55
  • Csavez
    #55
    Most akarom lecserélni a procimat(phenom 9550) phenom II-re!
    két db ati 4870x2 kell meghajtania(crossfire).
    Melyiket ajánjátok?amelyiket jól lehet húzni.
  • HENCIG
    #54
    Szeretem az ilyen cikkeket..
    Az összes rendszeresen írogató azonnal ráharap!
    Nekem mindig AMD volt még akkor is amikor azon lehetett a reggeli sült szalonnát elkészíteni tükörtojással!
    Ha lenne ehy Inteles gépen azt sem dobnám ki!
    Ettől függetlenül!
    3a
    ATI+ADM+ASUS a király!!!!!
  • cliff
    #53
    Mekkora visszavágás, tényleg...
    Kár, hogy fake a teszt...
  • jaspercry
    #52
    Megnézném hogy core2-öd 4.125-on megy!mert a phanom II is megy ennyin !!de az 4 mag ........szerintem nem tud tobbet ...talán 1 tesztben véletlenul...
    verd rá jo sokat ...kolcsél még tobb pénzt 5%-ért
  • Skyline
    #51
    Komoly,a nagy 4magos amd még a 2magos intel procim szintjét sem hozza loáááál...:D
    Ez a visszavágás....
  • cliff
    #50
    A vérkocka Intel fanok meg menjenek máshova észt osztani...
  • JTBM
    #49
    i7 árak ugyanitt:
    i7 920 - €282
    i7 940 - €499
    i7 965 - €999
  • JTBM
    #48
    Lehet már rendelni és jövő hét közepétől már szállítják a PhII-t több EUs webshopban, árak:
    PhII 920 - €235 - 64,5K
    PhII 940 BE - €289 - 79,5K
    (275 Ft/€ árfolyamon)
  • who am I 7
    #47
    Na, a sok vérkocka ájemdé fan itt rázza a fü*yköst megint ahhhh
  • dez
    #46
    (Szmájlikat kifelejtettem. :D)
  • dez
    #45
    ??? Mi van ???
    Elég gyenge!???
    Szerintem a szemed gyenge, és már az első grafikonnál (PCMark) elfáradt... Kár, hogy azok 1-2 szálas (és amúgy is elavult) tesztek (C2D és C2Q azonos órajelen egymás mellett...), szóval teljesen semmitmondóak. Basszus, törönd ki jól a szemed, és innen nézd.
  • BenceYCE
    #44
  • cliff
    #43
    Ezzel maximálisan egyetértek!
    És nem szükséges rossznak látom őket, ellenkezőleg!
    Különben nem AMD cuccos figyelne a gépemben immár 8 éve.. 2 generáción át.
    És most gépvásárlás előtt állok, szimpatizálok a Phenom II-vel...
    Jelenleg is 1 AMD Athlon figyel a masinában.
  • BenceYCE
    #42
    Azt hiszem, hogy az az Elég Gyenge, az még egy kicsit átlagon felüli felhasználónak is több mint elég. Aki meg a teljesítményt nem társítja ár mellé az valószínűleg nem bérből és fizetésből él. Az Ő problémájára meg elnézést de személy szerint én magasról tojok. Az ilyen emberek elég bőrt húznak le az alkalmazottaikról ahhoz, hogy ne nézzék az árat. Ha meg nem tudja, hogy mit vegyen akkor ne olyan embert kérdezgessen aki bérből, fizetésből él. Menjen és vegye meg a kereskedő által búsás hasznon mellett ajánlott legjobbat.
  • BenceYCE
    #41
    Így van, csak ez úgy hangzik, mint egy szükséges rossz, pedig nem az. Az AMD árai inkább járnak a földön, mint az Intel-é.
  • cliff
    #40
    Drukkolok az AMD-nek.. szükségük van a vásárlókra.
    Nekünk meg az AMD-re.. mert ha az Intel egyedül, versenytárs nélkül marad...
  • formatuq
    #39
    http://anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=3492

    erdemes elolvasni. ar/teljesitmeny-ben jo a proci, de csak teljesitmeny-ben eleg gyenge.
  • Mike
    #38
    namajd akkor beimportáljuk zsebben USA-ból
  • xen
    #37
    egy otthoni felhasználó nem ezen a két processzoron fog gondolkodni vásárlás esetén. aki meg igen annak lehet nem a fogyasztás lesz z elsődleges, de az ár/teljesítmény biztos
  • haxy27
    #36
    Az árakról annyit, hogy ha ugyanolyan, vagy csak 10%-al kevesebb áramfogyasztásnál 30%-al kevesebb teljesítmény jön ki a prociból, akkor hány nap alatt fogyasztja el a Phenom villanyszámlában az árülömbözetet? Ha ugyanarra a feladatra nekem 30%-al kevesebb időt kell várnom a kompjúterre, a munka/szabadidőm feláldozása megéri-e az árkülömbözetet? Ha irreálisan magas szám jön ki akkor adott feladatra a Phenom éri meg

    Ahhoz hogy az AMD elfüstölje áramfogyasztásban azt a lóvét amit megtakaritotál a vásárlásával ahhoz myélen kéne hajtani Hónapokig, és olyan munkát végeztetni vele amit az intel biztos gyorsabban el végez. De Váljuk be egy otthoni alkalmazásban ilyen nincs. Meg nem hiszem hogy olyan alkalmazásokat futat egy otthoni felhasználó amin észre venné a várakozási időt a két proci között.
  • JTBM
    #35
    Szerintem érdemes AMD PhII-t venni, mert teljesítmény/ár arányban jobbak.

