6569
12149940121232355297.jpg
  • overseer-7
    #6139
    a program nyelvek közelebb állnak a matematikai formulákhoz, egyenletekhez, mint az emberi nyelvhez.

    Azon gondolkodj, hogy ha majd létrejön az öntudatos, intelligens mesterséges intelligencia..
    az mellett, hogy elsajátítja majd az emberi nyelveket.. idővel ki fog fejleszteni egy saját nyelvet, amivel hatékonyan fog kommunikálni a "fajtársaival". Nyilván ez az információs nyelv optimalizált lesz arra a mesterséges tudati környezetre, amivel ezek a GÉPEK rendelkeznek majd.

    Vajon, hogy fog majd kinézni.. olyan lesz inkább mint a matematika..., program nyelvek.. vagy inkább az emberi nyelvre fog hasonlítani.. miben fog eltérni?..
    Milyen lesz a kommunikációs teljesítménye.. a miénkhez mérve.

    Egy gép akár több milliószor gyorsabban is képes az információ közlésre.
    A sebesség adott.. gondolom minden mást is egy új szintre fog emelni.
  • hiper fizikus
    #6138
    Szia !
    Azt hiszem, hogy értelek ! No most nem probléma, hogy a "szeretem a rántott húst" egy szóvval fejezzük ki, csak annyit kell tenni, hogy novizmust kell alkotni, bár a pszichiáterek nagyon érdeklődnek a paciens novizmusai iránt . Azt, hogy körülírással fejezzük ki a gondolatainkat és nem egyszavas novizmusokkal, az épen hogy előnye a természetes nyelveknek . A programnyelveknél pedig - ami ugye mesterséges nyelv - úgy mondjuk, hogy "beszédes azonosítókat" használunk, ami nagyon kedvelt és elterjedt a programozók körében .

    Utoljára szerkesztette: hiper fizikus, 2018.09.11. 15:18:16
  • overseer-7
    #6137
    Az emberi nyelveknek az a hátrányuk ami az előnyük.
    Könnyen beszélhetőek.. nem csak írásban, de hangokkal is közvetíthető az információ.
    Ez viszont korlátozza a kommunikáció..
    Ha elszakítunk egy nyelvet attól, hogy beszélhető legye.. nagyon sok tovább fejlődési lehetőség nyílik ki.

    Az ilyen nyelvben egy adott szó.. ugyan abban a környezetben sok ezer féle képen ábrázolható..átkapcsolható, ezáltal nagyon finoman hangolhatóvá válik a jelentéstartalma.

    Itt vannak pl ..olyan hétköznapi szavak, mint szeret, alszik, fut.
    Ezek egy egy szavak.. de a szeretet mint fogalomból.. több ezer féle létezik.
    Szeretem a feleségemet, szeretem a gyermekemet, szeretem a rántott húst.
    Mind más jelentést hordoz. A ma használt nyelvek nem képesek pontosan kifejezni az ember gondolatait.
    Ezért kell magyarázni.. körülírni. Ami nagyon terjedelmessé teszi a kommunikációt, miközben még mindig pontatlan marad az információ.
  • hiper fizikus
    #6136
    Szia Overseer-7 !
    Nagyon tetszik, hogy ilyen hosszú és szinvonalas hozzászólást követtél el !

    Én nem is olyan régen írtam egy tanulmányt a magyar mixnyelvemről ! ebben az van felvázolva, hogy milyen lehetne egy futurisztikus nyelv .
    Antimagyarítókönyvecske, mixnyelv és a konvertálás-operátor !

    Foglalkoztam paszigráfiávval is . A kanjlit te is megtudnád tanulni, ugyanis a kanjli egy szerkesztési sorozat, és a kínaiak nem a kanjli képét jegyzik meg egészben, hanem ezt a szerkeztési sorozatot, amit te is megtehetsz. A saját írásrendszerem az ívelt elemekből épül fel .
    Egy általam kitalált karakter, szimbólum rendszerről !


    Szerintem a földönkívüliek gyakorolják magukon a génmanipulációt és a klónozást, a társadalmuk egyedszámát meg törvényileg korlátozzák. ennek okán a földönkívüliek input-output szervei fejlettebbek mint a miénk. Az ő ökoszisztémájuk diverzitásából pedig a saját génjeikbe beépítették a jobb géneket, és ezért olyan mix génrendszerük van: gondolj a transzhumanizmusra és a technológiai szingularitásra .

    Szerintem az írásrendszerük olyan mint a kínaiaknak és az egyiptomiaknak: a fogalomírást is és a hangzóírást is akár együtt is használják; bár a szabályosbb nyelveknél szótagírás is működőképes.

    A nyelv központi elema a szavakból álló mondat. Szerintem valamilyen formában ez a földönkívüliek nyelvére is igaz.

