3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • Revans85
    #3250
    Próbáld elmenteni a beállítást azon a felületen ahol kijelölted a glypheket.
  • dante3
    #3249
    Valaki tudna segíteni, vásároltam egy rakat Glyph-et, hogyan tudom bekapcsolni/aktiválni? Azt tudom, hogy a skillek mellett van, írja hogy 15 lehet az érték, be is nyomom őket 15/15- vagy 13/15-re, de nem lesz aktív az apply! Miért, mit rontok el? Köszi előre is!
  • LocalPatriot
    #3248
    Hatalmas!!!:D még most is szakadok:D
    ui: POPORI POWER!
  • Csokis
    #3247


  • Sáska
    #3246
    koszi a valaszokat!
  • Titan
    #3245
    Nekem van egy 41-es mystikem és szerintem nagyon jó! Szépen lehet vele healelni és pvp-ben is odabasz, mondjuk nem egy darálógép és lassabban lehet vele haladni, mint egy berzivel, de hatalmas túlélő! Nem egyszer mentettem meg a partyt instában, ahol cleric is volt! Egyértelműen egy support klass! Az idézhető petek közül a kis "dugó"tank elég hasznos szolóban, a távolra puffogtató jó ha valaki tankol, mert növeli a dps-t, de a 38-on kapott kőgólem 3 forintot nem ér...szerintem...
  • Nikosi
    #3244
    Hát nem is dps-ből van hiány szerintem, bármennyire is keresik, inkább tankból. Ha gyors instázást akarsz akkor csinálj lancert, azzal mindig lesz party. Ha sokat akarsz várni akkor meg warrior-t dps-nek.
  • Warrika
    #3243
    minden kaszt nagyon jó.
    healer midnenhova kell tehát a mystic alapból elég jó kaszt.
    kezdj olyat ami tetszik nézelődj neten és nézz gameplay vidiket youtubeon én is így választottam és lettem sorci^^
  • Sáska
    #3242
    hello! A Mystic mennyire hasznos class? par napja jatszom, es a chat-en azt latom, hogy tobbnyire csak tankot es dps-t szoktak keresni...
  • Martin
    #3241
    Ja én is így vagyok vele annyi különbséggel, hogy sorcerer -ként így is a legtöbb BAM lehetetlen. Orisk, meg vulkánokat (esetleg még giant -ok) tudom üzembiztosan a szintemen szólózni, úgy 8-10 perc alatt, de a többi pillanatok alatt kivasal, utolér, összetapos, leüt. :D
    Instára szólóban meg nem is merek gondolni. Még a BOL -t próbáltam az elején 23-24 -es szinten fél óra alatt pucoltam ki az első két helyiséget. :)
  • Myselor
    #3240
    én se értem amit mond.én is körülbelül minden questet megcsinálok,kivéve a bameket,azt csak akkor ha van party hozzá.van hogy 1-2 szintet túl fejlődök,de általában 1szinten vagyok a mobokkal.az úgy jó is,mer nagyon szépen le is csapom őket:) de 3-4-5 szintet túl fejlődni,hát nem tudom hogy lehet,első karim mondjuk:)
  • Csokis
    #3239
    Én abszolút nem fejlődtem túl, pedig eddig minden küldit megcsináltam.
  • kastil
    #3238
    Hát én úgy vettem észre, hogy ha mindig minden questet megcsinálok akkor 3-4-5 s zintel simán túlfejlődőm az éppen aktuális területet, ergo semmi bam nem okoz gondot, valamint egy heallel a seggemben leütöm az aktuális instát slayerként. (CR-ig legalábbis, tovább még nem jutottam, de ide is 42es szinten)
  • Csokis
    #3237
    Igen, tudom, hogy tovább lehet menni anélkül is, de én mindig meg szoktam minden quest-et csinálni. Mondjuk azóta sikerült kifognom egy normális partyt, és 2x is átmentünk a dungeon-on. Néha tényleg nagyon jó embereket lehet találni. Mondjuk még ez a szerencse.
  • Martin
    #3236
    Nem kötelező megcsinálni az insta questeket. A fő szál akkor is tovább megy. Ha megléped a megfelelő szintet, akkor magától beadja a következő küldetés sorozatot. Általában mindig vannak mellékküldetések, amik átsegítenek ezeken a szakaszokon. Meg ott vannak az ismételhető küldetések is, ha unatkoznál. Amíg ezeket csinálod, addig folyamatosan legyél benne az instance matching -ben. Így bármikor kaphatsz partit, és addig sem unatkozol. :)
    Én így csinálom. Mondjuk az igaz, hogy délelőttönként szinte lehetetlen partit kapni IM -el is.
  • kastil
    #3235
    srácok valaki mondja már meg, hogy a lotoot mire allítsam ahhoz, hogy a fehéreket csak annak dobja ki, aki viselni tudja. konkrétan fehérekeet auto ossza ki ha az adott kasztból csak 1 van, többit is, amire ketten vannak, vagy pedig nincs a partyban loothoz illő kaszt, akkor roll legyen. thx.

