6569
12149940121232355297.jpg
  • overseer-7
    #6014
    én a nemzeti média oldalán állok.. vissza utasítok minden negatív jelzőt a nemzeti médiával szemben.
  • maki85
    #6013
    Kár volt ennyire belelovalnod magad, mert a politikai média egy nagy rakás szar.
    Bármelyik oldalát is nézzük.
  • maki85
    #6012
    MIt is mondtam én??
    Nos??

    Hát ezt: "Lehet, hogy nem is annyira tudunk még mindent. Ismétlem lehet "

    Ugye, hogy még csak köszönő viszonyban sincsenek egymással??:))
  • Irasidus
    #6011
    De érdemleges volt. Egy bizonyítatlan tanulmány után mondod azt, hogy semmit sem tudunk? Ennyi.
  • Irasidus
    #6010
    Midegyik egykutya. A tájékozódást nem a médival kell kezdeni, ha tudományról van szó.
  • overseer-7
    #6009
    Én az origót többre tartom mint a szabadkőműves befolyás alatt álló Z indexet.. meg HVG ét.
    Azok aztán mossák az emberek agyát.. rendesen. Szándékosan és aljas módon..tudatosan HAZUDNAK.
    és még csak nem is magyar kézben vannak.

    Mi lenne ha én mondjuk kínában csinálnék egy hírportált meg heti magazint arról, hogy milyen korrupt és élet ellenes a kínai párt kormány.

    Azonnal fejbelőnének.. kérdezés nélkül.

    Itt meg akkora diktatúra van.. nálunk, hogy a legocsmányabb, legförtelmesebb uszításokat is elbírja a papír.
    A belem fordul ki..ha rá kell néznem egy hvg re.

  • maki85
    #6008
    Ugye te is beismered, hogy ez nem egy érdemleges válasz volt tőled?:))

    Te elsődlegesen az én butaságommal foglalkozol.
    A Zorigo nem a szívem csücske, azonban azt vedd figyelembe, hogy ő is csak idézett valahonnan.
  • Irasidus
    #6007
    Emlékszem, és egészen másra emlékszem mint te. Mert semmit sem értettél abból amit írtam, és láthatólag most sem. Sajnos. Az origo szemétdobján minden foslé összegyűlik, persze aki egyedül innen tájékozódik, az meg is érdemli. Általában a két héttel későbbi cáfolatok tömkelegét már nem linkelitek be. Soha nem tanultok semmiből, majd öt év múlva is erre fogsz emlékezni, a valódi tudományos eredmények meg elrobognak melleted mint a gyorsvonat. Persze ez csak részben a te hibád, nem értesz hozzá, és iskolában sem tanítottak meg - a szemét és valódi megkülönböztetésére. Viszont ha ennyire érdekel a tudomány, akkor némi fáradságot vehetnél a megismerésére, ami nem trágyadomb origon kezdődik... Értesz-e?
    Utoljára szerkesztette: Irasidus, 2018.08.16. 20:51:30
  • maki85
    #6006
    Emlékszel az ősrobbanás "vitánkra"???
    Lehet, hogy nem is annyira tudunk még mindent.
    Ismétlem lehet

    Habár "Sokan szkeptikusok"

    Bocskika, mert nem is volt igazából köztünk vita, csak te kérted, hogy én bizonyítsam be ( XDD) más állítását.

    Utoljára szerkesztette: maki85, 2018.08.16. 20:31:53
  • Irasidus
    #6005
    Lehet, hogy te ezt érted alatta, más viszont azt, hogy itt röpködnek, embereket rabolnak el, stb. A tudomány nem ezt érti földönkívüliek alatt. És azok nem földönkívüliek akik nem utazgatnak a csillagok között? Marhaság az értelmezésed.
  • hiper fizikus
    #6004
    Sziasztok !
    Én az UFO-ók létezése alatt azt értem, hogy valahol a galaxisban vannak tőlünk fejletebb civilizációk, akik valahonan valahová utaznak a csillagok között .
  • Irasidus
    #6003
    Újra on.

