37
Win 98-as játékok!
  • Calver
    #37
    mondjuk a srác írta h ATI 9600-as videókártyája van, szóval szvsz még bőven lehet h elég régi a gépe h legyen hozzá Win 98 driver.

    vagy... Win 2000, ahhoz még csak-csak találni frissebb drivereket.
  • gruber trans
    #36
    bocsi már jön!
    kösszi szépen
  • gruber trans
    #35
    hogyan mert én nem tudom letölteni??
  • Akey
    #34
    Innen letöltheted ingyenesen és jogtisztán, ugyanis ajándék! És el is indul...
    http://www.rockstargames.com/classics/
  • gruber trans
    #33
    helo engem érdekelne hogy a gta 2 hogyan indulhatna el xp-n(sp2)??mert nálam régen elment de akkor még sp1-es xp-m volt de már nincs meg azaz xp-s cd-m ezért kérdem h valaki nem e tudja hogyan indul sp2-esen.
    elöre is thanks!
  • [Jakuza]
    #32
    Erre csak annyit tudok mondani, hogy nem jarhato ut.

    A mostani alaplapokhoz mar ezer eve nem irnak win98as drivert, igy mar a fofunkciok se fognak mukodni, mint peldaul a PCI bridge, vagy VGA portok lekezelese es sorolhatnam.

    Tehat csak egyetlen egy ut ami jarhato az pedig az emulacio.
    Javaslom a vmWare workstation nevu emulatort amivel operacios rendszereket lehet emulalni es a 6.5-s verziotol mar a directx 9.0c jatekok d3d gyorsitasa is megoldott reszlegesen.

    Ha pedig nincs szukseg d3d gyorsitasra akkor eleg lehet a virtualBOX.

    Sima DOS emulalashoz pedig eleg lehet a DOSBOX, de ehhez nem art letolteni a valamilyen GUI-t, mert ugy egyszeruebb az emulacio beallitasa, mivel ugy akkor nem a parancssorbol kell vezerelni.
  • koryne
    #31
    "halvány lila gőzöm sincs spec h egyáltalán modern hardverekhez csinálnak-e még"

    Nem csinálnak, a win98 támogatását már a Picipuha is megszüntette, a hardvergyártók meg már el is felejtették, hogy volt.
  • Calver
    #30
    BIOS-os technika kétségtelenül egyszerűbb - meg ha az ember nem szereti a boot menüt kényelmesebb is - nálam is így van Vista mellett egy másik, mobil rackben lévő vinyón MicroXP, ha esetleg Vista harakirit követne el.

    ellenben Partition Magic-nél szvsz Acronis Disk Director-t célravezetőbb használni, nekem volt párszor gondom előbbivel.

    na meg azt sem árt tudni, hogy a gépedben lévő hardverhez van-e Win 98-as driver. (halvány lila gőzöm sincs spec h egyáltalán modern hardverekhez csinálnak-e még.)
  • barnie1990
    #29
    Menj inkább Balto-t rajzolni.
  • Schwarz
    #28
    Igen megkérdezi, Powerquest partitionmagic programot ajánlom, és akkor nem kell ledarálni a winyót nullára. Lehet FDISK és FORMAT párossal is, csak macerás, meg az egészet le kell törölni, ami megintcsak macerás egy 250gigás hdd-nél.
    Persze, ha sose csináltál még ilyesmit, akkor inkább hagyd. Tegyél a gépbe egy 10-20gigás winyót, arra tegyél win98-at (telepítéskor a másik winyó NE legyen a gépben), ezután BIOS-ból lehet kiválasztani, hogy melyik rendszer induljon.
  • Attila889
    #27
    am. kettő felé hogy tudom particionálni?Megkérdezi hogy az eggyik modra pl. NTFS-re hány GB-t akarok szánni?És hol tudom particionálni?Ráklikkelek a C-re a jobb gombal és tulajdonságok és ott valahol? :)
  • Attila889
    #26
    úristen....ez bonyolult :D
    Sose votlam jó hardverezésbe meg szoftverezésbe......... :D
  • Schwarz
    #25
    Xp is megy FAT32-n,c sak nem célszerű.

