3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • Myselor
    #3210
    igen én ott játszom:)
    bár most nem vagyok online,de egész sokat,
  • Oltred
    #3209
    Sziasztok!

    Valaki fent van Arcadia szerveren?

    Oltred
  • LocalPatriot
    #3208
    Pedig ott az van... a mai napig...

    Pedig mióta f2p lett, baromi egyszerű lett a game, de még így is sokkal nehezebb ott érvényesülni, mint itt...:D És ott, a hivatalos szerveren, mikor fizus volt voltam ott hero... ami azt jelenti, hogy az adott class legjobbja a szerveren... ezt sem nagyképűségből mondom, csak nem kicsit ssza a csőröm, hogy le lettem oltva, hogy milyen kérdéseim vannak, és hogy ne mmo-zzak, mert nekem nem fog menni... csak tisztázzuk a tényeket, remélem olvassa az is akinek szántam... de off vége, befejeztem l2-őt.


    Lényeg, encsizzen mindenki, mert az jóóóóó
  • Sir Quno Jedi
    #3207
    Na, az olyan játékot is AZONNAL uninstallálnám, ahol a szuperritkaultratáp cumóm, amiért heteket tepertem, 1xcsak eltörik és elveszik végleg, mert a véletlenszámgenerátor azt dobta... RageQuit.
  • LocalPatriot
    #3206
    Hát craftolni én sem fogok soha.

    De higyjétek el. Ha lesz 60-as karitok, tuti, hogy nem fog falhoz csapni 300-500 gold... Kicsit intsaztunk valamelyik nap, esett két fegyver. Betettem olcsóbban mint ami bent volt, és 2 óra múlva elkelt mind2. Így most van vagy 8k gold-om. Nem nagyképűségből mondtam ezeket. Ja, és imádok enchantolni.

    Anno l2-be sem bírtam soha megállni az enchantolást. De ott nem úgy volt mint itt... Ezért is mondtam, hogy ez a game, ahoz képest gyerekjáték. Ott +3-ig tuti felment, utána tökmind1, hogy 10-re avgy 20-ra húztál, mindig 60% esélye volt hogy sikerül. Ha nem sikerült, akkor a fegyver eltűnt, és kaptál a fegyver grade-jével egyenló cry-t, ami szart sem ért. Persze volt blessed encsi, amire ugyan ezek érvényesek voltak, de ha nem sikerült, akkor lenullázta a fegyvert... ja, és kb megfizetethetetlen volt... így amikor tört a fegyóm 1 hónap szünet, majd előről... Szóval én itt mindent encsizek, amit csak lehet... mániám.
  • Sir Quno Jedi
    #3205
    Felesleges enchantolni 30 alatt. Én az összes pénzemet elvertem és egy nagyon ritka fegyót húztam fel (5 fős instában kaptam főbossból), erre az AH-ba töredék áron majdnem kétszer jobbak vannak pár szintre rá dugig. Szívtam is a fogamat. Tök felesleges szenvedni vele. Túl drága, akárcsak a craft. Elversz mondjuk 10 aranyat craftra (küldik) , majd kapsz a cuccokért a küldiben egy ezüstöt (összesen!), mondom WTF?!?! Ezt többször eljátszottam, aztán meguntam.

    Se craft, se enchant. Ha éppen van nálam pottyant fegyó/cucc, akkor enchantolok, de csak alap alkahest-re költök +4-nél magasabbra nem is húztam semmit, craftolni meg craftoljon akinek hat anyja van. :D
  • LocalPatriot
    #3204
    Való igaz. Mert én most alkhest nélkül számoltam. Fail lehetőség kb kilőve, hisz csak arany fegyót rakok be, akkor meg szinte elsőre megy mind, és tier 5-nél pár gold-ért is lehet venni ilyen fegyvert. Bármilyen kategóriájú lehet. Lehet disc is, mikor axe-t encsizek.
    Az a +7-től érvényben lévő alkhest meg kimaradt, mert azt nem kellett vennem, van vagy 500 a bankba. De való igaz, cakkum-pakk (vagy hogy kell írni) többre jön ki mint 40-50 gold.