    Rio-skála 2.0
  • Irasidus
    #6002
    Viszont trollok léteznek. Hogy ők mit mondanak magukról nem tudom, de végig provokálják az összes topicot.
  • Zephyr Retiring
    #6001
  • overseer-7
    #6000
    mér nem léteznek?

    az ufók is ezt mondanák magukról..
  • Irasidus
    #5999
    Ufok nem léteznek.
  • overseer-7
    #5998
    mostanában nincs időm videók keresgélésére a témában.. valaki rakjon már be valami érdekes ufo videót.. de olyat ami nem cgi..
  • Zephyr Retiring
    #5997
    Némi késéssel elindult végre a Parker szonda

    Mint olvasható a protonokról és az elektronokról is többet megtudhatunk majd.
    Kis lépés ez az űrkutatásban, de nagy lépés a tudománynak.
  • Zephyr Retiring
    #5996
    Pontosabban az új témába, ami felé elindultunk.
    Ha innentől azt kezdjük taglalni, hogy az épp kialakulófélben lévő új ökoszisztéma milyen új típusú humanoidszerű idegen élőlényeknek felel majd meg a jövőben, akkor mondhatjuk, hogy ismét témánál vagyunk..
  • overseer-7
    #5995
    Itt van egy új cikk az sg én ami épp a témába vág.
    Globális Felmelegedés
  • overseer-7
    #5994
    A demokráciának nem jósolok nagy jövőt.
    Sokat foglalkozok a nemzetközi helyzettel.
    A nemzetközi magán pénzhatalommal.. ami minden országnál erősebb, hatalmasabb.
    Óriási nemzetközi konfliktusok előtt állunk. Europát egységesíteni akarják.. föderális központban.
    Olyan lesz mint az usa. Névleg meg lesz a demokrácia.. mint szó létezni fog. De a gyakorlati jelentősége marginális lesz.

    A demokrácia már a napjainkban is csak illúzió.. illúzió a nép számára, hogy azt gondolja, hogy ami történik azt ő..a nép,
    az ember kívánja, és ezért nem lázad, nem harcol a láthatatlan erőkkel szemben. Akik valójában az események irányítói.

    pl itt a migráció.. ha megkérdezik az embereket, mindenki azt mondja, hogy ez egy rossz dolog.
    Mégis a hatalom szervezi.. tömegesen behívja a bevándorlókat.. és bűntati azokat akik ezzel szembemennek, nem értenek egyet, vagy ellenük cselekednek. Ezért politikai célpont ma magyarország is. Ezért támadnak minket.

  • overseer-7
    #5993
    Most is mi történik?
    A kánikula miatt tömegével halnak meg az emberek.
    A földközi tengertől délre gyakorlatilag lehetetlenné vált az élet.
    Olyan csúcshőmérsékletek vannak amik felperzselik a déli régiókban a mezőgazdasági terményeket.
    Csak úgy kapkodnak a magyar búzáért ebben az évben.
    Nő a kereslet, miközben hanyatlik a termelhetőség a perzselő klíma miatt.

    Az aszály és a magas csúcshőmérsékletek miatt mindenfelé erdő és bozóttüzek pusztítanak.

    Beléptünk az antropocén korba.
    Amiben meredeken hanyatlik a természetes élővilág.
    Gyorsan pusztul az élővilág és az ökoszisztéma. Ami az emberi élet alapját jelenti.

    Az emberiségre minden féle képen hanyatlás vár.
    Minden féle képen le fog csökkenni a föld lakossága.
    Én személy szerint 1 milliárd alá teszem a koppot.
    Az még stabilizálható és fenntartható ökoszisztémát jelent.

    Vagy közös megegyezéssel, vagy háborús kényszer miatt.. de a jelenlegi helyzet nem tartható.

    A globális felmelegedés nem 100 év múlva fogja éreztetni a hatását.
    Már MOST.. napjainkban is pusztít... a helyzet csak fokozódni fog.


  • hiper fizikus
    #5992
    Sziasztok !
    Én azt a jövőképet jósolom, hogy terjedni fog a demokrácia: sok buta vallásos ember lesz többségben, és kevés okos ateista lesz kissebbségben, az akadémiák elit köre pedig csak a presztizsükre fognak hajtani !!!

