131
  • KasztnerTokman
    #81
    Hát én félek felrakni win7et, 6001 buildet felraktam és sokkal rosszabbul ment mint a vista, 99% biztos vok benne ,hogy driver probléma miatt lassabb. Szóval én maradok vistánál. Főleg Vista SP2 beta, és IE 8 jött be nekem.
    "vajon kiki" = kok , nem kell vele foglalkozni.
  • FefeeX
    #82
    Hát, mondjuk érdemes ráfrissíteni a driverekre, nálam gyorsabb mint a Vista SP1 x64, mondjuk nem sokkal, meg kevesebb memóriát eszik, ami azért istenes notinál, ugyebár emellett még a noti is kevesebbet fogyaszt... A superbar bejön, meg hogy gyorsabban reagál a win... Nem tudom melyik build van fenn, ezt nem néztem :) Majd megy a 7000 is :)
  • veghlaci05
    #83
    Számomra a 128MB 3D kártya az érdekes. Nem vagyok képben a legújabb intel alaplapokkal, de szerintem jó részükön gyengébbek az integrált videókártyák. A vállalatok pedig bajosan vesznek a munkaállomásokba ATI vagy Nvidia kártyát... Vagy még itt is kikapcsolható lesz az aero és akkor nem kell izmos stuff?
  • FefeeX
    #84
    Hát ha hazaérek megnézem Neked, kikapcsolható-e, de valószínűsítem hogy az. Az újabb integrált X3100 és felette levő (már több mint egy éve - ha nem több forgalomban lévő) intel chipek röhögve viszik az Aero-t, de szerintem már a korábbiaknak sincs vele különösebb problémája...
  • B0nFire
    #85
    A Macromedia Flash - milyen meglepő - Flash készítésére való, nem pedig videoszerkesztésre. De te ugye biztos azt sem tudod, mi fán terem a Flash. Hát nézz szét bármelyik oldalon; az animált reklámok pl az egyik fő felhasználási területe a Flashnek. De vannak flash tartalmú videók, és flashre épülő játékok. Nem kéne keverni.

    Az Adobe Imageready (ami egyébként már évek óta megszűnt, amióta a Photoshop CS3-ba bele lett integrálva) gif animátor, nem pedig videoszerkesztő. Láttál már animált gifet? A hülye smileyjeid, amikkel előszeretettel telebaszod a hsz-eidet, azok animált gifek. Nem videók, pajtás.

    Aztán még egy akkora ökörséget, hogy a PS6-os telepítés nélkül is fut, azt ki mesélte neked?! Keményen kell telepíteni, ez nem Paint.

    És ne szarozd össze a topicot. Ez a Win7 topicja, tessék azzal kapcsolatban beleírni; és ha mást nem tudsz, csak gyalázni, akkor menj egy XP-fan topicba bréjnsztormingolni.
  • balee66
    #86
    vajon kikit tüntesse már el valaki innen, rohadtul nem érdekelnek senkit sem a hülyeségei.

    Win7 beta build7000 telepítése nálam:
    Telepítési idő: pontosan 21 perc (ebből kb 1 perc míg a hálózatot felderítette+míg beírtam a kulcsot, stb.)
    Helyfoglalás: a feltelepített rendszer 7Gb
    Sebesség: kb egy frissen telepített XP sebességével vetekszik (Vistánál picivel gyorsabb).
  • FoodLFG
    #87
    Bizony hogy nincs.
    Nekem intel GMA 950-esem van, vér gyenge, de simán megy rajta az aero.
    http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List.844.0.html

    A gyengét úgy értem, hogy azért a régebbi játékok elmennek rajta. pl unreal tournament 2004 játszhatóan fut alacsonyabb beállításokkal és pl a 2003-as Homeworld 2-t is viszi kis HD felbontásban majdnem maximum beállításokkal.
  • qwas
    #88
    Komolyan mondom engem az bosszant hogy par ember itt mit bosszankodik. :) Nem igaz hogy irni olvasni tudo emberek nem kepesek arra hogy adott forumozo hozzaszolasait NE olvassak el. Ennyire egyszeru a dolog. Nem igaz hogy nem veszitek eszre hogy vezetve vagytok.