    "óriási szimbólum terjedelem"
    Gondolj arra hogy a számítógép írási képeségét a 0 és az 1 -es jelekkel el intézi, mégis szinte mindenre képes vele. Tehát nem biztos, hogy sok alapjel kell az intelligensebb komunikációhoz.

    "Több százezres, több milliós szókinccsel kommunikálhatnak."
    A mi szókincsünk is 100000-1000000 ! Te biztosan úgy gondoltad, hogy 100000000-100000000: szerintem az a sok szókincs zöme terminus technicus magyarul szakkifejezés alkotja, ami érthető is, mert nálunk jóvval fejlettebbek.

    A természetesnyelvi pontetlanságnak a társadalmiság az oka: attól függ - kérdé, hogy milyen társadalomban is élnek ők ?

    A mesterséges nyelvek kutatásomból arra következettettem, hogy a magyar nyelv erősen közelít egy tökéletes mesterséges nyelvhez, mert nagyon tiszta szerkezetei vannak. A nyelveknél elsőrendű szempont, hogy mire is használják: beszédre, programnyelvre, hipertextre, telekomunikációra, ...stb.

    A történelmi köznép sokáig írástudatlan volt, csak az elit tudott írni !!!

    A telepetikus komunikáció úgy realizálható, mint ahogyan a következő példa bemutatja: az egyik nyomorék ember végtagcsonkjairól elektronikus formában átvisszük az ideginpulzusokat a másik nyomorék ember végtagcsonkjára: vagyis keresztbe kapcsoljuk az jelátadást. És ekkor kvázi telepatálnak egymással. De minek, amikor az egészséges emberek enélkül is jól tudnak komunikálni egymással ?

    Üdvözlettel !

  • overseer-7
    #6135
    Az úgy nevezett alacsony szürke idegen humanoid faj minden bizonnyal telepatikus úton kommunikál.
    Ez a kommunikáció fő csatornája.
    Az információ és a kommunikáció annyira fontos, hogy minden közvetítő csatorna nélkülözhetetlen.
    Tehát úgy mint mi emberek, ők is valószínű még használják a kommunikáció vokális formáját is, nagyon korlátozott formában és nagyon ritkán. Különleges hangsúlyozó gesztusként használhatnak még vokális hangjelzéseket.

    Annak ellenére, hogy visszafejlődött beszéd szerveik vannak.

    Az elmondások alapján és anatómiai megfontolások szerint magas hangjuk van és csattogó, csettegő hangokat is használhatnak magán-hangzókkal. Hasonlóan mint a busmanok.. de sokkal magasabb hangon. Talán egy magas hangú lány gyermek hangjához hasonlít a hangmagasság.

    A vizuális kommunikációs csatorna is még nagy jelentőséggel funkcionál.
    Nagyon fontos a redundancia, a kommunikáció szempontjából.
    Az információ, kommunikáció nélkül haszontalan, értelmetlen.
    Az információ minőségére hatással van a kommunikációs eszközök minősége és számossága.

    Úgy tudom a leírások alapján, hogy ugyan úgy szimbólum alapú irányfüggő írást használnak, mint mi emberek is.
    Az írás egy olyan dolog ami állandóan változik és fejlődik a társadalommal.
    Vele együtt fejlődik a szókincsünk és fogalmi rendszerünk.
    A kommunikáció vizuális formája óriási fejlődésre képes.. vissza tekintve 6000 évet.. amikor a sumér babylonban megjelent az írás SZERVEZETT formája, azóta nagyon sokat fejlődött. Több féle felépítésű vizuális nyelveket használunk.
    Valahol a szimbólumok nem hangokat jelölnek, hanem fogalmat és a fogalmak közti útválasztó és relációs kapcsolókat.
    Van olyan ahol a szimbólumok hangokat vagy szótagokat jelölnek.

    A mi nyugati abc énk hangokat jelöl. Az idegenek szimbólum rendszerei nem hangjelzőek.

    Nagyon gyakori, hogy valaminek a fejlődésében megjelenik egy alternáló ciklus.
    A minőség és mennyiség egymást erősítő váltakozása. pl..hadi-ipar és fegyverek fejlődése
    A vizuális kommunikációban is ugyan így jelen van ez az alternáló ciklus.
    Az idegenek szimbólumos rendszere óriási terjedelmű lehet.. hangok helyett valószínű, hogy fogalmakat, fokozó jelzőket és kapcsolókat jelölnek. A szimbólumok együttese külön fogalmakat, szavakat jelölnek.

    A szókincsük valószínűleg, hogy nem csak mennyiségileg felfoghatatlan terjedelmű az emberi nyelvekhez mérve.
    Több százezres, több milliós szókinccsel kommunikálhatnak.. De.. minőségileg is egy új kategóriát teremt.

    A mi még a vokális jelekhez kötődő vizuális szimbólumrendszerünk nagyon nagyon korlátozott képességű.
    Egyszerűen képtelenek vagyunk vele EGYÉRTELMŰEN, részletesen, árnyaltan sokat mondóan, pontosan kommunikálni.
    A szavak is mást, mást jelenthetnek az egyes embertől függően is.

