6495
12149940121232355297.jpg
  • maki85
    "Visszatérve az eredeti kérdésre - avagy mekkora is a galaktikus lakhatósági zóna - azt a választ kapjuk, hogy igencsak kiterjedt. Élet hordozására alkalmas égitestek a dudoron - és talán a galaktikus halo-n - kívűl szinte bárhol előfordulhatnak, bár igen különböző valószínűséggel. Továbbra is a galaktikus korong belső, néhány ezer fényév széles sávja a legvalószínűbb hely egy intelligens élet kialakulására, ugyanakkor a külső régiók sem zárhatóak ki teljesen. Különösen, hogy a tejút csillagainak legnagyobb része ott helyezkedik el, így az alacsony valószínűségek mellett is igen nagy számú jelölt fordulhat elő. Különös tekintettel arra, hogy a csillagkeletkezési folyamatok elkerülhetetlen melléktermékei a kísérők, még ha azok gyakran maguk is csillagok. Ám nem mindegyikük és egy csillagnak legalább bolygók kellenek ahhoz, hogy elegendő perdülettől megszabaduljon"

A naprendszerünkön belül is nagy a lakhatósági zóna, ahol lehetséges lenne az élet, arányában a galaxishoz.
  • maki85
    Köszönöm, hogy a barátodnak tartasz!!
    Bár úgy még jobban esett volna, ha úgy mondod, hogy: fiatal barátom:))

Azt azonban nem értem, hogy miért nem vonhatom ÉN le a cikkből azt a következtetést, hogy egyáltalán nem erősíti azoknak az elvárását, akik a rengeteg lakott bolygóban hisznek????
    Persze én magam is kijelenthetek hasonlókat, de úgysem hinnéd el, hogy a Tudományos Akadémia levelező tagja vagyok.
    Egyszer írtam nekik egy levelet, bár igaz, hogy nem válaszoltak XDD
    Hát ezért hivatkoztam a bloggra.
    Tuti?????

UI: Mondd, elolvastad egyáltalán az írást?????
    Meg miért is vagyok troll???
    Melyek is a trollság ismérvei??!!

Még egy Ui:

Ha azt írtam volna, hogy a blogg az ufohívők bibliája, akkor abba kötöttél volna bele.

Utoljára szerkesztette: maki85, 2018.08.27. 21:22:24
  • Irasidus
    Nem cikket kritizáltam, hanem azt az egyetlen mondatodat, "Elég érdekes írás, mely eléggé lehűtheti azokat, akik szerint a galaxisunkban hemzsegnek a lakott bolygók". A cikk konklúziója éppen az ellentéte ennek. Ennyi. Az, hogy te ezt nem akarod megérteni, vagy direkt félre viszed a beszélgetést, és szalmabábot gyártasz, hogy de a cikk szerzője, így meg úgy... Nem barátom, nem a cikk szerzője, hanem te vagy aki a cikkből téves következtetést vont le, kiragad egy mondatot, és nem olvassa el a cikk végi konklúziót. És egyes együl erre hívtam fel becses figyelmedet. De nyugodtan rágd még a gumicsontot, jó troll módjára, ha jól esik.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.08.27. 21:01:37
  • maki85
    A cikk szerzője csupán azt akarta-e érzékeltetni, hogy mekkora is lehet a galaxisunban az a terület, ahol ESETLEG (!!!!) előfordulhatnak azok a bizonyos lakott bolygók.
    Csak ennyit és nem többet, hiszen még azt is kifejtette, hogy mennyi feltétel is szükséges még ahhoz, hogy egy bolygó lakott legyen.

Sőt az előző bloggjában ezt még meg is fejeli.