    Utoljára szerkesztette: hiper fizikus, 2018.08.10. 15:10:22
  • hiper fizikus
    #5991
    Szia !
    Ez a globális felmelegedés gyorsabb mint 100 év . Már most is nagyon szélsőséges az időjárás: kánikula, villámárvizek, ...stb. , és ez csak fokozódni fog . Ha így megy ez tovább, akkor mit fogunk enni: "parasztokat" ?
  • Zephyr Retiring
    #5990
    Ez egy elég vészjósló jövőkép. Itt egy ellenpélda teória:

    A jövőben a robotika korlátozva lesz. Kizárólag az emberi létet megkönnyítő technológiák maradnak fent, a többi értelmét veszti.
    A pénz marad, de ugyanolyan értéket képvisenek majd a virtuális fizetőeszközök is.
    Számtalan munka van és lesz is, amit az automata gépsorok nem tudnak megoldani, így sok munka ugyanúgy ránk emberekre hárul majd, mint most. Ugyanúgy lesznek munkakerülők s emiatt bűnözés is, mint ma. Az emberi kreativitás továbbra is végtelen marad, de ugyanolyan arányban sajnos az emberi lustaság is. Vannak dolgok, amik nem változnak a jövőben sem..

    Az emberiség java lassan ráébred, hogy a természetet nem zárhatja ki az életéből. Káros UV sugarak ugyanúgy lesznek a jövőben is mint ma, de kis odafigyeléssel minden rendben lesz majd. Újra elkezdünk élelmiszereket, zöldségeket, gyümölcsöket termelni saját használatra, mint egykori őseink. Kenyeret, cipókat sütünk, törekszünk a békére és béke is lesz majd. Felismerjük a pozitív gondolkodás javait, megtanuljuk hogyan használjuk és aszerint neveljük majd a minket követő generációt is. Egyszerre halászunk, vadászunk, építünk és hasznosítunk is majd. Odafigyelünk ivóvízeink tisztán tartására, fákat és növényeket ültetünk. És ha egy nap eljut hozzánk egy fejlettebb intelligens civilizáció, azt gondolja majd rólunk: ez igen! Ez egy értelmes, intelligens idegen civilizáció. Vegyük fel egymással a kapcsolatot és osszuk meg a tudásunkat egymással. Tanuljunk egymástól. És egy nap talán békében és barátságban közös új világokat is felfedezhetünk és benépesíthetünk majd.
    Ki tudja?...
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2018.08.09. 18:05:12
  • overseer-7
    #5989
    A globális felmelegedés az emberiségre gyakorolt legrosszabb lehetséges scenario ját így írnám le.

    Az arktiszok permafrostok felolvadnak.. a permafrosztok metán készlete felszabadul.. tovább melegítve a globális éghajlatot.
    A tengerek tovább melegednek.. rengeteg metánjég van az óceánok fenekén.. aminek egy része felszabadul..tovább melegítve a bolygót.

    Az emberiségre beköszönt a nagy arányú klímakrízis.. a nagy arányú klíma menekült áradat..népvándorlás sújtja a népeket.
    A trópusokon az 50-60 fokos csúcshőmérséklet kiírtja növény és állatvilágot.
    Beköszönt a teljes és hosszan tartó gazdasági és egzisztenciális válság.
    A mezőgazdaság egy bizonyos égöv alatt már nem kivitelezhető.. és globális szinten is akadozni fog az élelmiszer termelés.
    Emberek milliárdjai fognak éhezni és szenvedni a melegtől.

    A gazdagabb régiók légkondicionált környezetben fognak élni.. és tovább melegítik majd a föld légkörét.
    Világméretű permanens háborúk lesznek.. egészen addig, amíg lecsökken a föld lakossága arra a szintre..amit a felmelegedett bolygó akadozó mezőgazdasága még el tud majd tartani.
    További problémát fog jelenteni a műtrágya hiánya (tetőző és állandó olajválság miatt a kimerült források miatt) és az óceánok kiapadt hal állománya.

    Az emberiség létszáma le fog csökkenni..drasztikusan. A fejlett országok megmaradnak.

    Nagyon meleg lesz ..és lég kondicionáló gépek nélkül lehetetlen lesz az élet a természetben.
    Mindenki a lakások és nagyvárosok fogságában fog élni.
    A szabadban csak a sarkok környékén lesz ideális az éghajlat.. oda fog kényszerülni a megmaradt lakosság nagy része.

