505
  • Vlala #441
    Sok helyen így van, ez nem egy kiragadott példa. A rendszám alapján történő füst elleni forgalomkorlátozásnak annyi az értelme, mint macskán szín alapján nézni, hogy kandúr-e vagy nőstény.
  • Balo
    #442
    De bonyolultabbat meg nem lehet, mert nem értik meg:)
  • Vlala #443
    Ez rendben, de ha az ő stílusukban ("mongyá le az autódról! Füstösök haza!") hívjuk fel a helyzet komolyságárta a figyelmet, felpofoz minket az ombudsman.
  • Balo
    #444
    Vagy valami láthatóbb EURO-s környezetvédelmi besorolás szerinti korlátozás kellene. Amit mondjuk egy rendőr is messziről kiszúr, ha nem jó.
  • Vlala #445
    Zöld vignetta - igen, sárga vignetta - nem. Ez sem túlzottan fedi a valóságot, egy sárga bilétás 1.3-as autó jóval kevesebbet szennyez, mint egy "zöld" öt-hatliteres bálna... és áltlaában mindkettőben egy ember ül, tehát nem olyan kisarkított példáról beszélek, hogy ne járjanak a kormoló buszok.
  • Balo
    #446
    De az 5-6 literes bálnára nem adnának zöld matricát. Az emberszámot meg ellenőrizni semmiképp nem lehet, meg szerintem felesleges is, mert lehet valaki árut szállít, vagy épp valakiért megy valahova. Kivételek maradnának, például a kormoló buszok. Mindenre van megoldás (majdnem).:)
  • Vlala #447
    Ezért mondtam, hogy van, amit nem lehet szabályozni, mert virtusunk alapján minden szabályban a kibúvót keressük. Felelősségérzet híján az ember nem sokat ér. A fejekben kellene rendet tenni, egy kis belátás kellene emberi részről, hogy "á, ma el tudok menni busszal is, itthon hagyom az autót" vagy "szomszéd, úgyis egy utcányira igyekszünk egymástól, ma én viszlek el, holnap te" (igen, nagyon naiv vagyok), és nem lenne ekkora gond. Azonban amíg a "ha mások is, akkor én is" elvet követjük, a büdös (és egyre büdösebb) életben nem lesz rend.
    Viszont a sok rossz megoldás közül a rendszám alapján történő szelektálás az egyik legrosszabb.
  • ladarevolution
    #448
    Ez is igaz, de jelen esetben a szálló por határértéke lett alacsony és ezt lépjük át. Namost felmeröl a kérdés h a por és a CO kibocsátás között ki látta meg azt az összefüggést h ha magas a por, akkor kitiltjuk a viszonylag magas CO val rendelkező autókat és akkor kevesebb lesz a por :D xD

    mert ha még az lenne h kitiltjuk a katalizátor nélküli Dieseleket akkor annak lenne értelme, de a sárga plakettesek kitiltásának semmi.

    A totalcaron is volt nemrég egy jó kis cikk, a lényeg h 1 régi szar diesel bkv busz 40szer annyi port pocsát ki mint egy régi benzines. Szóval ha 40-en vagy annál kevesebben vannak a buszon akkor jobb lenne ha mind a 40 ember külön benzines autóval menne Pesten...
  • Vlala #449
    Ez az egész szállópor-kérdés alapból gyanús. Elrendelik az autó-stoppot, az autósok többsége magas ívben lesz(ú)rja, rá két napra hipp-hopp a határérték alá esik - holott ahogy írtad, nem az autók a száállópor fő okozói.
  • desigo
    #450
    Amíg naponta több IFÁt is látok addig nincs miről beszélni...
  • öregember
    #451
    CIKK
  • Narxis
    #452
    Százezer forintig terjedő bírsággal sújtható az az autós, aki megszegi a szmogriadó idejére elrendelt korlátozásokat- a többi között erről is döntött a Fővárosi Közgyűlés, amikor csütörtöki ülésén módosította szmogriadó-rendeletét.

    hahahahahahahahah
  • Lammer
    #453
    szanalmas -.-

    ilyen alapon akkor kerem vissza a kotelezo illetve teljesitmenyadomat a kituzott idokre... mert nem hasznalhatom az auto(i)mat -.-
  • desigo
    #454
    botrányos :/
  • Sir Quno Jedi
    #455
    Jah és 30k-t fizetsz, ha elkötsz egy tankot és randalírozol vele a városban! Igaz, ha szmogriadókor kötöd el, akkor most már 30k+100k=130k pénzt fogsz leszúrkolni?!?!? Várj! A tankon nincs is rendszám, ergó csak 30k!!!!!
  • Vlala #456
    Ez azért egy kissé durva. Kíváncsi vagyok, az öreg autók márkaklubjai mikor lépnek ez ügyben. Megnéznék egy Trabi-Wartburg-Lada-P. Fiat-Skoda közös felvonulást, a MAK felszólalását is várom.
    A benzinben, az adókban k... sokat fizetünk azért, hogy öregecske autóinkat elviseljék az utakon. Mostz a pénzt beszedték, viszont kitiltanak?
  • Narxis
    #457
    Nem fog semmi se változni, kell a pénz a főváros kasszájába, a mostani időkben főleg.
  • Lammer
    #458
    ennyi(itt a lenyeg) :(
  • Vlala #459
    Egy fenét. Az ember fél a százezres kiadástól, ezért otthon hagyja az autót. És persze elégedetlen lesz. Mit csinál egy önbizalmát vesztett, elégedetlen ember? Rossz, elhamarkodott döntéseket hoz.