Hogy visszamenőleg???---kérdezed vissza kötözködve
    Persze, hiszen Einstein szerint lehetséges az időutazás.
    Bizonyítom XDDD

Nos ezért lehűtés:)))
    Utoljára szerkesztette: maki85, 2018.08.27. 20:53:46
  • Irasidus
    És eljutottunk oda, ahol elvesztetted a fonalat. Gratulálok! Ugyanis erre már válaszoltam. De újfent fogok akkor, mert látom igényled. Tedd fel magadnak a kérdés, hogy mi a különbség a vélemény, és hazugság között? Ha meg van, akkor megérted miről beszélek, ha nem megy, akkor veled van a baj. Ugyanis az nem vélemény, ha valami valótlanságot állít be biztos tudásként, miközben nagyon is jól tudja, hogy egészen más a valóság. Másrészt, nagyon szépen előadod, a hattyú halálát, hogy bárki elmondhatja a véleményét, ami szép, de akkor engedtessék már meg nekem is. Ha ezzel egyetértesz, akkor beláthatnád, hogy felesleges kirohanás volt a részedről a vélemény szabadságra hivatkozni. Apropó, a vélemény szabadság nem terjed ki a gyilkossággal való fenyegetőzésre. Ez büntetőjogi kategória, amit itt művel a kedvenc trollod, akit te csak heccelsz egy ideje... Ja, azt hitted nem látszik? Juj.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.08.27. 19:55:14
  • Irasidus
    Bocs én nem egy szóba kötöttem bele, hanem amit írtál. Arról nem tehetek, hogy te ennyit írtál, hogy "Elég érdekes írás, mely eléggé lehűtheti azokat, akik szerint a galaxisunkban hemzsegnek a lakott bolygók". Aki itt nem tudja min volt a hangsúly, az te vagy édes egy drága barátom, te rugózol a lehűlésen, én meg a mondat jelentését vitattam! Tudod mi a lényeg abból amit válaszoltam neked? Segítek, az, hogy amit írtál, az tényleg ellentmond a cikknek. Erről nem beszélsz, mélyen hallgatsz, pedig ennyi volt a hozzászólásom lényege. És nem a lényegről beszélni, na pontosan az, amit írtam: vagyis kötözködés! Ez csinálod te (most is)!
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.08.27. 19:46:09
  • maki85
    "Megtalálod melyik szóba tudsz belekötni"

Te ennyire nem ismered önmagad???
  • Zephyr Retiring
    Már 40 000 éve a Földön is keveredtünk.
    De ennyit ne ugorjunk a jövőbe. Lássuk mi várható úgy 100 év múlva?
    Egy jövő és klímakutató professzor szerint.

Érdekes, hogy ő sem említi az idegen földönkívüli élőlények várható megjelenését errefelé...
  • Zephyr Retiring
    Igen látom azt is...

Kérdeztél nyilvánosan valakitől valamit (tehát nem privátban, így bárki elolvashatja) amire én szintén nyilvánosan feltettem egy egyszerű kérdést. És ezen besértődtél...
    Beleszólni bárki bármikor beletud bármibe itt. Ha nem privátba teszed fel a kérdést.
    Egyébként puszta véletlen, hogy pont én tettem fel azt a kérdést. Csak azért történt, mert látom még ennyi idő után sem értetted meg a fórumozás lényegét: ami a véleménycsere.

Nem tudományos tényfeltáró információs website!
    Hanem személyes véleményeket (ebbe a fantázia is belefér!) gondolatokat kicserélő fórum.
    Igen, elolvastam a feleslegesen feltett kérdésed, gondoltam felteszek helyette egy helyeset.
    Ami ide illik. Ugyanis mégegyszer jelzem: ez egy fórum.
    (Bár ha 1000-szer jelzem, talán akkor sem fog leesni.)

Minden további nélkül kifejtheted bármikor, hogy erről vagy arról mi is jelenleg a tudományos tényállás.
    Ha ez a szíved vágya. Aztán jöhetne a saját véleményed (ami nem fog) amit pedig követhet

