4171
  • mcmester21
    #3731
    Sziasztok! Csináltam egy ősrégi gépet ismerösömnek sajna csak windows me fut rajta, mert az xp nagyon akadozik, 128mb ram van a gépbe. ÉS a web'n walk stickröl lenne kérdésem. Milyen oprendszerekre lehet feltelepiteni a stick-et?
  • 012345678901234
    #3730
    Hát pedig valószínű igaz a fix IP. Mert "wnw" APN-el használom már vagy 2 hete, számtalanszor csatlakozom, és mindíg ugyanazt az IP-t kapom meg!!! Egyszer se volt más egy szám se!

    Próbáld ki Te is ezt! :)
  • ppix
    #3729
    Hát fix IP-t azt biztos nem oszt.
    Internetszolgáltató nincs a világon, aki csak őgy passzióból fix IP-t osztogatna a usereinek.
  • 012345678901234
    #3728
    Ez az Option Globe Trotter progi milyen ezközöket támogat? Mert nem látja a Huawei E220-amat.
  • Petka
    #3727
    Talán itt
  • KranaZoli #3726
  • Gery85
    #3725
    Számla befizetve?
  • alcotb
    #3724
    valakinek valami tipp erre?
  • KranaZoli #3723
    Asszem a wnw fix ip-t oszt ki. Az internet meg változhat. Legalábbis régebben így volt. De semmi extra.
  • ppix
    #3722
    Semmiben.
    Legalábbis ugyanúgy működik mindkettő.
  • 012345678901234
    #3721
    Valaki tudja hogy mi a külömbség a "internet" és a "wnw" APN beállítás között? Miben más a kettő?
  • 012345678901234
    #3720
    Azt még kihagytam, hogy azt hiszem 3 T torony van itt (amit elér a modem, de mind messze van(-95,-91Db térerő)) amire csatlakozna. Legalábbis a MDMA szerint, mert 3 féle CellID-t ír ki. Egyszer ezt, egyszer azt. És véletlen kérdése hogy éppen melyikre csatlakozik. A túlterheltre, vagy a szabadra. Ezis lehet egy ok a nagy sebesség változásomnak.
  • 012345678901234
    #3719
    Ellenkezőleg. Nekem pont hogy nem lassú. Általában az 1mbit-et se éri el.

    Viszont egy érdekes dolog ami nem tudom minek tudható be. Az előbb 5-10kb/s-el töltött le, szakítottam netet, majd csatiztam és ezt mérte:



    Amit megfigyeltem, hogy egy bizonyos IP cím kezdetűvel megy ilyen sebeséggel mint felül. 94.xx.xx.xx-el. Ami pl. 188.xx.xx.xx, vagy 79.xx.xx.xx, annál alig 1 mega a sebesség. Bár lehet véletlen, és semmi köze hozzá. Akkor meg nem tudom egyszer miért nem éri el az 1 megát se, azt egyszer meg 5 mega. Ja, és ez a mérés vasárnap (amikor mindenki netezik otthon) készült.
  • atila4
    #3718
    Nálam is elő jött ez a helyzet Dög lassú :S
  • 012345678901234
    #3717
    Csoda. Sajna hajnali 1-kor...



  • merida111222333
    #3716
    A firmware frissítéssel vigyázz, mert könnyen el lehet vele cseszni a modemet.
  • atidnaB
    #3715
    Sziasztok!
    Nem tudja esetleg valaki,hogy miként lehet firmware-t frissíteni GlobeTrotter Connect modemen?..Amit a honlapjukról letöltöttem SuperFire programot,azzal teljességgel lehetetlen..Mindig kiír valami hibaüzenetet..Segítségeteket előre is köszönöm!..
  • ProBobby
    #3714
    Köszi, kíváncsiságból rákerestem, hogy mibe kerülne nekem e vodánál, ott ilyesmi célokra reflexből az 500-asat mondja, csak ott nincs adatmennyiség feletti forgalmi díj. De gondolom a t-mobilnál csak küldenek smst, amikor túlléptem nem?
    Azé köszi, minden jót!
  • ppix
    #3713
    Egyszerű Vegyél egy 100-asat, számold pár napig-hétig, hogy mennyi adat fogy, és ha nem elég, akkor válts át 500-asra.
    Figyelj a túlforgalmazásra, mert azt időarányosan ki kell fizetni...
    Ha 100-ast veszel, akkor 100/30= 3.33 MB jut egy napra...
    Ha ez sem elég, akkor Relaxnet M, de az már jó drága lesz...
  • ppix
    #3712
    Hmmm, ez gáz. Szerintem jár utána, hogy _miért_ nem kaptad meg a számláidat. Nehogy újra eltűnjön minden.
    Másrészt azért annyira ne lepődj meg, hogy 3 hónap nemfizetés után nem virággal köszöntöttek. Te azt vállaltad, hogy fizetsz havonta. Aztán nem fizettél. Ezt ilyen bevett módon honorálják sajnos mindenhol...
    Az nem tűnt fel, hogy letiltották a szolgáltatást? Vagy nem használtad mostanában?
    Az előleg tényleg nagy túlzás, ekkora havidíj mellé...
  • ProBobby
    #3711
    Sziasztok!
    Abban kérném a segítségeteket, hogy szeretnék telefonon internetezni. Ellenben nem tudom eldönteni, hogy nekem olyan igények mellet, hogy szinte állandó msn elérhetőség illetve email küldés/fogadás, meg ritka esetben weblapnézegetés esetén elég e nekem a 100 mega, vagy inkább az 500-at válasszam. Lényegében az msn-t nem tudom mekkora adatforgalommal jár, meg az állandó email-es kapcsolat. Ha van valakinek ez ügyben tapasztalata segíthetne...
    Előre is köszi!
  • 012345678901234
    #3710
    "Jobb veled a világ? na meg a nagy l......!"
  • tzugh
    #3709
    Szevasztok,