    Az idegenek írása valószínű már túl lépett a vokális kötöttségen és korláton.
    A Minőségi változás, ...most még nagyon nehezen felfogható számunkra.. azt hiszem.
    Több ezer féle fokozó jelzőt használnak.. nagyon sok szempont alapján.
    Egy adott fogalmat.. szót meg lehet úgy komponálni ezzel a vizuális nyelvvel mint egy művészi költeményt.
    Egy szó..fogalom lehet több szempont szerint nagyon részletesen fokozott.

    Mintha egy emberi szónak, fogalomnak több bizonyos fokozó szempont szerinti színe, hangja, hangulata lenne.
    Ez a szókincs fogalmát olyan minőségre terjeszti ki, ahol a közölhető fogalmak számossága több milliárdos nagyságrendre rúghat.

    A mi írásainkra is ugyan ez vár majd.. pár ezer év múlva.
    Egyszerűen túl korlátolt a mi nyelvünk és írásunk. ... több ezer év múlva, KETTŐ fő nyelvet fogunk majd használni
    Egy vokális nyelvet a beszédhez... amiből többet is megtanulunk majd.

    ... és lesz egy globális, univerzális vizuális nyelvünk. Amit nem lehet hangokkal beszélni.. csak miután lefordítjuk azt fejben ..egy sokkal egyszerűbb és korlátozott szimbolikus vokális nyelv formára.. egy másik nyelvre.


    A kommunikációnak megjelenik majd az ember jövőjében is egy új formája.
    A telepatikus kommunikációra az ember is képes lesz majd.. és ez lesz az információ közlés legfőbb formája.
    Ez nem valami mágikus, vagy spirituális dolog lesz.. Hanem egy technológiai eszköz teszi majd lehetővé.
    Ez a fajta kommunikációs csatorna olyan minőségi fejlődést jelent amit ma még elképzelni sem vagyunk képesek.
    A legközvetlenebb.. leghatékonyabb formája az információcserének a telepatikus kommunikáció.

    Minőségileg legalább akkora a különbség a telepatikus kommunikáció és a beszélt nyelv, írás között.. mint a különbség az emberi kommunikáció és az állatok, mint pl macskák, kutyák, lovak.. jelzőgesztusai és testbeszéde között.

    Az állatoknak is van fajtájukra jellemző nyelvük.. Aminek fogalmi rendszere, szókincse genetikailag meghatározott..
    ez leginkább két komponensből áll.. a vokális hangok... és gesztusok és viselkedés.
    Nem mindegy, hogy a macska hogyan tartja a fülét.. és közben milyen hangon, tónusban nyávog.
    A kutyánál fontos a fülek tartása.. a hátgerinc tartása... a farkuk viselkedése és tartása.

    Óriási fejlődés volt ehhez képest amikor az ember kifejlesztette a megtanulható, lejegyezhető szimbólum rendszert.

    A telepatikus kommunikáció kifejlesztésekor is ugyan ilyen jelentőségű minőségi ugrást fogunk tapasztalni.
    Fantasztikus jövő van még előttünk.. a kommunikáció terén is.


  • hiper fizikus
    #6134
    Szia !
    Ez csak fantáziálás ! Inkább az a valószínűbb, hogy "a lelküket és az értelmüket" HDD-re mentették, és az elektronikus virtuális világban léteznek tovább .

    Utoljára szerkesztette: hiper fizikus, 2018.09.04. 15:06:39
  • hiper fizikus
    #6133
    Ez hülyeség !
    Megmondhatnám, hogy melyik *házban lehet ilyen tapasztalatokat tanulni, de kimodertálnának ért ? - ugye érted .
    Lélek energia, Tér-feszültséget= IDŐT, Teremtő ERŐ energiája, Szellemi Istenne, Teremtő ereje, ezek mind áltudományos marhaságok !
    Az, hogy pár tudományosan helytáló észrevételed is van benne, az nem mentség arra, amit itt nagyban összehordtál ! Elvileg 1 db helytelen észrevétel sem lehet a racionalista érvelésben, de a tied hemzseg tőle ! Kár érted, mert érdeklődesz iránta, ami dicséretes, de ez édes kevés ahoz, hogy a filozófia és a tudomány területén labdába rúgjál !