minden további magyarázat nélkül

bárki más véleménye. Például az antigravitációs hajtóműről mint esetleges jövőbeni felfedezésről.
    Ismétlem: EZ a fórumozás lényege. Nem pedig az, hogy mindenkit lehülyézel, leminősítesz, degradálsz a saját véleménye miatt, amit JOGOSAN itt próbált megosztani másokkal.
  • overseer-7
    te sosem alszol?
  • Irasidus
    Akkor kezdjük előről, én #6080 itt nem hozzád szóltam, ebbe pofáztál bele itt #6081 és vettél magadra olyat, ami nem rólad, nem hozzád szólt. Ha ennyire képtelen vagy követni, ki-kinek mit írt, és miért akkor inkább hagyd abba. Mert még mindig nem erről van szó, és úgy látom tényleg nem ismered a görgő fogalmát, és tényleg igazam van, hogy vagy rövid az eszed, vagy rohadtul nem érdekel mire válaszolsz. Ez nem személyeskedés, ez egy ténymegállapítás - mert tudod ilyet is lehet abból, amit művelsz. Nem rólad szól ez a fórum. Szánalom, hogy nem vagy képes se visszaolvasni, se felfogni, hogy miről beszéltem, már bocs.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.08.27. 05:55:16
  • overseer-7
    pontosan..
    ha kiderülne, hogy vannak itt rajtunk kívül sokkal fejlettebb, értelmesebb életformák is.
    Hát akkor az nagyon kényelmetlen lenne.. alázatot követelne meg.
    Inkább akkor ne legyenek.. ha meg mégis..akkor sem fontos és nem kell róla tudomást venni.

Az ember még a saját fajtájában is nehezen tűri el az intelligensebb társait.
    Kényelmetlen érzés azzal szembesülni, hogy alsóbb rendűek vagyunk.

..érdekes, hogy ez nem genetikai program bennünk, hanem belénk nevelik ezt az érzés.
    Hogy az önértékelést ahhoz kötjük, ahogy másokhoz mérjük magunkat.

Nagyon beteg dolog így kibaszni a gyerekekkel.. félre neveljük őket és nem látjuk, hogy hibát követünk el.
    Persze, hogy sok mentálisan beteg felnőtt ember szaladgál a világban.

Még csak meg sem tudják fogalmazni a problémát.. csak tudják, hogy rossz valami.
    A társadalom fele depressziós.. nihilista.
  • Zephyr Retiring
    Nem vagyunk egyformák. Szerencsére ;)
  • overseer-7
    nálam meg általában pont fordítva van.. a rövid távú dolgokra nem emlékszem.. hogy miért is mentem át a másik szobába.
    Közben meg a régen olvasott dolgokra sokszor részletesen emlékszem.
  • Zephyr Retiring
    Ők a mai napig hisznek a reinkarnációban is. A mai "művelt" ember nem. Istenben sem. Istenekben pláne nem.
    Néha úgy érzem az intelligens földönkívüli élőlények létezésében sem.
    Mi lehet az oka? Ez egy nagyon jó kérdés...talán az önzőség. Talán az ember nem is akar önmagánál fejlettebb élőlénnyel találkozni, mert akkor önnön gyarlóságát, fejletlenségét kellene beismernie...
  • Zephyr Retiring
    Kár, hogy tetteted a hülyét miközben nem is vagy az. Simán csak unatkozol.
    Visszaolvastam a kedvedért min is rágtad be magad. Megismétlem, mert biztosan nem volt egyértelmű az a hsz.
    Korábban egyszer valahol említetted, hogy szerinted miért nem lehet életképes dolog az antigravitációs hajtómű.
    Jól elmagyaráztad. Meg lehetett érteni, de nem kell vele egyetérteni. Bárki gondolhatja másképp, sőt ha ez nem így lenne, a világ nem is haladna előre semmilyen fejlesztésben. Tehát igazából jó is ha vannak kétkedők, akik a maguk igazát követik.

