3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • Myselor
    #3170
    az FAN,tanuljátékot megvégre.
  • LocalPatriot
    #3169
    Igen, első karakterem nekem is Aman volt, az tetszett a legjobban. Akkor.
    Aztán lvl 4 után, megláttam a poporit futkosni mellettem, na mondom csinálok egyet...:D Azóta mást nem is vagyok hajlandó csinálni:D Jól állnak neki a ruhák is, meg ahogy harcolnak az is bejön.
  • kastil
    #3168
    Nálam ugyan ez van, csak Aman male, mást nem vagyok hajlandó csinálni.
  • LocalPatriot
    #3167
    Hát l2-be nem teljesen így van. Ott a max szint elérése olyan, mintha Tera-ba lenne 1000 szint.:) Egyébként nem azért írtam, hogy itt feszkót keltsek, csak tisztázni akartam magam, hogy a korábbi kérdéseim nem voltak rosszak, csak ez egy másik játék. Ennyi.
    Mostantól ON.
    Egyébként a popori warriorom most 23-as, de még mindig elég papírnak érzem:) De 30-körül lesz igazán használható minden kaszt, meglátjuk. Filóztam még priesten, csak nincs elég slotom. Majd lehet fizetek egy slotért.
    Ám itt a fórumon csak én vagyok popori fun? Valahogy minden karim az:D Többi nem jön be.
  • Marfy
    #3166
    Az mmo-k többsége a lvl cap elérése után indul be, így van itt is. Kivételt képez a GW2, az a lvl cap elérése után ér véget.
    Max szinten semmit nem lehet csinálni, van egy unblanced pvp.
    WvW ami elsőre jónak tűnik, de hamar megunható.
    Outdoor eventek elsőre király, másodikra elmegy, harmadikra inkább oda sem megyek. Normál end game pve tartalom nincs, nincs raid, van ez a vacak Fractal ami vidd végig ugyan azt 400 szinten...
    7 évig WoWoztam, múlt hónapban mondtam le és a Tera számomra tökéletsen helyettesíti.
  • LocalPatriot
    #3165
    Nagyon jó game. Nem hittem volna, hogy ennyit fogok még játszani MMo-val. Ez a target nélküli harcrendszer, és az instak nagyon ott vannak. És pár hetes játékkal már értem, hogy anno miért lettem leb@szva a "hülye" kérdéseimmel...:) L2 sokkal nehezebb, és sokkal összetettebb. Sokkal több item, sokkal több célod van. Tehát lényegében, azért tűnt baromságnak amiket kérdeztem, mert ez a game sokkal kevesebb lehetőséget kínál. Igaz, 59-nél már egy boss-t nem bírtam leölni, mg nyilván van élet 60 után is. Szóval tényleg nagyon jó game, és 60-ig könnyű, és élvezhető. Utána már nem tudom, hogy mi van:) Nexus stb is biztos jó! Mindenképpen próbáld ki!
  • frango
    #3164
    Nekem most a legjobb MMO a piacon. Szerintem sokkal jobb a GW2-nél.
    Kezdőként 60-70 óra alatt simán eléred a lvl capet solozással. Lvl 30-tól kezd igazából jó lenni a játék, mikor már van jó pár skillje a karakternek. Tank és healer szempontjából a legizgalmasabb MMO szerintem. Dungeonozés közbe nem fogsz teázgatni felpakolt lábakkal meg unatkozni.
  • Warrika
    #3163
    igen igazad van.
    viszont sok játéknál nem jön ki a teljes játékélmény első pár szinten meg első 10-20 óra gameplay után^^

    ezért érdeklődök hogy akik játszanak vele azoknak mennyire tetszik mi a véleményük stb.
  • BoneDragon
    #3162
    Most indul? Ez a játék több mint egy éve kint van és ingyenes. Nyugodtan le tudod szedni a hivatalos oldalról és kipróbálni. Ne várj más véleményére, döntsd el magad! :)
  • Warrika
    #3161
    24 ezerért eladtam^^ volt mondjuk elég sok minden rajta úgyhogy mindkettőnknek jó vétel volt.

    most nézegetek gameplayeket meg olvasgatok fórumokon.
    de ha aztmondod hogy gw2 nél nem jobb akkor lehet neki se állok:D
    gw2 nem rossz szép graf kidolgozott de max lvl után eléggé meghal a játék.
    összeszeded a geart pve pvp re és utána csak baszkódsz magaddal semmi értelmeset nem tudsz csinálni amire azt mondom hogy az már igen.

    mindegy azért még nézegetem meg várom mások hozzászólását is és meglátjuk.
  • kastil
    #3160
    Marha jó, rengeteg amgyarral. Leginkább harcrendszerben más, kb mint egy Darksiders vagy prince of persia.