  • Stockbauer33 #6132
  • czihaki
    #6131
    Szia! Rég jártam itt. Sajátos megtapasztalásaim és az amit tanultam valamikor az univerzumról ezekkel arra a következtetésre jutottam, hogy akár a mi galaxisunkban akár az univerzumban még több ezer létező galaxisunkban biztosra veszem, hogy nagyon sok aktívvá" élővé" vált bolygó létezik még és nagyon sok eljuthatott abba az érési fizikai állapotban amikor a saját 2 LÉLEK ENERGIÁJUK a felszínt érintve megteremtik rajta a Tér-feszültséget= IDŐT majd egymást keresztező mozgásukkal felbontják az anyagot és abból spontán életet alkotnak, mint kezdetleges, fizikai- vegyi-folyamatként.-- Így keletkezett az IDŐ kezdetén a Földünkön is spontán akaratlanul az első primitív sejtes élet. DE az energiák minden tapasztalatot megőriznek és idővel Tudatos energiákká válnak-- S tulajdonképpen amit az emberi faj csak sejtett az igaz- Így keletkeztek a Tudatos Teremtők-- az egyik a Szellemi Istennek nevezett - ez találó- a másikat az ember nem sejti pedig létező mint a Teremtő ERŐ energiája-- az egyik felbontotta az anyagot a másik alkotta tömörítette az új sejtes anyagot és átszőttek alkotás közben önmaguk erejével belesugárzott két lélek energia szálrendszerrel-- Így lett az élet itt a Földünkön S meggyőződésem, hogy minden aktívvá lett bolygónak keletkezik Teremtő ereje és ez által élet is persze csak olyan biológiai anyagból amilyen elemeket tartalmaz az a bolygó.-- Tehát nem biztos hogy az élet minősége azonos minden élővé lett bolygón az univerzumban-- hiszen még az itteni életek is különböznek amig az ember megfulladna a CO.- ban addig a növények vígan élnek benne hiszen kivonja magának belőle a szenet- és kilélegzi az Oxigént-- tehát ilyen értelemben eltérhetnek az életek egymástól a bolygók között is Egy baj van, hogy a távolság a Csillagok között sok- sok fényév is van.
  • zserni
    #6130
    én meg arra lennék káváncsi, hogy hogyan tekintenek azok az IT-k a földiekre, akiknek az idők során már benőlt a szájuk - mivel nincs rá szükségük sem energia felvételre sem kommunikációra. Gondolj csak bele, ha nekünk se lenne se nyelvük se szánk, egyserűen csak telepatikusan kommunikálnánk, vajon lehetnének-e közöttünk olyanok, mint pl. itt a topikon is jelen vannak ?
  • hiper fizikus
    #6129
    Sziasztok !
    Szerintetek milyen lehet az UFO-ók, IT-ík, Földönkívüliek nyelvének a szemantikája és a szintaktuikája tekintettel arra, hogy fejletebbek mint mi ? Milyen társalgóprogramjaik lehetnek, ha fejlettebbek mint mi ?
  • maki85
    #6128
    Te nem akarod érteni az iróniát, vagy pedig nem is tudod mi az.

    Gondolkoztam már azon, hogy miért is ilyen a te stílusod, amilyen.
    Rájöttem nagy nehezen, hogy te direkte szeretnéd, ha én azt mondanám neked, hogy: Te egy tudálékos, kötözködős bunkó vagy.!!!
    Te barátodnak neveztél, ez nálam sokat számít, mi több nem soknak van ilyen barátja mint te.
    Arra is gondoltam, hogy te csak próbára akarod tenni mély barátságunkat, így ezért én soha, érted SOHA nem fogom neked azt mondani:
    Te egy tudálékos, kötözködős bunkó vagy !!!
  • Zephyr Retiring
    #6127
    Köszönöm, ennyi elég is lesz egyelőre...
  • Irasidus
    #6126
    Most idézted be, hogy miért tévedtél. #6121 Erre megkérdezed, hogy miért nem vonhatsz le más következtetést. Természetesen, félre teheted a szövegsértést, és a józan észt, és mást is kiolvashatsz ami oda van írva. Jogodban áll hülyének lenni, nyugalom. De ugyan már, én miért ne írhatnám le, hogy a szövegben más van írva, mint amit állítasz? Na ugye.

    #6122 - Hogy ezzel mit akarsz mondani, nem tudom. Van egy feltételezés, hogy tőlünk eltérő életformákat nehezebb, vagy szinte lehetetlen felismerni. Ez nem cáfol semmit, abból amit én állítottam. Kicsit mintha random módon vágnál be idézeteket... Szerintem nem is érted amit olvasol, bár engem vádolsz ilyennel. Szép.

    "Egyszer írtam nekik egy levelet, bár igaz, hogy nem válaszoltak XDD Hát ezért hivatkoztam a bloggra."

    Te jó ég. Ez valamilyen érv akart lenni? Olyan téged olvasni, mint egy alkoholistával beszélgetni, Random módon, ami eszébe jut, totál értelmetlen zagyvaságok, tényleg nincs semmi értelme. Elképesztő. Te iszol közben? :O

    "Ha azt írtam volna, hogy a blogg az ufohívők bibliája, akkor abba kötöttél volna bele."

    A kötözködés és kritika még mindig nem ugyanaz. Aki nem ért veled egyet, az nem kötözködik. Te képtelen vagy a vitára, fogalmad sincs az micsoda. Sajnálom.