    Amugy meg 7GB egy operacios rendszer? Az nagyon durva. Mi a fene van benne? Van olyan lista ami megmutatja hogy mely resze mennyi helyet foglal? 70MB azt tartom elfogadhatonak de mielott itt megkoveznek legyen 700 az meg elmenne. Na de 7000 az rohelyes.
  • balee66
    #89
    13-15 ezerért lehet kapni 500Gb-os winchestert, ne mondd már hogy az a 7 Gb téged annyira zavar...
  • B0nFire
    #90
    Most nagyon amatőr leszek, és lehet, hogy butaságot kérdezek, kérlek titeket, ne röhögjetek ki (nagyon)! Ha ki szeretném próbálni a Win7-et, és feltelepítem, akkor ugye minden programot és egyebet is elölről kell kezdeni telepíteni? Vagy működik úgy is, mint mondjuk egy frissítés? Ezt csak azért kérdem, mert sosem az OS telepítésével megy el az időm; ha már telepítem, számomra teljesem mindegy, hogy 20 perc, vagy egy óra alatt megy fel. De ezek után, még az összes programot újra el kell kezdeni telepíteni - kevés olyan van, ami istall nélkül is fut -, továbbá elő és utómunka is van vele, pl. böngészőből kedvencek exportálása, majd új telepítés után importálása; eszköztárak újbóli feltelepítése, meg sok sok olyan apróság, ami igazán időigényes. Ezeket meg lehet spórolni, vagy meg kell csinálni? Mert addig nem igazán fűlik a fogam a kipróbáláshoz sem.

    Aki tud, mondjon tanácsot. Köszi!
  • roliika
    #91
    Jókat mosolygok. Vajon kiki szerintem ért az informatikához, és direkt beszél faszságokat. Valószínűleg nem 166MHz-es gépe van. Valószínűleg tényleg valaki fizeti őt, hogy ilyen marhaságokat írjon..hogy minél többen próbálják ki a Win7-et, vagy minél több bármilyen hozzászólás legyen az SG-n.
  • balee66
    #92
    Mondok tanácsot:)
    Lényeg, hogy 2 partíciód legyen (nem kell két külön merevlemez, csak 2 partíció), mondjuk C: és D:.
    C:-n van a jelenlegi operációs rendszered, és a D:-re teszed fel a Win7-et, és akkor megmarad az oprendszered (ugye nem akarod ezt a beta verziót fő oprendszerként használni?).
    Utána lesz, amit újra kell telepíteni, de szerintem ha csak kipróbálni akarod, akkor felesleges minden progit újrarakni.
    Könyvjelzőket exportálni-importálni amúgy sem nem tart sokáig.
  • qwas
    #93
    Nálam ez elvi kérdés. Képzeld el hova vezet ez. A win20 mekkora lesz 20 giga? Szerintem ez puszta lustaság és pazarlás.
  • B0nFire
    #94
    Úgy van, két partícióm van, rendes körülmények között a C a rendszer, a D-n pedig a saját dolgaim, és a programok nagy része. Tehát akkor feltelepíthetem a D-re, és bootoláskor kell kiválasztani, hogy melyiket akarom indítani? A setupban nézegettem a boot szekvenciát; persze ott ki lehet választani, hogy CD-ről vagy HDD-ről bootoljon, de partíciót nem láttam. Még sosem próbáltam egyszerre két OS-t egy gépre tenni, de ha nem származhat baj belőle, akkor egy próbát megér. Köszi a választ!
  • Ahoy
    #95
    szerintem felesleges ilyen elvekhez ragaszkodni. Amíg gyorsabb, fejlettebb, és stabilabb az elődeinél addid tőlem lehet 20 giga is. Másrészt meg az egyre összetettebb/dizájnosabb rendszereket sokkal nehezebb méretoptimailizálni mondjuk 700 megára...és lényegében marhára felesleges a DVD és az 1 Terás vinyók korában. Ma már nem tétel pár giga +-... Inkább jöjjön ki előbb, minthogy évekig zsugorítsák.