    tehát:
    1. winyót kétfelé partícionálod, NTFS és FAT32 (ha a második partíció az 1024-edik track után kezdődik, a partícionáló program rinyálhat, hogy nem fog tudni a rendszer bootolni, de én ilyen problémával még nem találkoztam)
    2. win98-at telepíted a FAT32-re
    3. ha teljesen kész, xp-t telepíted NTFS-re, az csinál boot menüt, így indul a 98 is

    Ha előbb teszed az xp-t és mellé a 98-at nem fog menni, mert a 98 telepítője legyalulja az MBR-t meg a boot szektort és nem lesz boot menüd. Értelemszerűen a 98 elsőre nem fogja látni az NTFS partíció, csak ha külön drivert telepítesz hozzá.
  • Attila889
    #24
    de ha FAT32-re formázom akkor meg XP nem megy rá.....én fele felére akarom.....vagy 15 GB 98-asra és a maradék pár GB meg XP....azt hogy oldhatnám meg?
  • Calver
    #23
    valószínűleg mert nem elsődleges (primary), FAT32 fájlrendszerű partíció van rajta. másképp nem fogsz rá win 98-at telepíteni.
  • Emmegki
    #22
    Azok DOS játékok voltak.
  • Muki100
    #21
    MS virtualpc nálam megoldja, de hátrány hogy kell hozzá a win98 cd.
  • [HUN]FaTaL
    #20
    Formázd FAT32re, ntfsre nem is fogja engedni.
  • [HUN]FaTaL
    #19
    Patch + Nocd crack, meg asszem win98 compatibility, de már nagyon rég próbáltam, nem emlékszem.
  • Attila889
    #18
    nekem van egy 40-esem,azt használm a legtöbbet...de nem engedi a 98-at tenni rá :(
    Vagy már oylan régen telepitettem vlna 98-ast?Hmm...nemtudom :S
  • Calver
    #17
    egy komoly trükk: nem gondoltál még esetleg arra, hogy partíciónálsz és feltelepítesz egy win98-at egy külön partícióra? az 500+ GB-os winchesterek idejében nem egy halálos nehézség.
  • Etorian
    #16
    :o
  • Attila889
    #15
    ha-ha-ha de vicces....egy 3.4-es proci Ati 9600XT-vel gyenge? :D
  • milk4
    #14
    Gyenge a géped hozzá.
  • Attila889
    #13
    elindult a Colin Mcrae 01 de az intro után kilép...valami ötlet? :S
  • Attila889
    #12
    nekem a Taxi 2 kéne.... :D
    De sehonnan nem lehet megszerezni PC-s játékba...pedig a demojával sokat játszottam anno :)
  • Attila889
    #11
    és hogyan ment?Elárulod? :)
  • Barnabyka
    #10
    te mit kapsz ilyenkor?..szerintem ezt helyetted a moderátorok jobban tudják..neked annyi a dolgod a fórumon ,h olvass és hozzá szólj a témában "-.-
  • [HUN]FaTaL
    #9
    Colin nekem ment, Fordot nem tudom az egy sz*r.

    #8: A felsorolt játékok közül egyik sem win95-ös, mind DOSos:D
  • Gnome
    #8
    én win95ösökre emlékszem...Ugh! Taxi, Stunts, Lotus, és sztem ennyivel játszottam annakidején...a Stuntsot meg a Lotust imádtam.
  • Attila889
    #7
    de úgy sem úgy.......én próbáltam úgy is :D
  • NEOreg3
    #6
    pasziánsz?

    az annyira windows 98-as játék, hogy alapból feltelepíti a rendszerrel együtt
  • tomonor
    #5
    topikto! XDDD
  • Shifter
    #4
    del ban htx

    amúgy: tanuljál meg írni...
  • Calver
    #3
    jobb klikk -> tulajdonságok -> kompatibilitás?

    inkább nem is mondok semmit.
  • tommygear
    #2
    ok
  • PepsiMax
    #1
    Sziasztok.Azért hoztam létre ezt a topikto hogy a régi játékokról beszéglessünk,és arról si hogy megy-e XP-n,én 2 játékot szeretnék megkérdezni:
    Ford Racing 2001 megy XP-n?
    Colin Mcrae Rally 01 megy XP-n?
    Ha nem megy valami progivel ellehetne inditani esetleg őket?