    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.08.28. 05:58:55
  • Irasidus
    #6125
    LOL. Valahogy mindig ugyanott veszted el a fonalat. Kétszer leírtam, ha ennyire nem megy a szövegértés, akkor sorry, de ennél többet ne tehetek érted.
  • overseer-7
    #6124
    én nem csinálok ügyet a hazudozásból.. az emberek hazudnak.. én is hazudok.
    elkerülhetetlen a jelenség
  • Zephyr Retiring
    #6123
    Na hosszú idő után (végre) ismét eljött az idő, hogy egyetértünk valamiben...
    Ugyanis tényleg elvesztettem a fonalat: konkrétan, pontosan fejtsd már ki, hogy mit is értettél félre hazugságnak.
    Aztán innen folytatjuk...

    S addig míg a válaszod megérkezik, teljesítem amit kértél: felteszem magamnak a kérdést, hogy aki valótlanságot állít be biztos tudásként, az hazudik e...
    Válasz: igen. Az hazudik.

    Kérdés újfent: pontosan ki és mit is hazudott?
    Erre ugyanis még nem válaszoltál.

    Végezetül egy spoileres válasz is..
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a gyilkossággal való fenyegetőzést természetesen nem támogatom. Semmilyen formában. De ezt egyébként jeleztem is a kollégának. Igen, hibázott. Bárkivel megeshet. Erre te magad vagy az élő példa. Hibát hibára halmozol magad is folyamatosan, de egyszer minden pohár betelik...
  • maki85
    #6122
    Ez egy mástól való idézet, de max egyetértek vele:

    "Fogalmunk sincsen hogyan lehet felismerni egy tolunk totalisan eltero strukturaju eletformat, szoval a keresesuk hatekonysaga a 0-at kozeliti.
    Szoval teljesen logikus hogy a hozzank haszonlo eletformakra "pazaroljuk" a szukos eroforrasainkat, hiszen egyreszt errol tudjuk hogy letezik, masreszt tudjuk hogy hogy lehet felismerni.

    A tobbinel pedig a legjobb modszerunk jelenleg az, hogy szettarjuk a kezünket."
  • maki85
    #6121
    "Visszatérve az eredeti kérdésre - avagy mekkora is a galaktikus lakhatósági zóna - azt a választ kapjuk, hogy igencsak kiterjedt. Élet hordozására alkalmas égitestek a dudoron - és talán a galaktikus halo-n - kívűl szinte bárhol előfordulhatnak, bár igen különböző valószínűséggel. Továbbra is a galaktikus korong belső, néhány ezer fényév széles sávja a legvalószínűbb hely egy intelligens élet kialakulására, ugyanakkor a külső régiók sem zárhatóak ki teljesen. Különösen, hogy a tejút csillagainak legnagyobb része ott helyezkedik el, így az alacsony valószínűségek mellett is igen nagy számú jelölt fordulhat elő. Különös tekintettel arra, hogy a csillagkeletkezési folyamatok elkerülhetetlen melléktermékei a kísérők, még ha azok gyakran maguk is csillagok. Ám nem mindegyikük és egy csillagnak legalább bolygók kellenek ahhoz, hogy elegendő perdülettől megszabaduljon"

    A naprendszerünkön belül is nagy a lakhatósági zóna, ahol lehetséges lenne az élet, arányában a galaxishoz.
  • maki85
    #6120
    Köszönöm, hogy a barátodnak tartasz!!
    Bár úgy még jobban esett volna, ha úgy mondod, hogy: fiatal barátom:))

    Azt azonban nem értem, hogy miért nem vonhatom ÉN le a cikkből azt a következtetést, hogy egyáltalán nem erősíti azoknak az elvárását, akik a rengeteg lakott bolygóban hisznek????
    Persze én magam is kijelenthetek hasonlókat, de úgysem hinnéd el, hogy a Tudományos Akadémia levelező tagja vagyok.
    Egyszer írtam nekik egy levelet, bár igaz, hogy nem válaszoltak XDD
    Hát ezért hivatkoztam a bloggra.
    Tuti?????

    UI: Mondd, elolvastad egyáltalán az írást?????
    Meg miért is vagyok troll???
    Melyek is a trollság ismérvei??!!

    Még egy Ui:

    Ha azt írtam volna, hogy a blogg az ufohívők bibliája, akkor abba kötöttél volna bele.