    Ám a refined alkhest nem 14 gold db-ja? Elena-ba vettem asszem annyiért npc-től.
  • Martin
    #3203
    40-50 goldból biztos nincs meg. Mondjuk 30 -as szinten tier5 -ös cucchoz kell +7 -re 5db Refined Alkhest. Az már 105 gold (közben megnéztem refined 21 gold darabja, masterwork meg 31) a fail lehetőségével, és a szükséges másik tier5 -ös tárgy árát nem számolva úgy 320 gold +9 -re. Persze, ha van már 60 -as karid, és átadod a pénzt, vagy alkhest a kisebbnek úgy könnyű. :)
  • LocalPatriot
    #3202
    Ezer bocsánat. Én értelmeztem rosszul... sry!

    Van 60-as sorcim, ill. egyszer vettem TT-t, onnan van a goldom. Ám mindig csak top cuccokat húzok 9-re, amit azért huzamosabb ideig használok. Ám nem nagy kunszt +9-re húzni, nem sok gold az. Ráadásul lehet van magasabb dps-es fegyver, de azért a +-okat is nézni kell amit ad. Most pl a top 27-es axe-m van, ami +3 nál ad 8%atk speedet. Ami bersinél elég fontos. De sztem 40-50 goldból megvan kissebb szinten a +9. 60 körül meg dől a több k gold, szóval...
  • Martin
    #3201
    Igen én is így látom, de nem csak tank, hanem helaer is kevés lehet. Sorcerer -t indítottam, úgyhogy marad a várakozás. Eddig egyszer volt olyan, hogy tíz másodperc alatt partit adott, de akkor meg valamiért nem teleportált át az instába mindenkit a játék. Kellett volna tíz perc, hogy "gyalog" odaérjek. :)
  • Martin
    #3200
    +6 felettit persze, hogy láttam azt is írtam, lehet, hogy nem jól fogalmaztam. +9 felettit még nem, de lehet, hogy azt nem is lehet venni NPC -től, csak Trade Brókertől, vagy másik játékosoktól.
    Amúgy szerintem a játék elején (vagy inkább lvl60 -ig) nem éri meg enchantolni olyan gyorsan fejlődsz, hogy fél óra alatt a sima fehér cucc is jobb lehet annál amit épp enchantoltál. +6 felettihez, meg 30 -as szinten tuti, hogy nincs még elég pénzed, legalábbis, ha saját magad akarod csinálni. Amennyire emlékszem 50 goldnál többem biztos nem volt lvl30 -on abból tudtam volna venni 3 db refined alkhest -et, ami egy enchantra sem lett volna elég tekintve, hogy ott már legalább tier5 -ös, vagy 6 -os cuccokat hord az ember.
  • Droughert
    #3199
    Szerintem használják az LFG-t, csak épen tank van nagyon kevés, ezért nagy a várakozási idő. DPS-el vársz 50percet, míg a tank instant bekerül az instába :)
  • Titan
    #3198
    Én pl. a Veritason vagyok a Claymore guildban ami 200+ feletti tag és a szerveren 2. a "Prise" listán és immár a 2. alkalommal birtoklunk egy területet. Tegnap délután majdnem 100-an voltunk fent, de átlagban 50-en fent vannak. Még nem vagyok lvl 60. de folyamatosan mennek a Nexus raidek...elég jó társaság és segítőkészek!

    Én sem értem, hogy miért nem használják az emberek a LFG opciót vagy miért nem regiznek Instance mathcingre...:( Tegnap este 50 percet vártunk egy tankra Golden Labba...:(
  • LocalPatriot
    #3197
    Elfelejtettem írni, hogy mikor beírtam, már megkaptam a pass-t. Gondolom le volt terhelve a rendszer.

    Martin - lvl 53, és nem láttálmég npc-nél +6 feletti alkhest? (Én már 30-nál is 9-es fegyóval riohangálok:) Azt is lehet venni store-ba. Asszem 14 gold 1 db.
  • dante3
    #3196
    Köszke
  • Martin
    #3195
    Van két nagy magyar guild 200+ feletti taggal, meg egy kisebb, Aztán, hogy ténylegesen mennyi az aktív tag az már kérdéses, én egyelőre szólózok. Az biztos, hogy a F2P nyitás utáni tömegnyomor után most jóval kevesebben játszanak. Instance matching -al tegnap 50 perc után adott partyt AH -ra pl.
  • Martin
    #3194
    +6 felett már Refined Alkhest kell +9 felett pedig Masterwork Alkhest. Az elsőt Speciality Store -ban lehet venni 15 gold körül. A másodikat szerintem csak farmolni, bár azt is olvastam, hogy azt is lehet venni, de én eddig még nem láttam (lvl53).
  • Warrika
    #3193
    úgy láttam pár fórumon hogy zenobia szerveren vannak magyarok úgyhogy egyenlőre ott kezdtem 1 sorcit aztán várom a jelzéseket hogy mit ajánlottok hol van sok magyar^^
  • dante3
    #3192
    +6 után hogyan lehet enchizni alkahest vagy mi már nem elfogadott!
  • LocalPatriot
    #3191
    Nektek működik a biztonsági kód küldése?
    Minden indításnál kódot kapok, a mail címemre, hogy ne tudjon más belépni.
    De valamiért nem kapom meg a mailt...:S
  • Warrika
    #3190
    bocsi a dupla postért csak még azt szeretném kérdezni hogy melyik fajt illetve kaszot érdemes kezdőként próbálni?