    Ha komolyabb háborúk lesznek.. atomháborúk. Ami nagyon valószínű. Lehetséges és valószínű is. A béke sosem volt tartós.
    2 hatalmi pólusúvá vált a világ.
    NATO-BRICS.. usa-europa és orosz-kína szövetség.

    Ha megtörténik a legrosszabb..ami várható is.
    A föld lakossága igen csak lecsökken majd.
    A nagyvárosok elpusztulnak. Az akadozó mezőgazdaság leáll.

    Az emberiség bekényszerül a föld alá..ahol védettségben és elszigetelődésben fog tovább létezni.
    Tartályokban, mesterségesen tenyészti majd az algákat..és az azokból készült táplálékokat eszi.
    Így az ember végleg elszakad majd valószínűleg a természettől.

    Ha most nem vagyunk képesek ELŐRE LÁTNI.. lehetséges eseményeket... és nem teszünk megelőző óvintézkedéseket.
    A poklok poklát szabadítjuk magunkra.. ami nem csak egy elképzelt vízió..hanem kézzel fogható valóság lesz az ember számára.

  • Pluskast
    #5988
    Látva az időjárását én sem. Szerintem még kb 100 évünk van aztán bezár a bolt.
  • hiper fizikus
    #5987
    Szia !
    Meszemenően egyetértek veled, csak én nem vagyok anyira optimista !
  • Pluskast
    #5986
    Ha az emberiség túléli a globális felmelegedés hatásait és nem lehetetleníti el a saját életkörülményeit - a Földnek kb mindegy, hogy mi szétcsesszük a környezetet, ha kihalunk 10 millió év múlva itt megint minden visszatér a normális mederbe - akkor szerintem sokkal szorosabb kapcsolat fog kiépülni az ember és a gép között.
  • overseer-7
    #5985
    érdemes lenne megbeszélni, hogy ti milyennek képzelitek el az ember gondolkodását, viselkedését, életét a jövőben.. több száz, több ezer év múlva.

    Valószínűleg minden meg fog változni.. de milyen irányban?

    Ha a szervettség és hierarchia tovább fejlődik majd a társadalomban.. hogyan és mi felé fog?

  • overseer-7
    #5984
    nem tudom pontosan milyen lesz a jövő.. csak extrapolálni tudunk a múltból és a jelenből.

    Vannak olyan robosztus, nagyívű folyamatok az időben amely folyamatokat Megatrendeknek nevezünk.

    Ha csak nem pusztul el a világ.. és nem pusztul el az emberiség, ezek a trendek tovább ívelnek az időben előre.

    Az ember szervezete, megjelenése egy nagyívű megatrendet követ.
    Pl..a szőrzetünk.. elveszítjük mert nincs rá szükségünk, ruhát hordunk.
    A fogaink is hullanak, a szemünk is romlik..stb
    Minden olyan dolog ami régen a túlélésünk záloga volt.. ma már pótolható, vagy nélkülözhető.
    Abba az irányba haladunk, hogy mesterséges szerveket fogunk építeni.
    Ha tetszik ha nem.. a fejlődést nem fogjuk és nem is akarjuk visszafordítani.
    Az első mesterséges szervek a szív motorok lesznek.. aztán jönnek vesék..és a többi.
    Eljutunk majd odáig, hogy mesterséges érzékszerveket hozunk majd létre..és ha kényelmesebb és jobb..azt fogjuk használni inkább. ..és ahogy telnek a milleniumok, évezredek. Szépen lassan csökevényesedni fog a genetikai kódunk és vele együtt a biológiai testünk.
    Ami nélkülözhetetlen lesz a genetikai kódban..arra majd vigyázunk és fejlesztjük.
    Amely genetikai információt nélkülözhetőnek netán fölöslegesnek tartunk.. azt hagyjuk szépen elhalványulni.. és elcsökevényesednek régi szerveink. Most is vannak ilyen szerveink.. az egyik a vakbelünk.

    A teljes körű automatizálás, robotizálás végbe fog menni.
    A hierarchia megmarad.. a társadalmi szervezettség fokozódik. Ez az életképesebb és erősebb megoldás.
    Két féle kategórikus gépi intelligenciát képzelek el.
    A tömeg eszközökbe épített kiszolgáló automaták programja.. amik kiszolgálják az embert..gyártanak, szerelnek, karbantartanak és intellektuálisan az ember és az állatok között helyezkednek majd el.
    Illetve a másik kategória amely gépek az embernél intelligensebbek, és nagy intellektuális teljesítményre képesek.

