3809
Tera Online MMORPG - EU kiadó: Frogster Online - Megjelenés: 2012 tavaszán! EU zárt béták: 2012 első negyedéve.



| Hivatalos EU oldal | Variance: TERA Hungary (fansite) | Beginners\' microsite | Mini WIKI | Fórum (Variance) | YouTube channel (Variance) |

Információk újoncoknak | FAQ | YouTube | Facebook | Twitter
| Házirend: Ne flamelj, ne sértegess másokat, maradj a témánál, gondolkozz mielőtt hozzászólsz! |
| -> Hozzászólásaidban törekedj a tiszta és érthető megfogalmazásra és kövesd a magyar helyesírás szabályait. |


  • kingofn00b
    #3330
    Úgy néztem rílmaniért kell venni.
  • Pupuci
    #3329
    Srácok!
    Ilyen Strongbox key-t honnan lehet szerezni?
    Mármint az aukciós izén kívül, mert ott nem emberi ára van :)
    Dobja ezt valami vagy venni kell?
  • kingofn00b
    #3328
    Köszi
    Azóta megléptem a lvl24-et, és megvannak a Glyphek. A Combatitive így már eléggé életképes.

    Viszont egy nagyon pozitív dolgot vettem észre, ami nekem nagyon bejön. Tegnap megkaptam a küldit, hogy öljek meg egy 5-fős gruppal valami kumas nevű behemótot.
    Nekiestem egyedül, nem jött össze. 14% HP-ig ütöttem le, amikor behaltam az enrage-nél. 2* próbáltam, de mivel a stamina nagyon leesett, másodszor sem jött össze. No, kihagyom, megyünk tovább. Le is raktam a küldit. Ekkor láttam, hogy egy másik warrior ott üti egyedül a böszmét. Beszálltam segíteni. Meghívott partiba, ketten le is öltük, ahogy kell. Akkor láttam, hogy visszakaptam a küldit, és leadhattam, a jutalom is megjött.
    Ez nagyon pozitív.
  • Pupuci
    #3327
    Köszi! Nagyjából így gondoltam, de inkább kérdezek :) mintsem elfuseráljam a karit.

    Misztik lennék Zenobia szerveren. Gondolom van itt Magyar guild?!
    Esetleg még a Veritas jönne szóba.
  • Martin
    #3326
    Az a fajt válaszd amelyik neked a legjobban tetszik. Minden fajnak van pár alap speciális skillje, de ezeket egy-két óránként egyszer lehet használni. Például elfeknek mana regen egy órás CD -el. Ezért sokan azt mondják, hogy sorcnak az elf a legjobb. Ami nettó hülyeség mint ahogyan látod is. Ezek a faj specifikus skillek legfeljebb duleben adnak némi előnyt, feltéve, ha óránként egyszer harcolsz. :)
  • Pupuci
    #3325
    Srácok. Kaszt szempontjából a faj lényegtelen?
    Szóval mondjuk lancernek ugyan olyan jó az elf mint a humán?
  • nxs
    #3324
    LOTba első 3 named normal mobnak számít,gondolom mw alkahestet farmolsz.
  • jodzsep
    #3323
    Üdv.
    Olyan kérdésem lenne hogy, az instákban lévő mobok milyen fegyverbe való kristállyal sebződnek jobban?(vagyis minek számítanak az ottani mobok?)
    Igazából azért kérdem mert, LOT-ba járok instát szólózni,a bossokat nem ölöm csak az első 3 namedet, és erre keresek megfelelő kristályt.
  • Warrika
    #3322
    Nem egyértelmű a számomra a Reaping slash működése. Ha jól értelmezem, akkor ez majd a 60 szinten megkapott Scythe - ból kap bónuszt, és egyfajta befejező ütésként funkcionál(hat)

    igen pontosan ahogy írtad.