De visszakanyarodva a sértődésedre: ne várd el senkitől sem, hogy minden korábbi hozzászólásra emlékezzen. Senki sem pengeagyú.
    Amit érvként felhoztam arra természetesen emlékszem. Amiről meg ki tudja mikor kommunikáltunk, érthető ha nem, hisz hónapokkal ezelőtt is lehetett akár. Az ilyen régi dolgokra sokan nem emlékeznek, hiszen csak emberek vagyunk. Nem komputerek.
    Így már érthetőbb, vagy ragozzam még egy kicsit?
  • Irasidus
    Ja. A többit meg ignorálod? Megtalálod melyik szóba tudsz belekötni. Amúgy meg nincs igazam? De. Szóval akkor beszélj nekem ilyenek ha nincs igazam, de ugyebár most az van, és fáj az igazság? Bocs...
  • Zephyr Retiring
    Az utolsó megjegyzésed már megint személyeskedés, ráadásul még nem is igaz.
    Miért kell elkanyarítani a kommunikációt ebbe az irányba? Mert értelmesebb érved nincs?
  • overseer-7
    Nem baj az, ha valaki vitatkozik olyanról amihez nem ért.. és fogalma sincs valamiről.
    Ez nem baj..ez nem gond. Ez egy jó dolog.. még akkor is ha nem ért hozzá, nem szakképzett a témában, jó dolog az, hogy kifejtheti a saját véleményét.. lehet, hogy értelmetlen lesz az eredmény.. és akkor nem történik semmi.
    De mondhat a témában járatlan ember olyat is.. amit a szakemberek nem vettek észre.
    Van úgy, hogy az embernek annyi tudás van a fejében, hogy biztos valamiben.. miközben lehet téves az ismeret.
    Lehet, hogy a fejlődéshez vissza kell menni pár lépést..és másik irányba elindulni.
    Van úgy hogy a fától nem látni az erdőt.

" Használd a görgetőt, arra is van ki, ha rövid az eszed."

mi értelme van ilyet írni, hogy rövid az eszed?..
    ha igaz..akkor is sértő.. ha nem, akkor meg pláne. Ezzel kimutatjuk, hogy valójában mennyire lenézzük a másikat és értéktelennek tartjuk még a gondolatait is.

Ezek nagyon fontos dolgok.. sokszor.. főleg olyan típusú embereknél nehéz az ilyen szituációkat észrevenni.

De azt mindenki észre venné, hogy mennyire bunkó beteg ember vagyok. ha mondjuk kijönnék a kondi teremből és bemennék egy óvodába.. és ott elkezdenék vitába keveredni a kisgyerekekkel.. majd szétütném őket.
    és közben azt érezném, hogy milyen erős vagyok.. és hogy nekem van igazam.. és hogy ezek a kis szaros büdös kölkök mennyire szarok.

Vagy bemegyek egy elmegyógyintézetbe.. és ott sértegetem a betegeket, hogy gyogyósak.. kifiguráznám, kiröhögném őket.. és közben azt érezném, hogy milyen szánalmasak és értéktelenek..hogy és felsőbbrendű vagyok ők meg alávalóak.

Ezek a dolgok nagyon gyakran megtörténnek.. de sokkal árnyaltabban.. és sokszor nehezen vesszük észre.
    Főleg ha egy delúziós tudat állapotban vagyunk.
  • Irasidus
    Nem állok le úgy vitatkozni, hogy fogalmam sincs miről van szó. Betartatnád néha a saját magad állította mércéket, például, hogy odafigyelsz a másikra. És nem erre értettem. Használd a görgetőt, arra is van ki, ha rövid az eszed...
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.08.26. 20:12:51
  • overseer-7
    A társadalmunk szándékosan ilyen ostoba?

A keleti tanításokban hagyománya van a kritikus gondolkodásnak és a VITA MŰVÉSZET elmélyítésének.

A buddhisták naponta kétszer 1-2 órát vitatkoznak. Ez egy nagyon régi hagyomány.
    Megtanulnak GONDOLKODNI.. nem csak visszaismételni.. hanem megérteni, felfogni a tanítást.. elmélyíteni azt.
    Megtanulják ÉRVEKKEL megvédeni az igazukat... megtanulnak helyesen vitázni.. úgy hogy nem bántják meg a másik embert. Megtanulják, felismerni és elfogadni ha tévednek..vagy alul maradnak a vitában.
    Megtanulják a kritikus gondolkodást, a gondolatokat egymással ütköztetni.

Egyszerűen mi nyugati emberek.. bolondok vagyunk, hogy nem tanulunk tőlük.
    Sokkal jobban működne a társadalmunk..ha felismernénk az olyan egyszerű dolgok fontosságát amit a buddhisták már évszázadok óta tudnak.