    Felettük mi nem fogunk hosszú távon kontrollt gyakorolni..gyorsan fejlődnek majd és hihetetlen, ma még elképzelhetetlen változásokat hoznak magukkal az emberiség számára. Minden meg fog változni.

    Az ember nem fog semmittevő életet élni. Az emberbe bele van kódolva a felfedezés és az alkotás. A kiteljesedés és a valódi élet szeretete. Amit ma még mesterségesen elnyomnak a kultúra és gondolkodási mód által. A szükséges munka végzés..megbénítja a munkás társadalmat az alkotásban.

    Nagyon sok mindennek meg kell változnia majd.. a pénz sem maradhat.
    Az ember mint a bolygó legfelsőbb hatalmi primátusa..sem maradhat fenn. Ami jobb is lesz majd.

    Dolgozni fogunk.. kevesebbe, talán többet. Nem a pénzért. Az alkotás öröméért.
    Ma olyan perfekcionista társadalomban élünk amiben az ember NEM CSELEKSZIK.. mert fél attól, hogy kiderül, hogy nem lesz sikeres. Fél a kudarctól. A jövőben az ember szabad lesz.. felmentést nyer a félelmei alól.
    Az értékrendünk állandó változás alatt áll. Nézz meg pár 100 éves filmet.. értsd meg..hogyan gondolkodtak akkor az emberek.. hogyan látták magukat és a világot. és hasonlítsd össze ezt a jelennel.

    Ez tovább fog változni.
    A pénznek, vagyonnak el kell majd vesznie. Konszenzussal, vagy erőszakkal. De nem maradhat.
    Ha nem lesz megegyezés.. világméretű konfliktus fog megint végbe menni.
    Úgy gondolom, hogy az emberiség jövője, történelme nagyon mozgalmas és vészterhes lesz.


  • Zephyr Retiring
    #5983
    Nocsak.. mi ez az új szkeptikus látásmód részedről? :)

    Maga a vidi pedig hibátlan volt, profin elkészített sztori, részletes háttéranyaggal, megbízható szem és fültanúkkal nem is beszélve a sajnos addigra már nem élő idegenről, akinek még a csontozatát is megcsodálhattuk a röntgen fotókon.
    Nekem a legjobban a fenyegetős rész tetszett, amikor a full megbízhatónak bemutatott "projektvezetőt" fenyegették meg halálos komolysággal, ha nem hagyja azonnal abba az idegen leleplező hadjáratát :D

    Kamu volt vagy sem, ügyesen csinálták. Persze azóta eltelt X idő, újjab fejlemény meg persze zéró (meg sem lepődök már az ilyesmin..)
  • Zephyr Retiring
    #5982
    Akkor ezt most értsem úgy, hogy szerinted az emberiség jövője, nem az ember + természet együtt?
    Vagy mire gondoltál?

    Eleve a Földön élünk, ami már maga is egy gigantikus (hozzánk képest az) ökoszisztéma. Vagyis minden a minket körülölelő természet bölcsője...
    Nem hinném, hogy hosszabb távon számunkra létezne nagyobb örömforrás, mint együtt élni, lélegezni és mozdulni a természettel.

    Persze jó a betondzsungel is, meg a minket kiszolgáló robotok garmada, tök jó, hogy ha csak "hív a természet" (vagyis ha brunyálnom kell), elég ha csak füttyentek egyet és kitörlik a hátsómat helyettem :D
    Az se hátrány, ha főzni sem kell, csak megnyomok egy gombot és kész is a napi kajaadagom. Nem is beszélve a melóról, ami meg tök felesleges is, ha a robotautomaták elvégzik helyettem a munka oroszlánrészét. Én meg szépen, nyugodtan hátradőlve élvezhetem az édes semmittevést. Erre gondoltál? Ilyen jövőt képzeltél el az emberiségnek? :)

    Netán a tőlünk fejlettebb civilizációknál mindez már rég evidens is?
    Csak mert akkor: köszönöm a lehetőséget, de én inkább nem élnék vele. Sem most, sem később..
    Az ember a természethez tartozik, orrostól, fülestől, szemestől. A betondzsungel jövőben semmi szükség a kreativitásunkra, mindent gépek oldanak meg helyettünk. Minek izzadjunk? Illetve miket is beszélek: akár hetekig sem kell fürdenünk majd, izzadhatunk is mint a lovak, mert orrunk úgy sem lesz majd... :D
  • overseer-7
    #5981
    arról a 10 cm es idegenről én is láttam a dok filmet..
    Szerintem az egész történet kamu..

