641
Elég abból, hogy a legtöbb topic átalakult már erre a témára, legyen neki külön.
  • kovacsgellert
    #321
    Engem érdekel! :)
    Bár én sem vagyok valami kemény mobilok terén, de kb. a 85% felfogtam annak amit mondtál és kezd érdekelni a dolog. :)
  • ZilogR
    #320
    :) óóó, már mindenki ért mindent...!

    (Mondjam el, amit írtam, vagy senkit se érdekel, vagy amúgy is mind1 - egyébként is, ki akarom próbálni, vajon tényleg van ez a 70/140/160 karakteres váltás... Majd jelentkezem, ha megvagyok vele, valamikor estefelé!)
  • yaman
    #319
    ő se amit te ^^
  • Benny04
    #318
    felét sem értettem annak, amit mondtál
  • ZilogR
    #317
    ???
  • Benny04
    #316
  • kovacsgellert
    #315
    Igen, de általában a telefon, gvagy a kábel a ludas. :)
  • giffon
    #314
    Mondjuk az oprendszertől is függ, mennyire hajlandó felismerni a csatlakoztatott dolgokat
  • kovacsgellert
    #313
    Én sem értek hozzá nagyon, de ha nem megy adatkábellel, akkor vegyél Bluetotth adót a gépedbe(2-3 ezer Ft) és azzal biztos menni fog. :)

    Nekem is ilyesmi problémám volt a Nokia 6234-emmmel. :)
  • ZilogR
    #312
    az nem baj, sőt! sokan nem tudják, h a "visszafelé" hajló ékezetes karaktereket tartalmazza a szabványos 7 bites "SMS-ABC" (abból sem mindegyiket!!) a Nokia T9 szoftvere pedig nem ezekkel írt ékezetes karaktereket tartalmazó szavakat tartalmazza. Sőt, az "előrefelé" hajló ékezetes betűk könnyebben elérhetőek, mint a "visszafelé" hajlók.

    Ez pedig azt jelenti, h nem 7 biten fogja kódolni a szöveget!

    Ha szerencséd van, akkor 8 biten, azaz 160 karakter helyett 140-et tudsz küldeni és nem is jelez a telefonod!

    Ha nagyon mellényúlsz és bekerül akár egyetlen olyan karakter, ami a 16 biten kódolt ABC-ből van, akkor az egész szöveget átkódolja 16 bites szöveggé és ilyenkor van az - főként a Nokia hajlamos erre - h a kis okos telefonod 1 SMS-ben csak 70 karaktert fog elküldeni. Ilyenkor azért szokott szólni és még korrigálhatod ezt a hibát (pl.: Ő helyett Ö).

    Ezért jobb mindent ékezetmentesen, vagy ö, u, stb..., azaz rövid ékezettel elküldeni.
  • Mr_no_NaMe
    #311
    Sziasztok!
    Lenne egy problémám, de mivel semmit nem értek a telefonokhoz, lehet csak nekem nagy probléma.
    Van egy Nokia 6280-as telefonom, és hozzá egy CA-42-es adatkábelem. Amikor bedugom a gépbe és a telefonba a kábelt, akkor a telefon azt írja ki, hogy enchantment not supported, a gépen pedig felugrik az új hardver varázsló. Ilyenkor mi a teendő? Abatkábelen kívül, még miképp lehet adatot juttatni a gépre?
  • Benny04
    #310
    hát igen
  • kovacsgellert
    #309
    Igen, de szerintem ékezetek nélküol is me glehet érteni a dolgokat. :)
  • Benny04
    #308
    az a kár, hogy nem magyar nyelvű..:D
  • kovacsgellert
    #307
    De igen is leválik. Ha földhöz vágod ha nem. De viszont sokkal több időt tart, ha nem vágod földhöz és nem focizol vele. :P
  • giffon
    #306
    Azért a mai darabokat már rendesen összerakják, nem kell attól tartani hogy 'csak úgy leválik'. Minimum földhöz kell csapni hogy az lejöjjön, sima használattól nem válik le. Bár attól függ, hogy használod.. :P
  • baluk10
    #305
    Nem kell azt nagyon erőltetni hogy leváljon a slide. Sok 'használat' után ugyanis..
  • BB7
    #304
    -.-
  • Benny04
    #303
    ték
  • BB7
    #302
    Dettó
  • kovacsgellert
    #301
    Kemény. Nekem is jól jöne egy ilyen, de nem írok én annyit a mobilon, hogy tényleg szükségem legyen rá. :)
  • ZilogR
    #300
    Már nekem sem, valszeg a "szülő" weboldalról tűnt el a kép, vagy a cím változott. Egy N91 volt ott. Annak is van WiFi és BT (ha jól emlékszem).