    Teljesítmény/fogyasztásban is jobbak, de ott csak idle-ban. Viszont a legtöbb gép szinte mindig idle-ban megy: töltöget, csak úgy megy, dolgoznak rajta, neteznek rajta. Load csak játékok során van v. valami komoly CPU-t igénylő munka során.

    Persze akinek többet megy a gépe teljes loadon, annak megérheti i7-t venni.
  • JTBM
    #34
    6 GB RAM-al számolt Tom bácsi, ez okozza a különbséget, azzal 155K + 30K = 185K, ami majdnem annyi, mint amit becsültem (180K)
  • dez
    #33
    Ja, a teszteket elnézve azért több területen nagyon is versenyképesek az i7-tel is, ha nem is mindenhol.
  • dez
    #32
    Tegyük még hozzá, ha már volt egy AM2+, vagy akár AM2 lapja valakinek, plusz hozzá a ram, akkor elég csak a procit lecserélni.

    i7-hez mindenképp új alaplap kell, és ha a korábbihoz DDR2 ram volt, akkor abból is új kell.
  • cousin333
    #31
    Egy hazai árlista alapján:
    Core i7 920 + legolcsóbb alaplap + 3 x 1GB 1600MHz DDR3 RAM: 70+55+30 = 155e
    Phenom II 940 + alaplap + 3x 1GB 800MHz DDR2 RAM: itt már több a tipp, és a tévedési lehetőség, de mondjuk a Phenom és Q9x00 árak alapján: 65+25+15 = 105e

    Szerintem mindkét ár nagyságrendileg helyes.

    Az új Phenomok meg lehet, hogy nem versenyképesek az Intellel (teljesítményben semmiképpen sem), de végre valós alternatívát jelentenek, mert eddig kb. a belépő szintű 2 ill. 4 magosaik verték az AMD csúcstermékeit. Jó árazással némi hasznuk is lesz az ügyön, ugyanakkor az AMD-hez olcsó a lap, ergó a rendszer (vagy az upgrade) olcsóbb lesz, mégsem az AMD jut kevesebb pénzhez.
  • JTBM
    #30
    Rájön vám + 20%ÁFA + száll. költség. Nagyjából jók a számaim és inkább alsóhangon ennyi.
  • dez
    #29
    "A játékok nem csak a proszesszor erejét mutatják be, főleg nem ha FPS-t nézünk. A szintetikus tesztek itt mérvadóbbak."

    Feltéve, ha a szintetikus tesztek futtatásával játszol. :P
    (Egyébként egyforma videokártyákkal tesztelnek természetesen.)
  • cliff
    #28
    Köszönöm az elmés hozzászólásod... de majds megfontolom, mikor fogom be.
    Ja, és cliff... a gyengébbek kedvéért!
  • WoodrowWilson
    #27
    Jah csak általában a gyártók megfeledkeznek erről, és Európában annyi euróért adják a cuccot, mint amennyi dollárért USA-ban.
  • hdo
    #26
    A Microsoft nem régiben jelentette be hogy 5%-al növeli Európában a termékei árát. Ennyit az árcsökkentésről. Hajrá AMD!
  • Kipe
    #25
    Bocs, de az USD kb. 206 az Euro meg 277.
  • FoodLFG
    #24
    Egyre szimpatikusabb az AMD. Főleg az chipkészletei, igaz én inkább az olcsóbb kategóriában vagyok érdekelt. :)
  • Mr Manson
    #23
    IDEVELENEKEM
  • neoG
    #22
    úgy, hogy 700USD=700EURO.jó,a bankoknál/pénzváltóknál/cigányasszonyoknál nem éppen, de hardware ez az árfolyam
  • T0nk
    #21
    A játékok nem csak a proszesszor erejét mutatják be, főleg nem ha FPS-t nézünk. A szintetikus tesztek itt mérvadóbbak. Én is csak az Anandtech-es hírből veszem az infókat, mivel mást nem találtam/keresetem forrásként.

    Az árakról annyit, hogy ha ugyanolyan, vagy csak 10%-al kevesebb áramfogyasztásnál 30%-al kevesebb teljesítmény jön ki a prociból, akkor hány nap alatt fogyasztja el a Phenom villanyszámlában az árülömbözetet? Ha ugyanarra a feladatra nekem 30%-al kevesebb időt kell várnom a kompjúterre, a munka/szabadidőm feláldozása megéri-e az árkülömbözetet? Ha irreálisan magas szám jön ki akkor adott feladatra a Phenom éri meg.
  • BenceYCE
    #20
    Megvárod míg Amerika bedől
  • szonik2
    #19
    DUGÚJ BE KLIFF
  • szonik2
    #18
    szopjátok ki a cerkám
  • Mike
    #17
    hogy lesz a 700 USD-ből 180k HUF?
  • nenad
    #16
    dual processor socket am2+ os alaplapot tud valaki esetleg?
    Lehet megérné a befektetést