    Én megyek BKV-val, ha úgy adódik, de ha valaki Pesten rámfújja a dohányfüstöt, kettéhajtom a fejét. :)
  • Lammer
    #460
    "Én megyek BKV-val, ha úgy adódik"

    az a gond, hogy a beletorodos eNberekbol van a tobb... a mi torkunkon le lehet tolni minden esszerutlen szar faszZSagot :|
    Ki fizeti a bkv jegyet/berletet helyetted? nem fizetsz ezeknek a majmoknak eleget a kotelezo dij/telj. ado/jovedeki ado koNboban?

    EZ M.O. :(

    nekem meg a nevemen jo darabig 2 auto lesz... "tok szerencse" hogy az 1ik paros a masik paratlan rendszammal rendelkezik... vitz, hogy "szerencsem" van :\ es igen nevessetek ki, de soxor megyek olyan helyre, ahol mondjuk nem egetnem magamat egy 20 eves kicsit elhanyagolt elmenyautoval(4wd+turbo rulz xD), hanem inkabb ulnek a 1,5 eves automban... tudom, tudom nevetseges(meg biztos sokaknak "hulye állűr"), de nekem szamit :p
  • Vlala #461
    Igen, ez az Eltűrő Magyarok Országa. Beletörődni sokkal könnyebb, mint megváltoztatni: ha úgy érzed, megváltozott valami, jön egy új, aki ugyanazt csinálja...

    Már feladtam egy hirdetést "Párastlan rendszámú IFA, KAMAZ tehergépkocsit bérelnék fővárosi közlekedésre" szöveggel, ha találok egyet, akkor azzal fogom helyettesíteni az autómat.
  • Lammer
    #462
    "Párastlan rendszámú IFA, KAMAZ tehergépkocsit bérelnék fővárosi közlekedésre"

    ez jo :DDDDDDDDDDDDDdddd
  • Vlala #463
    Szippantósat akarok, az duplán bűzlik.
  • gordon 24
    #464
    Nevetséges az egész!

    Mondjuk nekünk mákunk van mert mindig használhatjuk a kocsikat:D

    Illetve a 4 ből 2 mindig.

    A Céges partner: Elelmiszer ipari áruszállitó:DDD
    A Fehér Ford Mondeo: Taxi+ Benzin gáz üzeű...

    Ami nem mehet:
    Zöld Ford mondeo
    és a Toyota carina...
  • Vlala #465
    Én meg nem megyek Pestre. Ha a városomban is bevezetik, akkor BABOT fogok enni buszraszállás előtt, és felveszem az "az autóm kevésbé büdös" pólómat. :)
  • Sir Quno Jedi
    #466
    Zsárekök! Hát nem K. érdekes, hogy bár orbitális dugók vannak a városban és MÉGSENEMVAN szmogriadó?!?!? Csak nem azért, mert NEM az autóktól volt és megint (nomeg folyamatosan) hazudtak nekünk a "szakemberek". Köszöntem a figyelmet, kérném az összes dilettáns rohadékot (aki felveszi az állami fizut ezért a totális hazudozásért) a Dunába belegéppuskázni!
  • Narxxis
    #467
    Csinálnak mesterséges dugókat is, hogy így zavarják ki az embereket az autókból.
  • Lammer
    #468
    [1etert, tamogat]
  • Sir Quno Jedi
    #469
    Azt már nem mernek, szerencsére. :D
  • Vlala #470
    Legalábbis nem merik kimondani, hogy ők csinálták...


  • GregSB
    #471
    Nem érdekes. Ne felejtsd el, hogy télen volt szmogriadó, amikor beütöttek a kőkemény mínuszok + az oroszok is elzárták a gázcsapot -> sokkal többet kellett fűteni egyéb fosszilis anyagokkal + gondolom a szemétégetőknél is feljebb tekerték a volument.

    De ha te jobban érzed magad attól, hogy lebalf@aszozod azokat akik elrendelték hát tedd, sokat úgysem fog változtatni a dolgokon.
  • Sir Quno Jedi
    #472
    Attól még balfaszok.
  • Sir Quno Jedi
    #473
    Szmogriadót AKARUNK! :D
  • Vlala #474
    Most nem lehet, jön a nyaralószezon.
  • [HUN]FaTaL
    #475
    Előbb mesterséges dugó lesz...
  • [HUN]FaTaL
    #476
    És majd amikor befüstölték a várost a dugóban rohadó autók (btw, melyik balfasz találta ki? fejberúgnám), na majd akkor. :D
  • Lammer
    #477
    :DDDDD
  • Sir Quno Jedi
    #478
    Az már van magától. Kerepesire ma be se nagyon lehetett fordulni már az Örsnél SEM. Végülis ilyen durva dugók ritkán vannak, de manapság már kezd állandósulni.

    Nálunk meg az egyik legnépszerűbb szép széles útra kipakoltak jó nagy kőládákat és terelőnyilakat, meg sok növényt a ládába (az utca kellős közepére, jópár helyen!!!), úgyhogy folyamatosan szlalomozni kell, mert szemből nem fér el sem mellettük, sem köztük egy autó sem. Vicces. (16.ker. Hársfa utca) A polgármesteréknek agyára ment az EU.
  • Lammer
    #479
    en a harsfat csak keresztbe szoktam latni, mert mindég a rakosi uton megyek ugye... majd megnezem! :C
  • Sir Quno Jedi
    #480
    Gyakorlásnak jó egy 4wd-ssel.