    Utoljára szerkesztette: maki85, 2018.08.27. 21:22:24
  • Irasidus
    #6119
    Nem cikket kritizáltam, hanem azt az egyetlen mondatodat, "Elég érdekes írás, mely eléggé lehűtheti azokat, akik szerint a galaxisunkban hemzsegnek a lakott bolygók". A cikk konklúziója éppen az ellentéte ennek. Ennyi. Az, hogy te ezt nem akarod megérteni, vagy direkt félre viszed a beszélgetést, és szalmabábot gyártasz, hogy de a cikk szerzője, így meg úgy... Nem barátom, nem a cikk szerzője, hanem te vagy aki a cikkből téves következtetést vont le, kiragad egy mondatot, és nem olvassa el a cikk végi konklúziót. És egyes együl erre hívtam fel becses figyelmedet. De nyugodtan rágd még a gumicsontot, jó troll módjára, ha jól esik.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.08.27. 21:01:37
  • maki85
    #6118
    A cikk szerzője csupán azt akarta-e érzékeltetni, hogy mekkora is lehet a galaxisunban az a terület, ahol ESETLEG (!!!!) előfordulhatnak azok a bizonyos lakott bolygók.
    Csak ennyit és nem többet, hiszen még azt is kifejtette, hogy mennyi feltétel is szükséges még ahhoz, hogy egy bolygó lakott legyen.

    Sőt az előző bloggjában ezt még meg is fejeli.

    Hogy visszamenőleg???---kérdezed vissza kötözködve
    Persze, hiszen Einstein szerint lehetséges az időutazás.
    Bizonyítom XDDD

    Nos ezért lehűtés:)))
    Utoljára szerkesztette: maki85, 2018.08.27. 20:53:46
  • Irasidus
    #6117
    És eljutottunk oda, ahol elvesztetted a fonalat. Gratulálok! Ugyanis erre már válaszoltam. De újfent fogok akkor, mert látom igényled. Tedd fel magadnak a kérdés, hogy mi a különbség a vélemény, és hazugság között? Ha meg van, akkor megérted miről beszélek, ha nem megy, akkor veled van a baj. Ugyanis az nem vélemény, ha valami valótlanságot állít be biztos tudásként, miközben nagyon is jól tudja, hogy egészen más a valóság. Másrészt, nagyon szépen előadod, a hattyú halálát, hogy bárki elmondhatja a véleményét, ami szép, de akkor engedtessék már meg nekem is. Ha ezzel egyetértesz, akkor beláthatnád, hogy felesleges kirohanás volt a részedről a vélemény szabadságra hivatkozni. Apropó, a vélemény szabadság nem terjed ki a gyilkossággal való fenyegetőzésre. Ez büntetőjogi kategória, amit itt művel a kedvenc trollod, akit te csak heccelsz egy ideje... Ja, azt hitted nem látszik? Juj.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.08.27. 19:55:14
  • Irasidus
    #6116
    Bocs én nem egy szóba kötöttem bele, hanem amit írtál. Arról nem tehetek, hogy te ennyit írtál, hogy "Elég érdekes írás, mely eléggé lehűtheti azokat, akik szerint a galaxisunkban hemzsegnek a lakott bolygók". Aki itt nem tudja min volt a hangsúly, az te vagy édes egy drága barátom, te rugózol a lehűlésen, én meg a mondat jelentését vitattam! Tudod mi a lényeg abból amit válaszoltam neked? Segítek, az, hogy amit írtál, az tényleg ellentmond a cikknek. Erről nem beszélsz, mélyen hallgatsz, pedig ennyi volt a hozzászólásom lényege. És nem a lényegről beszélni, na pontosan az, amit írtam: vagyis kötözködés! Ez csinálod te (most is)!
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.08.27. 19:46:09
  • maki85
    #6115
    "Megtalálod melyik szóba tudsz belekötni"

    Te ennyire nem ismered önmagad???
  • Zephyr Retiring
    #6114
    Már 40 000 éve a Földön is keveredtünk.
    De ennyit ne ugorjunk a jövőbe. Lássuk mi várható úgy 100 év múlva?
    Egy jövő és klímakutató professzor szerint.

    Érdekes, hogy ő sem említi az idegen földönkívüli élőlények várható megjelenését errefelé...
  • Zephyr Retiring
    #6113
    Igen látom azt is...

    Kérdeztél nyilvánosan valakitől valamit (tehát nem privátban, így bárki elolvashatja) amire én szintén nyilvánosan feltettem egy egyszerű kérdést. És ezen besértődtél...
    Beleszólni bárki bármikor beletud bármibe itt. Ha nem privátba teszed fel a kérdést.
    Egyébként puszta véletlen, hogy pont én tettem fel azt a kérdést. Csak azért történt, mert látom még ennyi idő után sem értetted meg a fórumozás lényegét: ami a véleménycsere.

    Nem tudományos tényfeltáró információs website!
    Hanem személyes véleményeket (ebbe a fantázia is belefér!) gondolatokat kicserélő fórum.
    Igen, elolvastam a feleslegesen feltett kérdésed, gondoltam felteszek helyette egy helyeset.
    Ami ide illik. Ugyanis mégegyszer jelzem: ez egy fórum.
    (Bár ha 1000-szer jelzem, talán akkor sem fog leesni.)