    én hiszek a földönkívüliek létében és abban, hogy itt vannak a földön is.
    De nagyon szkeptikus vagyok az ilyen filmekkel kapcsolatban..
    az ufo videók nagy többségét is hamisnak tartom.
    A beszámolók nagy részét is.

    De azt gondolom, hogy a sok dezinformáció..a sok hamisítás és hazugság mellett is a jelenségnek van igazság alapja.
    Csak mert több ezer ember kitalált történeteket idegen elrablásokról.. még nem jelenti azt, hogy nincsenek itt és nem rabolnak el senkit.

    Ha én akarnám becsapni a világot az idegenekkel kapcsolatban.. én is ezer számra találnék ki hazugságokat..amiket rész igazságokkal vegyítenék és ezt adnám elő a társadalomnak különféle szócsöveken.

    Olyan szócsöveket, forrásokat is használnék.. amik teljes mértékben hiteltelenek.. pl a kitalált és rész-igazságokkal vegyített ufo és idegen elrablásos történetek mellett olyan üzenetet is közvetít, hogy lapos a föld.. a föld üreges.. ..mesebeli rákemberek is élnek a földön.. a tündérek valóban léteznek stb..
    Ez mellett használnék teljesen hitelesnek TŰNŐ forrásokat is.. magasrangú katona tisztek, politikusok stb.
    Felhasználnám a médiát is..amiben a tündéres, varázslós műfaj kategória mellé a földönkívüli MESE műfajt is létrehoznám.

    Ezzel elérném, hogy teljes káoszt és tanácstalanságot teremtek a társadalomban.
    Nem tudják az emberek, hogy mi az igazság és mi a hazugság.
    Ez a fajta megtévesztés alkalmas a földönkívüliek mint jelenség teljes mértékű lejáratására..
    hiába vannak itt. senki nem fogja biztosan tudni.. még a megcáfolhatatlan bizonyítékok sem érnek majd semmit.
  • overseer-7
    #5980
    A félelem felkeltése érdekében sokkal rémisztőbb teremtményeket is ki tudnék találni.
    lásd..alien filmek.. 8.utas.
    Vagy egy óriási madárpók szerű lényt írnék le.

    Az orrnak olyan funkciója van, ami leginkább az állati életformát támogatja..a természetben való életet.
    Több fontos szerepet is játszik az orr. Nem csak a szaglás miatt van ott.
    A nagy orr kavitáció teli van hajszál erekkel. Ez egy beépített légkondícionáló készülék. Az izzadás mellett.
    Az elődeink vadásztak..és sokat futottak a sebzett vad hajszolása miatt.
    Kellett az izzadás és a hűtés.
    Ezért lett nagyobb az orrunk a többi főemlősétől.
    A nazális kavitáció lehetővé teszi, hogy hajszálerek hőt adjanak le a környező levegőnek.
    Nem lihegünk mint a kutyák.. helyette így működik az orrunk.. és ezért izzadunk is.
    A nyulaknál pl a fülek látják el ezt a szerepet.

    Ha megnézed az afrikai őslakosokat..látod, hogy nagyobb orruk van..(az mellett, hogy vékonyabb orr csontjuk van) erősebb nazális kavitációval rendelkeznek a melegebb éghajlat és az erősebb hűtési igény miatt.

    Ezekre a dolgokra egy földönkívülinek nincs szüksége.
    A teste hűtését és hőkondicionálását nem biológiai úton oldja meg.. hanem egy műszaki eszköz végzi el a testében.
    Sokkal hatékonyabban mint amire a teste képes lenne.