A tenyérbe csapás egy hangsúlyozó gesztus ami egy Felkiáltó jelet jelent.

• overseer-7
    próbáljuk meg mind.. egymást tiszteletben tartani.
    Nagyon könnyű rosszul dönteni, cselekedni.

Nem azért mert a másik embernek így a jobb. Hanem, hogy mi emberek lehessünk.

Egyszer megkérdezte tőlem egy "rafkós" cigány gyerek, hogy miért nem szabad lopni és lehúzni az embereket.
    Nem tudtam neki válaszolni. Az hogy a törvény bünteti..azon csak röhögött.

Miért nem érdemes bántanunk egymást? Azt hiszem ez is hasonló eredetű filozófiai eset.

• Zephyr Retiring
    Ja, hogy te erre értetted a hazudozást.
    Nem hazudtam. Régebben említettél valamit amit nem jegyeztem meg. Ez igaz.
    Te mindenre emlékszel, amiről valaha eszmét cseréltél?
  • Irasidus
    "Pontosan mire is érted a hazudozást? Néha nem tudlak követni...bocs.. "

Néha nem árt odafigyelni sem, hogy mire válaszolsz, nem csak zsigerből írni valami random hülyeséget. Idézlek, " már nem emlékszem." - Ez lehet a probléma, mert így nem lehet vitázni, beszélgetni érdemben. Amit a spoilerben írtál, kiegészíteném azzal, hogy ha már vitába bocsátkozol, akkor a vita legelemibb szabályait is be kellene tartani. Ez nem sikerült.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.08.26. 10:46:31
  • Zephyr Retiring
    Ez így már nagyon spoileres...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ha lesz még legközelebb rá lehetőséged, a dolgok ilyetén menetét, ennyire nyíltan inkább ne fejtsd ki. Biztos vagyok benne, hogy felfigyeltek már rá is (és rád is) a modik, csak még nem léptek. De előbb-utóbb az is bekövetkezik majd. Tudom, nem egyszerű mások gondolatmenetét követni, talán nem is lehetséges, de neked is meg kell értened, ez egy fórum. Vannak bizonyos írott és íratlan szabályok, amit nem árt betartani. Első és legfontosabb: a jómodor. Nem kell mindenkit szeretni. De gyűlölni sem. Elolvasod amit ír, próbálod megemészteni, esetleg elmondani, mit vél rosszul szerinted, majd ha ez az út nem működik, ideje átnézni rajta. Levegőnek nézni. Esetleg el sem olvasni egyetlen hozzászólását sem. Ez sokszor segít. Tapasztalatból mondom...

Sajnos sokan itt eresztik ki a gőzt, de meg kell érteni, hogy ez hosszútávon senkinek sem jó. Annak se aki írja, s annak se aki olvassa. Végül kénytelenek lesznek a modik is közbelépni ha a helyzet kezelhetetlenné válik. Persze sosem a helyzet a hibás, hanem csak mi magunk, mert elveszítjük az önkontrollt. Ez történt most veled is. Észre sem veszed, s lassan teljesen átalakulsz magad is. Ne idegeskedj mások véleménye miatt. Meggyőzni meg végképp felesleges bárkit is az igazadról. Vagy megértik, vagy nem. De mindenképp nyugodj le, szedd össze magad, s ha a témához ennyire mellékvágányra került magasröptű eszméket szeretnél legközelebb közölni, azt vagy ne tedd, vagy mindenképp spoiler alatt tedd, mint én most. Erre lett kitalálva a spoiler.
  • BladeW
    Nem ölhetjük meg őket, bármennyire is szeretnénk.
    Sztem most jött el az ideje, hogy egy kis szünetet tarts.
  • overseer-7
    Sosem állítottam, hogy az elit pénzhatalom titkos. Bárki megismerheti a jelenséget az interneten keresztül.
    Nem titok a létezésük.. csak az emberek NEM TUDNAK RÓLA.
    Az más, hogy titkos társaságok tucatjait üzemeltetik.
    Értéktelen fiat money, fedezet nélküli pénzrendszert működtetnek.