    Másik kérdésem a Combative strike. Ezt szoktátok használni? A HP-költség miatt PvP-ben nem tűnik túl jónak, de azért érdemes a rotában tartani?

    igen mivel defet csökkent és jobb dmg et tolsz le a targetre.
    érdemes a glypheknél rárakni a hp cost felezést és akkor már nem vészes
  • kingofn00b
    #3321
    Üdv,

    Egy kis segítséget szeretnék kérni warriorral kapcsolatban

    Nem egyértelmű a számomra a Reaping slash működése. Ha jól értelmezem, akkor ez majd a 60 szinten megkapott Scythe - ból kap bónuszt, és egyfajta befejező ütésként funkcionál(hat)

    Másik kérdésem a Combative strike. Ezt szoktátok használni? A HP-költség miatt PvP-ben nem tűnik túl jónak, de azért érdemes a rotában tartani?



  • Tatyla
    #3320
  • sz4bolcs
    #3319
    eltűnt lol
  • sz4bolcs
    #3318
    valaki??? Baromira idegesít körülöttem az kék kör.
  • kingofn00b
    #3317
    Igen, azt a kettőt olvastam. Jó lenne tudni, mennyire aktívak. Meg egyáltalán van-e aktív magyar PvP guild, ahol van recruit.
  • frango
    #3316
    tera.variance.hu-n felül írja hol, milyen guildek vannak. Elvileg van 2, de nem tudom aktívak-e.
  • kingofn00b
    #3315
    Köszi, megspóroltál nekem sok pénzt :-)

    A "sok" jelzőt a trader által lenyúlt jutalékra értettem.
    Tetszik ez a játék, egyre inkább bejövős.

    Még egy kérdésem lenne.
    Ishara szerveren van magyar PvP guild?
  • frango
    #3314
    lvl60 után foglalkozz a crafotlással! Előtte felesleges pénz költeni rá. A táblánál felvehető questekkel 2,5-3 óra alatt maxolni lehet a szakmákat.
    A ruha és fegyver készítést érdemes felhúzni, mert pl. a legjobb pvp cucc csak craftolható és a legjobb pvp/pve fegyver is csak kraftolható.
    Nem tudom neked mi a sok, de lvl60 után gold 10k-kal fogsz dobálózni. Pl. +9 felett egy enchant próbálkozás 3,5-4k gold. Ha szerencsétlen vagy a masterworkölés is belekerülhet vagy 20-25k goldba cucconként. Szóval lvlcap után ajánlatos az állandó nexusozás,instázás/farmolás battlegroundozás és persze a napi questek is. Tera Club tagság
    elég sok pluszt ad szóval arra is érdemes lesz majd befizetned. Szigorúan lvl60 után!
  • Tatyla
    #3313
    26-os a mysticem de eddig se nem kraftoltam se nem AH-ztam egyedül enchantoltam és eddig jól el voltam nélkülük, szerintem szintezz majd 20-tol már instába is mehetsz.
  • kingofn00b
    #3312
    Köszi,

    Azt hiszem maradok a warriornál. Nagyon bejött, hogy mozgalmas, a folyamatos csapkodással igazán élvezetes. Egy elint indítottam, viccesen is néz ki.

    Tegnap elértem a 12-ik szintet, és eljutottam Valkiába. Azzal, hogy kaptam egy mountot csak úgy ingyé', teljesen levettek a lábamról! :-)

    Szóval bejövős a játék. Most a gazdasági rendszerrel szemezgetek. Van valaki esetleg, aki tudna segíteni ebben? Ha jól láttam, nem igazán éri meg craftolgatni az elején, esetleg a tárgyak betöréséből származó cuccokat és alapanyagokat érdemes eladogatni AH-ban. De szemtelenül sokat kérnek az aukciókért...
  • sz4bolcs
    #3311
    hoyg tudom deaktiválni az outlow declarationt?
  • sz4bolcs
    #3310
    ohh, köszi szépen!
  • frango
    #3309
    Nem ugyan azon a channelen vagytok.
  • sz4bolcs
    #3308
    hali, van egy 18-as szintű ismim, én 22-es vagyok, és együtt akarunk menni, de nem látjuk egymás karakterét a játékban. A mapon kék négyzettel jelöoli, de a játékban láthatatlan. Ez mitől lehet?
  • frango
    #3307
    Wow-hoz annyiban hasonlíthat max, hogy mmo.
    Az a baj, hogy lvl 10-ig nem nagyon mutatkoznak meg a klasszok sajátosságai. 35 környékén már kb. tudja az ember, hogy milyen is az adott kaszt.