    Valószínűleg egy ilyen testtel még az arktiszon is vidáman mászkálhat egy ilyen élőlény..anélkül, hogy fázna.
    A keringő testnedveit, a vérét egy eszköz állandóan a tökéletes hőfokon tartja..függetlenül a környezet hőmérsékletétől.
    Ez egy újabb magyarázat arra, hogy miért nem hordanak ruhát.
  • Zephyr Retiring
    #5979
    Ez a kinézet - ha belegondolsz- a félelem felkeltés miatt születhetett. A meztelenség is az állatias kinézetet jellemezné.
    Egyébként nem csak egyféleképp nézhetnek ki.Többmillió féle civilizáció is létezhet ami különbözik ettől a "szürke" típustól.
    Egyszer még egy aprócska, kb. 10 cm-es "idegenről" is felröppent egy hír. Meg készült mellé egy szép kerek sztori is az idegenlény anyagvizsgálatoktól az érintett üggyel kapcsolatban nyilatkozó összes személy lejáratásáig minden.
    Nem tudom innen látta e valaki ezt az elgondolkodtató doksifilmet?

    Egyébként honnan veszed, hogy idővel az orrunk csökevényesedik majd? :)
    Miből jutottál erre a következtetésre?
  • Zephyr Retiring
    #5978
    De van ennél furább is.....valószínűleg erről a tavaly megosztott amcsi kamuvidiről lopták az ötletet:



    ..aminek az alapötletét meg ez a tavaly előtti lengyel szintén kamuvidi adhatta:



    ..és így tovább...
  • overseer-7
    #5977
    érdekes körülmény az, ahogy az ember leírta a szürke földönkívülieket.
    Az, hogy kicsik, soványak, hatalmas fejük..agyuk van.
    Meztelenek.

    Azelőtt is voltak már földönkívüli koncepciói az embereknek.. kicsi zöld idegenek... meg minden féle méret és szín szerepelt már az irodalomban és a filmiparban.

    Aztán egyszer csak bejöttek a képbe a szürkék.

    Az előtt nem ilyen óriási hatalmas fejjel képzelték el őket.
    Az ember amikor elképzelt eddig ilyesmit.. nem megy bele a gyakorlati szempontokba és korlátokba.

    Ha a kis szürke földönkívüliek a fantázia szüleménye.. sokkal fantasztikusabban kellene kinézniük szerintem.

    A nagy fej méret...nagy agy térfogat..egyenesen következik abból, hogy ez egy sokkal intelligensebb, öregebb életforma mint az emberé. Kell a nagy agy és az intellektuális kapacitás..és ez logikus az idegenek esetében.
    A sovány testük arra utal, hogy egyáltalán nincs szükségük nagy erőkifejtésekre. Ami logikus.
    Az űrben, a súlytalanságban nincs szükségük izmos, robosztus testre..csak akkorára amivel kényelmesen mozoghatnak és ami elbírja cipelni az agyukat...valamekkora gravitáció mellett.. ami kb a földre vagy hasonló bolygóra jellemző.
    A nagyobb test egyben nehezebb is. A sovány, kicsi test az optimális. Ami szintén logikus.

    Miért nem más testet képzeltek el a fantaszták akik kitalálták???

    Meztelenek.. ennek mi oka van? Ha valaki ilyet kitalál.. nyilván valamilyen ruhát kitalál nekik.. hogy ne úgy legyenek csupaszon már. Sokkal fejlettebbek mint mi.. nyílván nem fognak úgy mászkálni csupaszon mint a fejletlen ősember.
    Ez a tény, hogy meztelenek.. túlságosan szembetűnő..és túlságosan MÁS szokásokra, értékrendre utal.. mint a miénk.

    Távol áll ez is a kitalációtól. Az ember nem meztelennek képzeli el a sokkal fejlettebb idegen lényeket.
    és mégis.. Ez az ami olyan valószerűvé teszi őket.
    Valószínűleg van rá logikus és gyakorlatias magyarázat.
    Talán a testük olyan számukra mint egy RUHA..az ember számára. Cserélgetik.. leveszik, felveszik. A TUDAT az ami számít.
    Talán ők nem a testtel, hanem csak kizárólag a TUDAT tal azonosítják magukat.

    Miért képzeli el az ember, hogy az idegeneknek CSÖKEVÉNYES a szájuk..orruk, fülük.???
    Ha sokkal fejlettebbek mint mi.. úgy kellene elképzelnünk őket, hogy ezek is sokkal fejlettebbek.