    GW 2 accod nem adod el?:D Annál azért közel sem jobb.
  • Warrika
    #3159
    hello.

    rátaláltam erre az mmore és látom hogy mostanság indul.

    érdekelne a már játszó emberektől hogy milyen mik a tapasztalatok mennyire jó vagy rossz éppen?

    mekkore a magyar közösség és mennyire várható hosszú távú játéknak?
    értem itt a fejlesztéseket illetve hogy mekkora lesz rá a kereslet.

    illetve érdekelne hogy miben más mint a többi tömeg mmo? manapság minden hónapban jón ki 1 új és keresek valami érdekeset ami megfogna.
    guild wars2 vel játszottam 5-6 hónapot de annyira nem fogott meg.

    válaszokat előre is köszönöm^^
  • BoneDragon
    #3158
    Kliensbe az első link a patch notes. :)
  • Myselor
    #3157
    jah hát előkészületek a 2.1re.kíváncsi leszek mi lesz majd benne:)
  • Hell Girl #3156
    Már semmi. :)
  • Hell Girl #3155
    Még mindig tart a karbantartás ? Csak mert vmit patchelt aztán jelszó beírásnál fehér képernyő.
  • Oltred
    #3154
    Közbe rájöttem, jön a 2.1-es patch! Karbantartás van. :)
  • Oltred
    #3153
    Sziasztok!

    Ki mit tud miért nem indul el egyáltalán a játék? Nekem tegnap tökéletesen ment! Karbantartás van vagy valami más ok?

    Köszi előre is a segítséget! :)

    Oltred
  • Csokis
    #3152
    Én is úgy olvastam, hogy van, de nem találtam. Vagy csak nem láttam.
  • Marfy
    #3151
    Nem vagyok a játékban, de úgy rémlik mintha lenne duel és trade block.
  • Csokis
    #3150
    Van arra lehetőség, hogy automatikusan elutasítsak egy dual felkérést? Állandóan felkérnek.
  • kastil
    #3149
    qerfvc shifttel, 12345 +shifttel
    és bambiu
  • szergely83
    #3148
    Íjászt nem vágom, de minden classnál bizonyos skillek után ha egy adott skillt nyomsz, akkor sokkal gyorsabban hajtja végre azt. De olyan is van, amikor az indító skill animációja sokkal hosszabb, ha nem folytatod a chainben a megfelelő skillel. Slayer példa: stunning backhand -> overhand strike. Amúgy meg az attack speed számít még nagyon, 2x8% a fegyón, 4-6% a nyakláncon. Ha minden klappol, akkor passz, talán ping probléma.
  • Martin
    #3147
    Leállni akkor szokott, ha be van állítva, hogy csak harc közben mutassa a következő skillt a sorozatban. Olyan skilleknél ahol közben mozogni akarsz, ott ezt ki kell venni, illetve én az időzítéseket is állítani szoktam. Szerintem ezek nélkül a láncok nélkül eléggé játszhatatlan lenne. Én sem vagyok egy pók típus. Az még hagyján, hogy a számgombokra kinyúlok, de az F1-F12 sorra harcközben már nehéz. Ott csak a buffokat tartom.
  • Sir Quno Jedi
    #3146
    Jah, pedig satanic íjjász nő
  • Sir Quno Jedi
    #3145
    vagy csak én cseszem el/időzítem rosszul.