    A Nokia SU8W billentyűzet pedig ekkora:





    AproNet-en 8000Ft-ért gyári állapotban tudtam megvenni jó 2 éve. Boltban még talán mindig 20eFt fölött van. Ezeket a BT-os kütyüket általában senki nem vette meg így be lehet szerezni vadi újan némi utánajárással és szerencsével.

    Emailt írni ezzel az igazi. SMS secperc. ÉS!!! Ha a kis 6600-ra felpakolod a Python fordítót, már gépelheted is a kódot egyenest a telóba és ott fordít és futtaható is! Remélem egyszer a C fordító is meglesz végre, hogy el lehessen szakadni a retkes PC-ktől.
  • kovacsgellert
    #299
    Nekem felső kép nem jelenik meg. :(
    Mekkora az a kis billentyűzet?
  • ZilogR
    #298
    Értelmes ember vesz egy ilyet:




    vagy egy ilyet:



    és mellé egy ilyet:



    Ezzel a kis "felszereléssel" az átlagember kommunikációs igényeit bőven ki lehet elégíteni...
  • kovacsgellert
    #297
    Tudom, csak azt akartam mondani, hogynem vágta föüldhöz egyszer sem. :) És az ilyen "esések" is minig csak az asztalról, vagy gugolás közben a zsebéből esett ki. :)
  • mirakon
    #296
    Hiába nem direkt ejtette le, hanem csak véletlen esett le, akkor is megütődik az a telefon :)
  • kovacsgellert
    #295
    Nem durvult vele sokat. Persze a földet többször is megjárta, de csak véletlenül. Viszont az igaz, hogy sokat nyitogatta ki és be. Néha csak úgy szórakozásból egy fél percen keresztül ki-be-ki-be-ki-be, amíg rá nem szóltunk, hogyt így nagyon hamar tönkre fog meni és nekünk lett igazunk. Sajnos.
  • klicskaw
    #294
    Mit csinált azzal a telefonnal? Nem hinném h csak úgy leesik egy telefon slide-ja.
  • hékásébredj
    #293
    Az lehet de elég elenyésző számú ember testvére fog szerintem ilyet venni. Ergo sztem kevesen tudják huzamosabb ideig próbálgatni.
  • joki5
    #292
    Igen, sajnos ez előfordul a szétcsúsztatható telókkal, hogy egy idő után elenged a sin és szétesik, vagy ha ennyire nem is durvul el a dolog, de meglazul és lötyögni fog a teteje!
  • kovacsgellert
    #291
    Nekem most Nokia 6234-em van, de én nagyjából csak telefonálásra és SMS-ezésre használom. :)

    Tapasztalatból mondta, mert egyik haveromnak volt N95-je és szó szerint egyszer a kezében maradt a slide. :D
  • klicskaw
    #290
    Ha leejted nem hiszem, h megköszöni. Én is nagyon vigyázok rá.
  • joki5
    #289
    Na szép jó napot evribodri!
    Én még nem hallottam olyanról hogy bárki is tönkre tett egy X1-et, hallani hogy rossz a minősége,de tartom magam ahhoz, hogy ha vigyáz valaki valamire az nem megy tönkre pláne nem egy felső kategóriás készülék!
  • klicskaw
    #288
    Kölcsönben én sem merném odaadni senkinek. De a cégek tesztelésre oda szokták adni embereknek a telefonokat. Jó nem átlagos felhasználóknak, hanem tesztelőknek stb.. Valahogy mégiscsak írni kell a teszteket.
  • mirakon
    #287
    Azért ha mondjuk a tesód venne egy ilyet ha nem is adná oda azért biztos nyomogathatnád, mikor ő nem használja, és az is sokat számít, attól, hogy nem egész nap használod.
  • hékásébredj
    #286
    És áruld már el, hogy hány ismerősöd rohangál X1-el aki kölcsön is adja?
  • mirakon
    #285
    Tapasztalatból mondod, vagy csak hallottad? Neked milyen telód van most?
  • BB7
    #284
    Mekkora az esélye, hogy tönkreteszed! :D
  • kovacsgellert
    #283
    Én tudom, hogy hogyan kell válaszolni.
    És amint láthatod smájlikat is használok néha. :P:P

    HAsználatban elhet a legjobban tesztelni és a legjobban véletlenül tönkretenni, de az utóbbinak nm adnék olyan nagy esélyt.
  • BB7
    #282
    Látom nem rég regisztráltatok, kik a topicot látogatjátok! Egy jó tanács! Használjátok a "Válasz erre" gombot, mert átláthatóbbá teszi a topicot! Köszi! :)

    Hogy a témához is hozzászóljak: 2mobil sztem felesleges, kivéve, ha az egyik céges, vagy bizonyos embereket ingyen hívsz, de már erre is ott van a 2SIM kártyás mobil!
    Aki megtehetni, megteheti, én inkább baráttól/ismerőstől/rokontól kérném kölcsön az övét egy hétre, mert abban mindenkinek igaza van, hogy használat közben lehet legjobban egy mobilt tesztelni! :)