    Valójában teljesen logikus a csökevényes szervek megléte. Kivéve a SZEMEKET.
    Ők már nem úgy táplálkoznak mint az állatok és az emberek.
    Valószínűleg kiborgok.. és mesterséges szerveik is vannak.

    Nincs szükségük szájakra.. mert nem esznek..és nem azzal beszélnek, mert telepaták..vagyis gondolat olvasással kommunikálnak..sokkal színesebben, sokkal árnyaltabban és sokkal részletgazdagabban mint mi emberek arra képesek vagyunk a vokális hangok szintjén.

    Nem kellenek az orrok sem. A miénk is el fog csökevényesedni pár tíz ezer év múlva.
    Nem kellenek fülek sem.. egy műszaki eszköz sokkal jobban és részletesebben hall helyettük. Ami szintén logikus.
    Nincsenek ivarszervek. Valószínűleg mesterségesen szaporodnak már.

    Ha ez a fajta idegen kitaláció.. honnan tudhatták ezt azok akik kitalálták őket?
    A szürke idegenek leírása.. túlságosan VALÓSZERŰ.. és illeszkedik a gyakorlatba.

    A szemek nem csökevényesek.. Nagyon nagy szemük van.
    Tehát a vizuális észlelést a tökélyre fejlesztette ez a faj. Valószínűleg az információ feldolgozás okán.
    Nem csak egyenesen az agyukba sugározzák az információt.. erre abból lehet következtetni, hogy a leírások szerint telepaták..gondolatolvasók.
    A szemük óriási. Valószínűleg az agyuk vizuális kérge is mesterségesen össze van kötve egy műszaki eszközzel. De még mindig nagy mértékben támaszkodnak a vizuális szervükre.. a szemükre IS. Ami előnyösebb az információ szempontjából.. Gondolom az információ nagyobb mértékű és hatékonyabb észlelése a céljuk. Ezért több észlelési forrást is használnak.

    Itt jön a képbe a szemük fekete színű hártyája.
    Ami valószínűleg egy nagyon precíz cél eszköz lehet.
    Valószínűleg egy DISPLAY lehet.. egy vizuális megjelenítő eszköz.
    Olyan mintha állandóan egy monitor előtt ülnének..a monitor maga a fekete hártya a szemük előtt.

    Az a baj a szürke kis földönkívüliekkel kapcsolatban, hogy TÚLSÁGOSAN VALÓSZERŰ... annak ellenére, hogy állítólag csak kitaláció és csak a fantázia szüleménye.

    Az ilyesmiket nem szokta csak úgy kitalálni az ember.

    Egy másik érdekes szempont.
    Miért hasonlítanak annyira ránk?..vagyis ők is humanoidok.. miért nem hasonlítanak inkább az orángutánra.. vagy a lajhárokra..vagy a bogarakra?

    Én erre két magyarázatot is adnék.
    Az egyik oka, hogy a KONVERGENS evolució miatt, egy más csillagrendszerben kifejlődött értelmes faj is hasonló tulajdonságokkal kell bírnia.
    Kell egy szerv amivel gondolkodik.. kell neki feje is legyen.. ahol a központi idegrendszere.. az agya közelében lehetnek az érzékszervek... látás, hallás, stb.
    Kellenek szervek amivel helyet változtat. A bipedal, két lábon járás az evoluciós csúcsa ennek a folyamatnak.
    A négy láb után jött a két láb.. ami hatékonyabb..ha nem a gepárd sebesség az evolució célja.
    Kellenek manipulációs szervek is az eszközhasználathoz és készítéshez.

    A konvergens evolució más csillagrendszerekben is működik.. és a miénkhez hasonló élővilágot hoz létre.. a hasonló követelmények miatt... ott is kell mozogni, észlelni, gondolkodni.. alkotni és használni dolgokat.
    A humanoid forma egy logikus és gyakorlatias élőlény forma.

    Ha mondjuk a macskák pár millió év múlva szintén megtanulnának eszközt használni és gondolkodni.. ők is négy láb helyett kettőre állnának és a mellső lábaikat eszköz használó kezekké alakítanák.
  • overseer-7
    #5976
    mi az oka annak, hogy nincs rajtuk ruha?
  • overseer-7
    #5975
    Ha a mi agyunk kb 1500 cm3 is.
    Milyen nagy agyuk lehet a szürkéknek?

    Én 3000-4000 cm3 re tippelek.