelenek sincs tán... (és dölöngélsz 6 másodpercig) majd chainbe kapod alád a knockbacket, majd jön csak noriszozni...stb. Kicsit undi, de ez van, ezzel kell együtt élni.
  • kastil
    #3065
    Azt, hogy mennyire volt op, nem tudom, mivel pár napja játszok csak.
    Abból amit írt, földig van nerfelve, abból, amit hivatalos forumon írnak, földig van nerfelve. Nincs összehasonlítási alapom, ezért olvasok és kérdezek, ezekből pedig ezt szűrtem le - ez az, amit max félreérthettem
  • szergely83
    #3064
    Igen, ezelőtt elég OP volt a slayer, most azonban kissé átestek a ló túloldalára a készítők. Nem mondom, hogy gyenge lett a slayer, de jóval több odafigyelést igényel, mint a legtöbb class, és az egyik leg gearfüggőbb class is lett egyben.
    Igazából balanszos most a slayer, csak más classok nem azok :P Stunnoló backstab, HP felező wallop, feldöntő radiant arrow, lockon és egyhit skillek minden mennyiségben, stb. Ehh.
  • barikami
    #3063
    hat ja, milyen szemetek, hogy az amugy op slayert kicsit balancosabbá tették (mert most nagyon gyenge karakter ugye... [mielött félre értenéd, nem nem azok...])
  • LocalPatriot
    #3062
    Kösz az infót!
  • kastil
    #3061
    De elbaszták a channeleket, ezért most egy 15 perces leállás van
  • LocalPatriot
    #3060
    Miért nem tudok belépni a szerverre? Nem azt írták, hogy 07-13:30-ig lesz karbantartás, a mi időnk szerint?
  • kastil
    #3059
    Köszi!

    Szóval az egyetlen kaszt ami tetszik -slayer- földig van nerfelve. Na akkor Killianra sem megyek, mint kezdő.
    Federation vagy Union vagy a fene tudja mi patch mikorra várható? Puttonykájában lesz balance is?

    Köszi még1x
  • Tulipan Jimmy
    #3058
    Vásárolnék felhasználatlan digitális kulcsot vagy dobozos verziót (standard és CE is lehet), szintén felhasználatlan érdekel csak. Ár megegyezés szerint.
  • Myselor
    #3057
    szokásos downtime,grrr
  • XeeN
    #3056
    Arcadia szerveren (magyar) guild-et keresünk. Hárman vagyunk, összesen 5 karakterrel. 2x lancer, 1 priest, 1 sorc, 1 archer. Mindegyik kari 40+-os. Napi rendszerességgel játszunk. Egy jó csapatért akár még szervert is váltanánk! :) Leginkább PvE, a PvP-ről már leszoktunk...
  • LocalPatriot
    #3055
    Emlékezetem szerint mindenki fullon volt, és előtte pihenő is volt, tehát max stamina. A halálkori képre visszaemlékezve csak a tank volt közvetlen a bossnál. Sztem itt valami bug lehetett, mert az egyik player már vagy 5-ször ölte le, és ilyen nem volt. Meghát most őszintén, elég gyanús is, hogy egyből full stamina, full hp, és mindenki mghal, mikor semmi mob nem volt csak a boss, és többnyire mindenki messze tőle... mind1, nem lényeg csak baromi dühítő volt. Ráadásul, nekem elég jó cuccaim vannak. +9-es top armor, +6-os kezes, és 35k hp, sorcival. +barrier. Szal érdekes volt... én betudom bug-nak, de túllépek rajta.
  • barikami
    #3054
    nincs bug, lehet hogy háttal volt a bossnak a full hp-s ember és kapott egy critet (ami hátulrol nagyob...stb).

    jah, 24 óra, általában 7 nap, és ingame időben 7 nap, tehát ha ma játszol 4 orát, akkor marad a 24 orádbol 20 óra.
  • LocalPatriot
    #3053
    Tegnap összejött egy elég jó kis party az 52-es instance-ra. (Nem tudom fejből a nevét). A lényeg, hogy füves volt a pálya. Semmi gondnélkül eljutottunk az utolsó bosshoz. Ami ilyen teknőcöket spwan-ol, ami maga körül sebez. A lényeg az, hogy 3-szor meghaltunk. Negyedik alkalommal, már 10% alatt volt a HP-ja, amikor a boss nyomott valami skillt, és mindenki, még aki full hátul állt az is meghalt. Ez most valami bug lehetett, vagy van valami ultrabrutál skillje a bossnak, amit kevés HP-nál használ? Amit nem tartanék valószínűnek. Full HP-s volt mindenki.
    Reportnak gondolom semmi értelme nincs?!

    Valamint szembesültem azzal is, hogyha befestek egy ruhát az 24 óráig marad csak meg. utána alap színre visszaáll... Ekkora balf@szságot...
  • darkling
    #3052
    The event, open to anyone who creates a new account after 12:01 a.m. PDT on March 12, will help get you and your friends ready for TERA’s exciting endgame. To enter, all you have to do is start a new TERA account. (Existing players can certainly help the new folks level up, but they can’t start new characters to earn prizes.)
  • Betonfal83
    #3051
    Nem szóltam kérdeztem semmit,rájöttem nem EU!