    nem rég irtam hogy volt egy kisebb elmaradásom a nyáron(egyéb okokok miatt) tehát bementem tök büszkén hogy majd utolag kicsengetem a 3 hónap elmaradásom, azonban bemegyek t-akármibe az ügyintéző elösször pofán röhögött hogy miért most jövök, pedig küldték folyamatosan a leveleket, amiből 1et se kaptam meg. Tehát szépen kiszámolja kamattal együtt 3 hónap elmaradás a 3GB adatforgalmú mobilnetemre RelaxM ha jól emlékeszem amire kijött 15 ezer, igen ám de ezután még 10ezer FT visszakapcsolási díjjat és + 15ezer előleget kellett kifizetnem hogy tudjam használni újra drága mobilnetemet aminek a használatára tavaly rákényszerültem....igen én is hibás vagyok hogy nem fizettem időben, de nevetséges hogy 1 felszólitás sem érkezett, sőt mióta nem fizettem akkor láttam utoljára t-mobileos levelet, meg ezt a kaukciót is viccnek tartom... hát igen igy jártam... Jobb veled a világ? na meg a nagy l......!
  • atila4
    #3708
    nlam hozz a a 7 megát
  • 012345678901234
    #3707
    Aki még T netet használ, annak mekkora a letöltési sebessége? Mert nekem elég gyászos (kb. 300kbit-700kbit között mozog. Ritkább esetben 1mbit). Most itt szar a hálózat, vagy mindenhol így megy?!
  • ktem
    #3706
    Sajnos ez megy. Mind a három cég ilyen. "Éljen Magyarország!!!"
    Mi lesz még itt???
  • reszeg111
    #3705
    Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget. Nemrég vettem egy samsung monte-t és kipróbáltam egy haverom pannonos kártyájával a netet . működött fasza volt videók minden. Aztán vettem egy wifi s routert is .Rácsatlakozok és kb 5-6 weblap után kiírja hogy a memória megtelt és hiába törlöm az előzményeket coockie kat csak az segít ha kilépek meg vissza.JA, és a videóknál kiírja hogy pufferelés 0% .....és tölt tölt addig míg ki nem írja hogy megszakadt a kapcsolat a szerverrel.Szóval az lenne a kérdés hogy hogy lehet ezt megoldani mert még azzal sem vagyok tisztában hogy a RAm memóriája fogyott e el vagy a telefon fizikai memóriája?A segítséget előre is köszönöm!
  • Petka
    #3704
    Telepont, aztán felhívod a 1430-at és 10 perc múlva vissza lesz kapcsolva.
  • tzugh
    #3703
    Cső, ahogy vége lett a sulinak valahogy sikerült a mobile netes számláktól is búcsút vennem, annyi lenne a kérdésem hogyha bemegyek t-mobileba helyszinen betudom fizetni a 4 hónap tartozásom és viisszakapcsolják vagy postán kéne feladni és várjak a csodára?
  • Zomil
    #3702
    nem a t-mobile-t védem(én sem szeretem tulzottan öket), de szvsz máshol se sokkal jobb a helyzet :D
  • Maximus4
    #3701
    A történet folytatódik.

    Múlt héten tönkre ment a töltőm.Garanciás papíron hozzám legközelebb lévő hivatalos Lenovo szervízbe bevittem és egy végtelenül lepusztult üzlet és totál dilettáns "eladók" fogadtak.Folyamatosan érkeztek az üzletbe vásárlók és egyetlen nő próbált kiszolgálni egyszerre két embert.Másfél óra szarakodás után kiderítette,hogy tényleg hibás a töltőm.Hozott másikat,kipróbáltuk és minden rendben volt.
    Gondoltam én naívan,hogy akkor megkapom,mivel a rosszat elküldik a Lenovónak,de nem így történt.Ha szerencsém van három nap múlva mehetek az újért.Na most ez múlt hét szerdán volt és azóta sem történt semmi.Természetesen telefonáltam nekik és azt a választ kaptam,hogy 3 hét,1 hónap múlva talán lesz valami belőle.Hozzáteszem,érdeklődtem,hogy a szoftverfrissítés,hogy zajlana le,mivel megállapították nekem,hogy hibás.Azt a választ kaptam,bármit ráraknak 10ezer körüli pénz befizetése után!Hiába mondtam,hogy pár hónapos a noti,az őket nem érdekli.Megint beszéltem egy t-mobile szervízzel is és szerintük azt a szakszervízt messziről kerüljem el,de ha fölrakok xp-t és nem jó,akkor azt ők megcsinálják nekem.De ha az eredeti Win7 starter van fönn azzal nem tudnak mit kezdeniKi a rák érti ezt!