Elrejtőznek a közvélemény elől. Sikeresen elérték, hogy az emberek először ne beszéljenek róluk..majd ne is tudjanak róluk.
    Viszont sok országban a hagyományban, közmondásaikban, szólásaiban, anekdotáiban még a mai napig fellelhetőek a ráutalások. Fuggerek..Mediciek.. fekete nemesség, Rotschild utalások a szólásokban stb..

Ők léteznek.. a hatalmuk még annál is nagyobb.. De mi nem sejtünk semmit.. mert nem foglalkozunk velük.
    Kivonultak a közbeszédből és a történelemből is.. amennyire sikerült nekik.
    De minden ott van továbbra is feljegyezve.. csak mindennek utána kell járni.. és sokat kell kutatni.
  • overseer-7
    rájöttem..
    Egyszerűen el kell fogadnunk, hogy vannak ilyen emberek is mint suskus.
    Nem ölhetjük meg őket, bármennyire is szeretnénk.
    Nem zavarhatjuk el őket, mert nem mennek el.

Normális ember ha érzi, hogy egy közösségben nem látják szívesen, visszahúzódik és olyan közösségben szocializálódik ahol inkább szívesen látják.

Vannak emberek akik ÉLVEZIK.. ha értéktelenítik őket. Ez egy fajta érzelmi mazochizmus.
    Az ilyen szituáció igazolja önmaguk előtt azt az érzést, hogy alacsonyabb rendűnek érzik magukat.

Az ilyen emberek kiprovokálják mások haragját.. a normális emberek számára a harag..egy negatív érzelem.
    Ez egy tudatalatti folyamat.. Suskus soha nem ismerné be.. még önmagának sem, hogy egy pszicho-játszma részese.
    A játszma motorja az érzelmi indulat.. Olyan mint egy színjáték. Mindig ugyan az történik. Ez egy nagyon jellegzetes tünet..a szituáció és érzelmi ismétlődés. Ez egy kényszer. Ez egy a személyiségébe INTERNALIZÁLÓDOTT.. negatív érzelmi indulat.
    Az ilyesmi gyerek korban..serdülőkorban alakul ki a legtöbb esetben.
    Ha visszanézed hónapokra a hozzászólásait.. mindig ugyan azt a mintát fogod látni..
    Mindig ugyan azt csinálja.. és ezután is ez fog történni.

Te.. mi, bárki bárhogy viselkedhetünk.. Akár Jézus is leszállhatna a menyből ide.. forumozni.. Suskus ő rá is haragudna.. és kiprovokálná még Jézus haragját is.

Nagyon remélem, hogy suskus még nem tart abban a stádiumban, hogy szexualizálódjon nála a maladaptív érzelmi minta.
    Ugyanis megtörténhet, hogy a mazohizmus olyan szintre fejlődik, hogy valaki szexuális izgalmat.. kielégülést él át annak hatására, hogy őt megalázzák, bántják.. verbálisan, vagy fizikailag.

Ez egy nagyon rossz dolog ám.. és tudatosan..önismerettel változtatnunk kell saját magunkon.
    El kell fogadnunk, fel kell ismernünk a saját hibáinkat..gyengeségeinket.. és ettől nem gyengébbek.. hanem ERŐSEBBEK leszünk általa..
    Nehéz.. fájdalmas lehet szembesülni saját fogyatékosságunkkal.. Abban a pillanatba amikor megérted.. elfogadod.. akkor nagyon szar. ..abban a pillanatba.. egy ideig. Aztán VÁLTOZIK a helyzet.
    Erősebb leszel.. a felismerés által.. és VÁLTOZOL. .és formálódik a jellemed, személyiséged.. és lassan..elkezded te magad irányítani az eseményeket és az életedet.

Ezt tanácsolom mindenkinek. Önismeret.
  • Zephyr Retiring
    Pontosan mire is érted a hazudozást? Néha nem tudlak követni...bocs..
  • Irasidus
    Á, tehát szerinted teljesn normális dolog a hazudozás, a másik megvezetése. Jó kis családból szármasuhatsz, ha az emberek száma szerint lehet hazudni. Mesélj még, ha már ennyire belejöttél az offolásba...
  • overseer-7
    éppen ez a baj, hogy az ufók elrabolták suskust..
    de a helyett, hogy kivitték volna a naprendszerből.. idehozták nekünk a földre... minket boldogítani.