    healeren és magen gondolkozok általában mindíg azokat játszom és érdekelne hogy itt mennyire balanced pve illetve pvp részen?
    általában healerek kevés dmg support karik és érdekelne hogy itt mennyivel gyengébb vagy épp erősebb ez a kaszt?
  • Warrika
    #3189
    sziasztok.
    most kezdeném a játékot és szeretnék érdeklődni melyik szerverre érdemes menni?
    hol találkozhatok a legtöbb magyarral vagy épp hol vannak nagy magyar guildek?

    előre is köszönöm.
  • stevedark
    #3188
    Old Company
  • stevedark
    #3187
    Üdvözlet!
    Az Old Company guild / Veritas/ tagfelvételt hirdet!
    http://terahun.hu/viewtopic.php?f=37&t=11&p=9610#p9610
  • kastil
    #3186
    Hun chata channelről nem tudok, de Killian pvp szerveren elég szép számban vannak magyarok
  • Munszu
    #3185
    Köszi a segítséget, na töltöm is, és meglátjuk hogy tetszik. :)
    PvP szerveren vannak magyarok, vagy van valamiféle hun chat/chanel? :)
  • Marfy
    #3184
    Semmi olyan nincs, ami miatt egy f2p játékos hátrányosan érezhetné magát.

    http://tera.variance.hu/2013/01/10/tera-eu-f2p-reszletek/
  • Munszu
    #3183
    Üdv! :)
    Érdeklődnék kicsit, mert keresek egy mmorpg-t ami leköthet. :)
    Eddig Gw2-tem, de relatív egész hamar bele untam. Itt meg tetszik a non-target harc rendszer, régen is sok videót néztem róla. A kérdésem az lenne, hogy mennyivel leszek gyengébb F2P játékosként, mint fizetősként?
    Illetve milyen hátrányaim vannak emiatt?
    A kiegészítőket is mindenki megkapja, vagy azt azért meg kell venni?
    Előre is köszönöm a válaszokat. :)
  • szergely83
    #3182
    Killianon ez a jellemző, új szerókon viszont nem feltétlen divat (még)
  • Sir Quno Jedi
    #3181
    Na nekem egy castanic íjjász nőm van, az nem tudom mennyire volt jó választás, de most már 26 körül van, nem kezdeném újra... :D
  • LocalPatriot
    #3180
    Egyébként én is alig látok poporikat rajtam kívül...
    Sztem most Elinből láttam a legtöbbet. Bár Baraka priest is elég sok van.
  • Marfy
    #3179
    Questelés vagy városban való mászkálás közben elint és poporit én alig szoktam látni.
  • szergely83
    #3178
    Egyébként ahogy bejött a race change a f2p-vel, úgy rögtön egy rakás "pro" váltott poporira emiatt.
  • szergely83
    #3177
    Popori szerintem is állat (szó szerint :D), slayernek meg sorcinak eszméletlen mozgása van :D De elég tömegfaj lett, mivel neki és az elinnek kisebb a hitboxuk, mint a többieknek, nehezebb eltalálni PvP-ben.
  • LocalPatriot
    #3176
    És mennyire igazad van! :)
    Jövőben jobban figyelek.
  • Myselor
    #3175
    a kislány kari még aranyosnak elmegy,de a mr kutya és hód és macika meg a többiek nekem kicsit erős xd wowban is sok de ott más azért.:d
  • Marfy
    #3174
  • BoneDragon
    #3173
    Perverz alak.
  • Marfy
    #3172
    Pont az ortopéd kislányok miatt játszok vele.
  • Sir Quno Jedi
    #3171
    nemtudom, szerintem kicsit illúzióromboló a sok ortopéd kislány, meg arimedvebocs, de mind1...