    Erre már egyszerűen nem tudok mit mondani.Ennyire szánalmas,sz@r egy társaságot mint ez a t-mobile még nem láttam!Már gondolkodtam,hogy a fogyasztóvédelemhez fordulok,de kár az időt pazarolni rájuk!
    Remélem sok embernek elvettem a kedvét ezzel,hogy a jövőben bármi közük is legyen ehhez a tetves társasághoz!

    (Bocs mindenkitől,de ki kellett adni magamból).
  • Maximus4
    #3700
    Sziasztok!

    Egy kis személyes "élményemet" szeretném megosztani veletek.

    Júniusba vettem 2db Lenovo notit mobilnettel.Az utóbbi időbe elkezdett szarakodni a net,nem csatlakozik ledobál és csak úgy lehet netezni ha újraindítom vagy kikapcsolom.Próbaként kicseréltük a kártyát a másik notiba(ami hibátlanul működik) és ott is szarakodott.1 órát sem ment a net folyamatosan.

    Ügyfélszolgálatot fölhívtam és ott telefonon keresztül a szervízrészleg megmondta,hogy szoftver is rossz és a kártya is,vigyem egy t-pontba.Bevittem.Sry,nincs szervízrészlegünk,menjek egy kifejezett t-mobile szervizbe.Megtettem.Ott azt mondták,hogy ha ez a baja,bár nem tudják elképzelni,hogy lehet ezt telefonon keresztül megállapítani,telepítsem újra a rendszert de ne az operációs rendszer visszaállító gombbal.

    De!A Lenovon nincs cd meghajtó,szóval ez esélytelen.A kártyát csak a tulaj személyi bemutatása ellenében cserélik ki(nem az én nevemen van).Különben is,vigyem el egy hivatalos szervízbe.Hazajöttem,ügyfélszolgálatot felhívtam és ott elmondták,hogy egy kártya cseréhez csak a szerződés kell semmilyen más okirat nem szükséges.Ha nem akarok venni 20ezerért külső meghajtót,kijön egy kollégájuk és 8ezerért feltelepíti nekem(anyád)!Azt is mondta még,hogy Pesten ne is várjak mást,mert tojnak a fejemre.

    Hát "röviden" ennyi.Mindezt csak azért osztottam meg veletek hátha van aki most gondolkodik t-mobilos notebook vásárlásán.Ne tegye!Szánalmas ez az egész.3 helyről 4 helyre küldtek el.Szóval jól gondoljátok meg!
  • atila4
    #3699
    Látom kihalt a topic... Ennyien elhagyták a mobil netet?
  • andrejfej
    #3698
    Ma egész nap nem működött a t-email kiszolgáló nálam. Se a POP3, se az SMTP. Valaki másnál is hibás, vagy az én gépem szarozik?
  • barnab
    #3697
    Nagyon szépen köszönöm a programot!!! Persze én cs*szt*m el a dolgot.. mert első használatkor kikapcsoltam a CD-ROM funkciót gondolván h már úgyis telepítve van a gépre... aztán meg újratelepítettem a winfost azt előtte nem kapcsoltam vissza...
  • SS90
    #3696
    Mobilinternet függetlenítés! * USB modem * Express modem * WWAN netkártya * Routerek * PCMCIA kártya * Továbbá típusok: Option ,Sierra Wireless,GT Express 7.2, GT Max, GlobeSurfer ICON 7.2, Icon 225, Huawei összes!!, Vodafone összes!!, ZTE MF636, dell Expedite EU740,EU870D, AirCard MC8781,merlin U740, XU870, Maxon USB3-852, Orange AMOI, AC 881...stb * Budapesten garanciával, megvárhatóan * 2000Ft./db., 5db.felett 1000Ft./db * Érdeklödni: 06204741545
  • Gery85
    #3695
    Nekem sikerült átadni,de addig fizettem.
  • Petka
    #3694
    Én...
  • Fabio Capello
    #3693
    őszintén. ki az aki potyára fizeti ki a havi x rugót csak a hűség miatt, mert nem bonthatja?
  • 012345678901234
    #3692
    Én lementettem közvetlenül minden ami található a modememben (Csak a manager telepítő fájljai voltak), és felis töltöttem neked ide: T-mobile Internet Manager