    Végül pedig a vindóz lelkébe sohasem fogsz belelátni, ahogy még a fejlesztők sem látják át szerintem :D ha kis oprendszer kell akkor ott az Ubuntu. Azt pendriveról is bootolhatod. Bár nekem meggyűlt a bugjai miatt vele a bajom :(
  • mousee
    #96
    Érdekesnek ígérkezik ez a win7. Rengeteg tesztet olvastam róla, és idáig kimondottan tetszik. Ha sikerül iszonyat villámgyorsra optimalizálni, akkor ez lesz az a windows, amit meg is veszek :)

    Igazából szerintem a vistának kellett volna ilyennek lennie (rengeteg jó ötlet, de sajna a pocsék optimalizálás miatt használhatatlan volt nekem). Röhej, hogy a wow, amivel játszogatok, gyorsabban fut wine-al ubi alatt, mint vistán, sőt -igaz itt elenyésző a difi- mint az XP-n.

    Vistával csúnyát szívtak, de most azokból a hibákból tanulva csinálják a win7-et, ami nagyon jónak ígérkezik.

    És egy kis off:
    Kedves vajon kiki! Én nem akarok beleszólni a nézeteidbe, de az, hogy kalóz XP-t hirdetsz, és amilyen marhaságokat nyomatsz a linux-al (meg amúgy mindennel) kapcsolatban, azzal iszonyatos módon leégeted magad, mint az opensource közösséget, szóval pls, vegyél vissza picit. Egy HSZ-be is le lehet írni, hogy mit gondolsz, nem kell egymás után 4-5-be vastagon kiemelve, villogva, aláhúzva stb megerősíteni. Megértjük elsőre is.

    ThX
  • mousee
    #97
    "...módon leégeted magad, mind az opensource..."
  • mousee
    #98
    Na most meg rosszat emelek ki...fáradok, bocsi :)

    Jóccakát
  • WoodrowWilson
    #99
    Miért pont a 700MB az elfogadható? Miért nem mondjuk annyi, amennyit a dos vagy a win3.1 elfoglalt?
  • mousee
    #100
    Amúgy a rendszer méretére még én is picit húzom a számat... bár nekem nincsenek nagy igényeim, szerintem az optimális az lenne, ha egy rendszerpartíció kényelmesen elférne 10 gigán. XP nekem kb ilyen volt anno, 10 giga volt a C:, ez volt a rendszerpartícióm, D:-re meg ment az adat.

    Most is ubin így van, / az 10 giga, ebből 3,8 giga a foglalt, többi üres, /home-ba pedig a maradék hely.

    Szóval szerintem az lenne a "tökély", ha egy 10 gigás partíción kényelmesen elfér a rendszer.
  • [HUN]FaTaL
    #101
    A legótvarabb intel kari is 128megás már amit lehet kapni, de nem szükséges az aero, ugyanúgy működik egy gef2n is a rendszer mint a Vista.
  • balee66
    #102
    Mekkora volt a Vista feltelepítve?
    Min. 8Gb, de inkább több (10-14 szolgáltatásoktól függően)!
  • balee66
    #103
    Nem vállalok érte felelősséget, de nálam is ugyanez volt a felállás, és simán működik a két rendszer egymás mellett.
    Én úgy csináltam, hogy a D:-re töltöttem le és onnan indítottam a telepítést (nem tudom, ez számít-e).

    Igen, bootoláskor kell kiválasztani, melyiket indítod.
  • Ahoy
    #104
    sárcok nekem a Vista 30 gigát eltüntetett a lemezről...egyszerűen nincs meg. lehet hozzánemértő vagyok, de nemjönnek össze a számok sehogysem :((((
  • asysoft
    #105
    Rendszergazdaként indított parancssoron kiadva "vssadmin list shadowstorage" parancs mond valamit értékelhetőt?