    Szerintem egyik kaszt se nehéz. Persze van amelyikkel kicsit gondolkodni is kell, de alapjában véve nem egy ördöngősség egyiknek sem az irányítása. Mondjuk attól is függ mire használod. Warriorok pl. pvp-ben nyitásnak mindig ugyan azt a 2-3-4 skillt tolják el. De tényleg. Mindegyik warrior mindig ugyan úgy kezd.
    Igazából pvp és pve szerver között annyi a különbség, hogy előbbin van pk lehetőség és több a gvg összecsapás. Meg battleground-ban HC beállítottságúbbak az emberek. Nem tudom mennyire megy még pvp szervereken a kis karik csapkodása, de ha nyugisan akarsz fejlődni, akkor pve szerver.
  • kingofn00b
    #3306
    Üdv,

    Nemrég találtam rá erre a játékra, gondoltam, kipróbálom. Pár év WoW után kell egy kis változatosság.
    Szóval első ízben eléggé uncsi WoW klónnak tűnt, de aztán mintha ráéreztem volna. Kipróbáltam (lvl10-ig) a berzerkert,lancert, sorcit, warriort, még a slayert akarom tesztelni, de eddig a warrior tetszett a leginkább. Ezzel kapcsolatban lenne 2 kérdésem.

    1 - tényleg olyan nehéz class? Utánnaolvasgattam, és mintha sikerült volna a legbonyibba beletenyerelnem.

    2 - melyik szerveren lenne érdemes játszani? A PvP tetszik, azt szeretném tolni elsősorban.
  • Myselor
    #3305
    A Pokol Lovagjai szívesen fogadna:)
  • Warrika
    #3304
    Eladó ingame gold.
    10.000 gold 1.000 ft akit érdekel pm itt vagy email a [email protected] email címre.
  • Krysael
    #3303
    Hello!

    "Unable to determine current version" hibát hogy lehet gyorsan orvosolni?

    Előre is köszönöm!
  • Tatyla
    #3302
    Arcadián egy mystic keres egy nem hc guildet! :)
  • sz4bolcs
    #3301
    Én killianra azért regeltem, mert azt olvastam valahol, hogy ott van a legtöbb magyar. Akkor ez nem igaz? Ott mennyien lehetnek?
  • XeeN
    #3300
    Aecadián kb 500-600 magyar játékos lehet, elnézve a guildek taglétszámát, a kóbor lovagokat nem számolva.
  • sz4bolcs
    #3299
    ismivel Killian szerveren kezdtünk karit.
  • Smithwarden
    #3298
    Most neztuk par haverral, hogy nemreg free2play lett a jatek.
    Melyik PvP szervert ajanljatok, ahol sok magyar van?
    (1-2 ismeros nem igazan tud angolul.)
  • N3mus
    #3297
    Sziasztok!

    Most olvastam hogy április 15 el vége az ingyen transzfernek és érdeklődnék hogy merre van most nagyobb magyar közösség ? . Én Arcadián kezdtem és néha néha találkozom magyarokkal de eléggé elvétve. Van mostanság ajánlott server esetleg ?
  • Pedro8
    #3296
    Valaki valamelyik PVP szeron?
  • frango
    #3295
    1.A felét se éri...
    2.Nem legális...
    3.Dolgozz!
  • mccrit
    #3294
    Sziasztok. Eladóvá vált 10.000 gold, ebből szeretném fedezni a klubtagságomat. Ár.: 5.000 HUF. További információ privátban.
  • Myselor
    #3293
    nincs mit,remélem sikerül.:)
  • Csokis
    #3292
    Elég fura, ha nem lehet eldobni.
  • Martin
    #3291
    Na azt még nem néztem. Eszembe se jutott, pedig láttam quest itemeket is. Na majd mindjárt ránézek. Köszi!