    Minden további nélkül kifejtheted bármikor, hogy erről vagy arról mi is jelenleg a tudományos tényállás.
    Ha ez a szíved vágya. Aztán jöhetne a saját véleményed (ami nem fog) amit pedig követhet

    minden további magyarázat nélkül

    bárki más véleménye. Például az antigravitációs hajtóműről mint esetleges jövőbeni felfedezésről.
    Ismétlem: EZ a fórumozás lényege. Nem pedig az, hogy mindenkit lehülyézel, leminősítesz, degradálsz a saját véleménye miatt, amit JOGOSAN itt próbált megosztani másokkal.
  • overseer-7
    #6112
    te sosem alszol?
  • Irasidus
    #6111
    Akkor kezdjük előről, én #6080 itt nem hozzád szóltam, ebbe pofáztál bele itt #6081 és vettél magadra olyat, ami nem rólad, nem hozzád szólt. Ha ennyire képtelen vagy követni, ki-kinek mit írt, és miért akkor inkább hagyd abba. Mert még mindig nem erről van szó, és úgy látom tényleg nem ismered a görgő fogalmát, és tényleg igazam van, hogy vagy rövid az eszed, vagy rohadtul nem érdekel mire válaszolsz. Ez nem személyeskedés, ez egy ténymegállapítás - mert tudod ilyet is lehet abból, amit művelsz. Nem rólad szól ez a fórum. Szánalom, hogy nem vagy képes se visszaolvasni, se felfogni, hogy miről beszéltem, már bocs.
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.08.27. 05:55:16
  • overseer-7
    #6110
    pontosan..
    ha kiderülne, hogy vannak itt rajtunk kívül sokkal fejlettebb, értelmesebb életformák is.
    Hát akkor az nagyon kényelmetlen lenne.. alázatot követelne meg.
    Inkább akkor ne legyenek.. ha meg mégis..akkor sem fontos és nem kell róla tudomást venni.

    Az ember még a saját fajtájában is nehezen tűri el az intelligensebb társait.
    Kényelmetlen érzés azzal szembesülni, hogy alsóbb rendűek vagyunk.

    ..érdekes, hogy ez nem genetikai program bennünk, hanem belénk nevelik ezt az érzés.
    Hogy az önértékelést ahhoz kötjük, ahogy másokhoz mérjük magunkat.

    Nagyon beteg dolog így kibaszni a gyerekekkel.. félre neveljük őket és nem látjuk, hogy hibát követünk el.
    Persze, hogy sok mentálisan beteg felnőtt ember szaladgál a világban.

    Még csak meg sem tudják fogalmazni a problémát.. csak tudják, hogy rossz valami.
    A társadalom fele depressziós.. nihilista.
  • Zephyr Retiring
    #6109
    Nem vagyunk egyformák. Szerencsére ;)
  • overseer-7
    #6108
    nálam meg általában pont fordítva van.. a rövid távú dolgokra nem emlékszem.. hogy miért is mentem át a másik szobába.
    Közben meg a régen olvasott dolgokra sokszor részletesen emlékszem.
  • Zephyr Retiring
    #6107
    Ők a mai napig hisznek a reinkarnációban is. A mai "művelt" ember nem. Istenben sem. Istenekben pláne nem.
    Néha úgy érzem az intelligens földönkívüli élőlények létezésében sem.
    Mi lehet az oka? Ez egy nagyon jó kérdés...talán az önzőség. Talán az ember nem is akar önmagánál fejlettebb élőlénnyel találkozni, mert akkor önnön gyarlóságát, fejletlenségét kellene beismernie...
  • Zephyr Retiring
    #6106
    Kár, hogy tetteted a hülyét miközben nem is vagy az. Simán csak unatkozol.
    Visszaolvastam a kedvedért min is rágtad be magad. Megismétlem, mert biztosan nem volt egyértelmű az a hsz.
    Korábban egyszer valahol említetted, hogy szerinted miért nem lehet életképes dolog az antigravitációs hajtómű.
    Jól elmagyaráztad. Meg lehetett érteni, de nem kell vele egyetérteni. Bárki gondolhatja másképp, sőt ha ez nem így lenne, a világ nem is haladna előre semmilyen fejlesztésben. Tehát igazából jó is ha vannak kétkedők, akik a maguk igazát követik.