    Aerohoz: nekem Vistán minden probléma nélkül megy az Aero Intel GMA950 integrált grafikuschippel (mostanság maximum netbookokban fordul elő), gondolom Sevennel sem másként (ha lesz időm, majd felrakom a bétát).
  • [HUN]FaTaL
    #106
    Notebookomon nem megy az aero valami fostalicska intel van benne, tud DX9et de nincs WDDM driver (GMA93x nemtom már a típusát sem, xp van rajta, 1,5 mobil cerkára nem is való a vista, de amire kell a noti arra megfelel).
  • kryst
    #107
    Menny az eszközkezelőbe, és a videokarinál menny a frissítésre, és ott is a netes csatlakozást, és onnan fel fogja frissíteni magát, az új driverre. Utánna a Tulajdonságokba, és csinálj megint, egy Teljesítmény ellenőrzést. Utánna, magától fogja engedni a Aero felületet. Nekem sem volt hozzá alapból driver, de neten keresztül egyből frissítette magát.
  • vajon kiki
    #108
    na kipróbáltam mégiscsak ezt a Win7-et és akkora egy ótvar rakás fos, VirtualPC-ben fut egy 3 gigaherces P4-en amiben van 1 giga fizikális ram , ebből 512 megát megosztok a Win7nek... az istennek nem akar felmenni a netre, pedig rendesen átnatoltam... ezenkívül SEMMI, ismétlem: ZÉRÓ fícsört nyújt még a Visztához képest is (na jó leszámítva a telepítésnél a címkép-animációt, és a Szuperbárt (!) /oda ne parkírozzak!/ ami valami nagyon gagyi effektel van odabiggysztve és egy úgy néz ki mint egy giccses trutyifos , nem is lehet egy napon említeni egy MacOSX-el vagy egy Beryllel....

    phööö

    na ezért kellett nekem terhelnem a netet a drága 3 gigával (!??)

    ezért kellett nekem 4 órán keresztül telepítenem ????????????!!!!!!!!!!!!!!!!
  • vajon kiki
    #109
    DELETE+DESTROY haladéktalanul !
  • vajon kiki
    #110
    format c:
  • balee66
    #111
    Valamit jól elcsesztél, ha nálad 3Gb-t foglal és 4 órán keresztül telepítetted.
    A Win7 összesen 2,43Gb, a telepítése normális esetben 20-30 (max 40) perc.
  • vajon kiki
    #112
    nem vitatkozom veled mi mire való, én videókat vágok flessel és animációkat készítek az Adobe ImageReadyvel.

    Tartom magam ahhoz is, hogy a PhotoShop 6.0 megy telepítés nélkül más gépen a telepített könyvtárból. Aki nem hiszi járjon utána!
  • vajon kiki
    #113
    ennyi ?? ezért volna érdemes feltelepíteni a Win7-et ?
  • vajon kiki
    #114
    elég szomorú drága bahátocskám, hogy 2009-re még nem volt hajlandó a Microsoft készíteni egy rendes boot-ot, live-cd-s telepítőt... mint egy rendes linux disztrónál, hogy ÉN határozom meg hogy mi kerüljön bele a rendszerbe és nem a microfost...
  • vajon kiki
    #115
    egy rendes linuxot ki tudsz próbálni a cdről telepítés nélkül is mielőtt telepíted, és cirka másfél perc alatt áll fel egy sznob bu*i erős gépen ami az itt megszólaló sznob, okostojásoknak van...
  • vajon kiki
    #116
    [nagy]Valaki azért mondhatna legalább egyetlen dolgot, hogy miért ne töröljem le azonnal ezt a Win7-et ???!!!
  • balee66
    #117
    Szerinted minket érdekel hogy te mit kezdessz a Win7-eteddel??
    Töröld le ha akarod, sőt szerintem az egész géped formatáld, de legjobb lesz ha eladod a fenébe és kezdessz magaddal valamit...
  • qwas
    #118
    Mert fogalmam sincsen a programozasrol. Azert irtam elsore 70MB-ot. De mivel manapsag tele van rakva az OS mindenfele driverral meg felhasznalo programokkal ezert mondtam ra 10x annyit. Swap terulettel egyutt 1GB-bol kijonne a dolog.
  • SilwerFox
    #119
    Mert talán nem VirtualPc-vel kéne próbálkozni ugyanis az egy nagy rakás szar úgy ahogy van okostojás pf... Erre a célra ajánlom inkább a VMware-t...
  • concrete
    #120
    Azt hittem lézetik még BAN, de ezek szerint a fórumnak nincs gazdája ... ez szerintem így nincs rendben!