    Az is van, hogy csomó skill után (chain nélkül is) egy kis időre dekkol a karakterem és van egy gap a következő skill kezdete előtt. Az én ízlésemnek ez túl sok és sokszor pont elér az ellenfél abban a kis időszegmensben és mondjuk a menekülő skillem előtt még megüt pont és kd. Ez murva idegesítő tud lenni, pláne bossoknál. Szóval akciójátékhoz képest nekem túl lagos/neézkes ez az irányítás. Ugyanakkor videókban nyolcad annyi idő alatt legyakják az ellent mint én bármivel?! Pedig ultra rare fegyó felplusszolva egekbe, legjobb kövek, charmok amit akarsz. Namost valahogy nekem sosem olyan gyors mint nekik. A karim egy csiga.
  • szergely83
    #3144
    Leáll, beakad? Ilyennel még nem találkoztam...
  • Sir Quno Jedi
    #3143
    Nálam nem megy szépen, sokszor leáll, vagy beakad a chain. Túl sokszor ahhoz, hogy élvezzem. Ugyanakkor miközben az ember wasd-zve ugrál el az ellenfelek elől, nincs ideje 122 gombot nyomkodni még egymás után, így sokszor sajna tényleg maradnak a kombók.
  • szergely83
    #3142
    Maga a chainelés egy kényelmi szempont csupán, beállíthatod, hogy bizonyos skillek után mi következzen, szimplán space-re könyökölve. Leegyszerűsíti a kezelést, semmi több.
  • Sir Quno Jedi
    #3141
    Node akkor kb. semmi értelme a chain-eknek, mert ha ugyanabban a sorrendben nyomogatod el a skill-eket, pont ugyanazt kapod, nem?!
  • kastil
    #3140
    Köszi szépen!
  • szergely83
    #3139
    Nem kell hozzá chainelni, itt a chain skill annyit tesz, hogy a soron következő skill. Ez a glyph gyakorlatban úgy néz ki, hogy elnyomsz egy knockdown strike-ot, és kapsz egy 5mp-es buffot whirlwind-re, ami 25%-kal megnöveli a sebzését. Mivel 5mp-ig tart a buff, még csak az sem követelmény, hogy a következő skilled a whirlwind legyen, csak férjen bele az 5mp-be. Tehát előtte tölthetsz manát, rusholhatsz, buffolhatsz overpowerrel, stb. Az összes "chain skilles" glyph így működik egyébként.
  • kastil
    #3138
    Aham, köszi, esküdni mertem volna, hogy ha lentebb görgetek tudok változtatni trigger skillt is, nem csak chainedet.

    Viszont ha jól rémlik, Te slayerezel, szóval had kérdezzem már meg, EZT a glyphet hogyan használjam? Jelenleg a triggerek közt nincs Knockdown Strike.
  • Troyan
    #3137
    Akkor megnézem mi lehet nálam a gond (vírusirtás, kémprogram kereső stb) mert tegnap este is volt meg ma reggel is ahogy felléptem próbaképpen. Írtak még regedit módosításról ping csökkentésre de nem hiszem, hogy megpróbálom.
  • szergely83
    #3136
    Toborzás: a Tentacles magyar PvP/PvE guild várja az aktív játékosok jelentkezését. Immár saját TS3 elérést biztosítunk tagjaink számára. Guildünk célkitűzéseit elolvasni és jelentkezéseket beadni a guild fórumon lehet.
  • szergely83
    #3135
    40GB azért nem elég, mert először letölti, aztán feltelepíti, és csak utána szabadítja fel a telepítőfájlok helyét, tehát telepítéshez dupla annyi hellyel kell számolnod.

    Skill chaining:
    https://tera-support.enmasse.com/app/answers/detail/a_id/203/~/chaining-skills



    És nem lehet bármiből chainelni, sőt, legtöbbször nem is érdemes.
  • kastil
    #3134
    Nekem is 15 megával jött pedig max 6.1el szzoktam szedni torrenten.

    érdekes nekem az volt, hogy másik gépre nem volt neki elég a 40 giga szabad hely hogy letöltsem, fogtam áthúztam erről a 27.3 gigás tera mappát és süvít.


    Valaki meg tudná mondani, hogy Slayerrel 27es szinten miért nem tudok custom skillchaint csinálni? csak a chained skillt tudom változtatni mert csak premade van
  • Marfy
    #3133
    Nexus indulásakor szokott lenni lag, amúgy egyáltalán nincs.
  • Sir Quno Jedi
    #3132
    eus szerón??? nekem hasít, csak nagyon ritkán akad be.
  • Troyan
    #3131
    nah végre benn vagyok, a pingem 60ms. Viszont olyan lagspike-ok vannak 300-10000!, hogy öröm nézni, pedig low channelen vagyok. Ahogy más fórumon olvasgatom nem vagyok egyedül.