    De visszakanyarodva a sértődésedre: ne várd el senkitől sem, hogy minden korábbi hozzászólásra emlékezzen. Senki sem pengeagyú.
    Amit érvként felhoztam arra természetesen emlékszem. Amiről meg ki tudja mikor kommunikáltunk, érthető ha nem, hisz hónapokkal ezelőtt is lehetett akár. Az ilyen régi dolgokra sokan nem emlékeznek, hiszen csak emberek vagyunk. Nem komputerek.
    Így már érthetőbb, vagy ragozzam még egy kicsit?
  • Irasidus
    #6105
    Ja. A többit meg ignorálod? Megtalálod melyik szóba tudsz belekötni. Amúgy meg nincs igazam? De. Szóval akkor beszélj nekem ilyenek ha nincs igazam, de ugyebár most az van, és fáj az igazság? Bocs...
  • Zephyr Retiring
    #6104
    Az utolsó megjegyzésed már megint személyeskedés, ráadásul még nem is igaz.
    Miért kell elkanyarítani a kommunikációt ebbe az irányba? Mert értelmesebb érved nincs?
  • overseer-7
    #6103
    Nem baj az, ha valaki vitatkozik olyanról amihez nem ért.. és fogalma sincs valamiről.
    Ez nem baj..ez nem gond. Ez egy jó dolog.. még akkor is ha nem ért hozzá, nem szakképzett a témában, jó dolog az, hogy kifejtheti a saját véleményét.. lehet, hogy értelmetlen lesz az eredmény.. és akkor nem történik semmi.
    De mondhat a témában járatlan ember olyat is.. amit a szakemberek nem vettek észre.
    Van úgy, hogy az embernek annyi tudás van a fejében, hogy biztos valamiben.. miközben lehet téves az ismeret.
    Lehet, hogy a fejlődéshez vissza kell menni pár lépést..és másik irányba elindulni.
    Van úgy hogy a fától nem látni az erdőt.

    " Használd a görgetőt, arra is van ki, ha rövid az eszed."

    mi értelme van ilyet írni, hogy rövid az eszed?..
    ha igaz..akkor is sértő.. ha nem, akkor meg pláne. Ezzel kimutatjuk, hogy valójában mennyire lenézzük a másikat és értéktelennek tartjuk még a gondolatait is.

    Ezek nagyon fontos dolgok.. sokszor.. főleg olyan típusú embereknél nehéz az ilyen szituációkat észrevenni.

    De azt mindenki észre venné, hogy mennyire bunkó beteg ember vagyok. ha mondjuk kijönnék a kondi teremből és bemennék egy óvodába.. és ott elkezdenék vitába keveredni a kisgyerekekkel.. majd szétütném őket.
    és közben azt érezném, hogy milyen erős vagyok.. és hogy nekem van igazam.. és hogy ezek a kis szaros büdös kölkök mennyire szarok.

    Vagy bemegyek egy elmegyógyintézetbe.. és ott sértegetem a betegeket, hogy gyogyósak.. kifiguráznám, kiröhögném őket.. és közben azt érezném, hogy milyen szánalmasak és értéktelenek..hogy és felsőbbrendű vagyok ők meg alávalóak.

    Ezek a dolgok nagyon gyakran megtörténnek.. de sokkal árnyaltabban.. és sokszor nehezen vesszük észre.
    Főleg ha egy delúziós tudat állapotban vagyunk.
  • Irasidus
    #6102
    Nem állok le úgy vitatkozni, hogy fogalmam sincs miről van szó. Betartatnád néha a saját magad állította mércéket, például, hogy odafigyelsz a másikra. És nem erre értettem. Használd a görgetőt, arra is van ki, ha rövid az eszed...
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.08.26. 20:12:51
  • overseer-7
    #6101
    A társadalmunk szándékosan ilyen ostoba?

    A keleti tanításokban hagyománya van a kritikus gondolkodásnak és a VITA MŰVÉSZET elmélyítésének.

    A buddhisták naponta kétszer 1-2 órát vitatkoznak. Ez egy nagyon régi hagyomány.
    Megtanulnak GONDOLKODNI.. nem csak visszaismételni.. hanem megérteni, felfogni a tanítást.. elmélyíteni azt.
    Megtanulják ÉRVEKKEL megvédeni az igazukat... megtanulnak helyesen vitázni.. úgy hogy nem bántják meg a másik embert. Megtanulják, felismerni és elfogadni ha tévednek..vagy alul maradnak a vitában.
    Megtanulják a kritikus gondolkodást, a gondolatokat egymással ütköztetni.

    Egyszerűen mi nyugati emberek.. bolondok vagyunk, hogy nem tanulunk tőlük.
    Sokkal jobban működne a társadalmunk..ha felismernénk az olyan egyszerű dolgok fontosságát amit a buddhisták már évszázadok óta tudnak.

    A tenyérbe csapás egy hangsúlyozó gesztus ami egy Felkiáltó jelet jelent.

  • overseer-7
    #6100
    próbáljuk meg mind.. egymást tiszteletben tartani.
    Nagyon könnyű rosszul dönteni, cselekedni.

    Nem azért mert a másik embernek így a jobb. Hanem, hogy mi emberek lehessünk.

    Egyszer megkérdezte tőlem egy "rafkós" cigány gyerek, hogy miért nem szabad lopni és lehúzni az embereket.
    Nem tudtam neki válaszolni. Az hogy a törvény bünteti..azon csak röhögött.

    Miért nem érdemes bántanunk egymást? Azt hiszem ez is hasonló eredetű filozófiai eset.