..a marson meg pezsgőt bontottak és új ünnepnapot szenteltek amikor suskust elvitték az idegenek.

• Zephyr Retiring
    Én azt hallottam, ott..
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    trollok élnek. Egyikük megszökött és irdatlansuskus néven köztünk lopja a napot...
  • Zephyr Retiring

Milyen nyilvánosságra gondolsz? Arra a 25 - 30 fórumfüggő tagra (magadat is beleértve) 15 és 55 közt?
  • overseer-7
    egyszerűen te nem vagy közösségbe való
  • Irasidus
    Te valamit elfelejtesz, hogy nem a kocsmában vagy a haverokkal, hanem nagy nyilvánosság előtt! Amúgy nem tudom milyen forum, vagy baráti társaság lehet az olyan, ahol valótlanságokat lehet úgy előadni mintha igaz volna. Magyarúl hazudozni. De mesélj nálatok mi a szokás?
  • overseer-7
    Ezt jól tetted, hogy belinkelted ide.

A mars úgy hallatszik, mintha egy óriási gép be lenne rozsdásodva.

Az uránuszon meg ha jól hallom készül valami..
  • Zephyr Retiring
    Bolygók hangjai.

• overseer-7
    A szankszrit írásokban megjelennek utalások lehetséges idegenekre.. úgy említik, hogy azok AKIK AZ ÉGBŐL FIGYELNEK.

Érdekes elgondolkodni azon, hogy Robert Oppenheimer az atombomba egyik atyja.. megtanulta a holt sanksrit nyelvet, és úgy olvasta el a Bhagavad Gita át.. mert úgy tartják, mint a koránnál, ha lefordítod a 3500 éves sanskrit szöveget.. modern nyelvre.. már jelentését veszti.. értelmezhetetlenné és felfoghatatlanná válik. Milyen jó meglátás.

J. Robert Oppenheimer

Oppenheimer's diverse interests sometimes interrupted his focus on science. In 1933 he learned Sanskrit and met the Indologist Arthur W. Ryder at Berkeley. He read the Bhagavad Gita in the original Sanskrit, and later he cited it as one of the books that most shaped his philosophy of life.[55] His close confidant and colleague, Nobel Prize winner Isidor Rabi, later gave his own interpretation:

Oppenheimer was overeducated in those fields, which lie outside the scientific tradition, such as his interest in religion, in the Hindu religion in particular, which resulted in a feeling of mystery of the universe that surrounded him like a fog. He saw physics clearly, looking toward what had already been done, but at the border he tended to feel there was much more of the mysterious and novel than there actually was … [he turned] away from the hard, crude methods of theoretical physics into a mystical realm of broad intuition.

Érdekességként megjegyzem, hogy Robert Oppenheimer 8 nyelven beszélt.. és azon kívül még egy pár nyelven olvasott.
    ..és minden bizonnyal egyik kiemelkedő alakja, eredménye volt a nemzetközi szabadkőműves, illuminátus fajnemesítési programnak.

A mai Oppenheimer dinasztia tagjai továbbra is dolgoznak tudományos területeken.. miközben Urándúsítással is foglalkoznak és uralják a világ gyémántkereskedés monopóliumát.. a De Beers gyémánt kereskedő társaságon keresztül.. ami valójában teljes egészében az ő kezükben van.

Olvastam, hogy az Oppenheimer dinasztiában mára olyan emberek is előfordulnak akik 24 nyelven beszélnek.. az intelligenciájuk már nem mérhető a hivatalos MENSA felmérő tesztekkel.. kívül esnek a mérési tartományon.

• Zephyr Retiring
    És az miért baj? Erre való a fórum. Bár szerintem ez neked még továbbra sem esett le...
  • Irasidus
    Szóval beismered, hogy amit előadsz az csak a te fantáziád, és köszönő viszonyban sincs a tudománnyal? Gut.