    undorito, amugy.
  • dante3
    #3234
    Sajna nekem csak egy 32-es tankom, és egy 20-as nyilasom van, szívesen segítenék!
  • Csokis
    #3233
    Lehet, hogy most hagyom abba a játékot. Egyszerűen képtelenség embereket találni az egyik fő küldetésre, ahol partyban kell megcsinálni (43-44 szint környékén). A faszé kellett beletenni kötelezően party-s quest-eket?! Nem lenne probléma, ha lenne mindig ember, de nem. Egyszer összejött, de akkor meg a dungeon közepén 2 ember is lelépett, így felesleges volt továbbmenni. Nekem az is jó lenne, ha 1-2 60-as szintű segítene végigcsinálni! Nem érdekelne, hogy nem kapok exp-et, csak tudjam le. Mondjuk ahogy elnéztem, 49 és 50-es szinten is lesz még minimum 3.
  • kastil
    #3232
    van ahol még trade broker sincs meg trainerek is off-dutyk, minek szavaznak(?) ilyenre
  • Martin
    #3231
    Wipe esetén mindenki a legközelebbi városban éled újra. Ilyenkor a leggyorsabb mód a visszatérésre, Cleric of restoration -al stamina fullra, majd Speciality Store -ban azt adott instance -hoz tartozó scrollal visszateleportálni. Persze, ez csak akkor működik, ha nyitva van az adott városban a Speciality Store ami ugye az aktuális vanarch -on múlik.
  • 0Fritz0
    #3230
    Amennyiben az egész csapat megdöglend az instában, akkor tényleg csak kint tudnak feléledni és lehet visszafutni?
    Kissé megkoptak az emlékeim.
  • dante3
    #3229
    Köszöntem
  • Warrika
    #3228
    ingame pénzért más játékostól tudsz venni epic árakon másrészt tt ért tudsz venni ami pedig real moneyba kerül
  • dante3
    #3227
    Az említett weapon skinhez hogyan lehet hozzájutni? Vásárolható valahol? köszi
  • LocalPatriot
    #3226
    Semmi gond. Lehet én fogalmaztam rosszul meg a kérdést.
    Kösz neked is!
  • Marfy
    #3225
    Bocsánat, rosszul értelmeztem a kérdést. Úgy van ahogy Martin írta. Külön slot van neki, ha fegyvert cserélsz ugyan úgy meg marad.
  • LocalPatriot
    #3224
    Igen-igen. Tegnap meg is találtam. Szóval akkor nem volt pénzkidobás.
    Köszi szépen az infót!
    Valaki vett már PET-et? Láttam lehet venni neki kaját, ha nem etetem meghalhat? Esetleg örökre is?

    (Lehet hülye kérdés ismét, de L2-be ez volt...)
  • Martin
    #3223
    A Weapon skin az végig maradhat a karakteren. Külön slotja van a profil lapon valahol. Tudtommal nem kötődik a használt fegyverhez, csak a karakterhez.
  • Csokis
    #3222
    EASTER IS UPON US!
  • LocalPatriot
    #3221
    Az világos, de így nem látom értelmét a weapon skinnek. Elég sűrűn cserélik a fegyvert, akkor minek? Vagy ez csak az abyss weaponokra lenne akkor jó? Tehát a végeges fegyvernél?
  • Marfy
    #3220
    Igen, egy karakter egy skin, ugyan ez vonatkozik a lóra is. Ha másiknak is akarsz újra meg kell venned.
  • LocalPatriot
    #3219
    Ha veszek egy weapon skin-t, akkor azt csak egyszer tudom használni?
  • Oltred
    #3218
    Köszönöm a válaszokat, én újonc vagyok a játékban, van valami jó guild Arcadia szerveren?

    Oltred
  • Warrika
    #3217
    köszi a válaszokat:)

    akkor egyszerű megtalálni majd ha elérem az 59 et^^
    most mégcsak 35 öt súrolom 3 nap után szóval nem tudom mikorra érek oda:D
  • LocalPatriot
    #3216
    Kiegészíteném annyival, hogy már lvl59-esen is van napi quest.
    u.i.: Khalisa tegnap meghalt. Elsőre. Lehet könnyítették...? bár kétlem.
  • nxs
    #3215
    Napi questeket zöld felkiáltójel jelzi,world mapon meg tudod nézni hol tudod felvenni őket. Minél több repud van egy adott frakciónál annál több questet adnak az NPCk. Ha jól emlékszem automatikusan meg fognak nyílni ahogy eléred a 60at,tehát nem kell prequest.
  • LocalPatriot
    #3214
    Én azért elég sok Aman male-t látok. Főleg tankot. Slayer-t is elég sokat láttam. (Veritas)
    Ami furcsa nekem, hogy poporit viszont sehol se látok... max npc-be:D Nem mintha zavarna, mert én popori fan (figyeltem hogy írom :)) vagyok.
    Valaki írta korábban, hogy hitbox miatt többen poporira álltak át. Most ez nem tudom mennyire igaz, de lehet, hogy ezért nincs olyan sok Aman. De ez azért sem hiszem, hogy igaz lehet, mert Baraka priest annyi van mint égen a csillag, pedig az nagyobb mint az Aman. Szóval nem tudom.
  • kastil
    #3213
    Hali!

    Lehet, hogy hülye kérdés, de priestnek 42esen miért van 25k hpja, amikor nekem szintén 42esen slayerként csak 17k van full staminán?

    Más, ebben inkább a véleményeteket kérném..

    Aman male vs Human male slayer armor illetve animáció, kinek melyik jön be jobban?

    Aman malet kezdtem de egyre inkább húzok a human felé, és még nem késő csak pár napom van benne.
    PvE szerveren vagyok, szóval a hitbox annyira nem érdekel ilyen szempontból.
    Ami még érdekes számomra, hogy eddig szinte egyetlen 60as aman male karit sem láttam, nem csak slayert, semmit - van ennek valami különösebb oka, vagy csak nem szeretik a népek?

    Na jóvan, sok hülye kérdés, de erre van a forum.

  • Warrika
    #3212
    valaki eltudná nekem mondani hogy működik a napi quest?
    hol kell felvenni mit ad stb.

    kerestem leírást de szart se találtam..
    előre is köszönöm
  • XeeN
    #3211
    Mi is ott játszunk, napi rendszerességgel (én speciel sokat).